Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Maj 2018 r.

8, 15, 22, 29.05 (wtorki), godz. 9.00 

Fitness mama z niemowlakiem, prowadzenie: Justyna Czudek

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest stworzony w taki sposób, aby można było wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim dzieckiem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama, jak i jej dziecko.

11, 18, 25.05 (piątki), godz. 12.00

Warsztaty umuzykalniające wg E. E. Gordona „Gordonki”; prowadzenie: Monika Madej

Dzięki tym zajęciom  dzieci zyskują zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej będą  koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

7, 14, 21, 28.05 (poniedziałki), godz. 12.00

Warsztaty animacyjno-rozwojowe z elementami nauki języka angielskiego; prowadzenie: Edyta Pokrzywa

Zajęcia te mają na celu przede wszystkim motywowanie, zachęcanie, stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu świata, jak i wykorzystywanie naturalnych predyspozycji dziecka do rozwijania umiejętności językowych. Podczas zajęć dzieci korzystają z różnych form aktywności. Maluchy tańczą, malują paluszkami, odkrywają nowe dźwięki, przebywają w towarzystwie rówieśników, próbując nawiązywać z nimi kontakty. Dla rodziców zajęcia te są okazją do poznania nowych metod edukacyjnych zabaw z dzieckiem, dostosowanych do ich etapu rozwojowego.

                   Ponadto Program zakłada:

• stopniowe poznawanie podstaw materiału językowego, który będzie stanowić  bazę  do dalszej nauki,

• rozwijanie wrażliwości estetycznej i moralnej dziecka oraz jego indywidualnych zdolności twórczych. Program uwzględnia rozwój wszystkich sprawności językowych, jednakże ze względu na wiek dzieci oraz brak u nich pełnej gotowości do podjęcia nauki pisania i czytania, szczególną uwagę, koncentruje się przede wszystkim na kształtowanie umiejętności słuchania i rozumienia, a w drugiej kolejności na sprawność mówienia.

17.05 (czwartek), godz. 17.00

Warsztaty  podróżnicze z cyklu „Poznajmy świat”; prowadzenie: Magda Moll Musiał „Kraj wschodzącego słońca – Japonia”

Warsztat trwa godzinę zegarową. Kameralność zajęć gwarantuje każdemu uczestnikowi dostęp do wszystkich rekwizytów i atrakcji. Treść warsztatów jest bardzo zróżnicowana - dzieci i dorośli są zapraszani do różnorakich aktywności, takich jak zajęcia manualne, taniec, zabawy ruchowe i zręcznościowe, przebieranie się, praca z rekwizytami, gra na etnicznych instrumentach muzycznych, degustowanie napojów. 

Warsztaty rodzinne wzmagają ciekawość świata i wprawiają uczestników w pogodny nastrój. Przeniesienie członków rodziny poza kontekst własnej kultury uwalnia ekspresję i stymuluje twórcze zachowania. Dzięki rodzinnej i koleżeńskiej współpracy między uczestnikami zajęć wzmacniają się pozytywne relacje oraz poczucie wspólnego sukcesu. Warsztaty Rodzinne to mądra i wesoła zabawa dla dzieci i dorosłych, która ukazuje piękno i bogactwo różnych kultur świata. Warsztaty prowadzone są przez grupę podróżników, którzy przemierzają przez świat, by dzielić się tym, czego doświadczyli.

9, 16, 23.05 (środy), godz. 15.00

Warsztaty logopedyczne, prowadzenie: Chmiel Patrycja

Głównym celem spotkań jest uświadomienie, jak ważna jest sprawność artykulacyjna w mowie dzieci.  Podczas warsztatów zaprezentowane są zabawy i ćwiczenia oddechowe oraz aparatu artykulacyjnego, które mają na celu wspierać prawidłowy rozwój mowy dziecka. Rodzice mają także okazję uzyskać indywidualną poradę w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w rozwoju mowy ich dzieci.

10, 24.05 (czwartki), godz. 16.30

Warsztaty psychologiczne”; prowadzenie: Joanną Kaletą

 

10.05„Adaptacja dziecka do przedszkola”

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci rozpoczynających przygodę z przedszkolem lub żłobkiem na warsztaty poświęcone zagadnieniu adaptacji dzieci w nowym środowisku. Wspólnie przyjrzymy się temu, jak dzieci przeżywają proces adaptacji. Zastanowimy się, jak możemy rozumieć trudności maluchów oraz jak możemy pomóc naszym dzieciom i sobie w tak trudnym okresie czasu.

24.05 „Pogodzić rodzeństwo”

Warsztaty przeznaczone dla rodziców, którzy wychowują dwójkę lub więcej dzieci (lub mają takie plany). Odpowiemy na pytania związane z wychowaniem rodzeństwa: skąd się bierze zazdrość o rodzeństwo, jak sobie radzić z rywalizacją między dziećmi, co robić, gdy dzieci się kłócą i biją, jak pomóc dzieciom w odkrywaniu korzyści płynących z dzielenia się i współpracy, a także porozmawiamy o znaczeniu kolejności urodzin (najstarsze, średnie, najmłodsze).

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice
ul. Niewodniczańskiego 74
tel. 12 6549563, 519309351
e-mail: 
jadwiga.szarek@ckpodgorza.pl
www.okkwróblowice.pl  

Adres:
ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR