KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3

Kluby są miejscami spotkań i integracji rodziców z dziećmi, w szczególności w wieku do lat 3 oraz osób oczekujących na potomstwo. To tutaj można się podzielić swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, problemami związanymi z posiadaniem i wychowaniem dzieci oraz stworzyć nieformalne grupy wsparcia.

Kluby Rodziców prowadzone przez organizacje pozarządowe (fundacje, stowarzyszenia) są czynne od poniedziałku do piątku przez 5 godzin dziennie oraz w wybrane soboty, natomiast Kluby Rodziców prowadzone przez miejskie Centra i Ośrodki Kultury działają 2-3 godziny w wybrane dni tygodnia.

WYKAZ KLUBÓW RODZICÓW Z DZIEĆMI DO LAT 3 - TUTAJ

 

W każdym Klubie Rodziców przygotowywane są bardzo atrakcyjne programy – ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie oraz zajęcia rozwijające umiejętności i zainteresowania dzieci i rodziców. Ponadto w Klubach regularnie odbywają się spotkania ze specjalistami – m.in. lekarzami, logopedami, psychologami, pielęgniarkami, położnymi, dietetykami, ratownikami medycznymi – którzy starają się przybliżyć kwestie związane ze zdrowiem, rozwojem oraz wychowaniem dziecka. Jest to szczególnie ważne dla młodych rodziców, którzy nie zawsze potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji i potrzebują wsparcia ekspertów.

Kluby Rodziców to także warsztaty edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne dla rodziców oraz osób oczekujących na potomstwo. Zapraszamy m.in. na zajęcia dogoterapii, kursy samoobrony, warsztaty masażu niemowląt, zajęcia plastyczne i muzyczne, pilates i jogę dla kobiet w ciąży oraz zajęcia dedykowane ojcom. Podczas spotkań opiekę nad najmłodszymi sprawują animatorzy w specjalnie utworzonych kącikach zabaw.

Sieć Klubów jest cały czas rozbudowywana i dziś na mapie Krakowa funkcjonuje ich już 47. Dodatkowo w Gminie działają już 3 Kluby dla dzieci o specjalnych potrzebach rozwojowych. Kluby Rodziców prowadzone są przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa z organizacjami pozarządowymi oraz krakowskimi jednostkami kultury – Centrum Kultury Podgórza, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki", Ośrodkiem Kultury Kraków–Nowa Huta, Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida, Nowohuckim Centrum Kultury oraz Krakowskim Forum Kultury. Do współpracy włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który prowadzi 2 Kluby. Łącznie Klubów prowadzonych przez miejskie jednostki kultury i MOPS jest już 33. Pozostałe 14 Klubów prowadzonych jest przez organizacje pozarządowe.

Lokalizacja Klubów Rodziców została zaplanowana tak, aby mieszkańcy wszystkich dzielnic Krakowa mieli do nich komfortowy dostęp. "Jestem przekonana, iż udało się nam stworzyć prężną, ogólnomiejską sieć Klubów Rodziców, którą cały czas będziemy się starali rozwijać" – podkreśla Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynatorka krakowskich Klubów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny do udziału w aktywnościach oferowanych przez Kluby Rodziców, które są przykładem kompleksowej oferty zajęć o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i rozwojowym. Mamy nadzieję, iż spełnią one pokładane w nich oczekiwania i wpiszą się na stałe w mapę krakowskich miejsc przyjaznych rodzinie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału promującego Kluby - TUTAJ

 

Zajęcia w niektórych Klubach Rodziców prowadzonych przez Centra i Ośrodki Kultury są płatne 1 zł od osoby dorosłej. Dodatkowo Centrum Kultury Podgórza wprowadziło Kartę Klubu Rodziców.

Osobom posiadającym Krakowską Kartę Rodzinną 3+ przysługuje zniżka -50%.

Zajęcia prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe są bezpłatne.

Harmonogramy zajęć w poszczególnych Klubach znajdują się w zakładkach obok oraz na stronach internetowych placówek.

 

Znajdź
Nazwa Kategoria Mapa

Klub Kultury Łokietek

ul. Władysława Łokietka 267 31-263 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Kultury Mydlniki

ul. Balicka 289 30-198 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Kultury Paleta

ul. Wrocławska 91 30-017 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Kultury Przegorzały

ul. Kamedulska 70 30-252 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Kultury Wena

ul. Księdza Meiera 11 31-236 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Kultury Wola

ul. Królowej Jadwigi 215 30-218 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Kuźnia

Osiedle Złotego Wieku 14 30-616 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Malwa

ul. Dobrego Pasterza 6 31-416 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Piaskownica

ul. Łużycka 55 30-658 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Płaszów

ul. Gumniska 32 30-718 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Przewóz

ul. Łutnia 1 30-798 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Rybitwy

ul. Rybitwy 61 30-722 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Skotniki

ul. Batalionów Chłopskich 6 30-394 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Swoszowice

ul. Kolejarzy 71 30-434 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Wróblowice

ul. Niewodniczańskiego 74 30-698 Kraków

Pokaż na mapie

Klub Zakole

ul. Zakole 31 31-763 Kraków

Pokaż na mapie

Nowohuckie Centrum Kultury

Aleja Jana Pawła Ii 232 31-913 Kraków

Pokaż na mapie

Ośrodek Ruczaj

ul. Rostworowskiego 13 30-358 Kraków

Pokaż na mapie

PAL Na Skarpie

Osiedle Na Skarpie 35 31-910 Kraków

Pokaż na mapie

PAL Stare Podgórze / Zabłocie

ul. Dąbrówki 7 30-550 Kraków

Pokaż na mapie
Powrót