KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Rodziców w Klubie Wróblowice oferuje rodzicom i ich dzieciom w wieku 0-3 lat warsztaty, spotkania ze specjalistami oraz zajęcia stałe (umuzykalniające, rozwojowe, czy sensoryczno-ogólnorozwojowe).

Oprócz zajęć stałych dwa razy w miesiącu w soboty odbywa się Rodzinne Muzykowanie z językiem angielskim oraz raz w miesiącu Sensoryczne Eko-warsztaty szycia.

Rodzice mogą również korzystać z porad specjalistów podczas specjalnie przygotowanych spotkań np. z psychologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą.

Udział we wszystkich zajęciach w ramach Klubu Rodziców jest bezpłatny po zakupieniu karty Klubu Rodziców - jednorazowa opłata w wysokości 10 zł.

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

8, 15, 22, 29.04 (poniedziałki) godzina 10.00

Zajęcia ogólnorozwojowe Bystry Bobas

Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami

 

2, 9, 16, 23, 30.04 (wtorki) godz. 9.15

Zajęcia umuzykalniające „Gordonki”

Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u swoich dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej potrafią koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii prof. Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji Umuzykalnienie tą metodą stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

 

3, 10, 17, 24.04 (środa) godz. 9.00

BYSTRZAKI – zajęcia ogólnorozwojowe z elementami języka angielskiego

Są to czytanki polsko-angielskie. Czytamy książki o danej tematyce i zawsze robimy jakieś tematyczne zabawy/zadania. Np. poznawanie emocji, poprzez wybuch wulkanu, sensoryczne słoiczki emocji, przy kolorach robimy kolorowy deszcz itd. Podczas zabaw dzieci mają kontakt z językiem angielskim.

 

11.04 (czwartek) godz. 13.30

Zabawy z folklorem – Folkloromaniaki

Folkoromaniaki to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego różnorodnością barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzinne obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą się nie tylko kreatywnie bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki.

 

5, 12, 19, 26.04 (piątki) godz. 11.30

Zajęcia Ruchowo-taneczne

To zajęcia ogólnorozwojowe łączące różne elementy ruchu z muzyką, tań8,25cem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, ukształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności

 

5.04 (piątek) godz.12.30

Zajęcia smykomultisensoryczne

Zajęcia wspierające rozwój zmysłów, wspomagające budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbające o usprawnianie małej motoryki, wpływające wspomagająco na rozwój mowy, wspierające rozwój poznawczy, podczas zajęć wykorzystywane są wyłącznie materiały pochodzenia naturalne

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

ul. Niewodniczańskiego 74, 30-698 Kraków

Tel.: 12 654 95 63 / 519 309 351

E-mail: wroblowice@ckpodgorza.pl

www.wroblowice.ckpodgorza.pl

Adres: ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-08-31
Data aktualizacji: 2024-03-28
Powrót