Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana, który jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum Krakowa. Klub znajduje się na I piętrze wolnostojącego budynku w środku osiedla, gdzie nie dociera hałas uliczny, ale którego niedogodnością są schody, które trzeba pokonać do drzwi wejściowych. Wychodząc naprzeciw Rodzicom, Klub zamontował przy dole schodów bezprzewodowy dzwonek, za pomocą którego mogą wezwać pracowników Klubu, którzy pomogą wnieść wózek. W klubie znajduje się szatnia oraz duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) i wygodną przestrzeń dla rodziców (kanapa, pufy). Do dyspozycji jest też przewijak. 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


Zajęcia odbywają się on-line poprzez prywatną grupę Klub Rodziców Klubu Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na portalu Facebook - link tutaj, gdzie będą publikowane plany, linki do zajęć on-line i inne informacje

11 maja 2021, godz. 18.00 - 19.30 - Majowa przyjemność

W majowym Centrum Mam spotykamy się online, żeby zadbać o ciała i umysły. Żeby dobrze radzić sobie z wyzwaniami, jakie przynosi macierzyństwo, przyjemność i zadbanie o swój własny dobrostan są absolutnie konieczne. Będziemy się ruszać, świadomie oddychać, regenerować, a to wszystko w pełnym akceptacji i życzliwości otoczeniu innych mam.

12, 19, 26 maja 2021, godz. 10-11 - Zakątek malucha

Podczas zajęć budzimy ciekawość dzieci i chęć eksperymentowania, poznawania świata
i nowych jego elementów. Wraz z dziećmi, z prostych składników i przedmiotów, które można znaleźć w każdym domu, stworzymy sensoplastyczne masy i zabawki wspierające integrację sensoryczną maluchów. W każdym tygodniu, kilka dni przed spotkaniem rodzice otrzymają listę składników, które będą potrzebne do wspólnej zabawy. Dzieci będą kreatywnie zajęte,
a rodzice otrzymają solidną dawkę wiedzy i pomysłów na ćwiczenia i zabawy wspierające integrowanie wrażeń zmysłowych (wzrokowych, słuchowych, węchowych, smakowych, dotykowych).

25 maja 2021, godz. 18-19.30 - Terapia dotykiem

Masaż Shantali nadaje się nie tylko dla niemowląt, ale i dla dzieci starszych. Aby nauczyć się tej techniki masażu wcale nie trzeba być specjalistą. Masaż ten nie jest bowiem bardzo trudny i łatwo można go przyswoić. Na warsztatach dowiemy się jak go prawidłowo wykonywać.

 

           

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10

e-mail: jedrus@krakownh.pl

 

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR