KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Mydlniki to miejsce, gdzie będzie można pokolorować największą kolorowankę, wypić kawę, kupić obraz lub umówić się na spotkanie założycielskie stowarzyszenia. To miejsce, gdzie można przyjść z każdym pomysłem, który służyć będzie ludziom mieszkającym w okolicy.
Nowoczesny klub kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność. Propozycje dla siebie odnajdą tu rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli.

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w styczniu


 

Poniedziałki (9, 16, 23 stycznia)

14.00 - Gordonki - zajęcia dla dzieci 0-3 lat

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci od pierwszych tygodni do 3. roku życia (oraz ich opiekunów) oparte na metodzie prof. E.E.Gordona. Udział w zajęciach gwarantuje maluchom wszechstronny rozwój – zapoznają się z bogatym słownikiem muzycznym oraz przygotowują się do podjęcia w przyszłości nauki gry na instrumencie.

 

Poniedziałek 9 stycznia, godz. 13:30 - Spotkanie ze specjalistą: zakończenie karmienia piersią
Spotkanie z Natalią Rączką (Doradca Tulenia) na temat związany z laktacją, problemami i wątpliwościami, które spotykają mamy.

 

 

Wtorki (10, 17, 24 stycznia)

10.00 - rodzinne muzykowanie - zajęcia dla dzieci 6mc - 3 lat

Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, których celem jest rozwijanie zmysłu słuchu, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, koncentracji uwagi, pamięci muzycznej i pozamuzycznej, mowy. Zajęcia pełne śpiewu, zabaw ruchowych, tańca oraz gry na instrumentach perkusyjnych dają możliwość zaspokojenia wrodzonych potrzeb ruchu najmłodszych.

 

Czwartki (12, 19, 26 stycznia)

9.30 - Zdrowy kręgosłup - zajęcia dla rodziców

Ćwiczenia ogólno-koordynacyjne wspomagające powrót mam do formy sprzed ciąży. Spotkania zapobiegające bólom kręgosłupa. W ramach nich: nauka przyjmowania prawidłowej postawy ciała, wzmacnianie mięśni powierzchownych oraz głębokich odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa, zwiększanie ruchomości kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach ruchu, uelastycznienie mięśni przykurczonych w wyniku siedzącego trybu życia i nauka prawidłowego oddychania.

 

Piątki (13, 20, 27 stycznia)

11.00 - Kołysanki dla Smyka - zajęcia dla dzieci 6mc - 3 lat

Spotkania przeznaczone dla dzieci i ich opiekunów. Ich celem jest pobudzanie zmysłów w czasie zabawy przy muzyce, śpiewania i kołysania.

 

 

Obowiązują zapisy na stronie: mydlniki.dworek.eu

Wstęp: 1 zł

 

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Balicka 289, 30-198 Kraków

Tel.: 12 637 97 12 / 533 356 008

E-mail: mydlniki@dworek.eu

www.mydlniki.dworek.eu

Adres: ul.Balicka 289, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2023-01-05
Powrót