Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Harmonogram spotkań w ramach Klubu rodziców na listopad 2019 r.

 

04, 11, 18, 25.11 (poniedziałki) godz. 10.00

Zajęcia ogólnorozwojowe Bystry Bobas; prowadzenie: psycholog Joanna Kaleta

Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są wspaniałą okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami, a ponadto dostarczają wszystkim wyśmienitej zabawy!

 

05, 12, 19, 26.11 (wtorki) godz. 12.30

Warsztaty umuzykalniające wg E. E. Gordona „Gordonki”; prowadzenie: Monika Madej

Dzięki tym zajęciom dzieci zyskają zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej będą  koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona, posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowani

 

07, 14, 21, 28.11 ( czwartki) godz. 13.00
Sensorki, zajęcia sensoryczno – ogólnorozwojowe; prowadzenie: Anika Sztaba

Są to spotkania integracyjne oraz rozwojowe dla dzieci i ich opiekunów w formie grupowych zajęć polisensorycznych. W czasie tych zajęć wykorzystamy różnego rodzaju zabawy ruchowe i ćwiczenia, które usprawnią motorykę dużą i małą. Będziemy się wspaniale bawić, pobrudzimy ręce i nogi! Pobudzimy wszystkie zmysły do współpracy. Dzieci poprzez zabawę nawiązują nowe kontakty, uczą się przebywania w grupie rówieśniczej, współdziałania. Wykorzystując zmysł wzroku, słuchu, dotyku, węchu – wspólnie z rówieśnikami poznajemy świat!.

Korzyści dla dziecka:

 - harmonijny i wszechstronny rozwój,

-  rozwój kompetencji społecznych dzięki stałemu kontaktowi z grupą rówieśników;

- doświadczenie to doskonale przygotowuje do pobytu w żłobku/przedszkolu,

-  kształtowanie w dziecku poczucia bezpieczeństwa i rozwój więzi emocjonalnej

między nim a rodzicami,

Korzyści dla rodziców:

 - poznanie nowych metod edukacyjnych zabaw z dzieckiem, dostosowanych do ich

   etapu rozwojowego,

- radosne chwile z dzieckiem podczas wspólnych, inspirujących zabaw,

-  kontakt z innymi rodzicami, wymiana doświadczeń oraz  konsultacje z pedagogiem.

 

08, 22.11 (piątki) godz. 10.00

Sensoryczne eko-warsztaty szycia; prowadzenie: Natasza Winiarska

Warsztaty twórcze dla młodych mam , które mają satysfakcje z własnoręcznie wykonanych

przedmiotów. Jest to wspólne, radosne i twórcze spędzanie czasu rodziców z dziećmi.

 

09.11 (sobota) godz. 11.00

Warsztaty komunikacji z dzieckiem: „Jak rozmawiać z dzieckiem?”; prowadzenie: Magdalena Wadowska

Jak budować kontakt z dzieckiem poprzez rozmowę? Jak nawiązać porozumienie, gdy dziecko się złości, a jak rozmawiać, gdy sami jesteśmy w emocjach? Jak formułować prośby, żeby dziecko je usłyszało? Podczas spotkania  rodzice poznają  nowe sposoby komunikacji: jak radzić sobie z trudnymi i agresywnymi zachowaniami dziecka, skuteczna komunikacja z dzieckiem: wysłuchanie i zrozumienie dziecka oraz bycie wysłuchanym i zrozumianym przez dziecko •nabycie umiejętności empatii dla siebie w trudnych sytuacjach: ładowanie wewnętrznych akumulatorów, by móc z czego dawać dziecku.

 

16, 23.11 (soboty) godz. 10.00

Rodzinne muzykowanie z językiem angielskim inspirowane Pomelody; prowadzenie: Julia Basista

Program spotkań opiera się na założeniu, że wszystkie dzieci są uzdolnione muzyczne. Przez realne doświadczanie muzyki, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki. Kluczowy jest fakt, że małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje autorytety, takie jak rodzice czy opiekunowie. To właśnie oni pokazują im, jak aktywnie tworzyć muzykę. Elementy warsztatów to gra na instrumentach, wspólny taniec i śpiew z wykorzystaniem pieśni z różnych kultur, piosenki w języku angielskim, szeroki zakres stylów, wykorzystanie rekwizytów, takich jak chusty, folie, farby, pióra, balony oraz tworzenie własnych instrumentów muzycznych. Jest to cykl rodzinnych spotkań muzyczno-plastycznych, prowadzonych w swobodnej, radosnej i sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze.

 

13.11 (środa) godz. 11.00

Warsztaty teatralne połączone ze spektaklem „Kto stuka, co puka?”; prowadzenie: Stuk Puk Teatr

Warsztaty inspirowane teatrem dla najmłodszych widzów do 3 roku życia. Łączą one ze sobą zabawę, ruch, plastykę i teatr. Warsztaty oparte są na zasadzie powtarzalności i dają szansę na oswojenie się maluszków w grupie z innymi dziećmi. To także świetny sposób na wspólne spędzanie czasu dla rodziców i dzieci. Na koniec warsztatów najmłodsi widzowie wraz z rodzicami obejrzą spektakl „Kto stuka, co puka?”

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny.

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice
ul. Niewodniczańskiego 74
tel. 12 6549563, 519309351
e-mail: 
jadwiga.szarek@ckpodgorza.pl
www.okkwróblowice.pl  

Adres:
ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA JACH
Podmiot publikujący: KKR