KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3

Kluby są miejscami spotkań i integracji rodziców z dziećmi, w szczególności w wieku do lat 3 oraz osób oczekujących na potomstwo. To tutaj można się podzielić swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, problemami związanymi z posiadaniem i wychowaniem dzieci oraz stworzyć nieformalne grupy wsparcia.

Kluby Rodziców prowadzone przez organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia) są czynne od poniedziałku do piątku przez 5 godzin dziennie oraz w wybrane soboty, natomiast Kluby Rodziców prowadzone przez miejskie Centra i Ośrodki Kultury działają 2-3 godziny w wybrane dni tygodnia.

WYKAZ KLUBÓW RODZICÓW Z DZIEĆMI DO LAT 3 - TUTAJ

 

W każdym Klubie Rodziców przygotowywane są bardzo atrakcyjne programy – ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie oraz zajęcia rozwijające umiejętności i zainteresowania dzieci i rodziców. Ponadto w Klubach regularnie odbywają się spotkania ze specjalistami – m.in. lekarzami, logopedami, psychologami, pielęgniarkami, położnymi, dietetykami, ratownikami medycznymi – którzy starają się przybliżyć kwestie związane ze zdrowiem, rozwojem oraz wychowaniem dziecka. Jest to szczególnie ważne dla młodych rodziców, którzy nie zawsze potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji i potrzebują wsparcia ekspertów.

Kluby Rodziców to także warsztaty edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne dla rodziców oraz osób oczekujących na potomstwo. Zapraszamy m.in. na zajęcia dogoterapii, kursy samoobrony, warsztaty masażu niemowląt, zajęcia plastyczne i muzyczne, pilates i jogę dla kobiet w ciąży oraz zajęcia dedykowane ojcom. Podczas spotkań opiekę nad najmłodszymi sprawują animatorzy w specjalnie utworzonych kącikach zabaw.

Sieć Klubów jest cały czas rozbudowywana i dziś na mapie Krakowa funkcjonuje ich już 47. Dodatkowo w Gminie działają już 3 Kluby dla dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych. Kluby Rodziców prowadzone są przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa z organizacjami pozarządowymi oraz krakowskimi jednostkami kultury – Centrum Kultury Podgórza, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki", Ośrodkiem Kultury Kraków–Nowa Huta, Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida, Nowohuckim Centrum Kultury oraz Krakowskim Forum Kultury. Do współpracy włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który prowadzi 2 Kluby. Łącznie Klubów prowadzonych przez miejskie jednostki kultury i MOPS jest już 33. Pozostałe 14 Klubów prowadzonych jest przez organizacje pozarządowe.

Lokalizacja Klubów Rodziców została zaplanowana tak, aby mieszkańcy wszystkich dzielnic Krakowa mieli do nich komfortowy dostęp. "Jestem przekonana, iż udało się nam stworzyć prężną, ogólnomiejską sieć Klubów Rodziców, którą cały czas będziemy się starali rozwijać" – podkreśla Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynatorka krakowskich Klubów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny do udziału w aktywnościach oferowanych przez Kluby Rodziców, które są przykładem kompleksowej oferty zajęć o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i rozwojowym. Mamy nadzieję, iż spełnią one pokładane w nich oczekiwania i wpiszą się na stałe w mapę krakowskich miejsc przyjaznych rodzinie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału promującego Kluby - TUTAJ

 

Zajęcia w niektórych Klubach Rodziców prowadzonych przez Centra i Ośrodki Kultury są płatne 1 zł od osoby dorosłej. Dodatkowo Centrum Kultury Podgórza wprowadziło Kartę Klubu Rodziców.

Osobom posiadającym Krakowską Kartę Rodzinną 3+ przysługuje zniżka -50%.

Zajęcia prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe są bezpłatne.

Harmonogramy zajęć w poszczególnych Klubach znajdują się w zakładkach obok oraz na stronach internetowych placówek.

 

Znajdź
Nazwa Kategoria Mapa

ARTzona

Osiedle Górali 4 31-959 Kraków

Pokaż na mapie

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

ul. Papiernicza 2 31-221 Kraków

Pokaż na mapie

Centrum Kultury Podgórza

ul. Sokolska 13 30-510 Kraków

Pokaż na mapie

Dwór Czeczów

ul. Księdza Popiełuszki 36 30-898 Kraków

Pokaż na mapie

Fort Borek

ul. Forteczna 146 30-437 Kraków

Pokaż na mapie

Fundacja KDM (Berka)

ul. Joselewicza 28 31-031 Kraków

Pokaż na mapie

Fundacja KDM (Pracownia Piastów)

Osiedle Piastów 22 31-624 Kraków

Pokaż na mapie

Fundacja KDM (Wizjonerów)

Wizjonerów 2 31-356 Kraków

Pokaż na mapie

Fundacja Polekont - Istota Przywiązania (Dąbska)

ul. Dąbska 18D/LU5 31-572 Kraków

Pokaż na mapie

Fundacja Polekont - Istota Przywiązania (Kurczaba)

ul. Kurczaba 2 30-868 Kraków

Pokaż na mapie

Fundacja Polekont - Istota Przywiązania (Oświecenia)

Osiedle Oświecenia 39 31-636 Kraków

Pokaż na mapie

Fundacja Rodzina Plus

ul. Witosa 39 30-611 Kraków

Pokaż na mapie

Integracyjny Klub Kultury Olsza

ul. Stanisława Ze Skalbmierza 7 31-436 Kraków

Pokaż na mapie

Klub 303

Osiedle Dywizjonu 303 1 30-001 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Aleksandry

ul. Aleksandry 1 30-837 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Dukat

ul. Styczna 1 31-764 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Iskierka

ul. Żywiecka 44 30-427 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Jędruś

Osiedle Centrum A 6a 31-923 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Karino

ul. Truskawkowa 4 31-985 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Kultury Chełm

ul. Chełmska 16 30-238 Kraków

Pokaż na mapie
Powrót