Ośrodek Ruczaj - Centrum Kultury Podgórza
Centrum Kultury Ruczaj zlokalizowane jest w dawnym domu parafialnym. Odwiedzający mają do dyspozycji m. in. salę widowiskową, taneczną, muzyczną, pracownię plastyczną, lektorium i 2 sale oświatowe. Każda z nich posiada nowe wyposażenie. Placówka jest dobrze skomunikowana - w sąsiedztwie znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe.
Centrum Kultury Ruczaj oferuje zróżnicowane zajęcia dla osób w każdym wieku. Dzieci i młodzież zapraszamy m. in. na warsztaty taneczne, plastyczne, naukę gry na instrumentach, kursy językowe, zajęcia wokalne i teatralne, koło szachowe oraz Szkołę Pamięci. Z myślą o dorosłych przygotowaliśmy ofertę warsztatową. Do wyboru są zajęcia ceramiki, rękodzieła artystycznego, florystyki oraz makijażu. Wszystkim grupom wiekowym proponujemy szeroki wachlarz zajęć gimnastycznych oraz tanecznych. Ponadto w placówce działają: Klub Rodzica, Klub Podróżnika, Salonik Dziennikarski, cykl historyczny Kinematograf Historii; organizowane są też koncerty, wystawy i wiele innych imprez kulturalnych.
Harmonogram zajęć Klubu Rodziców
7, 14, 21, 28 marca (poniedziałki)
10.45 - TYGRYSKI – zajęcia ruchowe dla maluchów (dzieci 2-3 lata)
7 marca (poniedziałek)
10.00 - Dogoterapia
10.45 - TYGRYSKI – zajęcia ruchowe dla maluchów (dzieci 2-3 lata)
12 marca (sobota)
9.30 - Warsztaty Sensoryczno-Rozwojowe
10.20 - Warsztaty Sensoryczno-Rozwojowe
11.10 - Warsztaty Sensoryczno-Rozwojowe
1, 8, 15, 22, 29 marca (wtorki)
9.05 - Harmoniusz – Muzyczna Akademia Malucha - dzieci 0-2
10.00 - Harmoniusz – Muzyczna Akademia Malucha - dzieci 0-2
10.55 - Harmoniusz – Muzyczna Akademia Malucha - dzieci 2-3
2, 9, 16, 23, 30 marca (środy)
10.00 - Gimnastyka dla rodzica z dzieckiem
4, 11, 18, 25 marca (piątki)
9.05 - SMYKO- multisensoryka ® - dzieci 10-17 miesiący
10.00 - SMYKO- multisensoryka ® - dzieci 18 miesięcy-2 lata i 3 miesiące
10.55 - Poznaj (MY) się – dzieci 2 lat i 4 miesiące - 3 lat
25 marca (piątek)
11.45-13.45 - Integracja Sensoryczna – co rodzic wiedzieć powinien? – Warsztat z terapeutą integracji sensorycznej
Poznaj (MY) się. Aktywności na spotkaniach prowadzone są z wykorzystaniem metod psychologicznych, jak i pedagogicznych. Podczas zajęć prowadząca proponuje zabawy inspirowane elementami arte-terapii i bajkoterapii. Zajęcia przygotowują do szybkiej adaptacji przedszkolnej, prowadzone na trzech poziomach:
I Poznaj się - swoje własne ciało, jego schemat i zbuduj pewność siebie
II PoznajMY - razem, w grupie, doskonała okazja do pierwszego treningu umiejętności spo-łecznych dla dzieci
III Poznaj - kształty, kolory, pory roku, żywioły, poznaj świat
Harmoniusz – Muzyczna Akademia Malucha
Zajęcia oparte na metodzie prof. E.E. Gordona, muzyka jazzowego, pedagoga psychologa muzyki. Podczas zajęć dzieci poznały świat muzyki i dźwięków poprzez zabawę i ruch, dzięki którym rozwija się słuch muzyczny i wrażliwość oraz poczucie rytmu.
Za pomocą śpiewanek i rytmiczanek dzieci odkrywają muzykę ze wszystkich stron świata.
Warsztaty podróżniczo- multisensoryczne – Odkrywamy Australię. Warsztaty oparte są o autorską metodę „rozwijanie przez podróżowanie”, która stymuluje zmysły dziecka poprzez multisensoryczne doświadczanie i barwną gawędę. Podczas warsztatów dzieci i rodzice zapraszani są do różnorakich aktywności, takich jak, taniec, przebieranie się, praca z rekwizytami oraz gra na etnicznych instrumentach muzycznych. Podczas warsztatów „Poznajemy Australię” dzieci poznają niezwykłe australijskie zwierzęta i rośliny oraz dowiedzą się wielu ciekawostek o nich. Będą miały możliwość przekonać się, jak kłują kolce kolczatki, jakie w dotyku są pióra emu, jak pachnie eukaliptus. Poznają australijską walutę, flagę i charakterystyczne znaki drogowe. Mogą również porozmawiać z gadającym kangurem. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci od 2 do 3 lat.
Warsztaty Sensoryczno-Rozwojowe - warsztaty stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobrą relację między rodzicem i dzieckiem. Podczas zajęć wykorzystywana jest m.in. muzyka (piosenki w języku polskim oraz angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy sensoryczne przygotowane przez psychologa dziecięcego.
Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 0-3 lat.
ABC chust i nosideł. Spotkanie dedykowane jest rodzicom, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę z chustonoszeniem oraz tych, którzy już zdobyli podstawowe kompetencje, ale wciąż mają pytania i wątpliwości. Certyfikowany Doradca Noszenia w chustach i nosidłach miękkich opowie o rodzajach chust i nosideł oraz o ich wadach i zaletach. Podczas warsztatów zostaną zademonstrowane podstawowe typy wiązań i rodzaje nosideł. Uczestnicy dowiedzą się także, dlaczego warto nosić i jakie znaczenie dla dziecka ma bliskość i dotyk.
Kontakt:
Ośrodek Ruczaj
ul. Rostworowskiego 13
30-358 Kraków
e-mail: ruczaj@ckpodgorza.pl
tel. 12 266 09 73
strona internetowa: www.ckruczaj.pl
ADRES: | ul.Rostworowskiego 13, Kraków |