Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Czerwiec 2019

  • 03, 10, 17, 24.06 (poniedziałki) godz. 10.00

Zajęcia ogólnorozwojowe Bystry Bobas; prowadzenie: psycholog Joanna Kaleta

Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są wspaniałą okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami, a ponadto dostarczają wszystkim wyśmienitej zabawy!

  • 04, 11, 18, 25.06 (wtorki) godz. 9.00  

Fitness mama z niemowlakiem, prowadzenie: Justyna Czudek

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest stworzony w taki sposób, by mogła ona wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim dzieckiem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama jak i jej dziecko.

  • 05, 12, 19, 26.06 (środy) godz. 13.00

Warsztaty logopedyczne dla 3 latków; prowadzenie: Patrycja Wojtowicz

Zajęcia logopedyczne  obejmują ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń mowy. Oprócz ćwiczeń oddechowych wspomagających artykulację wykonuje się ćwiczenia i zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, ułatwiające mówienie, czytanie i pisanie. Program zajęć również uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i możliwości ucznia.

  • 06, 13, 20, 27.06 (czwartki) godz. 13.00

Sensorki, zajęcia sensoryczno – ogólnorozwojowe; prowadzenie: Anika Sztaba

Są to spotkania integracyjne oraz rozwojowe dla dzieci i ich opiekunów w formie grupowych zajęć polisensorycznych. W czasie tych zajęć wykorzystamy różnego rodzaju zabawy ruchowe i ćwiczenia, które usprawnią motorykę dużą i małą. Będziemy się wspaniale bawić, pobrudzimy ręce i nogi! Pobudzimy wszystkie zmysły do współpracy. Dzieci poprzez zabawę nawiązują nowe kontakty, uczą się przebywania w grupie rówieśniczej, współdziałania. Wykorzystując zmysł wzroku, słuchu, dotyku, węchu, wspólnie z rówieśnikami poznajemy świat!.

Korzyści dla dziecka:

 - harmonijny i wszechstronny rozwój,

-  rozwój kompetencji społecznych dzięki stałemu kontaktowi z grupą rówieśników,

- doświadczenie to doskonale przygotowuje do pobytu w żłobku/przedszkolu,

-  kształtowanie w dziecku poczucia bezpieczeństwa i rozwój więzi emocjonalnej

między nim a rodzicami,

Korzyści dla rodziców:

 - poznanie nowych metod edukacyjnych zabaw z dzieckiem, dostosowanych do ich

   etapu rozwojowego,

- radosne chwile z dzieckiem podczas wspólnych, inspirujących zabaw,

-  kontakt z innymi rodzicami, wymiana doświadczeń,

-  konsultacje z pedagogiem.

  • 07, 14, 21, 28.06 (piątki) godz. 12.30

Warsztaty umuzykalniające wg E. E. Gordona „Gordonki”; prowadzenie: Monika Madej

Dzięki tym zajęciom dzieci zyskają zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej będą koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona, posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

  • 15.06 ( sobota) godz. 11.00

Warsztaty komunikacji z dzieckiem; prowadzenie: Magdalena Wadowska

Podczas zajęć rodzice dowiedzą się, na czym polega skuteczna komunikacja z dzieckiem, jak je słuchać i zrozumieć oraz być wysłuchanym i zrozumianym przez dziecko. To również adekwatne reagowanie na sytuację.

Zajęcia dla dzieci w wieku 3 lat z rodzicami.


Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice
ul. Niewodniczańskiego 74
tel. 12 6549563, 519309351
e-mail: 
jadwiga.szarek@ckpodgorza.pl
www.okkwróblowice.pl  

Adres:
ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR