Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub Dukat posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID (obecnie w przebudowie). Oprócz tego na terenie klubu znajdują się 2 salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Luty 2019

 

W ramach Klubu Rodziców w lutym proponujemy zajęcia:

I. BABY CAFE

Kawiarenka rodzinna. Celem spotkań jest integracja rodzin z dziećmi - mieszkańców osiedla Grębałów i osiedli okolicznych, zbudowanie grupy, która będzie spotykać się w trakcie, jak również po zakończeniu projektu, współpracując w zakresie wymiany doświadczeń, samopomocy, podejmowania i realizowania inicjatyw społecznych wynikających z potrzeb rodzin z małymi dziećmi.

  • Gimnastyka małych i dużych

Ruch jest bardzo ważny zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Spotkanie w instruktorem jogi to czas, w którym rodzice nauczą się jak w aktywność fizyczną angażować swoje pociechy.

Termin: 6 lutego (środa), godz. 17.00 – 18.00

  • Hiszpańskie Flamenco

Co znaczy "Hola, hola"? Jak pozdrawiają się Hiszpanie? Czy sjesta to to samo, co leżakowanie? Co w Hiszpanii i całej Europie oznacza znak z dużą muszelką?

Podróżnicy odpowiedzą na wiele pytań i przybliżą dzieciom i rodzicom gorącą Hiszpanię poprzez zabawy, oryginalne rekwizyty, zdjęcia, stroje i tańce. Asystentem Podróżnika będzie wesoły Byczek Fernando.

Termin: 13 lutego (środa), godz. 17.00 – 18.00

  • Pokaz iluzjonistyczny

Znikające przedmioty, królik w kapeluszu, czy pojawiające się znikąd monety - świadkiem takich wydarzeń będą uczestnicy spotkania. Pokazy iluzjonistów cieszą się ogromną popularnością, więc wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom uczestników i zapraszamy ich do wspólnej zabawy podczas pokazu, w którym widownia będzie podejmowała interakcję
z iluzjonistą.

Termin: 20 lutego (środa), godz. 17.00 – 18.00

 

II. AKADEMIA MĄDREGO RODZICA

Spotkania ze specjalistami – mają pomóc rozwijać kompetencje rodzicielskie, wiedzę i umiejętności opiekuńcze, wychowawcze, a także zapewnić rodzicom wsparcie i pomoc w budowaniu prawidłowych więzi rodzinnych.

  • Ruch to licencja na zdrowie!

Spotkanie z fizjoterapeutą. Warsztat skierowany do rodziców pragnących zapewnić swoim dzieciom zdrowy i harmonijny rozwój psychomotoryczny. Na warsztatach zostaną poruszone i omówione zagadnienia: jak stymulować prawidłowy rozwój psychomotoryczny dziecka od urodzenia aż do wieku wczesnoprzedszkolnego w aspekcie wszystkich narządów zmysłów i  ich wzajemnych powiązań, kluczowe etapy w rozwoju psychomotorycznym dzieci w wieku niemowlęcym i przedszkolnym, bezpieczne gry i zabawy rozwijające zmysły.

Termin: 27 lutego (środa), godz. 17.00 – 18.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Styczna 1)

Tel. 12 645 17 90, e-mail: dukat@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Dukat

ul. Styczna 1, os. Grębałów

tel. 12 645 17 90 

Adres:
ul.Styczna 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR