Klub Kultury Przegorzały - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Przegorzały - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami.
W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców


1 września (środa), 11:00 – Żywienie pod lupą: Spotkanie ze specjalistą-dietetykiem

2 września (czwartek), 11:00 – Czytadełko

8 września (środa), 11:00 – Gordonki

9 września (czwartek), 11:00 – Folkloromaniaki

11 września (sobota) – Strefa Rodzica: zajęcia pokazowe w czasie Dnia Otwartych Drzwi

15 września (środa), 11:00 – Gordonki

16 września (czwartek), 11:00 – Na zmysłowym tropie: Zajęcia sensoryczne.

22 września (środa), 11:00 – Gordonki

23 września (czwartek), 11:00 – Sportowy duch i ruch

29 września (środa), 11:00 – Gordonki

30 września (czwartek), 11:00 – Domowa mata sensoryczna: warsztaty DIY

 

ŻYWIENIE POD LUPĄ to spotkanie ze specjalistą-dietetykiem, Urszulą Zwierczyk. Na prowadzonych w swobodnej atmosferze spotkaniach poruszane są różnorodne tematy związane z żywieniem całej rodziny. Prowadząca w merytoryczny i „życiowy” sposób dzieli się wiedzą, odpowiada na pytania i podsuwa sprawdzone dietetyczne triki. Uczestnicy każdego spotkania otrzymują pakiet dodatkowych tematycznych materiałów oraz autorskich przepisów.


GORDONKI to zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i najmłodszych dzieci (0-3 lat) prowadzone w oparciu o teorię profesora E. E. Gordona. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat  dźwięków, rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię. Zajęcia 'gordonowskie' stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę jak i sferę intelektualną – umiejętność koncentracji oraz zdolność komunikowania się.

 

CZYTADEŁKO to zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest „zabawa w czytanie”. Nasza nauko – zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Zajęcia są uzupełnione o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.
 

FOLKLOROMANIAKI to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi sposobami sztukę ludową.
 

NA ZMYSŁOWYM TROPIE to zajęcia sensoryczne, podczas których stymulujemy, uwrażliwiamy i oddziałujemy na wybrany, za każdym razem inny zmysł. Dziecko wciela się w rolę tropiciela i badacza zmysłów, a doświadczenia sensoryczne, które zdobędzie, przyczynią się do rozwoju mózgu i osobowości. Dostarczanie nieznanych bodźców zachęci do nauki i pobudzi jakże naturalną ciekawość dziecka, a przede wszystkim pozwoli na orientację w otaczającym świecie oraz umożliwi stworzenie jego obrazu z wyczuleniem na poszczególne zmysły.
 

SPORTOWY DUCH I RUCH to zajęcia ogólnorozwojowo- ruchowe, łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, ukształtują prawidłową postawę ciała. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności. Zajęcia prowadzone są w oparciu o metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne.
 

DOMOWA MATA SENSORYCZNA: WARSZTATY DIY – to warsztaty kreatywne, podczas których rodzice będą mogli wykonać matę sensoryczną dla swojego dziecka za pomocą naturalnych i bezpiecznych materiałów. Uczestnicy dowiedzą się też, jak zgodnie z ideą zero waste wykorzystać domowe produkty do zabaw wspierających integrację sensoryczną dziecka.
 

Uwaga, ze względu na ograniczoną liczbę uczestników na zajęcia obowiązują zapisy przez stronę: tutaj.
Na zajęciach obowiązuje reżim sanitarny: zakrywanie nosa i ust, utrzymywanie dystansu 1.5 metra oraz brak możliwości spożywania posiłków.
W przypadku ładnej pogody zajęcia odbędą się w ogrodzie.

 

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Przegorzały - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Kamedulska 70 (wejście od ulicy Szyszko-Bohusza)

www.przegorzaly.dworek.eu

przegorzaly@dworek.eu

Adres:
ul.Kamedulska 70, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR