Kluby Rodziców

Zapraszamy na zajęcia do 10 Klubów Rodziców, prowadzonych przez organizacje pozarządowe wyłonione w wyniku otwartego konkursu ofert. Łącznie jest ich już 40 w naszym mieście i mamy nadzieję, że niedługo liczba ta jeszcze wzrośnie.

Kluby Rodziców
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Kluby są miejscami spotkań i integracji rodziców z dziećmi, w szczególności w wieku do lat 3 oraz osób oczekujących na potomstwo. To tutaj można się podzielić swoimi doświadczeniami, dobrymi praktykami, problemami związanymi z posiadaniem i wychowaniem dzieci oraz stworzyć nieformalne grupy wsparcia.

W każdym Klubie dla rodziców przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne programy – ciekawe i rozwijające rodzinne warsztaty podnoszące kompetencje rodzicielskie oraz rozwijające umiejętności i zainteresowania dzieci i rodziców. Ponadto w Klubach regularnie odbywają się spotkania ze specjalistami – m.in. lekarzami, logopedami, psychologami, pielęgniarkami, położnymi, dietetykami, ratownikiem medycznym, którzy starają się przybliżyć kwestie związane ze zdrowiem, rozwojem oraz wychowaniem dziecka. Jest to szczególnie ważne dla młodych rodziców, którzy nie zawsze potrafią odnaleźć się w nowej sytuacji i potrzebują wsparcia ekspertów.

Kluby Rodziców to nie tylko spotkania medyczne. To także warsztaty edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne dla rodziców oraz osób oczekujących na potomstwo. Zapraszamy na m.in. zajęcia dogoterapii, kursy samoobrony, warsztaty masażu niemowląt, zajęcia plastyczne, muzyczne, pilates i joga dla kobiet w ciąży oraz zajęcia dedykowane ojcom. Podczas spotkań najmłodszymi opiekują się animatorzy w specjalnie utworzonych kącikach zabaw.

Kluby cieszą się bardzo dużą popularnością wśród rodziców, sieć Klubów jest cały czas rozbudowywana i na dzień dzisiejszy na mapie Krakowa funkcjonuje ich już 40.

Od 2 września 2019 roku rozpoczął działalność kolejny Klub Rodziców z dziećmi do lat 3, który prowadzony jest przez organizację  pozarządową,  wyłonioną w wyniku otwartego konkursu ofert. Klub prowadzi Fundacja Plenerownia przy ul Bagrowej 80/43.

Kluby Rodziców z dziećmi do lat 3 prowadzone przez organizacje pozarządowe są czynne od poniedziałku do piątku przez 5 godzin dziennie oraz w wybrane soboty.

Kluby Rodziców prowadzone są przy współpracy Urzędu Miasta Krakowa z krakowskimi instytucjami kultury – Centrum Kultury Podgórza, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki", Ośrodkiem Kultury Kraków – Nowa Huta, Ośrodkiem Kultury im. C.K. Norwida, Nowohuckim Centrum Kultury, Krakowskim Forum Kultury. Do współpracy włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który prowadzi dwa Kluby. Ponadto 10 Klubów prowadzonych jest przez organizacje pozarządowe.

Lokalizacja klubów została tak zaproponowana, aby mieszkańcy wszystkich dzielnic Krakowa mieli do nich komfortowy dostęp. Jestem przekonana, iż udało się nam stworzyć prężną, ogólnomiejską sieci Klubów Rodziców, którą cały czas będziemy się starali rozwijać – podkreśla Marzena Paszkot, Pełnomocnik PMK ds. Rodziny, pomysłodawczyni i koordynatorka krakowskich Klubów.

Serdecznie zapraszamy wszystkie krakowskie rodziny do udziału w zajęciach oferowanych przez Kluby Rodziców, które są przykładem kompleksowej oferty zajęć o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i rozwojowym. Mamy nadzieję, iż spełnią one pokładane w nich oczekiwania i wpiszą się na stałe w mapę krakowskich miejsc przyjaznych rodzinie.

Zapraszamy do obejrzenia materiału promującego Kluby - TUTAJ

 

Informujemy, iż od dnia 1 marca 2017 zajęcia w Klubach Rodziców prowadzonych przez Centra i Ośrodki Kultury są płatne 1 zł od osoby dorosłej.

Osoby posiadające Krakowską Kartę Rodzinną 3+ obowiązuje 50% zniżka.

Zajęcia prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz organizacje pozarządowe są bezpłatne.

Ponadto informujemy, iż Centrum Kultury Podgórza wprowadziło Kartę Klubu Rodziców.

Ze standardami krakowskich Klubów Rodziców można zapoznać się tutaj PDF

Szczegółowy program zajęć poszczególnych Klubów znajduje się także na stronach internetowych placówek.

Znajdź
Nazwa Kategoria
Klub Kultury „Piaskownica”
ul. Łużycka 55 30-658 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Klub Kultury Przegorzały- Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
ul. Kamedulska 70 30-252 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Klub Kultury Wola
ul. Królowej Jadwigi 215 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Klub Rybitwy
ul. Rybitwy 61 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Klub Skotniki
ul. Batalionów Chłopskich 6 30 - 394 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Krakowskie Forum Kultury
ul. Mikołajska 2 31-027 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Osiedlowy Klub Kultury Iskierka
ul. Żywiecka 44 30-427 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Osiedlowy Klub Kultury Wróblowice - Dom Kultury Podgórze
ul. Niewodniczańskiego 74 30-698 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Ośrodek Ruczaj
S. Roztworowskiego 13 30-358
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
PAL Azory
ul. Jaremy 1 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Stowarzyszenie Daleko Więcej
ul. Joselewicza 28 31-031 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Stowarzyszenie Daleko Więcej, os. Wizjonerów 2
Wizjonerów 2 31-356 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Stowarzyszenie Kultura i Edukacja
ul. Bobrowskiego 6 31-552 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Stowarzyszenie Rodzin Adopcyjnych i Zastępczych Pro Familia
Osiedle Górali 15 31-960 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Stowarzyszenie SIEMACHA, Bonarka City Center
ul. Kamieńskiego 11 30-644 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Stowarzyszenie SIEMACHA, ul. Na Kozłówce 25
ul. Na Kozłówce 25 30-664 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Teatr Praska 52
ul. Praska 52 Kraków
Kluby Rodziców Pokaż na mapie
Lista Twoich koszyków
Tagi: dzieci, rodzina
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych