KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie. W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID. Oprócz tego na terenie klubu znajdują się dwie salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w grudniu


 

Informacje organizacyjne dotyczące zajęć:

*ilość miejsc ograniczona

*zapisy pod numerem telefonu 504 418 929 w godzinach pracy Klubu

*prosimy wziąć buciki na zmianę, ponieważ poruszamy się w przestrzeni, w której dzieci raczkują lub czołgają się.

 

I. BABY CAFE

Kawiarenka rodzinna. Celem spotkań jest integracja rodzin z dziećmi - mieszkańców osiedla Grębałów i osiedli okolicznych, zbudowanie grupy, która będzie spotykać się w trakcie, jak również po zakończeniu projektu - współpracując w zakresie wymiany doświadczeń, samopomocy, podejmowania i realizowania inicjatyw społecznych wynikających z potrzeb rodzin z małymi dziećmi.

 

MeloBobas - zajęcia gordonowskie

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci (0-3 lat), wprowadzają maluchy w świat pełen dźwięków. Przy pomocy różnorodnej muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię (piłeczki, chusteczki, bańki). Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona.

Termin: 7 grudnia 2022, godz. 17.00

 

II. AKADEMIA MĄDREGO RODZICA

Spotkania ze specjalistami - mają pomóc rozwijać kompetencje rodzicielskie, wiedzę i umiejętności opiekuńcze, wychowawcze, a także zapewnić rodzicom wsparcie i pomoc w budowaniu prawidłowych więzi rodzinnych.

 

Ruchy MALUCHY!

Zajęcia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu. Dostarczą każdej mamie i tacie ciekawych pomysłów, inspiracji do tworzenia własnych zabaw w domu, a dla dzieci okażą się rewelacyjną formą aktywności, która zaowocuje w przyszłości przekonaniem, że ruch to źródło zdrowia i dobrego samopoczucia.

Na spotkaniu będziemy biegać, skakać, turlać się, poznawać części ciała, pobudzać wyobraźnię i uczyć się współpracy ze sobą.

Podczas zabawy są wykorzystywane różne rekwizyty i pomoce: materace, woreczki gimnastyczne, małe i duże piłki, piłki lekarskie, chusta animacyjna, tunel, małe piłeczki, kolorowe chusteczki, kamienie sensoryczne, lina i inne…

Wymagany wygodny strój oraz obuwie na zmianę dla dziecka i opiekuna.

WYJĄTKOWO! Termin: 8 grudnia 2022 g. 13.00 - 14:00 (czwartek)

 

SensoGimnastyka

Gimnastyka zmysłów to zajęcia: ogólnorozwojowe - wspierają i stymulują dzieci na różnym etapie rozwoju; relacyjne - w parze z rodzicem lub opiekunem; multisensoryczne - stymulują wszystkie zmysły ze szczególnym naciskiem na zmysły fundamentalne (dotyk, równowagę i czucie głębokie); ruchowe - sensoryka to przede wszystkim ruch, w ruchu integrują się zmysły.

Na zajęcia prosimy przyjść w wygodnym, niekrępującym ruchów ubraniu. Ćwiczymy w skarpetkach lub na bosaka.

Termin: 14 grudnia 2022, godz. 17.00 - 18.00

 

 

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

 

 

KONTAKT:

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

ul. Styczna 1, os. Grębałów, 31–764 Kraków

Tel.: 504 418 929

E-mail: dukat@krakownh.pl

www.krakownh.pl/oddzial/klub-dukat

 

Adres: ul.Styczna 1, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Siwiec
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-01-22
Data aktualizacji: 2022-12-29
Powrót