Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Styczeń 2019

W ramach Klubu Rodziców w styczniu planowane są następujące bloki tematyczne zajęć:

I. GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

II. WARSZTATY DLA RODZICÓW - spotkania ze specjalistami

III. PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

 

I.GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH

Gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

Terminy: 4, 10, 24, 31 stycznia (czwartki), godz. 17:00

 

II. WARSZTATY DLA RODZICÓW

Warsztaty i wykłady specjalistów. 

  • Jak nakarmić niejadka?

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest niejadkiem czy smakoszem, przepada za kaszą jaglaną lub czekoladą, potrafi wysiedzieć przy stole pół godziny czy 10 minut, wraz
z posiłkiem możesz podarować mu ciepło, bliskość, poczucie bezpieczeństwa. Jak sprawić, by wspólny obiad był czasem wolnym od stresu? Co zrobić, by atmosfera przy stole sprzyjała budowaniu relacji? I czy rzeczywiście dziecko musi zjeść „jeszcze jedną łyżeczkę?”

Termin: 25 stycznia (piątek), godz. 12:30

  • Spotkanie chustowe

Spotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od naszej ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami.

Termin: 12 stycznia (sobota), godz. 11:30

 

III. PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

Kreatywne, sobotnie warsztaty dla rodzin 

  • Szalone magnesy

Co zrobić, by pamiętać o zakupach? Jak zapamiętać, co trzeba jeszcze zrobić? Najlepiej zapisać wszystko na karteczce przyczepionej do lodówki magnesami. A takie magnesy najlepiej zrobić rodzinnie!

Termin: 12 stycznia, godz. 11:30

  • Mobile origami

Wspólnie nauczymy się robić żurawie w tradycyjnej japońskiej technice origami. Następnie zrobimy z żurawi mobile.

Termin: 19 stycznia, godz. 11:30

  • Pracownia malarska – zima.

Kolejne zajęcia z naszego malarskiego cyklu. Nieograniczenie przestrzenią będziemy malować zimowe krajobrazy i impresje. Zapraszamy artystów w każdym wieku.

Termin: 26 stycznia, godz. 11:30


Zajęcia odbywają się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Centrum A 6a)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10

e-mail: jedrus@krakownh.pl

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR