Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub Dukat posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID (obecnie w przebudowie). Oprócz tego na terenie klubu znajdują się 2 salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców


1 września, godz. 17.00 – Inauguracja Klubu Rodziców w roku szkolnym 2021/2022. Wspólne gry i zabawy na świeżym powietrzu. „Ale Cyrk!”

 

 8 września, godz. 17.00-18.00 - Idę do żłobka! Idę do przedszkola! - Spotkanie z Panią pedagog, dr Eweliną Zdebską, mające na celu wyjaśnienie wszelkich rozterek młodych rodziców, tęsknot, obaw, oczekiwań w związku z rozpoczęciem przez ich pociechy nowego etapu w życiu całej rodziny oraz organizacji czasu domowników.

 

15 września, godz. 17.00 - SMYKO – MULTISENSORYKA® - To zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej. Mają charakter: rozwojowy, profilaktyczny, edukacyjny. Podczas zajęć jest czas na stymulowanie zmysłów, swobodną zabawę, budowanie relacji dziecko-opiekun i wymianę doświadczeń. Zajęcia mają stałą strukturę, której towarzyszy specjalnie przygotowana muzyka.

 

23 września godz. 17.00-18.00 - Zabawy w duecie najlepsze na świecie

Spotkanie z fizjoterapeutką Elżbietą Zmilczak, która ma niezliczone ilości fantastycznych pomysłów na cudowną zabawę rodziców z dziećmi.

 

29 września godz. 17.00 - SOS: Ty możesz pomóc! - Na czym polega resuscytacja krążeniowo-oddechowa? Jak postępować w przypadku zakrztuszenia? Jak opatrzyć oparzenia? Jak poradzić sobie z raną ciętą lub szarpaną? Wszelkie nasze wątpliwości w zakresie udzielania pierwszej pomocy rozwieje kpt Andrzej Żaba - Ratownik Medyczny, Dowódca Zmiany w JRG nr 5 KM PSP w Krakowie, szkoleniowiec BHP i PPOŻ.

 

 

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Dukat

ul. Styczna 1, os. Grębałów

tel. 12 645 17 90 

Adres:
ul.Styczna 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR