Nowohuckie Centrum Kultury

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, 31-913 Kraków
Telefon:
Godziny otwarcia:

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Styczeń 2017 r.

19.01.2017 godz. 11.30 sala kameralna

Klub Super Mama

Pozwól dziecku poczuć FLOW - pływanie niemowląt bez tajemnic.

Prowadzący: Natalia Wielgus – założycielka szkoły FLOW, instruktorka pływania, metody Pilates’a i ruchu rozwijającego metodą Sherborn, wieloletni członek Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt.

Wstęp wolny

Podczas spotkania dowiecie się skąd w ogóle powstał pomysł pływania niemowląt, jakie wrodzone odruchy wykorzystujemy, czego Mały Pływak może się nauczyć, jakie są przeciwwskazania i jak przygotowywać się do pływania w domu już od pierwszych dni życia.

Natalia Wielgus – założycielka szkoły FLOW, instruktorka pływania, metody Pilates’a i ruchu rozwijającego metodą Sherborn, wieloletni członek Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt. Prywatnie mama kilkumiesięcznej Maliki. Zajęcia oswajania z wodą i nauki pływania dla najmłodszych prowadzę od 9-ciu lat, czerpiąc z tego mnóstwo radości i osobistej satysfakcji. Każdą lekcję staram się urozmaicać nowymi ćwiczeniami i przyborami, dlatego szukam wciąż inspiracji i zdobywam wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach w Polsce i za granicą. Wspieranie rozwoju psychoruchowego Małych Pływaków, wprowadzanie ich w sposób przyjazny w wodny świat jest dla mnie połączeniem działania przyjemnego z pożytecznym. Wierzę, że to czego uczę małe dzieci na zajęciach jest podarunkiem dla nich na całe życie.

Zgłoszenia : Dział Oświatowy tel. 12 6440266 wew.35 mail oswiatowa@nck.krakow.pl

 

Zajęcia cykliczne

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci prowadzone metodą prof. E. E. Gordona

Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego. Zanurzamy je w "kąpieli muzycznej".
Dlatego:

poczucie rytmu rozwijamy poprzez ruch

śpiewamy bez słów (bo rozwijany muzykalność, nie mowę)

w różnych skalach (bo wtedy dzieci będą śpiewać czyściej)

w różnych rytmach (bo to daje lepsze poczucie rytmu)

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Z najnowszych badań w tej dziedzinie wiadomo, że umuzykalnianie dzieci ma sens już od narodzin.

Prowadzenie Emilia Wójcikowska - absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej, studentka Uniwersytetu Pedagogicznego na kierunku Pedagogika Przedszkolna i Wczesnoszkolna. Autorka pracy na temat kształtowania elementarnych zdolności muzycznych dzieci na podstawie metody umuzykalniania dzieci i niemowląt, opracowanej przez Edwina E. Gordona.  Od czterech lat pracuje z dziećmi wykorzystując także elementy metody Edwina E. Gordona. Wokalista krakowskiego zespołu "Bynajmniej kwartet".

Zajęcia  jeden raz w tygodniu  w trzech grupach

Czwartki godz.10.00, 11.00, 12.00 sala 201c

informacje i zapisy:
Dział Oświatowy, pok. 201 b, bud. A 
tel. 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl

 

Fitness z maluszkiem

Wszechstronny  i efektywny trening dla mam z małymi dziećmi . Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie, samopoczucie i figurę nie rozstając się  ze swoim maleństwem. Ćwiczenia wykonuje się wspólnie z dzieckiem, można go trzymać  w ramionach, układać na brzuchu. Dla obojga jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi.

Prowadzenie: Aneta Zatorowska – instruktor fitness.

Zajęcia jeden raz w tygodniu w dwóch  grupach

Wtorki godz.10.00 , 11.00 sala 201c

informacje i zapisy:
Dział Oświatowy, pok. 201 b, bud. A 
tel. 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl

Data: 2017-01-11 Pokaż metkę
Osoba publikująca: GRZEGORZ KOT
Podmiot publikujący: KKR
Tagi: dzieci, rodzina
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych