Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub Mydlniki to miejsce, gdzie będzie można pokolorować największą kolorowankę, wypić kawę, kupić obraz, umówić się na spotkanie założycielskie stowarzyszenia. Miejsce gdzie można przyjść z każdym pomysłem, który służyć będzie ludziom mieszkającym w okolicy.
Nowoczesny klub kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność. Propozycje dla siebie odnajdą tu rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli.

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Maj 2018 r.

  • Każdy poniedziałek 10:00 Native Mama (wstęp 1 zł)
  • Każdy poniedziałek 11:00 Fit Mama (wstęp 1 zł)
  • Każdy czwartek 11:00 Zdrowy kręgosłup (wstęp 1 zł)
  • Każdy czwartek 18:00 Joga (wstęp 1 zł)

 

  • 8 maja 2018

Temat:  Teoria wystarczająco dobrej matki, czyli macierzyństwo bez tabu.

Czas trwania:  10.00-12.00

Temat zaproponowany przez mydlnickie mamy. Co to znaczy być dobra matką, czy macierzyństwo stawia wymagania i jak nim sprostać. Ogólnie przyjęte reguły – kontra instynkt w wyborze drogi wychowania dziecka.

Prowadzenie: Akademia Popotam

  • 15 maja 2018

Temat:  Warsztaty masażu Shantala         

Czas trwania: 10:00- 12:00

Shantala Baby Massage to znana w Europie od lat starożytna hinduska metoda masażu niemowląt i dzieci wykonywana w domu przez rodzica lub innego opiekuna. Wprowadzony do codziennej lub tygodniowej rutyny masaż pomaga dziecku się wyciszyć, reguluje jego sen i trawienie, łagodzi kolki i im zapobiega, wspomaga ogólny rozwój psycho-ruchowy dziecka, wzmaga jego poczucie bezpieczeństwa a potem, w kolejnych etapach rozwoju, poczucie pewności siebie. Rodziców z dziećmi prosimy o przyniesienie 1 dużego i 1 małego ręcznika oraz ulubionej oliwki.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     Prowadzenie: Karolina Sokołowska - Certyfikowany Instruktor masażu dla niemowląt Shantala Baby Massage oraz masażu dla dorosłych Shantala Body Touch.

  • 22 maja 2018

Czas trwania: 10.00-12.00

Temat: Pielęgnacja niemowląt - Pielęgnacja a wspomaganie rozwoju dziecka.

Jak prawidłowo pielęgnować swoje dziecko? – warsztaty dla Rodziców z dziećmi.

Noszenie, ubieranie, rozbieranie, zmiana pieluchy i kąpanie mogą stać się czynnościami łatwymi, przynoszącymi mnóstwo radości dzieciom i ich rodzicom. Jak sprawić by takimi właśnie się stały? Zapraszamy na wspólne „trenowanie” pod okiem fizjoterapeutki Agnieszki Doroszuk, która pomoże okiełznać te czynności. Na zajęciach poznacie sposoby prawidłowej pielęgnacji Waszego dziecka, m.in.: różne sposoby noszenia dostosowane do jego wieku, kładzenie, podnoszenie, ubieranie, rozbieranie, zmiana pieluchy, kąpiel, sposoby układania na brzuchu czy pozycje do zabawy. Uzyskacie również wiele innych cennych informacji jak wpływać na zdrowy rozwój Waszego Maluszka.

 

KONTAKT:

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Balicka 289

www.mydlniki.dworek.eu

mydlniki@dworek.eu

Adres:
ul.Balicka 289, Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR