KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Mydlniki to miejsce, gdzie będzie można pokolorować największą kolorowankę, wypić kawę, kupić obraz lub umówić się na spotkanie założycielskie stowarzyszenia. To miejsce, gdzie można przyjść z każdym pomysłem, który służyć będzie ludziom mieszkającym w okolicy.
Nowoczesny klub kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność. Propozycje dla siebie odnajdą tu rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli.

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

Poniedziałki
10:00-10:45 - zajęcia taneczne dla dzieci 2-3 lat z rodzicami
Zajęcia ruchowe dla dzieci i rodziców. Każde spotkanie będzie łączyć elementy taneczne i zabawy. Uczestnicy wzmocnią swoje relacje we wspólnym poruszaniu się, a dodatkowo będą poznawać i uczyć się prawidłowych nawyków ruchowych. Zajęcia będą prowadzone naprzemiennie przez dwie instruktorki specjalizujące się w różnych technikach tanecznych. Na zajęciach pojawią się więc elementy tańca klasycznego oraz jazzowego, jak i zumba i latynoskie energetyczne rytmy, wspomagające koordynację ruchową dzieci… oraz rodziców.

 

Wtorki
12.30-13.00 – Gordonki MeloBobas - zajęcia dla dzieci 0-3 lat z rodzicami
Gordonki MeloBobas to zajęcia umuzykalniające prowadzone zgodnie z teorią uczenia się muzyki (MLT) prof. E. E. Gordona. Zajęcia mają na celu rozwinąć muzykalność u dzieci przez ukazanie im różnorodności w muzyce. To nie są standardowe zajęcia z rytmiki! Wykwalifikowany i doświadczony instruktor śpiewa dla i do dzieci w różnych skalach bez słów, rytmizuje w niestandardowym metrum przez co dzieci uczą się muzyki jak nowego języka. Na zajęcia zapraszamy dzieci od pierwszych tygodni życia do ok. 2-3 lat.
 

Środa (6, 13, 20 27 marca)
10:00-10:45 – Rodzinne muzykowanie - zajęcia dla dzieci 1-3 lat z rodzicami
Spotkania przeznaczone dla dzieci z rodzicem lub opiekunem, których celem jest rozwijanie zmysłu słuchu, koordynacji ruchowej, świadomości własnego ciała, koncentracji uwagi, pamięci muzycznej i pozamuzycznej, mowy. Zajęcia pełne śpiewu, zabaw ruchowych, tańca, gry na instrumentach perkusyjnych dają możliwość zaspokojenia wrodzonych potrzeb ruchu najmłodszych.
 

Czwartek (7, 14,21,28 marca)
10:00-10:50 – Zdrowy kręgosłup - zajęcia dla rodziców
Zajęcia ruchowe nastawione na ćwiczenia wzmacniające i poprawiające ruchomość kręgosłupa. Zapraszamy rodziców, w zajęciach można uczestniczyć razem z dzieckiem.
 

Piątek (1,8,15,22 marca)
11:00-11:30 – Smyki z gimnastyki zajęcia dla dzieci 2-3 lat z rodzicami
Smyki z Gimnastyki to zajęcia ruchowe dla dzieci, których głównym celem jest aktywizacja sportowo-ruchowa i profilaktyka wad postawy. Podczas ćwiczeń skupiamy się głównie na motoryce dużej, jednak niejednokrotnie trenujemy również motorykę małą. Rozwijamy świadomość ciała u dzieci, stymulujemy do samodzielności, ćwiczymy koordynację i równowagę. Na małych uczestników czeka tor przeszkód oraz różnorodne ćwiczenia w formie zabawy. Dzieci ćwiczą w parze ze swoim rodzicem.


Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy na stronie mydlniki.dworek.eu.
Wstęp: 1 zł

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Balicka 289, 30-198 Kraków

Tel.: 12 637 97 12 / 533 356 008

E-mail: mydlniki@dworek.eu

www.mydlniki.dworek.eu

Adres: ul.Balicka 289, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2024-03-28
Powrót