KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Wola - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Wola – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki to miejsce położone w malowniczej dzielnicy Zwierzyniec. Mamy marzenie, by nasz Klub był otwartą przestrzenią dla mieszkańców. Posiadamy 7 sal, w których prowadzimy zajęcia artystyczne i rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Do przestrzeni klubu należy również ogródek, w którym odbywają się wydarzenia plenerowe. Współpracujemy z wykwalifikowaną kadrą instruktorów, którzy są pasjonatami w swojej dziedzinie. Mamy rozwiniętą pracownię muzyczną, plastyczno-graficzną oraz ceramiczną. Dzieją się w nich cuda! Nie brak u nas zajęć ruchowych- relaksujących, ale też dających przysłowiowego kopa! Realizujemy wakacyjne i feryjne zajęcia dla dzieci szkolnych. Organizujmy konkursy plastyczne oraz imprezy cykliczne i okazjonalne.

 

Strefa Rodzica  Klubu Kultury Wola to cykl zajęć prowadzonych dla rodziców z dziećmi. Dzieci bawią się wraz z rodzicami. Ponadto tworzymy przestrzeń do wzajemnej konwersacji, wymiany doświadczeń.

W Strefie czekają na nich również interesujące spotkania ze specjalistami.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


 

Poniedziałki

11:00 - Turlanki – Przytulanki

Turlanki – Przytulanki - zajęcia ruchowe przeznaczone dla najmłodszych dzieci od 1 do 3 roku życia wraz z rodzicami.

To czas na wspólną zabawę i spotkanie z rówieśnikami. W planie spotkań są zabawy ruchowe z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, integracji sensorycznej, zabawy przy muzyce, masażyki, kocykowe szaleństwa, skakanie, turlanie i przytulanie.

Zajęcia oparte są na twórczym wykorzystaniu ruchu stymulującym zmysły, bliskim kontakcie fizycznym z opiekunem, sprzyjającym tworzeniu więzi emocjonalnych i budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz dobrych relacji z rówieśnikami. W swym charakterze zbliżone są do spontanicznych zabaw wieku wczesnodziecięcego. Maja na celu zachęcić dziecko do poznania siebie i własnego ciała, zdobywania pewności siebie, wspierać rozwój ruchowy, emocjonalny i społeczny.

Czas trwania: 45 min

 

Wtorki

11:00 - Gordonki

Zajęcia umuzykalniające wg. metody Edwina E. Gordona przeznaczone dla rodziców z dziećmi od urodzenia do trzeciego roku życia. Rozwijają zdolności muzyczne, a także wspierają umiejętności poznawcze, komunikacyjne czy motoryczne. Łączą różne skale i metra, pozwalając zaopatrzyć dziecko w jak największy zasób doświadczeń i materiału, który rozwija jego umysł.

Czas trwania: 45 min

 

Środy

12:00 - Bystrzaki

Zajęcia ogólnorozwojowe z elementami języka angielskiego, eksperymentami, sensoryką, i zabawami DIY z elementami przyrodniczymi, zależnymi od sezonu. Na zajęciach dzieci m.in. doświadczają, dotykają i odczuwają. Korzystamy z pomocy drewnianych, naturalnej ścieżki sensorycznej która świetnie wycisza i stymuluje dzieci.

Czas trwania: 45 min

 

Czwartki

11:00 - WygiBobasy®

WygiBobasy® – czyli gimnastyka niemowląt, to zajęcia sensoryczno - ruchowe przeznaczone dla rodziców z najmłodszymi dziećmi (od 5 miesiąca do 1,5 roku życia). Zajęcia wspierają prawidłowy rozwój motoryczny małego dziecka i pomagają rodzicom się trochę rozruszać. Zabawy są różnorodne, dostosowane do etapu rozwoju dzieci i na pewną będą świetną inspiracją do zabaw w domu.

Czas trwania: 45 min

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Wola - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Królowej Jadwigi 215, 30-218 Kraków

Tel.: 12 425 14 01 / 533 356 009

E-mail: wola@dworek.eu

www.wola.dworek.eu

Adres: ul. Królowej Jadwigi 215, 30-128 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2024-05-13
Powrót