KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Wola - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Wola – filia Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki to miejsce położone w malowniczej dzielnicy Zwierzyniec. Mamy marzenie, by nasz Klub był otwartą przestrzenią dla mieszkańców. Posiadamy 7 sal, w których prowadzimy zajęcia artystyczne i rekreacyjne dla dzieci i dorosłych. Do przestrzeni klubu należy również ogródek, w którym odbywają się wydarzenia plenerowe. Współpracujemy z wykwalifikowaną kadrą instruktorów, którzy są pasjonatami w swojej dziedzinie. Mamy rozwiniętą pracownię muzyczną, plastyczno-graficzną oraz ceramiczną. Dzieją się w nich cuda! Nie brak u nas zajęć ruchowych- relaksujących, ale też dających przysłowiowego kopa! Realizujemy wakacyjne i feryjne zajęcia dla dzieci szkolnych. Organizujmy konkursy plastyczne oraz imprezy cykliczne i okazjonalne.

 

Strefa Rodzica  Klubu Kultury Wola to cykl zajęć prowadzonych dla rodziców z dziećmi. Dzieci bawią się wraz z rodzicami. Ponadto tworzymy przestrzeń do wzajemnej konwersacji, wymiany doświadczeń.

W Strefie czekają na nich również interesujące spotkania ze specjalistami.

 

Strefę Rodzica Klubu Kultury Wola na Facebook'u znajdziesz tutaj.

 

 

Harmonogram Klubu Rodziców w grudniu


 

Poniedziałki (5, 12, 19 grudnia)

11.00 - Turlanki – Przytulanki

Zajęcia ruchowe przeznaczone dla najmłodszych dzieci od 1. do 3. roku życia wraz z rodzicami. To czas na wspólną zabawę i spotkanie z rówieśnikami. W planie spotkań są zabawy ruchowe z elementami Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, integracja sensoryczna, zabawy przy muzyce, masażyki, kocykowe szaleństwa, skakanie, turlanie i przytulanie. Zajęcia oparte są na twórczym wykorzystaniu ruchu stymulującym zmysły, bliskim kontakcie fizycznym z opiekunem, sprzyjającym tworzeniu więzi emocjonalnych i budowaniu poczucia bezpieczeństwa oraz dobrych relacji z rówieśnikami. Mają na celu zachęcić dziecko do poznania siebie i własnego ciała, wspierać rozwój ruchowy, emocjonalny i społeczny.

Prowadzenie: Agnieszka Doroszuk.

 

Wtorki (6, 13, 20 grudnia)

11.30 - WygiBobasy

Zajęcia sensoryczno-ruchowe przeznaczone dla rodziców z najmłodszymi dziećmi (od 5. miesiąca do 1,5. roku życia). Zajęcia wspierają prawidłowy rozwój motoryczny małego dziecka i pomagają rodzicom się trochę rozruszać. Zabawy są różnorodne, dostosowane do etapu rozwoju dzieci i na pewną będą świetną inspiracją do zabaw w domu.

Prowadzenie: Natalia Rączka.

 

Środy (7, 14, 21 grudnia)

10.00 - Rodzinne muzykowanie

Cykl rodzinnych spotkań muzyczno-plastycznych, prowadzonych w swobodnej, radosnej i sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. Program zajęć opiera się na założeniu, że wszystkie dzieci są uzdolnione muzycznie, wystarczy tylko w odpowiedni sposób je pokierować – najlepiej i najskuteczniej przez naśladownictwo. To właśnie rodzice i opiekunowie pokazują im, jak aktywnie tworzyć muzykę. Podczas warsztatów będzie przestrzeń na grę na instrumentach, śpiew z wykorzystaniem pieśni z różnych kultur, piosenki w języku angielskim, wykorzystywanie rekwizytów, tworzenie własnych instrumentów muzycznych, zabawy przy muzyce.

Prowadzenie: Julia Basista.

 

Spotkanie ze specjalistą - 2 grudnia

Fizjoterapia po porodzie - zadbaj o swoją regenerację.

Pierwsze tygodnie z maluszkiem potrafią być intensywne i nie zawsze zwracamy uwagę na odpowiednią profilaktykę. Sprawdź, jak radzić sobie z ewentualnymi dysfunkcjami po porodzie! W trakcie warsztatu dowiesz się jak wspierać swoje ciało w regeneracji poporodowej, na jakie sygnały zwracać uwagę nie tylko w pierwszych tygodniach, ale też w dalszych miesiącach czy latach po porodzie, o czym mówią objawy jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, ból w trakcie współżycia czy rozejście mięśnia prostego brzucha, a także dlaczego ciało nie zawsze samo wraca do zdrowia.

Prowadzenie: Marta Węglińska.

 

Warsztaty - 6 grudnia

Polukruj mnie! Rodzinne warsztaty mikołajkowe.

Warsztaty artystyczne połączone ze wspólnym śpiewaniem piosenek i dekorowaniem pierników. To piękna tradycja, która pozwala tworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne kreacje, które można zawiesić na choince, podarować komuś bliskiemu lub po prostu... zjeść.

Prowadzenie: Agnieszka Doroszuk.

 

 

Na zajęcia obowiązują zapisy: www.wola.dworek.eu

 

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Wola - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Królowej Jadwigi 215, 30-218 Kraków

Tel.: 12 425 14 01 / 533 356 009

E-mail: wola@dworek.eu

www.wola.dworek.eu

Adres: ul. Królowej Jadwigi 215, 30-128 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Siwiec
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2022-12-27
Powrót