Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

 

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Zajęcia odbywają się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków,
ul. Truskawkowa 4)

Tel. 12  681 02 00, karino@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/ osoba dorosła

 

W ramach Klubu Rodziców we wrześniu planowane są następujące bloki tematyczne zajęć:

SKARBNICA RODZINNA

SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

III.AKTYWNA RODZINA

 

 

I. SKARBNICA RODZINNA

Nieformalne i formalne spotkania rodziców z dziećmi raz w tygodniu, zabawy wspierające rozwój poznawczy, społeczny, ruchowy i emocjonalny, kontakt z innymi rodzicami, wymiana doświadczeń.

 

1.Kultura i Sztuka - celem zajęć jest przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i zainteresowania sztuką. W czasie zajęć dzieci  wraz z rodzicami zapoznają się z muzyka filmową, kultura i tradycjami różnych krajów z działami sztuki z teatrem oraz tańcem samodzielnie tworząc różne prace

Termin: 12 i 26 września, godz. 16:30-17.30

 

2.Majesterkowanie - interdyscyplinarne zajęcia na których dzieci konstruują przedmioty codziennego użytku.  W czasie zajęć umożliwiamy wszystkim dzieciom majsterkowanie wraz z rodzicami.

Termin: 19 września, godz. 16.30-17.30

 

3.Warsztaty Doktor Wow - NA POWIERZCHNI – dzieci dowiedzą się ci sprawia że kropla wody ma kulisty kształt, ile wody zmieści się w pełnej szklance, a ile kropel na 1 groszówce oraz czy na powierzchni wody można się utrzymać, poznają naturalne środki czyszczące – ocet, sok z cytryny, soda oczyszczona. dotyczącymi mechanizmów usuwania brudu oraz czym tak naprawdę jest mydło. 

Termin: 24 września, godz. 11.00

 

4. Przedprzedszkolaki - zajęcia sensoryczne z pedagogiem podczas których, dziecko nauczy się zachowań społecznych tj. współistnienia, komunikacji, zabawy w grupie, przestrzegania zasad, wykonywania prostych poleceń. Specjalnie skonstruowane fazy zajęć tematycznych umożliwią wszechstronny rozwój dzieci

Termin: 30 września, godz. 16.00

 

 

II. SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

 

Spotkania ze specjalistami różnych dziedzin (lekarzem, dietetykiem, psychologiem, logopedom) w formie warsztatów, wykładów i prezentacji.

 

1.Cykl Warsztatów psychologicznych dla rodziców

 

Warsztaty maja na celu ułatwienie rodzicom zrozumienia emocji dzieci. Pozwalają poznać  narzędzia do lepszego porozumiewania się dzieckiem.

Zakres tematyczny zajęć:

- omówienie zachowań dzieci w przedszkolu, żłobku;

- kształtowanie odpowiedniej komunikacji z dzieckiem;

- konstruktywne rozwiązywanie konfliktów z dzieckiem;

- motywowanie dziecka do współdziałania.

Termin: 12 i 19 września, godz. 19.00-20.00

 

 

AKTYWNA RODZINA

Spotkania realizowane będą w sali oraz na placu zabaw obok Klubu. W ramach zajęć odbędą się zajęcia taneczne, zumba dla rodzin, fitness dla mam, zajęcia ruchowe dla dzieci, zabawy podwórkowe z dawnych lat.

 

1. Zumba dla rodzin

Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia fitness mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Warto zapisać się na ćwiczenia grupowe i zadbać o swoją kondycję i zdrowie. W zajęciach rodzice mogą uczestniczyć wraz z małymi dziećmi, w czasie zajęć dziecko może  spać lub z zaciekawieniem rozglądać się po świecie. Regularna aktywność ruchowa pomaga mamom wrócić do formy i smukłej sylwetki sprzed ciąży, poprawia nastrój i zdrowie i wpływa korzystnie na relacje rodzinne. Również ojcowie są mile widziani na naszych zajęciach.

Terminy: 5 i 12 września, godz. 20.30-21.30

 

2. Lady styling

Zajęcia taneczne dedykowane mamom, które chcą odzyskać pewność siebie, poznać możliwości ruchowe swojego ciała, zwiększyć mobilność stawów. Zajęcia uczą prawidłowej postawy ciała tak potrzebnej przy czynnościach związanych z pielęgnacja i opieką nad dziećmi.

Termin: 2 i 9 września , godz. 20.30-21.30

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Truskawkowa 4)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR