Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Październik 2018 r.

GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

Termin:  4, 11, 18, 25 października (czwartki), godz. 17:00-18:00

WARSZTATY DLA RODZICÓW:

  • Pierwszy rok życia dziecka - jak stworzyć naszemu dziecku środowisko do zdrowego i harmonijnego rozwoju

Podczas zajęć przedyskutujemy najważniejsze elementy opieki i rozwoju dzieci w pierwszym roku życia. W szczególności będziemy mówić o:

  • sposobach podnoszenia, trzymania oraz noszenia niemowlęcia;
  • ubierania oraz zmieniania pieluszek z uwzględnieniem najnowszej wiedzy z zakresu rozwoju psychomotorycznego niemowlęcia;
  • pozycjach ułożeniowych niemowlęcia w łóżeczku - plusy i minusy, oraz na co należy zwrócić uwagę;
  • jak wybrać sprzęt wspomagający zdrowy rozwój psychomotoryczny niemowlęcia (wózki, leżaczki, maty, nosidełka, huśtawki, chodziki, jeździki, zabawki);
  • jak przez zabawę wspierać niemowlaka na różnych etapach rozwoju.

Termin: 5 października, godz. 10:00-11:00

 

  • Pozytywna dyscyplina – wykład otwarty

Jak być dobrym i skutecznym rodzicem? Masz dość ciągłej walki z dzieckiem o poranne wstawanie, ubieranie się, mycie zębów, układanie zabawek? Ogarnia Cię bezsilność i złość na siebie i dziecko? Potrzebujesz praktycznych wskazówek? Jeśli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś „tak”, to przyjdź na wykład wprowadzający do Pozytywnej Dyscypliny! Dokładnie zrozumiesz, o co chodzi, gdy dziecko jest “niegrzeczne”. Przejmiesz kontrolę nad sytuacją i zdobędziesz konkretne techniki do zastosowania w domu.

Termin: 12 października, godz. 12:30-14:00

 

  • SPOTKANIE CHUSTOWE

Spotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od naszej ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę
z chustami.

Termin: 20 października, godz. 11:30-13:30

 

PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

  • Zajęcia multisensoryczne

Podczas zajęć wspólnie rozwijać będziemy zmysły oraz wyobraźnię. Sięgniemy po różne materiały, faktury – wszystko po to, by wspierać w rozwoju dzieci i wspólnie z nimi się bawić.

Termin: 14 października, godz. 11:30-13:00

  • Ziarniste mozaiki

Wykorzystując naturalne materiały – kolorowe ziarna dyni, słonecznika, groch, kasze, wspólnie stworzymy ozdobne i zaskakujące mozaiki.

Termin: 27 października, godz. 11:30-13:00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Centrum A 6a)

Tel. 12 644 68 10, e-mail: jedrus@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10 wew.21

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR