Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana, który jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum Krakowa. Klub znajduje się na I piętrze wolnostojącego budynku w środku osiedla, gdzie nie dociera hałas uliczny, ale którego niedogodnością są schody, które trzeba pokonać do drzwi wejściowych. Wychodząc naprzeciw Rodzicom, Klub zamontował przy dole schodów bezprzewodowy dzwonek, za pomocą którego mogą wezwać pracowników Klubu, którzy pomogą wnieść wózek. W klubie znajduje się szatnia oraz duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) i wygodną przestrzeń dla rodziców (kanapa, pufy). Do dyspozycji jest też przewijak. 

W ramach Klubu Rodziców Klub Jędruś proponuje:

RODZICIELSKIE KOŁO RATUNKOWE – spotkania ze specjalistami – warsztaty, wykłady, ćwiczenia i konsultacje z kadrą specjalistek i specjalistów. Cykl spotkań obejmuje szerokie spektrum zagadnień związanych z wychowywaniem dzieci. Zajęcia skierowane są do rodziców dzieci w wieku 1-6.

PROJEKT: WSPÓLNA SOBOTA – warsztaty rodzinne – czas dla rodzinnej integracji w Klubie Jędruś. W kolejne soboty miesiąca odbywają się różnorodne warsztaty (tematyczne, artystyczne, plastyczne). Plan projektu tworzony jest w odpowiedzi na potrzeby rodziców i opiekunów. Jest to także okazja do spotkania się oraz przestrzeń do rozmowy, wzajemnego poznania się i wymiany doświadczeń

SIŁA KOBIECOŚCI – warsztaty edukacyjne i praktyczne dla kobiet cykl warsztatów edukacyjnych i praktycznych dotyczących siły kobiecości w aspekcie anatomii oraz fizjologii miednicy mniejszej, jej narządów oraz mięśni dna miednicy. Na warsztatach omawiany jest szereg ważnych „kobiecych” tematów związanych z ciążą, połogiem, bolesnymi miesiączkami, niepłodnością czy bolesnym współżyciem. W ramach siły kobiecości organizowane są także warsztaty wzmacniające dla kobiet w zakresie treningu asertywności czy nauki relaksacji

JOGA DLA RODZICÓW I DZIECI – Zajęcia, które wzmacniają świadomość własnego ciała, uczą cierpliwości i koncentracji. Wspólne ćwiczenia z dziećmi są źródłem radości, budują wzajemne zaufanie i odprężają uczestników. Ćwiczenia mogą odbywać się pojedynczo i w parach.

GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH – Gimnastyka prowadzona metodą Sherborne. Zajęcia przeznaczone są dla rodziców z dziećmi w wieku 0-6 lat.

Zapisy: telefonicznie (w godzinach pracy klubu), e-mailowo, poprzez social media: Facebook.com/klubjedrus oraz Instagram @klubjedrus.

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10

e-mail: jedrus@krakownh.pl

 

Harmonogram Klubu Rodziców - luty 2020 r.


 

6, 13 lutego (czwartki), 17.30-18.30 - Gimnastyka dla małych i dużych

 

8 lutego (sobota), 11.30-13.00 - Warsztaty rodzicielskie (tworzenie tablic manipulacyjnych)

 

13 lutego (czwartek), 19.00-21.00 - Wykłady i warsztaty edukacyjne dla kobiet ,,Siła kobiecości: bolesne miesiączki” (liczba miejsc ograniczona – zapisy: jedrus@krakownh.pl)

 

15 lutego (sobota), 11.30-13.00 - Bal walentynkowy dla małych i dużych (wspólne zabawy i tańce)

 

22 lutego (sobota), 11.30-13.00 - Wspólne ozdabianie wegańskich donutów

 

28 lutego (piątek), 12.00-14.00 - Spotkanie ze specjalistą – warsztaty masażu Shantala

 

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Centrum A 6a)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR