Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Luty 2018 r.

  • 01, 08.02 (wtorki) godz. 11.00  

Fitness mama z niemowlakiem; prowadzenie: Justyna Czudek

Zajęcia dla rodziców z dziećmi od 0 – 1 roku życia

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy, poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest stworzony w taki sposób, by mogła ona wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim szkrabem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama jak i jej dziecko.

  • 02, 09.02 (piątki) godz.  12.00

Warsztaty umuzykalniające wg metody prof. E. E. Gordona; prowadzenie: Monika Madej

Dzięki tym zajęciom dzieci zyskują zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej mogą koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona, posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też chusta Klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

  • 05, 26.02 (poniedziałki) godz. 13.00

Warsztaty animacyjno-rozwojowe z elementami nauki języka angielskiego; prowadzenie: Edyta Pokrzywa

Zajęcia te mają na celu przede wszystkim motywowanie, zachęcanie, stwarzanie sytuacji sprzyjających odkrywaniu świata, jak i wykorzystywanie naturalnych predyspozycji dziecka do rozwijania umiejętności językowych. Podczas zajęć dzieci korzystają z różnych form aktywności. Maluchy tańczą, malują paluszkami, odkrywają nowe dźwięki, przebywają w towarzystwie rówieśników, próbując nawiązywać z nimi kontakty. Dla rodziców zajęcia te są okazją do poznania nowych metod edukacyjnych zabaw z dzieckiem, dostosowanych do ich etapu rozwojowego. Ponadto Program zakłada: stopniowe poznawanie podstaw materiału językowego, który będzie stanowić bazę do dalszej nauki; motywowanie do nauki języka obcego; rozwój kompetencji komunikacyjnej, która ma pozwolić dziecku zaspokoić ciekawość i wytworzyć potrzebę komunikowania się; wdrażanie dzieci do pracy w grupie; umacnianie wiary dziecka we własne siły i w możliwości osiągania założonych celów.

  • 08.02 (czwartek)  godz. 17.00

Warsztaty  podróżniczo-multisensoryczne z cyklu „Poznajmy świat”; prowadzenie: Marcin Musiał, Magdalena Moll

Warsztat trwa godzinę zegarową. Kameralność zajęć gwarantuje każdemu uczestnikowi dostęp do wszystkich rekwizytów i atrakcji. Treść warsztatów jest bardzo zróżnicowana - dzieci i dorośli są zapraszani do różnorakich aktywności, takich jak zajęcia manualne, taniec, zabawy ruchowe i zręcznościowe, przebieranie się, praca z rekwizytami, gra na etnicznych instrumentach muzycznych, degustowanie napojów. Warsztaty rodzinne wzmagają ciekawość świata i wprawiają uczestników w pogodny nastrój. Przeniesienie członków rodziny poza kontekst własnej kultury uwalnia ekspresję i stymuluje twórcze zachowania. Dzięki rodzinnej i koleżeńskiej współpracy między uczestnikami zajęć wzmacniają się pozytywne relacje oraz poczucie wspólnego sukcesu. Warsztaty Rodzinne to mądra i wesoła zabawa dla dzieci i dorosłych, która ukazuje piękno i bogactwo różnych kultur świata. Warsztaty prowadzone są przez grupę podróżników, którzy przemierzają przez świat, by dzielić się tym, czego doświadczyli.

  • 07, 27.02 (środy) godz. 15.00

Warsztaty logopedyczne; prowadzenie: Chmiel Patrycja

Głównym celem spotkań jest uświadomienie jak ważna jest sprawność artykulacyjna w mowie dzieci.  Podczas warsztatów zaprezentowane są zabawy i ćwiczenia oddechowe oraz aparatu artykulacyjnego, które mają na celu wspierać prawidłowy rozwój mowy dziecka. Rodzice mają także okazję uzyskać indywidualną poradę w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w rozwoju mowy ich dzieci.

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice
ul. Niewodniczańskiego 74
tel. 12 6549563, 519309351
e-mail: 
jadwiga.szarek@ckpodgorza.pl
www.okkwróblowice.pl  

Adres:
ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR