KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana, który jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum Krakowa. Klub znajduje się na I piętrze wolnostojącego budynku w środku osiedla, gdzie nie dociera hałas uliczny, ale którego niedogodnością są schody, które trzeba pokonać do drzwi wejściowych. Wychodząc naprzeciw Rodzicom, Klub zamontował przy dole schodów bezprzewodowy dzwonek, za pomocą którego mogą wezwać pracowników Klubu, którzy pomogą wnieść wózek. W klubie znajduje się szatnia oraz duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) i wygodną przestrzeń dla rodziców (kanapa, pufy). Do dyspozycji jest też przewijak. 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w grudniu


 

I. ENCE PENCE - GRY I ZABAWY RUCHOWE

Zabawy rodzinne z dziećmi w wieku 0-3 lat z wykorzystaniem gimnastyki prowadzonej metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego, świadomość przestrzeni i działania w niej, dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

Termin: 7 grudnia 2022, godz. 17.00 - 18.00

 

II. PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA

Rodzinna pracownia: Tworzenie ozdób świątecznych

Wspólne soboty to docenienie procesu, jakim jest współtworzenie. W rodzinnej pracowni robiliśmy już różne sensoryczne warsztaty. Okazuje się, że nawet najmniejsze dzieci przy pomocy rodziców i prowadzących są w stanie stworzyć z pozoru skomplikowane przedmioty.

W grudniu będziemy mieć okazję poczuć magię świąt przy okazji warsztatów plastycznych, których efektem będą kolorowe ozdoby świąteczne. Jędrusiowa wspólnota ozdobi klubową choinkę. Spotkaniu będą towarzyszyć rozmowy o tradycjach świątecznych.

Termin: 3 grudnia 2022, godz. 12.30 - 14.00

 

III. ZAJECIA INTEGRACYJNE DLA RODZIN UKRAIŃSKICH

Zajęcia muzyczne dla dzieci i ich rodziców z Ukrainy, a także dla rodzin polskich. Zajęcia poprowadzi wieloletnia nauczycielka i artystka Olena Markheva - mająca doświadczenie w pracy z muzyką jako formą ekspresji i jej terapeutycznym działaniem na uczestników. Zajęcia będą rozwijać zdolności muzyczne dziecka, a rodzice i dzieci poczują radość i dobry nastrój. Zajęciom towarzyszyć będzie repertuar ulubionych piosenek ukraińskich, różne gry muzyczne i zadania twórcze.

Termin: 7 i 14 grudnia 2022, godz. 15.30 - 16.30

 

 

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

 

 

KONTAKT:

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Os. Centrum A 6a, 31-923 Kraków

Tel.: 504 418 913

E-mail: jedrus@krakownh.pl

www.krakownh.pl/oddzial/klub-jedrus

Adres: Osiedle Centrum A 6a, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Siwiec
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-01-21
Data aktualizacji: 2022-12-29
Powrót