Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW -Listopad 2019

 

W ramach Klubu Rodziców planowane są następujące bloki tematyczne zajęć:

I. GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

II. WARSZTATY DLA RODZICÓW - spotkania ze specjalistami

III. WYKŁADY I WARSZTATY EDUKACYJNE DLA KOBIET

IV. PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

 

 

I.GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

 

Gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

Terminy:  7,14,21,28 listopada, godz. 17:30-18:30

 

II. WARSZTATY DLA RODZICÓW

 

Warsztaty i wykłady specjalistów. 
1. Rodzicielskie koło ratunkowe: "Wyciąganie konsekwencji, stawianie granic.”

 

Jeśli czujesz, że Twoje ręce opadają a nerwy są w strzępkach zamiast krzyczeć, grozić i karać chwyć za Rodzicielskie Koło Ratunkowe. Jak stawiać granice z poszanowaniem godności dziecka, jak radzić sobie z emocjami dziecka i swoimi, i co zrobić by czerpać autentyczną radość z bycia rodzicem? Na te pytania odpowiemy na warsztatach kierowanych do rodziców dzieci w wieku 1-6 lat. Na warsztatach przećwiczymy nazywanie. Porozmawiamy o znaczeniu uczuć i pragnień rodzica w sytuacji wychowawczej. Zastanowimy się jak stawiać granice i wyciągać konsekwencje. Prowadzenie: Prowadzenie: Katarzyna Stawiarska, psycholożka

Termin: 20 listopada, godz. 16.30-18.30

 

III. WYKŁADY I WARSZTATY EDUKACYJNE DLA KOBIET

 

1.Siła Kobiecości:  "Hemoroidy i zaparcia- powód do zmartwień czy tez nie???"

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, zarówno matek, jak i tych planujących ciąże zapraszamy na cykl warsztatów podzielonych  na dwie części: pierwszą, która będzie mieć charakter teoretyczno-diagnostyczny, a także druga praktyczną: naukę technik radzenia sobie z problemem. Ilość miejsc ograniczona, zapisy: jedrus@krakownh.pl.

Prowadzenie: Prowadzenie: Magdalena Rusiecka-Serwatka, fizjoterapeutka.

Termin: 21 listopada, godz. 19.00-21.00

 

IV. PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

Kreatywne, sobotnie warsztaty dla rodzin 

1.Joga dla rodziców i dzieci

W sobotnie przedpołudnie spotkamy się na jodze dla dzieci i ich rodziców. Będziemy praktykować sami i w parach, a na koniec sprawdzimy kilka pozycji akrobatycznych. Zajęcia potrwają ok. 90 minut. Przynieście sobie wygodne ubranie, niekrępujące ruchów i koniecznie zjedzcie śniadanie nie później niż o 9.30, żeby nie ćwiczyć z pełnym żołądkiem!

Wspólne ćwiczenia z dziećmi są źródłem radości, budują wzajemne zaufanie i odprężają. Spotkanie zakończymy krótkim masażem w parach i relaksem. zapisy: jedrus@krakownh.pl

Prowadzenie: Zofia Noworól

Termin: 16 listopada, godz. 11.30-13.00

 

2. Projekt wspólna sobota: Rodzinne warsztaty kulinarne

Sobotnie przedpołudnie będzie okazją do wspólnego gotowania.  Zgłębimy tajniki azjatyckiej kuchni i poznamy jej największe sekrety. Wspólne gotowanie to okazja do rozwijania dziecięcej kreatywności, a także nauka samodzielności. Ilość miejsc ograniczona, zapisy: jedrus@krakownh.pl

Termin: 23 listopada godz. 11.30-13.00

 

3. Projekt wspólna sobota: Andrzejki w Jędrusiu

W sobotnie przedpołudnie razem z dziećmi będziemy odczyniać Jędrzejowe wróżby. Z przymrużeniem oka przewidzimy naszą przyszłość. W andrzejki, jak co roku, próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Andrzejki to świetna okazja do zabawy z dziećmi. 

Termin: 30 listopada, godz. 11.30-13.00

 

4. Warsztaty rękodzielnicze – kilimy

Rękodzieło przeżywa swoją drugą młodość. Kolorowe włóczki, odrobina cierpliwości i głowa pełna pomysłów wystarczy by stworzyć swoją własną, wyjątkową ozdobę na ścianę. W sobotnie przedpołudnie odbędzie się warsztat poświęcony tkaniu na ramie tkackiej w technice kilimowej. Warsztat skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z tkactwem.

Ilość miejsc ograniczona, zapisy: jedrus@krakownh.pl

Termin: 9 listopada, godz. 11.00- 13.00

 

 

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Centrum A 6a)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10

e-mail: jedrus@krakownh.pl

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR