Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Czerwiec 2018 r.

  • 04, 11, 18.06 (poniedziałki) godz. 12.00

Warsztaty animacyjno rozwojowe z elementami nauki języka angielskiego prowadzi: Edyta Pokrzywa

Zajęcia te mają na celu przede wszystkim motywowanie, zachęcanie, stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu świata, jak i wykorzystywanie naturalnych predyspozycji dziecka do rozwijania umiejętności językowych. Podczas zajęć dzieci korzystają z różnych form aktywności. Maluchy tańczą, malują paluszkami, odkrywają nowe dźwięki, przebywają w towarzystwie rówieśników, próbując nawiązywać z nimi kontakty. Dla rodziców zajęcia te są okazją do poznania nowych metod edukacyjnych zabaw z dzieckiem, dostosowanych do ich etapu rozwojowego.

Ponadto Program zakłada:

• stopniowe poznawanie podstaw materiału językowego, który będzie stanowić  bazę  do dalszej nauki,

• rozwijanie wrażliwości estetycznej i moralnej dziecka oraz jego indywidualnych zdolności twórczych.

Program uwzględnia rozwój wszystkich sprawności językowych, jednakże ze względu na wiek dzieci brak u nich pełnej gotowości do podjęcia nauki pisania i czytania, szczególną uwagę kieruje przede wszystkim na sprawność słuchania i rozumienia, a w drugiej kolejności na sprawność mówienia.

  • 05, 12, 19.06 (wtorki) godz. 9.00  

Fitness mama z niemowlakiem – prowadzi: Justyna Czudek

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest stworzony w taki sposób, by mogła ona wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim dzieckiem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama jak i jej dziecko.

  • 06, 13, 20.06 (środa) godz. 15.00

Warsztaty logopedyczne, prowadzi: Wójtowicz Patrycja

Głównym celem spotkań jest uświadomienie jak ważna jest sprawność artykulacyjna w mowie dzieci.  Podczas warsztatów zaprezentowane są zabawy i ćwiczenia oddechowe oraz aparatu artykulacyjnego, które mają na celu wspierać prawidłowy rozwój mowy dziecka. Rodzice mają także okazję uzyskać indywidualną poradę w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w rozwoju mowy ich dzieci.

  • 07.06 (czwartek) godz. 16.00

Warsztaty z psychologiem Joanną Kaletą

„Asertywny rodzic, asertywne dziecko”

Zapraszamy na warsztaty, podczas których dowiesz się, czym jest asertywność, nauczymy się rozróżniać zachowania agresywne, odkryjemy własny potencjał, w tym swoje mocne i słabsze strony, a także nabędziemy / udoskonalimy umiejętności skutecznego porozumiewania się w relacjach z innymi. Warsztat ten jest dla tych, którzy chcą by ich dzieci uczyły się od nich   zasad otwartej komunikacji.

  • 08, 15, 22.06 (piątki) godz. 12.00

Warsztaty umuzykalniające wg E. E. Gordona „Gordonki”- prowadzi: Monika Madej,

Dzięki tym zajęciom  dzieci zyskają zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej będą  koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

  • 14.06 (czwartek) godz. 17.00

Warsztaty  podróżnicze z cyklu „Poznajmy świat” –  prowadzenie: Magda Moll Musiał – podróżnik psycholog

„Przez Tybet i Himalaje”

Warsztat trwa godzinę zegarową. Kameralność zajęć gwarantuje każdemu uczestnikowi dostęp do wszystkich rekwizytów i atrakcji. Dzieci poznają mieszkańców „dachu świata” i realia życia w górach. Zagramy na tybetańskich misach, dzwonkach i gongu, zrobimy lampiony ze smokami, namalujemy mandalę, zmierzymy tradycyjne stroje i skosztujemy tybetańskiej herbaty.

Warsztaty rodzinne wzmagają ciekawość świata i wprawiają uczestników w pogodny nastrój. Przeniesienie członków rodziny poza kontekst własnej kultury uwalnia ekspresję i stymuluje twórcze zachowania. Dzięki rodzinnej i koleżeńskiej współpracy między uczestnikami zajęć wzmacniają się pozytywne relacje oraz poczucie wspólnego sukcesu. Warsztaty Rodzinne to mądra i wesoła zabawa dla dzieci i dorosłych, która ukazuje piękno i bogactwo różnych kultur świata. Warsztaty prowadzone są przez grupę podróżników, którzy przemierzają przez świat, by dzielić się tym, czego doświadczyli.

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice
ul. Niewodniczańskiego 74
tel. 12 6549563, 519309351
e-mail: 
jadwiga.szarek@ckpodgorza.pl
www.okkwróblowice.pl  

Adres:
ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR