Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Kwiecień 2019

W ramach Klubu Rodziców w kwietniu planowane są następujące bloki tematyczne zajęć:

I.GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

Terminy: 4, 11 kwietnia (czwartki), godz. 17:00-18:00

II. WARSZTATY DLA RODZICÓW

Warsztaty i wykłady specjalistów. 

  • Rodzeństwo bez rywalizacji

Prowadzenie: Katarzyna Stawiarska. Psycholog, trener, uczestniczka szkoły psychoterapii psychodynamicznej. Na co dzień pracuje w Krakowskim Ośrodku Terapii, gdzie prowadzi m.in.  Szkołę dla Rodziców. Prywatnie mama trójki dzieci. 

Termin: 12 kwietnia (piątek), godz. 11.30-13.30

III. WYKŁADY I WARSZTATY EDUKACYJNE DLA KOBIET

  • Warsztat wzmacniający dla kobiet SIŁA KOBIECOŚCI: poród

Prowadzenie: Magdalena Rusiecka-Serwatka, fizjoterapeutka. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kobiet, zarówno matek, jak i tych planujących ciąże zapraszamy na cykl warsztatów podzielonych na dwie części: pierwszą, która będzie mieć charakter teoretyczno-diagnostyczny, a także druga praktyczną: naukę technik radzenia sobie z problemem, zestaw ćwiczeń aktywujących mięśnie dna miednicy. Tym razem skupimy się na tematyce porodu.

Termin: 5 kwietnia (czwartek), godz. 19:00 – 21:00

IV. PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

Kreatywne, sobotnie warsztaty dla rodzin 

  • Kreatywna sobota.

Zajęcia w trakcie których dowiemy się jak zrobić coś z niczego.

Termin: 6 kwietnia 2019, godz. 11:30-13:00

  • Malowanie po cichu

Eksperymentalne zajęcia plastyczne poprowadzone w ciszy.

Termin: 13 kwietnia 2019, godz. 11:30-13:0

  • Joga dla dzieci i ich rodziców

W sobotnie przedpołudnie spotkamy się na jodze dla dzieci i ich rodziców. Będziemy praktykować sami i w parach, a na koniec sprawdzimy kilka pozycji akrobatycznych. Zajęcia potrwają ok. 90 minut. Przynieście wygodne ubranie, niekrępujące ruchów i koniecznie zjedzcie śniadanie nie później niż o 9.30, żeby nie ćwiczyć z pełnym żołądkiem! 

Wspólne ćwiczenia z dziećmi są źródłem radości, budują wzajemne zaufanie i odprężają. Spotkanie zakończymy krótkim masażem w parach i relaksem.

Termin: 27 kwietnia 2019 godz. 11:30-13:00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Centrum A 6a)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10

e-mail: jedrus@krakownh.pl

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR