Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub Dukat posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID (obecnie w przebudowie). Oprócz tego na terenie klubu znajdują się 2 salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Kwiecień 2019

 

W ramach Klubu Rodziców w kwietniu proponujemy zajęcia:

I. BABY CAFE

Kawiarenka rodzinna. Celem spotkań jest integracja rodzin z dziećmi - mieszkańców osiedla Grębałów i osiedli okolicznych, zbudowanie grupy, która będzie spotykać się w trakcie, jak również po zakończeniu projektu, współpracując w zakresie wymiany doświadczeń, samopomocy, podejmowania i realizowania inicjatyw społecznych wynikających z potrzeb rodzin z małymi dziećmi.

  • Warsztaty wielkanocne

Dzieci wspólnie z rodzicami stworzą kolorowe, kwieciste palmy. Będzie to okazja, żeby popracować nad rozwojem manualnym oraz kreatywnością dzieci i rodziców.

Termin: 3 kwietnia (środa), godz. 17.00 – 18.00

  • Zęby, łuski i pazury czyli przyrodnicze poGADuchy

Niezwykle ciekawe zajęcia i wywołujące najwięcej emocji zwierzaki – to najkrótszy i jednocześnie najdokładniejszy opis tego tematu. Na jednym spotkaniu można zobaczyć i niejednokrotnie pogłaskać czy potrzymać gekony, agamę, kameleona, węże czy żółwia.
Termin: 10 kwietnia (środa), godz. 17.00 – 18.00

II. AKADEMIA MĄDREGO RODZICA

Spotkania ze specjalistami – mają pomóc rozwijać kompetencje rodzicielskie, wiedzę i umiejętności opiekuńcze, wychowawcze, a także zapewnić rodzicom wsparcie i pomoc w budowaniu prawidłowych więzi rodzinnych.

  • Mam prawa i nie zawaham się ich użyć!

Czyli rodzic w pracy! Powrót do pracy jest bardzo stresujący zarówno dla rodziców jak i dzieci. Często wiąże się z nim mnóstwo pytań, na które czasem trudno znaleźć odpowiedź. Zapraszamy rodziców na warsztat prawny, który pomoże rozwiać ich wątpliwości. Na pytania rodziców odpowie prawnik - Wojciech Glac.

Termin: 17 kwietnia (środa), godz. 17.00 – 18.00

  • EUREKA - Kilka pomysłów na dobrą komunikację i zabawę z dzieckiem.

Jak się komunikować z dzieckiem, aby było to skuteczne? W co się bawić i ile czasu poświęcać? Co to znaczy dobry pomysł? Czego oczekują dzieci? Na te i inne pytania dotyczące komunikacji w rodzinie odpowie dr Ewelina Zdebska, pedagog z wieloletnim doświadczeniem.

Termin: 24 kwietnia (środa), godz. 17.00 – 18.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Styczna 1)

Tel. 12 645 17 90, e-mail: dukat@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Dukat

ul. Styczna 1, os. Grębałów

tel. 12 645 17 90 

Adres:
ul.Styczna 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR