Klub Kultury Wola - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Wola - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Wola – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki to miejsce położone w malowniczej dzielnicy Zwierzyniec. Mamy marzenie, by nasz Klub był otwartą przestrzenią dla mieszkańców.
Posiadamy 7 sal, w których prowadzimy zajęcia artystyczne i rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Do przestrzeni klubu należy również ogródek, w którym odbywają się wydarzenia plenerowe. Współpracujemy z wykwalifikowaną kadrą instruktorów, którzy są pasjonatami w swojej dziedzinie.
Mamy rozwiniętą pracownię muzyczną, plastyczno-graficzną oraz ceramiczną. Dzieją się w nich cuda!
Nie brak u nas zajęć ruchowych- relaksujących ale też dających przysłowiowego kopa!
Realizujemy wakacyjne i feryjne zajęcia dla dzieci szkolnych. Organizujmy konkursy plastyczne oraz imprezy cykliczne i okazjonalne. 

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Listopad-2019

 

Zajęcia stałe (każdy poniedziałek 11:00):

Temat: Turlanki – Przytulanki

Turlanki – Przytulanki - zajęcia ruchowe przeznaczone dla najmłodszych dzieci wraz z opiekunami.

To czas na wspólną zabawę i spotkanie z rówieśnikami. W planie spotkań są zabawy ruchowe z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, integracji sensorycznej, zabawy przy muzyce, masażyki, kocykowe szaleństwa, skakanie, turlanie i przytulanie.

Prowadzenie Agnieszka Doroszuk – Fizjoterapeutka dziecięca, energiczna i aktywna, matka trójki dzieci..

Czas trwania: 1h

 

Zajęcia stałe ( każdy czwartek 11:30):

Temat: Poznajmy się!


Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci od 2 roku życia. Przygotowujące do szybkiej adaptacji przedszkolnej.

Prowadzenie: Katarzyna Wróbel – pedagog specjalny, oligofrenopedagog, pedagog wczesnoszkolny

 

Spotkania ze specjalistą

6.11. 2019, środa 11:00

Temat: Trudne zachowania u dziecka – jak zareagować?

Co zrobić gdy dziecko bije inne dzieci, dokucza rówieśnikom, pyskuje, kłamie, grymasi przy jedzeniu? Kiedy pojawiają się takie zachowania, których nie akceptujemy, chcemy zadziałać szybko i zobaczyć efekty, co nie zawsze przynosi zamierzony skutek. Podczas kolejnego spotkania ze specjalistą poszukamy odpowiedzi na pytania dlaczego dziecko zachowuje się w ten sposób? Co mówi o nim to zachowanie? Jakie emocje się za nim kryją i jakie potrzeby zaspokaja?
Jak znaleźć rozwiązanie?

Prowadzenie - Magdalena Sabik pedagog, trener Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, trener Pozytywnej Dyscypliny.

 

13.11. 2019, środa 11:00

Temat: SMYKO-MULTISENSORYKA ®

Zajęcia stymulujące wszystkie 7 zmysłów (wzrok, słuch, węch, smak, dotyk, czucie głębokie, równowagę) - wspierają całościowy rozwój dziecka. Poprzez zabawy i proste aktywności stwarzają dziecku możliwości do doświadczania i wielozmysłowego poznawania oraz do budowania bezpiecznej relacji rodzic - dziecko. Muzyka wykorzystywana podczas zajęć została skomponowana przez muzykoterapeutów. 

Prowadzenie: Katarzyna Wróbel – pedagog specjalny, oligofrenopedagog, pedagog wczesnoszkolny

 

20.11.2019, środa 11.00

Temat: Warsztaty szycia na Woli – szyjemy sensorycznego słonia.

Na zajęciach rodzice będą mogli, pod okiem specjalisty, uszyć zabawkę  dla swojego Malucha. Tym razem będzie to sensoryczny słoń!

Prowadzenie – Natasza Winiarska Absolwentka Studium Projektowania i Konstruowania Odzieży. Laureatka  Ogólnopolskiego Konkursie Projektowania „Złota Nitka”. Od ponad 10  lat organizuje  i prowadzi warsztaty  bazujące na technice szycia zarówno dla  dzieci, jak i rodziców z dziećmi.

 

27.10. 2019, środa 11:00

Temat: Sensoplastyka® na Woli!

Sensoplastyka to zajęcia, na których z pewnością będzie się działo wiele! Kolorowe pachnące i brudzące zajęcia to coś, co dzieciaki kochają. Sensoplstyka to mnogość faktur, tekstur i cała paleta ekologicznych barw. Podczas zajęć wykorzystujemy TYLKO produkty spożywcze, dlatego zajęcia są bezpieczne już dla najmłodszych. Sensoplastyka to po prostu dobra i twórcza zabawa, okraszona odpowiednią dawką eksperymentu i zabawy, której towarzyszy nieziemski bałagan.

Prowadzenie Agnieszka Doroszuk - Fizjoterapeutka dziecięca, energiczna i aktywna, matka trójki dzieci. Absolwentka Policealnej Szkoły Fizjoterapii oraz studiów wyższych na wydziale Fizjoterapii w Bielsku – Białej.

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Wola - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Królowej Jadwigi 215

www.wola.dworek.eu

wola@dworek.eu

Adres:
ul. Królowej Jadwigi 215, 30-128 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR