Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub Dukat posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID (obecnie w przebudowie). Oprócz tego na terenie klubu znajdują się 2 salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Wrzesień 2019

 

W ramach Klubu Rodziców we wrześniu proponujemy zajęcia:

I. BABY CAFE

II. AKADEMIA MĄDREGO RODZICA

 

I. BABY CAFE

Kawiarenka rodzinna. Celem spotkań jest integracja rodzin z dziećmi - mieszkańców osiedla Grębałów i osiedli okolicznych, zbudowanie grupy, która będzie spotykać się w trakcie, jak również po zakończeniu projektu, współpracując w zakresie wymiany doświadczeń, samopomocy, podejmowania i realizowania inicjatyw społecznych wynikających z potrzeb rodzin z małymi dziećmi.

 

1. Muzyczne szaleństwa!

Podczas zajęć wspólnie z instruktorem zagramy na Bum Bum Rurkach! To fantastyczna zabawa zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Uczestnicy poznają nieskończone możliwości związane z grą na tych wyjątkowych instrumentach.

Termin: 18 września (środa), godz. 17.00 – 18.00

 

 

II. AKADEMIA MĄDREGO RODZICA

Spotkania ze specjalistami – mają pomóc rozwijać kompetencje rodzicielskie, wiedzę
i umiejętności opiekuńcze, wychowawcze, a także zapewnić rodzicom wsparcie i pomoc
w budowaniu prawidłowych więzi rodzinnych.

 

1. Zdrowy start!

Prawidłowy rozwój psychomotoryczny w pierwszym roku życia dziecka - warsztaty przeznaczone dla rodziców. Mają na celu przybliżenie spraw związanych z rozwojem dziecka w pierwszym roku życia oraz sposobów na wzmocnienie naturalnych predyspozycji rozwojowych dzieci.

Termin: 11 września (środa), godz. 17.00 – 18.00

 

 

2. Aktywność poporodowa

Bez względu na to, czy poród odbył się naturalnie, czy przez cesarskie cięcie, każda kobieta chce jak najszybciej wrócić do formy. Na zajęciach fizjoterapeutka pokaże jakie ćwiczenia na jakim etapie można wykonywać, a jakich należy się wystrzegać. Zostanie również poruszona kwestia ćwiczeń dnia miednicy.

Termin: 25 września (środa), godz. 17.00 – 18.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Styczna 1)

Tel. 12 645 17 90, e-mail: dukat@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Dukat

ul. Styczna 1, os. Grębałów

tel. 12 645 17 90 

Adres:
ul.Styczna 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR