KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Strefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę! Strefa Rodzica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

PONIEDZIAŁKI 

11.30 - Etno zabawy

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową. Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji. Wiek 1,5 – 3 lata.

 

PIĄTKI

9.30 - 10.30 – gr I -  Chuśtaniec

10.45. - 11.45 – gr. II - Chuśtaniec

Chuśtaniec to autorski cykl zajęć tańca z maluszkiem, zawiązanym w chuście bądź ułożonym w miękkim nosidełku. To aktywność dla każdego rodzica, który lubi muzykę, taniec (lub po prostu ruch), a przede wszystkim chce spróbować czegoś nowego.

Nie trzeba umieć tańczyć - wystarczy chusta, bobas i skarpetki (bo wygodnie na boso) a muzyka już sama nas poniesie. Wszystkie taneczne układy są zaplanowane tak, aby maluszek był bezpieczny, a tańczący odczuwał przyjemność z ruchu. Zajęcia odbywają się pod okien doradcy noszenia, który czuwa nad bezpieczeństwem aktywności.

 

Kilka informacji organizacyjnych:

- na zajęcia należy przynieść własną chustę lub nosidełko;

- zajęcia przeznaczone są dla osób potrafiących wiązać chustę lub samodzielnie  korzystających z nosidełek

- podczas zajęć nie ma możliwości nauki wiązania

- na zajęciach dostępne będą chusta awaryjna (gdyby ktoś zapomniał) oraz nosidełko

- zajęcia trwają ok. 45 minut

 

Zapisy: www.dworek.eu

Wstęp: 1 zł

 

KONTAKT:

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

Tel.: 12 420 49 50

E-mail: sekretariat@dworek.eu

www.dworek.eu

Adres: ul.Papiernicza 2, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2024-03-28
Powrót