Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w osiedlu peryferyjnym Dzielnicy XVIII Nowa Huta, do którego dojazd miejskimi środkami komunikacji jest dość skomplikowany. Z tego też powodu odbiorcami oferty Klubu Rodziców są głównie lokalni mieszkańcy, co jednocześnie jest jego siłą, ponieważ mocno integruje najbliższą społeczność. Klub Karino dysponuje dużą salą, zapleczem kuchennym i sanitarnym, podjazdem dla wózków oraz sporym terenem zielonym z urządzeniami zabawowymi dla dzieci.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców


21, 28 września 2021, godz. 16.00 - 17.00ZAJĘCIA TANECZNO-RYTMICZNE

Zajęcia mają na celu doświadczenie ruchu poprzez zabawę  oraz  kontakt  rodzica z dzieckiem. Zajęcia pozwalają na zbudowanie komunikacji pozawerbalnej pomiędzy rodzicami i dziećmi.
W czasie zajęć dziecko będzie mogło poprawić  procesy motoryczne, poznawcze i emocjonalne i wyrażać swoje emocje. Rodzicom zajęcia pozwolą zobaczyć własne dziecko na tle grupy rówieśniczej, na obserwację jego zachowań w stosunku do dzieci oraz wzbogacą rodziców
o nowe umiejętności.

 

23 września 2021, godz. 16.00 – 17.00 - GIMNASTYKA KOREKCYJNA

Zajęcia przeznaczone dla małych dzieci, mające na celu kształtowanie dobrych nawyków utrzymania prawidłowej postawy ciała, korygowanie ewentualnych wad postawy. Ćwiczenia dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka.

 

30 września 2021, godz. 20.30 – 21.30 - ZUMBA DLA RODZIN

Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia fitness mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. W zajęciach rodzice mogą uczestniczyć wraz z małymi dziećmi, w czasie zajęć dziecko może spać lub z zaciekawieniem rozglądać się po świecie. Regularna aktywność ruchowa pomaga mamom wrócić do formy i sylwetki sprzed ciąży, poprawia nastrój i zdrowie i wpływa korzystnie na relacje rodzinne. Również ojcowie są mile widziani na zajęciach.

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR