KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Strefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę! Strefa Rodzica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w styczniuPoniedziałki (9, 16, 23, 30 stycznia)

11.30 - Etno zabawy (dzieci 1,5-3 lata)

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego i barwnego polskiego folkloru, który integruje muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia przybliżenie tradycji dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, tańczyć w rytm ludowej muzyki oraz tworzyć sztukę tradycyjnymi ludowymi sposobami.

 

Piątki (12, 19, 26 stycznia)

9.00 - Wesoludki -  zajęcia dla dzieci 1-2 lata

10.00 – Wesoludki -  zajęcia dla dzieci 2-3 lata

To przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna, najmłodsi nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie.

 

17 stycznia
10.00 - AmMniam, czyli sensoryka dla malucha
Temat: Zima w różnorodnych kolorach.

Zajęcia skupione wokół produktów sezonowych dla danego okresu i wyjątkowych wydarzeń w tym czasie. W ten sposób pokazujemy jak można bawić się z dzieckiem, rozmawiamy o strukturach, temperaturach. Podczas warsztatów rodzice otrzymują od prowadzącej proste zabawy do wykorzystania w domu, które są bardzo pomocne zwłaszcza przy małych niejadkach.  Podczas styczniowego spotkania Rodzice dowiedzą się, dlaczego należy dbać o ładny wygląd i różnorodne kolory na talerzu. Porozmawiamy także o ekspozycji na różne kolory potraw.

Dla dzieci 6 m-cy - 3 lat.

Uwaga: prosimy o zabranie ubranek na zmianę


Przy zapisach prosimy wyszczególnić ewentualne nietolerancje pokarmowe.

Zapisy: www.dworek.eu (od 10 stycznia)

Wstęp: 1 zł

 

Uwaga! Płatności za zajęcia dokonuje się każdorazowo bezpośrednio u instruktora prowadzącego.

 

 

 

 

KONTAKT:

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

Tel.: 12 420 49 50

E-mail: sekretariat@dworek.eu

www.dworek.eu

Adres: ul.Papiernicza 2, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2023-01-05
Powrót