KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza, a wcześniej Dom Kultury Podgórze, powstało w 1984 r. To instytucja kultury Miasta Krakowa działająca na terenie historycznej dzielnicy Podgórze. Zgodnie z obecnym podziałem administracyjnym Krakowa funkcjonujemy na terenie 6 dzielnic: Dzielnicy VIII Dębniki, Dzielnicy IX Łagiewniki – Borek Fałęcki, Dzielnicy X Swoszowice, Dzielnicy XI Podgórze Duchackie, Dzielnicy XII Bieżanów – Prokocim oraz Dzielnicy XIII Podgórze. Swoją ofertę kierujemy nie tylko do mieszkańców prawobrzeżnej części miasta, ale również do osób z całego Krakowa. Prowadzimy wielokierunkową działalność kulturalną, która służy rozwijaniu oraz zaspokajaniu potrzeb mieszkańców Krakowa, a także tworzeniu warunków do rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego. Jesteśmy wsparciem wielu środowisk kulturotwórczych, amatorskich grup artystycznych i ich wychowanków. W naszej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno najmłodsi jak i Seniorzy. Pełnimy funkcję centrali dla 17 podległych jednostek: Dworu Czeczów, Ośrodka Ruczaj, Teatru Praska 52, Centrum Sztuki Współczesnej Solvay oraz Klubów: Kliny, Piaskownica, Iskierka, Kostrze, Przewóz, Pychowice, Rybitwy, Skotniki, Soboniowice, Tyniec, Wola Duchacka, Wróblowice oraz Zbydniowice.

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


 

8, 15, 22, 29.05 (poniedziałki) godz. 9.00 – 9.45 dzieci do 2 lat, godz. 10.00 – 10.45 dzieci do 2 lat, godz. 11.00 – 11.45 dzieci 2-3 lata

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E.E. Gordona

Dzięki tym zajęciom dzieci zyskają zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej będą koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona, posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

 

10, 17, 24, 31.05 (środy) godz. 10.00-10.45 mamy z dziećmi do lat 3

Pilates & stretching dla mam z maluszkami

Zajęcia mają na celu wsparcie ciała bezpiecznymi ćwiczeniami dostosowanymi do stanu, w którym się znalazło po ciąży i porodzie. Pierwszy rok macierzyństwa nie oszczędza stawów i kręgosłupa i pełen jest wyzwań związanych z bólem. Dlatego zajęcia oparte są na metodzie Pilates w połączeniu z elementami jogi i streachingu. Skupiają się na pracy nad prawidłową postawą ciała, odciążaniu kręgosłupa, rozluźnianiu napięć i delikatnym rozciąganiu. Bazować będą na całokształcie doświadczeń instruktorki w pracy z ciałem i przede wszystkim na bieżących potrzebach grupy. Na zajęcia zapraszamy mamy z maluszkami w wieku 0 – 1 rż. Biorąc pod uwagę wiek dzieci, wszystkie bieżące potrzeby (jak karmienie, przewijanie), złe nastroje, płacze i inne, będą nieodłączną częścią zajęć.

 

10, 17, 24, 31.05 (środy) godz. 11.00-12.30

Podgórscy rodzice

Zapraszamy na otwarte i wolne spotkania dla rodziców i przyszłych rodziców, którzy mają chęć i potrzebę spotkania się z innymi rodzicami – rozmowy, wymiany doświadczeń, poglądów lub po prostu bycia w grupie podobnych sobie.

 

11, 25.05 (czwartki) godz. 10.00 – 10.45 dzieci do 3 lat

Etno Bobo

Warsztaty dla dzieci skupiające uwagę najmłodszych na polskim folklorze ludowym regionu Podhala. Zabawy z gestem, słowem, muzyką i ruchem umożliwiające poznanie najmłodszym życia podhalańskich górali-dzieci Podczas zajęć dotkną, poczują i zobaczą, staną się częścią kultury. Unikalność pomysłu zawiera się w kilku punktach. Poprzez dziedzictwo kultury podhalańskiej (gwarę, muzykę, śpiew) rozwój psychomotoryczny dzieci jest wspierany i stymulowany poprzez doświadczanie świata Wszystkimi zmysłami przy wykorzystaniu dóbr kultury góralskiej. Prowadzący podczas zajęć będą Wykorzystywać wierszyki, kołysanki, rymowanki, piosenki, muzykę, taniec, symbole, a także regionalne warzywa, owoce i zioła w celu umożliwienia dzieciom obcowania z regionalnymi dobrodziejstwami.

 

12, 19, 26.05 (piątki) godz. 9.00 – 9.45 dzieci do 3 lat

Joga dla rodziców z dziećmi

Joga dla dzieci to ogromna frajda. Wzmacnia wiarę w siebie i w swoje możliwości. Uczy pokonywać trudności. Dla dzieci nadpobudliwych ruchowo ćwiczenia jogi są sposobem na rozładowanie nadmiaru energii i przekształcenie jej w energię twórczą, kreatywną. Ta forma ćwiczeń jest bezpieczna i pozwala wykształcić w dziecku zdrowe nawyki. Wzmacnia elastyczność i wytrzymałość mięśni, kształtuje prawidłową postawę (pomaga zwalczyć takie wady jak skrzywienie kręgosłupa, odstające łopatki itp.), zapobiega chorobom i dodaje witalności. Poprawia koncentrację,, wycisza i uspokaja. Regularne ćwiczenia rozwijają siłę woli, koordynację ruchową i elastyczność. Pomagają również usuwać produkty przemiany materii i zapewniają prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego, co chroni przed otyłością i chorobami stawów. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w zupełnie inny sposób niż dla dorosłych. Dzieci są z natury bardzo aktywne i łatwo się rozpraszają, dlatego zajęcia prowadzone są dynamicznie, w formie zabawy.

 

18.05 (czwartek) godz. 10.00-10.45 dzieci do 3 lat

Dziecięce trele

Warsztaty łączące ruch-słuch-słowo, czyli warsztaty opierające się na programie logorytmika autorstwa Ewy Bambol. Zajęcia mają na celu: usprawnianie słuchowe i ruchowe dzieci, pracę nad szybką reakcją na bodziec dźwiękowy (w tym słowo), wzrokowy lub ruchowy, rozwijanie umiejętności sprawnego wykonywania ruchów z zakresu motoryki dużej i małej (planowanie, precyzja, tempo, rytmiczność), wspieranie rozwoju, naśladowanie, zabawa „na niby", wzrost świadomości swojego ciała i sprawczości, rozwój sfery emocjonalnej i społecznej, wzbogacenie słownika biernego i czynnego, stymulowanie myślenia przyczynowo-skutkowego.

 

26.05 (piątek) godz. 11.00 – 11.45 dzieci w wieku 1-3 lata, godz. 12.00 – 12.45 niemowlęta

Bystry Bobas

Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzone są starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów, śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są wspaniałą okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami, a ponadto dostarczają wszystkim wyśmienitej zabawy!

 

 

 

KONTAKT:

Centrum Kultury Podgórza

ul. Sokolska 13, 30-510 Kraków

Tel.: 12 656 36 70, 504 067 329

E-mail: edukacja@ckpodgorza.pl

www.ckpodgorza.pl

Adres: ul.Sokolska 13, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2023-05-02
Powrót