Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza

Klub Wróblowice - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Styczeń 2019

 • 08, 29.01 (wtorki) godz. 9.00  

Fitness mama z niemowlakiem, prowadzenie: Justyna Czudek

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest stworzony w taki sposób, by mogła ona wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim dzieckiem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama jak i jej dziecko.

 • 10, 31.01 ( czwartki) godz. 13:00

Sensorki, zajęcia sensoryczno - ogólnorozwojowe, prowadzenie: Anika Sztaba

Są to spotkania integracyjne oraz rozwojowe dla dzieci i ich opiekunów w formie grupowych zajęć polisensorycznych. W czasie tych zajęć wykorzystamy różnego rodzaju zabawy ruchowe i ćwiczenia, które usprawnią motorykę dużą i małą. Będziemy się wspaniale bawić, pobrudzimy ręce i nogi! Pobudzimy wszystkie zmysły do współpracy. Dzieci poprzez zabawę nawiązują nowe kontakty, uczą się przebywania w grupie rówieśniczej, współdziałania. Wykorzystując zmysł wzroku, słuchu, dotyku, węchu – wspólnie z rówieśnikami poznajemy świat!.

Korzyści dla dziecka:

 •  harmonijny i wszechstronny rozwój,
 • rozwój kompetencji społecznych dzięki stałemu kontaktowi z grupą rówieśników;
 • doświadczenie to doskonale przygotowuje do pobytu w żłobku/przedszkolu,
 • kształtowanie w dziecku poczucia bezpieczeństwa i rozwój więzi emocjonalnej między nim a rodzicami,

Korzyści dla rodziców:

 • poznanie nowych metod edukacyjnych zabaw z dzieckiem, dostosowanych do ich etapu rozwojowego,
 • radosne chwile z dzieckiem podczas wspólnych, inspirujących zabaw,
 • kontakt z innymi rodzicami, wymiana doświadczeń,
 • konsultacje z pedagogiem.

 

 • 11.01 (piątki) godz. 12.30

Warsztaty umuzykalniające wg E. E. Gordona „Gordonki”, prowadzenie: Monika Madej,

Dzięki tym zajęciom dzieci zyskają zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej będą  koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii Gordona, posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Potrafią także koordynować swoje ciało do pracy z muzyką. Głównym narzędziem osoby prowadzącej jest głos wspomagany także instrumentami orffowskimi (grzechotki, kastaniety, tamburyny, dzwonki itp.). We wspólnej zabawie wykorzystywane są też chusta klanzy, piórka, chustki, wstążki, bańki mydlane i inne akcesoria. Zajęcia pokazują, ile radości można czerpać z improwizacji i jak można się bawić muzyką i z muzyką. Umuzykalnianie metodą Gordona we wczesnym okresie życia dziecka wspomaga naturalny proces rozumienia muzyki, ułatwia tworzenie oraz improwizowanie, stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

 • 07, 28.01 (poniedziałek) godzina 10:00

Zajęcia ogólnorozwojowe Bystry Bobas, prowadzenie: psycholog Joanna Kaleta

Są to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzimy starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie także smak), śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluchami w domu. Zajęcia są wspaniałą okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami, a ponadto dostarczają wszystkim wyśmienitej zabawy!

 • 09, 30.01 (środy) godzina 13:00

Warsztaty logopedyczne dla 3 latków, prowadzenie: Patrycja Wójtowicz

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub Wróblowice
ul. Niewodniczańskiego 74
tel. 12 6549563, 519309351
e-mail: 
jadwiga.szarek@ckpodgorza.pl
www.okkwróblowice.pl  

Adres:
ul. Niewodniczańskiego 74, 30 - 698 Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR