KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Rodziców w Klubie Wróblowice oferuje rodzicom i ich dzieciom w wieku 0-3 lat warsztaty, spotkania ze specjalistami oraz zajęcia stałe (umuzykalniające, rozwojowe, czy sensoryczno-ogólnorozwojowe).

Oprócz zajęć stałych dwa razy w miesiącu w soboty odbywa się Rodzinne Muzykowanie z językiem angielskim oraz raz w miesiącu Sensoryczne Eko-warsztaty szycia.

Rodzice mogą również korzystać z porad specjalistów podczas specjalnie przygotowanych spotkań np. z psychologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą.

Udział we wszystkich zajęciach w ramach Klubu Rodziców jest bezpłatny po zakupieniu karty Klubu Rodziców - jednorazowa opłata w wysokości 10 zł.

 

 

Harmonogram Klubu Rodziców w styczniu


 

2, 9, 16, 23, 30 stycznia (poniedziałki), godz. 10.00

Zajęcia ogólnorozwojowe Bystry Bobas, prowadzenie: Joanna Kaleta

Zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, jak również do spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami.

 

3, 10, 17, 24, 31 stycznia (wtorki), godz. 12.45

Zajęcia umuzykalniające „Gordonki”, prowadzenie: Monika Madej

Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u swoich dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej potrafią koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii prof. Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Umuzykalnienie tą metodą stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

 

4, 11, 18, 25 stycznia (środy), godz. 9.45

BYSTRZAKI – zajęcia ogólnorozwojowe z elementami języka angielskiego, prowadzenie: Izabela Skuba

Czytanki polsko-angielskie. Czytamy książki o danej tematyce i zawsze robimy jakieś tematyczne zabawy/zadania, a w ich trakcie dzieci mają kontakt z językiem angielskim.

 

5, 19 stycznia (czwartki), godz. 13.00

Zajęcia ogólnorozwojowe, prowadzenie: Sylwia Kozub-Szewczyk

W przypadku tych zajęć łączone jest wiele metod. Wprowadzane są zabawy muzyczne, ruchowe, plastyczne, sensoryczne. Tematyka jest związana z porami roku, ciekawymi datami z kalendarza świąt i nietypowymi wydarzeniami.

 

12, 26 stycznia (czwartki), godz. 10.00

„Poranki śpiewanki - spotkania z głosem", prowadzenie: Jaga Szeptalin

Spotkania z głosem w zabawach i piosenkach, które będą wyzwaniem i świetną zabawą dla dzieci i dorosłych. Będziemy budzić i poznawać nasze głosy. Wszyscy uczestnicy poprzez zabawę i wspólne powtarzanie utworów będą rozwijać swoje umiejętności muzyczne - słuchania, śpiewania, bawienia się piosenką, dźwiękami i rytmami. Poprowadzą nas słowiańskie pieśni tradycyjne oraz współczesne piosenki inspirowane dawnymi melodiami. Autorska metoda pracy wywodzi się z tradycyjnego przekazywania pieśni i zabaw z wykorzystaniem znanych metod pracy Kodálya, Suzukiego czy Gordona.

 

13, 20, 27 stycznia (piątki), godz. 11.30

Zajęcia ruchowo-taneczne, prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

Zajęcia ogólnorozwojowe łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, ukształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, a aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności.

 

14 stycznia (sobota), godz. 10.00

Zabawy z folklorem – Folkloromaniaki, prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego różnorodnością barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzinne obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale też śpiewać i tańczyć w rytm ludowej muzyki.

 

21, 28 stycznia (sobota), godz.10.00

Zajęcia smykomultisensoryczne, prowadzenie: Katarzyna Wróbel

Zajęcia wspierające rozwój zmysłów, wspomagające budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbające o usprawnianie małej motoryki, wpływające wspomagająco na rozwój mowy, wspierające rozwój poznawczy. Podczas zajęć wykorzystywane są wyłącznie materiały pochodzenia naturalnego.

 

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp jest bezpłatny.

 

 

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

ul. Niewodniczańskiego 74, 30-698 Kraków

Tel.: 12 654 95 63 / 519 309 351

E-mail: wroblowice@ckpodgorza.pl

www.wroblowice.ckpodgorza.pl

Adres: ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Siwiec
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-08-31
Data aktualizacji: 2023-01-03
Powrót