Fundacja Rodzina Plus

Fundacja Rodzina Plus
Fot. Fundacja Rodzina Plus

Celem Fundacji Rodzina Plus jest wspieranie rodziców w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych wobec dzieci własnych i/lub dzieci powierzonych ich pieczy, a nadto promowanie pożądanych wartości i wzorów rodzinnych.

W ramach Fundacji Rodzina Plus działają: Poradnia Rodzinna, Ośrodek Mediacyjny, Centrum Szkoleniowe i Ośrodek Wsparcia Rodziny.

Od stycznia 2018 roku Fundacja Rodzina Plus jest podmiotem prowadzącym dwie krakowskie placówki opiekuńczo-wychowawcze typu rodzinnego finansowane ze środków Gminy Miejskiej Kraków, a od września 2018 roku do kwietnia 2019 roku realizuje zadanie publiczne „Klub Rodziców z dziećmi do lat 3” współfinansowane ze środków Miasta Krakowa.

Klub Rodziców z dziećmi do lat 3 działa na terenie XI Dzielnicy Podgórze Duchackie w Domu Kultury SM „Kurdwanów Nowy” przy ul. Witosa 39 w Krakowie.

Klub to miejsce przyjazne rodzicom/opiekunom dzieci i osobom oczekującym na potomstwo (zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Kraków), gdzie będą mogli się spotykać, wymieniać doświadczenia, otrzymywać wsparcie, a poprzez udział w różnorodnych warsztatach i spotkaniach ze specjalistami, zdobywać wiedzę, wzmacniać kompetencje rodzicielskie, rozwijać umiejętności dzieci i tworzyć nieformalne grupy wsparcia.

Godziny otwarcia Klubu Rodziców z dziećmi do lat 3

Poniedziałek 14:00 -19:00

Wtorek – Piątek 9:00 -14:00

 

Harmonogram Klubu Rodziców - grudzień 2019 r.

 

2 grudnia poniedziałek:

15.30 – 16.30 - Fikanki

17.30 - 19.00 - Warsztaty pt. Jajka od szczęśliwej kury

14.00 – 15.30 oraz 16.30 – 17.30 - Czas dla dzieci i rodziców

 

9 grudnia poniedziałek:

16.00 - 18.00 - Chustonoszenie: Kieszonka

14.00 – 16.00 oraz 18.00 – 19.00 - Czas dla dzieci i rodziców

 

16 grudnia poniedziałek:

17.00 - 18.30 - Wartościowa bajka – jak ją rozpoznać, jak opowiadać?

14.00 - 17.00 oraz 18.30 - 19.00 - Czas dla dzieci i rodziców.

 

23 grudnia poniedziałek:

17.00 – 19.00 - Konsultacje indywidualne dla rodziców

14.00 - 17.00  - Czas dla dzieci i rodziców

 

3, 10, 17 grudnia wtorki:

9.30 - 10.30 - Sensoplastyka

11.30 – 14.00 - Czas dla dzieci i rodziców

 

4, 11, 18 grudnia środy:

9.30 – 10.30 - Zajęcia umuzykalniające wg Gordona gr.1

10.30 – 11.30 - Zajęcia umuzykalniające wg Gordona gr 2

9.00 – 14.00 - Czas dla dzieci i rodziców

 

5, 12, 19 grudnia czwartki:

9.30 - 10.30 - Pilates.

9.00 - 14.00 - Czas dla dzieci i rodziców

 

6 grudnia piątek:

10.00 – 11.30  - Wyprawka dla malucha inaczej - spotkanie

9.00 – 10.00 oraz 11.30 – 14.00 - Czas dla dzieci i rodziców

 

13 grudnia piątek:

9.30 – 11.00 - Kompozycja świąteczna - warsztaty

9.00 – 9.30 oraz 11.00 - 14.00 - Czas dla dzieci i rodziców

 

20 grudnia piątek:

10.00 – 12.00 - Z cyklu Jem świadomie: Razem przy świątecznym stole

9.00 – 10.00 oraz 12.00 - 14.00 - Czas dla dzieci i rodziców

 

7 grudnia sobota

9.30 – 10.20 - Muzyka i ja /gr.1

10.30 – 11.20 - Muzyka i ja /gr.2

9.00 - 14.00 - Czas dla dzieci i rodziców

 

Opis zajęć:

Fikanki – zajęcia dla dzieci chodzących

Prowadzący pokazuje rodzicom nowe sposoby bawienia się z maluchami, które pozwalają stymulować ich wszechstronny rozwój. Dzieci doskonale bawią się podczas zajęć - tańczą z rodzicami, słyszą nowe dźwięki, reagują na nie, śmieją się, przebywają w towarzystwie rówieśników. Całość programu dostosowana jest do poszczególnych etapów rozwojowych i opiera się na metodach dydaktycznych takich, jak: koncepcja inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, pedagogika zabawy, pedagogika Marii Montessori, zabawy paluszkowe oraz wierszyki – masażyki. Zajęcia poprowadzi Anika Sztaba

Warsztaty pt. „Jajka o szczęśliwej kury”

Warsztaty żywieniowe połączą w sobie trochę teorii oraz część praktyczną. Porozmawiamy o tym jakie jajka wybierać, jak wygląda hodowla kur, co jedzą kury i co można zrobić ze skorupkami z jajek. Spotkanie z cyklu : dzielmy się wiedzą poprowadzi klubowa mama Aleksandra Laskowska-Totoś, z zawodu wirtualna asystentka, która uwielbia gotować i poznawać nowe smaki. Fanka zdrowego ożywiania, która uważa że najważniejsze to robić świadome zakupy najlepiej wprost od rolnika/producenta.

Wyprawka dla malucha inaczej - spotkanie

Czego tak naprawdę potrzebuje noworodek? Co przyda się młodej Mamie, a czego potrzebuje Tata, aby zadbać o wszystkich? Serdecznie zapraszamy oczekujących rodziców jak i tych świeżo upieczonych na inne spojrzenie dotyczące wyprawki dla malucha, mamy i taty. Będzie wesoło, kontrowersyjnie ciekawie i z pewnością bez konieczności brania kredytu oraz biegania po sklepach. Spotkanie poprowadzi nasza Klubowa mama - Weronika Styrna, żona, matka dwójki chłopców, nauczyciel oligofrenopedagog i terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju dzieci, miłośniczka podróży i hasła"Carpe diem".

Muzyka i ja

Zajęcia umuzykalniające przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 miesięcy do 3 lat, w których dzieci biorą udział wraz z rodzicami. Bawimy się, gramy na instrumentach, śpiewamy, tańczymy. Uczymy się jak reagować na zmiany w muzyce takie jak tempo, dynamika czy nastrój. Przy okazji zabawy poznajemy podstawowe struktury melodyczne, rytmiczne i harmoniczne. Prowadzenie Agnieszka Zalewa

Chustonoszenie - Kieszonka

Kieszonka to rozwiązanie często wybierane wtedy, kiedy brak wiedzy i doświadczenia uniemożliwia wykonywanie innych wiązań dla noworodka.  To bardzo uniwersalne i proste wiązanie z przodu, od którego większość rodziców zaczyna chustonoszenie ze względu na łatwość stabilnego zawiązania i komfort.  Kieszonkę można stosować od momentu urodzenia (o ile nie zostały wykryte żadne przeciwskazania) do około 3, 4 lub 5 miesiąca w zależności od wagi malucha. Nie sprawdzi się dla większych dzieci, których ciężar będzie stanowił zbyt duże obciążenia dla odcinka lędźwiowego kręgosłupa rodzica.

Spotkanie poprowadzą Przytulajka i ChustOla  - Doradczynie Chustowe Clauwi Zapisy na adres: aleksandra.grzesik93@gmail.com

Kompozycja świąteczna - warsztaty

Jest to propozycja warsztatów twórczych dla rodziców, którzy w towarzystwie swoich pociech będą mogli skomponować wieniec świąteczny z naturalnych materiałów (m.in. rattan, kora) oraz innych ozdób świątecznych. Warsztaty poprowadzi Anna Radecka Floranna

Wartościowa bajka – jak ją rozpoznać, jak opowiadać?

Na spotkaniu dowiemy się jak opowiadac bajki naszemu dziecku, dlaczego należy to robić i jest to aż tak ważne w okresie wczesnego dzieciństwa. Czy można pokonać strach, lęk czy poznac inne emocje poprzez bajkę? Będziemy również uczyć się opowiadać bajki, może okaże się, że każdy z nas umie to robić?

Na te i inne pytania odpowie pedagog, trener Magdalena Sabik

Z cyklu.. Jem świadomie: „Razem przy świątecznym stole”

Grudniowe warsztaty żywieniowe przyniosą tematy przygotowania świątecznych potraw i wyborów, czasem trudnych wyborów... Czy kupić przetworzone "gotowce" w sklepie? A może przygotować mniej, za to z wartościowych i naturalnych składników. Może mniej, za to razem z dziećmi i dla dzieci. Podczas warsztatów będzie też czas na wykorzystanie tej wiedzy w praktyce, wspólne gotowanie i oczywiście degustację. Zwolnijmy tempo i mile spędźmy ten wyjątkowy czas, bo świadomy wybór ma znaczenie! Spotkanie poprowadzi Dominika Sikora - żona, mama, pasjonatka zdrowego żywienia, która chce pokazać, że świadomy wybór tego czym karmimy nasze ciała ma ogromne znaczenie.

Konsulatcje indywidualne dla Rodziców

Stając się rodzicem nie dostajemy w wyposażeniu przewodnika po naszym dziecku, który ściśle mówi nam jak mamy postępować, jakie decyzje podejmować itp. Każdy rodzic potrzebuje wsparcia w swoim działaniu, w swoim rodzicielstwie. Są niekiedy sytuacje, kiedy rozkładamy ręce i nie wiemy co zrobić dalej.. Z pomocą może nam przyjść rozmowa z osoba, która od ponad 15 lat jest na drodze rodzicielstwa, odniosła porażki i sukcesy wychowawcze, a poza tym jest pedagogiem i trenerem Szkoły dla Rodziców. Konsultacje poprowadzi Joanna Szepieniec.

 

 

Adres:
ul. Witosa 39, 30-612 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR