KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

ARTzona - Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida

Zapraszamy na spotkania w Klubie Rodziców w ARTzonie. Dzięki społeczności rodziców skupionych wokół Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida poznaliśmy potrzeby i oczekiwania rodziców małych dzieci wobec oferty zajęć instytucji kultury. Słuchamy pomysłów i kierujemy się potrzebami, pragniemy jeszcze bardziej włączać rodziców i dzieci do wspólnych działań. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem, wspólnego spędzania czasu poprzez działanie Klubu Rodziców w ARTzonie chcemy wzmocnić i pomóc w budowaniu więzi rodzinnych.

Zapraszamy do grupy Klub Rodziców w ARTzonie na Facebook'u: TUTAJ

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

3, 17 KWIETNIA / 10:00-12:30
Komunikacja empatyczna dla rodziców opiekunów i opiekunek dzieci

Język ma wielką moc. Słowa mogą blokować kontakt, a nawet zaogniać konflikty.  Z drugiej strony mają także moc budowania empatii, porozumienia, bliskości oraz inspirują do współdziałania.

Zapraszam Was ciepło na cykl dwóch spotkań w nurcie komunikacji empatycznej (opartej na Porozumieniu bez przemocy - NVC) . Podczas tych warsztatów przyjrzymy się temu:

- co blokuje, a co otwiera kontakt z innymi,
- jak można komunikować się w rodzinie, aby było to budujące szacunek i relacje,
- jak można zapraszać dzieci i partnera / partnerkę do współdziałania,
- jak uważnie słuchać siebie nawzajem uchem empatii.

Warsztaty są możliwością rozwoju swoich rodzicielskich kompetencji, wzmocnienia bliskich relacji w rodzinie, poznania modelu 4 kroków wg Porozumienia bez przemocy oraz dają możliwość wzajemnej wymiany i inspiracji z innymi rodzicami.
 

4, 11, 18, 25 KWIETNIA / 10.30-11.30

Joga dla rodziców z dziećmi
 

5 KWIETNIA / 10:00-11:00 

Malowanie jadalnymi farbami (od 12 miesiąca życia)
(max. 10 osób)

A gdyby tak sztukę i jej tworzenie oddać najmłodszym dzieciom? Gdyby pozwolić im na pomalowanie obrazów znanych artystów? Rzucamy to wyzwanie sobie i Wam! Zapraszamy dzieci i rodziców na warsztat malowania jadalnymi farbami po kawałkach sztuki stworzonej przez dorosłych. Będziemy pracować na produktach bezpiecznych, spożywczych wspierając rozwój zmysłów, ekspresji twórczej i samodzielności.
Takie spotkanie wzmocni świadomości ciała i przestrzeni u dziecka, będzie satysfakcjonującym przeżyciem i dobrą zabawą. Do dyspozycji dzieci będą nie tylko farby ale również sensoryczne narzędzia do malowania, posypywania i lepienia.
Uwaga!
Warsztaty są mocno brudzące. Prosimy aby zabrać ubranie na przebranie dla dziecka i rodzica/opiekuna/opiekunki oraz mokre chusteczki i mały ręcznik.
Warsztat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 12 miesiąca życia.

 

9, 16 KWIETNIA / 10:30-11:30
Pilates dla mam z dziećmi 

Opis: Zajęcia mają na celu wsparcie kobiet w powrocie do pozytywnego czucia swojego ciała po ciąży i porodzie poprzez rozluźnianie, rozciąganie i delikatne wzmacnianie.
Pierwszy rok macierzyństwa nie oszczędza stawów i kręgosłupa i jest pełen wyzwań, również tych związanych z bólem. Dlatego zajęcia oparte są na metodzie Pilates w połączeniu z elementami jogi i stretchingu.

Skupiamy się na:
 - pracy nad prawidłową postawą ciała
 - odciążaniu kręgosłupa
 - rozluźnianiu napięć
 - delikatnym wzmacnianiu głębokiego gorsetu mięśniowego
 - delikatnym rozciąganiu
 - przyjaznej atmosferze

Na zajęcia zapraszam w pierwszej kolejności mamy z maluszkami do 1 rż (z czego już wprost wynika, że karmienie, przewijanie, płacz, krzyk, dziwne dźwięki i grymasy są nieodłączną częścią zajęć) :) Oczywiście, mogą się pojawiać mamy ze starszymi dziećmi, bo ćwiczenia, które proponuję jak najbardziej są dla wszystkich, niezależnie od momentu. Też wszystko zależy od możliwości sali i chęci mam. To temat do ustalenia.

 

10, 24 KWIETNIA  / 10.00-10.45 (gr.1), 11.00-12.00 (gr.2) 

MuzykujMY! - warsztaty muzyczne dla rodziców z dziećmi do lat 3

1 grupa (10:00-10:45) - rodzice i dzieci w wieku 0-1,5 roku (10 par)
2 grupa (11:00-11:45) - rodzice i dzieci w wieku 1,5-3 lata (10 par)
Zapisy: artzona.okn.edu.pl

 

12 KWIETNIA / 10:30-12:30
Dobre (przy)wiązanie - warsztaty wiązania chust plecak
(dla rodziców dzieci od 5 miesiąca życia)

Opis: Kilkumetrowy barwny pas materiału służy nie tylko do przytwierdzenia dziecka do opiekuna w taki sposób, żeby uwolnić ręce. Chusta dba o wygodę, zdrowy kręgosłup i dobre samopoczucie noszonego i noszącego. Chusta pomaga w tworzeniu dobrej więzi. Zapraszamy do wspólnej nauki wiązania – nauczymy się, jak zrobić to sprawnie i dobrze! Na warsztaty zapraszamy rodziców z maluchami od 5. miesiąca życia.

 

19 KWIETNIA / 10:30-12:00 
Dziennik uważności

Opis warsztatu: Przed nami kolejne spotkanie z uważnością. Będziemy kontynuować temat dziennika uważności, wykonamy kilka ćwiczeń oraz dokonamy kolejnych wpisów w naszych dziennikach.

Postaramy się przyjrzeć naszym myślom, refleksjom, doświadczeniom, zatrzymać się w nich i część z nich przelać na papier. Będziemy pracować w rytmie slow, z czułością dla siebie i pojawiających się myśli, bez oceniania i cenzurowania. Będzie to wspaniały wstęp do praktyki prowadzenia dziennika uważności.

Zapraszamy zarówno osoby, które uczestniczyły w poprzednich zajęciach, jak i każdą nową osobę, która chciałaby dowiedzieć się czegoś o uważności.

Osoby, które posiadają swój własny dziennik uważności (zrobiony w ramach poprzednich zajęć) mogą zabrać go ze sobą. Osoby, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w zajęciach mogą opcjonalnie wziąć ze sobą czysty zeszyt. Ale na spokojnie, na miejscu każdy będzie mógł skorzystać z kartek i długopisów.

Najważniejsza jest wasza obecność i skorzystanie z chwili zwolnienia.

 

KONTAKT:

ARTzona - Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida
Os. Górali 4, 31-959 Kraków
Tel.: 12 644 38 98
E-mail: artzona@okn.edu.pl

www.facebook.com/ARTzonaOKN
www.artzona.okn.edu.pl

Adres: Osiedle Górali 4, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-01-26
Data aktualizacji: 2024-03-28
Powrót