Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza, a wcześniej Dom Kultury Podgórze, powstało w 1984 r. To instytucja kultury Miasta Krakowa działająca na terenie historycznej dzielnicy Podgórze. Zgodnie z obecnym podziałem administracyjnym Krakowa funkcjonujemy na terenie 6 dzielnic: Dzielnicy VIII Dębniki, Dzielnicy IX Łagiewniki – Borek Fałęcki, Dzielnicy X Swoszowice, Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, Dzielnicy XII Bieżanów – Prokocim oraz Dzielnicy XIII Podgórze. Swoją ofertę kierujemy nie tylko do mieszkańców prawobrzeżnej części miasta, ale również do osób z całego Krakowa. Prowadzimy wielokierunkową działalność kulturalną, która służy rozwijaniu oraz zaspokajaniu potrzeb mieszkańców Krakowa, a także tworzeniu warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. Jesteśmy wsparciem wielu środowisk kulturotwórczych, amatorskich grup artystycznych i ich wychowanków. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno najmłodsi jak i Seniorzy. Pełnimy funkcję centrali dla 17 podległych jednostek: Dworu Czeczów, Ośrodka Ruczaj, Teatru Praska 52, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay oraz Klubów: Kliny, Piaskownica, Iskierka, Kostrze, Przewóz, Pychowice, Rybitwy, Skotniki, Soboniowice, Tyniec, Wola Duchacka, Wróblowice, Zbydniowice.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców we wrześniu


9, 16, 23, 30 września (środy) - Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia  prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E.E. Gordona

  • 9.00 dzieci  do 2 lat – I grupa
  • 10.00 dzieci do 2 lat – II grupa
  • 11.00 dzieci  powyżej 2,5 lat – III grupa

11, 18, 25.09 (piątki) - Zajęcia animacyjne, ogólnorozwojowe dla dzieci z rodzicami

  • 9.00 dzieci  do 2 lat – I grupa;
  • 10.00 dzieci do 2 lat – II grupa;
  • 11.00 dzieci  powyżej 2,5 lat – III grupa

Konsultacje logopedyczne indywidualne – informacje o dokładnej dacie w terminie późniejszym.

Logopeda; prowadzenie: Ewa Styrkosz-Głąb

Oferta skierowana jest do dzieci z różnego typu trudnościami artykulacyjnymi oraz kłopotami w nabywaniu podstawowych umiejętności szkolnych – czytania i pisania.

Rodzice angażując się w terapię, otrzymują materiały pomocnicze do systematycznych ćwiczeń w domu.

Uwaga: Obowiązują zapisy.

 

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia  prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E.E. Gordona

Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u swoich dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej potrafią koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii prof. Gordon,a posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Umuzykalnienie tą metodą stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

 

Zajęcia animacyjne, ogólnorozwojowe dla dzieci z rodzicami

Celem spotkań jest adaptacja maluchów do wspólnej, twórczej zabawy, nauka samodzielności, cierpliwości, odwagi, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz kształtowanie dobrych nawyków i  nowych umiejętności. Spotkania są okazją do nawiązania kontaktów z innymi rodzicami, wymiany doświadczeń. Rodzice uczestniczą w zabawie razem ze swoimi dziećmi, poznają ich zdolności, obserwują rozwój.

 

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodzica wstęp bezpłatny.

 

 

Kontakt:

Centrum Kultury Podgórza

ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków

e-mail: edukacja@ckpodgorza.pl

tel. 12-65636-70, 509-297-914

strona internetowa: www.ckpodgorza.pl

 

Adres:
ul.Sokolska 13, Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR