Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Strefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę! Strefa Rodzica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


Strefa Rodzica w Dworku przenosi się do świata wirtualnego! Na czas, kiedy nasze normalne spotkania są zawieszone, przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji, które umilą Wam czas i wesprą fachową wiedzą. Wśród naszych propozycji znajdą się zarówno zabawy dla rodziców i maluszków, wykłady o tematyce psychologiczno-pedagogicznej i spotkania z psychologiem.

Spotkania ponownie odbywać się będą w ramach zamkniętej grupy na portalu Facebook. By do niej dołączyć, oprócz tradycyjnej prośby o dołączenie, należy dokonać zapisu przez nasz FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY, wybierając zajęcia „Strefa Rodzica online”. Administrator, po potwierdzeniu otrzymania formularza, zaakceptuje wówczas prośbę o dołączenie do grupy.

Wtorki, 9.30 - Zdrowy kręgosłup, czyli poranna gimnastyka dla mam. Różnorodne ćwiczenia oddechowe i rozciągające, jak również z zakresu techniki pilates czy rehabilitacji.

Czwartki, 9.00 - WesoLudki Małe

Wspólne zabawy i piosenki z uwielbianą przez dzieci Panią Żabą! Warsztaty dla maluszków 1-3 lata.

Poniedziałek, 10 maja 2021, g. 15.00 - Integracja sensoryczna w pigułce – nowość!

Rozpoczynamy nowy cykl wykładów dla rodziców małych dzieci z zakresu terapii integracji sensorycznej.

Każde spotkanie poruszy inny moduł z zakresu integracji sensorycznej. Rodzice będą mogli dowiedzieć się czym jest integracja sensoryczna, jakie są przyczyny zaburzeń i czy można zapobiegać problemom integracji sensorycznej. Kolejne moduły odpowiedzą na pytanie jakie są objawy zaburzeń integracji sensorycznej i jak w domowych warunkach wspierać dzieci w zakresie integracji. Podczas spotkań nie zabraknie konkretnych wskazówek do pracy i zabawy z dziećmi oraz gotowych pomysłów na zaaranżowanie domowej przestrzeni. Spotkania będą nagrywane w formie przystępnego wykładu i możliwe do ponownego zobaczenia. Prowadząca będzie bazować na wcześniej przygotowanej prezentacji aby rodzice mogli również wzrokowo przyswoić wiedzę.

 

Poniedziałek, 24 maja 2021, g. 15.00 - Kaszka pod lupą – czytamy i interpretujemy etykiety

To spotkanie z dietetyczką ma charakter detektywistyczny. Prześledzimy triki producentów i sprzedawców żywności, dowiemy się czy „eko” na etykiecie jest faktycznie wyprodukowane z troską o środowisko i ma szczególne właściwości prozdrowotnych i odżywcze, porównamy składy popularnych produktów oraz pokażemy zamienniki tych niekoniecznie zdrowych. Rozwikłamy zagadki czym kierować się w sklepie, tworząc zdrowy koszyk malucha.

 

 

mini Dworek.jpg

 

 

KONTAKT:

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Papiernicza 2

www.dworek.eu

Adres:
ul.Papiernicza 2, Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR