Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Rodziców w Klubie Wróblowice oferuje rodzicom i ich dzieciom w wieku 0-3 lat warsztaty, spotkania ze specjalistami oraz zajęcia stałe (umuzykalniające, rozwojowe, czy sensoryczno-ogólnorozwojowe)

Oprócz zajęć stałych dwa razy w miesiącu w soboty odbywa się Rodzinne muzykowanie z językiem angielskim oraz jeden raz w miesiącu Sensoryczne Eko-warsztaty szycia.

Rodzice mogą również korzystać z porad specjalistów podczas specjalnie przygotowanych  spotkań  np. z psychologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą.

Udział we wszystkich zajęciach w ramach Klubu Rodziców jest bezpłatny po zakupieniu karty Klubu Rodziców /jednorazowa opłata w wysokości 10 zł./

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców


20, 27.09 (poniedziałki) godz. 10.30 - Zajęcia ogólnorozwojowe Bystry Bobas

Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów; (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są wspaniałą okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami, a ponadto dostarczają wszystkim wyśmienitej zabawy!

 

17, 24.09 (piątki) godz. 11.30 - Zajęcia Ruchowo-taneczne

To zajęcia ogólnorozwojowe łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydajności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmocnią więzadła oraz układ kostno-stawowy, kształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności.

 

25.09 (sobota) godz. 10.00 - Zajęcia umuzykalniające z angielskim; prowadzenie: Julia Basista

Program spotkań opiera się na założeniu, że wszystkie dzieci są uzdolnione muzyczne. Przez realne doświadczanie muzyki, a nie tylko wiedzę o muzyce, program wprowadza dzieci w świat tworzenia muzyki. Kluczowy jest fakt, że małe dzieci uczą się najskuteczniej, naśladując swoje autorytety, takie jak rodzice czy opiekunowie. To właśnie oni pokazują im, jak aktywnie tworzyć muzykę

 

 

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny.

 

Kontakt:

Klub Wróblowice
ul. Niewodniczańskiego 74
tel. 12 6549563, 519309351
e-mail:  wroblowice@ckpodgorza.pl
www.okkwróblowice.pl  

Adres:
ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR