Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub Dukat posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID (obecnie w przebudowie). Oprócz tego na terenie klubu znajdują się 2 salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Czerwiec 2018 r.

Witajcie w naszej bajce

  • Opowieść o Dobrym Człowieku - Spektakl teatralny

Zabawna i poruszająca historia kupca, który znalazł się w potrzebie, a przechodzący obok ludzie okazali mu obojętność. Na szczęście znajduje się dobry człowiek, który wraz z dziećmi przychodzi mu z pomocą. Jest to wypełniony muzyką, interaktywny spektakl podczas którego dzieci uczą się grać na instrumentach oraz udzielają pomocy i pocieszenia głównemu bohaterowi. Razem z aktorami dzieci szukają odpowiedzi na pytanie kto to jest dobry człowiek i na czym polega bezinteresowność.

źródło: teatreden.pl

Termin: 6 czerwca (środa), godz. 17.00 – 18.30

 

Baby Cafe

  • Warsztaty z robotyki

Warsztat Robotów to projekt stworzony i realizowany przez młodych inżynierów, którzy próbują zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do nowych technologii, robotyki i programowania. Zajęcia mają na celu pobudzenie kreatywności oraz rozwinięcie umiejętności  logicznego myślenia, w sposób jaki w szkole jest nieosiągalny. Na naszych zajęciach to dzieciaki decydują o sposobie rozwiązania postawionego przed nimi problemu, a opiekunowie starają się ich tylko naprowadzać na możliwe, ale nie jedyne rozwiązania.

Termin: 20 czerwca (środa), godz. 17.00 – 18.30

  • Żywa lekcja przyrody

Coś co często przeraża dorosłych dla dzieci jest fascynujące! Takie też są spotkania z naszymi małymi przyjaciółmi. Podczas żywej lekcji przyrody będziemy poznawać życie: pająków, jaszczurek, jeży, węży jak również owadów.

Termin: 27 czerwca (środa), godz. 17.00 – 18.30

 

Akademia Rodzica

  • Bajki czas! - spotkanie ze specjalistą - psychologiem

Warsztaty bajkoterapeutyczne to profesjonalne zajęcia psychoedukacyjne dla dzieci połączone z elementami bajkoterapii. Część praktyczna zajęć ma za zadanie, w zależności od wieku: pobudzić dziecięcą wyobraźnię, logiczne myślenie, uspołecznienie, zdolności manualne oraz umocnić wiarę w siebie i własne możliwości. Podczas zajęć korzystamy z profesjonalnych technik psychoedukacyjnych dostosowanych do wieku i poziomu rozwoju dzieci.

Termin: 13 czerwca (środa), godz. 17.00 – 18.30

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Styczna 1)

Tel. 12 645 17 90, e-mail: dukat@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Dukat

ul. Styczna 1, os. Grębałów

tel. 12 645 17 90

Adres:
ul.Styczna 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR