Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Luty 2019

W ramach Klubu Rodziców w lutym planowane są następujące bloki tematyczne zajęć:

I. SKARBNICA RODZINNA

Nieformalne i formalne spotkania rodziców z dziećmi raz w tygodniu, zabawy wspierające rozwój poznawczy, społeczny, ruchowy i emocjonalny, kontakt z innymi rodzicami, wymiana doświadczeń.

  • Zajęcia sensoryczne - 10 paluszków

Dzieci z pomocą rodziców będą ćwiczyć wyobraźnię, pobudzać ekspresję artystyczną oraz stymulować zmysł czucia, prace plastyczne z wykorzystaniem metody malowania dziesięcioma palcami.

Termin: 5 lutego (wtorek) godz. 16.00-17.00

  • Zajęcia plastyczno-techniczne

Celem zajęć jest rozbudzanie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych, pobudzenie kreatywności, odkrywanie przyjemności tworzenia. Zapoznanie się z różnymi technikami plastycznymi, posługiwanie się niekonwencjonalnymi materiałami. Zapoznanie z kształtem, kolorem i bryłą poprzez zabawy twórcze. Rozwijanie sprawności manualnych, orientacji przestrzennej.

Termin: 12 lutego (wtorek), godz. 16.00-17.00

  • Walentynki na wesoło

Luty kojarzy się przede wszystkim z zakochanymi parami, ale także z okazywaniem bliskim osobom (rodzinie, przyjaciołom) miłości, sympatii i zainteresowania. Z tej też okazji zostanie zorganizowane spotkanie walentynkowe dla dzieci uczęszczających do Klubu Karino. Dzieci wraz z rodzicami wezmą udział w zabawach walentynkowych tj.: Poślij koledze (koleżance) całuska, Papierowy dreszczyk, Walentynkowa zgaduj – zgadula, Serce przyjaźni, Uśmiechnij się do mnie. Na zakończenie dzieci i rodzice wykonają własnoręczne upominki walentynkowe

Termin: 14 lutego (czwartek), godz.16:00-17.00

  • Zajęcia arteterapii

Główne założenia zajęć to wzbudzanie zainteresowań plastycznych dzieci, wszechstronne rozwijanie zdolności. Plastyka odgrywa ważną rolę w nauczaniu i wychowaniu dzieci. Umożliwia im ujawnienie własnych myśli i uczuć oraz obrazu świata widzianego z ich perspektywy. Rozwija ekspresję i umiejętności artystyczne. Zajęcia arteterapii służą rozszerzaniu i pogłębianiu wiedzy, przyczyniają się do rozwoju zainteresowań i zdolności, wspomagają koncentrację uwagi, rozwijają myślenie, pamięć.

Termin: 19 lutego (wtorek), godz. 16.00 -17.00

 

II.AKTYWNA RODZINA

Spotkania realizowane będą w sali oraz na placu zabaw obok Klubu. W ramach zajęć odbędą się zajęcia taneczne, zumba dla rodzin, fitness dla mam, zajęcia ruchowe dla dzieci, zabawy podwórkowe z dawnych lat.

  • Zumba dla rodzin

Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia fitness mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Warto zapisać się na ćwiczenia grupowe i zadbać o swoją kondycję i zdrowie. W zajęciach rodzice mogą uczestniczyć wraz z małymi dziećmi.

Terminy: 7, 14, 21 lutego, godz. 20.30-21.30

  • Z tańcem przez świat.

Zajęcia dla rodziców oraz dzieci, łączące zajęcia taneczne z nauką geografii i plastyką. W czasie zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się z tradycyjnymi tańcami z różnych państw oraz zrobić place plastyczne dotyczące danego kraju.

Termin: 7, 21, 28 lutego, godzina 16:00-17.00

 

III. SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

  • SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM

W czasie spotkania porozmawiamy o konsekwencjach stosowania klapsa i innych metod niesprzyjających rozwojowi dziecka oraz o radzeniu sobie z przeżywanymi przez rodzica emocjami. Dowiemy się jak ważne jest dla nas wyznaczanie granic poprzez zastosowanie konsekwencji połączonych z aktywnym słuchaniem dziecka oraz nazywanie swoich emocji i oczekiwań. Przedstawimy konstruktywne metody i zachęcimy do ćwiczenia nowych umiejętności. Zajęcia prowadzone będą metodą warsztatową, z wykorzystaniem rozmów na forum, ćwiczeń w grupach. Bazować będziemy na osobistych doświadczeniach.

Termin: 5 lutego (wtorek), godz. 17.30

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Truskawkowa 4)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR