Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Maj 2018 r.

SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

  • Warsztaty z dietetykiem

Będziemy uczyć dzieci, co jest zdrowe i odpowiednie do jedzenia i picia oraz zachęcać do wprowadzania zdrowych nawyków żywieniowych w życie. Na spotkaniach dietetyk przekazuje informacje w przystępny i dostosowany do wieku dzieci sposób (gry, zabawy).

Termin: 10 maja, godz. 16.00-17.30

  • Zabawy z językiem angielskim

Nauka przez zabawę - gry i zabawy językowe, nauka przez piosenkę, rymowankę, wiersz.
Piosenki, wierszyki i rymowanki są doskonałym punktem wyjścia do wprowadzania i utrwalania zwrotów, wyrazów, a nawet struktur gramatycznych. Piosenki najlepiej łączyć z aktywnością fizyczną, by zapewnić dzieciom ich naturalną potrzebę ruchu. Teksty śpiewane czy mówione są doskonałym pomocą w przyswajaniu języka.

Termin: 10, 17, 24 maja, godz.17.30-18.30

  • Zajęcia taneczne

Z tańcem dokoła świata – dzieci będą się uczyć tańców z różnych stron świata. Sporządzając wraz z instruktorem mapę świata będą wybierać kraje, które chciałyby poznać (np. Gracja – zorba; Włochy – tarantella)

Termin: 9, 16, 23 maja, godz. 16.00-17.30

  • Zajęcia teatralne dla dzieci

Nasze warsztaty to  świetne zajęcia dla dzieci będące połączeniem tak docenianej przez pedagogów dramy z plastyką i działaniami muzyczno-ruchowymi. Służą ogólnemu rozwojowi dziecka, przyczyniają się do rozwoju fizycznego poprzez możliwość poznawania swojego ciała.

Termin: 24 maja, godz. 16.00-17.30

 

KLUBOWA SKARBNICA RODZINNA

 

  • Zajęcia kulinarne – jako okazja do poznania zasad zdrowego odżywiania, ale też potraw

z różnych stron świata, różnych tradycji kulinarnych, nowych przypraw, smaków, zapachów. Dzieci poznają zasady bezpieczeństwa podczas przygotowywania posiłków oraz właściwego zachowania przy stole. Każde spotkanie to poznanie nowych przepisów oraz przeprowadzenie kulinarnego eksperymentu.

Termin: 7, 14, 21, 28 maja, godz. 16.00-17.30

  • Aktywny maluch. Zajęcia, dzięki którym nasi podopieczni mają zapewniony wszechstronny rozwój.  Zajęcia opierają się przede wszystkim na grach i zabawach ogólnorozwojowych, poprawiających koordynację i motorykę dzieci. Zajęcia mają za zadanie poprawę ogólnej sprawności fizycznej najmłodszych i wypracowania poprawnych oraz zdrowych nawyków ruchowych. Zajęcia łączą dobrą zabawę z ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, wspomagającymi prawidłowy rozwój dzieci.

Termin: 17 maja, godz. 16.00-17.30

  • Fitness dla matek po porodzie

Forma zajęć organizowana na prośbę młodych matek.

Cykl zajęć skierowanych do matek będących po porodzie i matek dzieci do 2 lat. Zajęcia odbywać się będą w dość późnej porze, aby dzieci młodych matek były uśpione, a matki mogły znaleźć czas wolny tylko dla siebie. Z przeprowadzonej diagnozy Klubu Rodziców wynikło zapotrzebowanie młodych matek na organizację zajęć fitnessu i zajęć tanecznych dla tej grupy odbiorców.

Termin: 8,22 maja, godz. 20.30-21.30

  • Zumba dla rodzin

Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu.

Termin: 10, 24 maja, godz. 20.30-21.30   

  • Dzień Matki w Klubie Rodziców

Zorganizowana zostanie impreza okolicznościowa dla mam i dzieci. Odbędą się wspólne warsztaty taneczne połączone z wspólnym czytaniem wierszy o mamie. Dla dzieci i rodziców przewidziany jest poczęstunek.

Termin: 23 maja, godz. 16.00-17.30

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Truskawkowa 4)

Tel. 12 681 02 00, e-mail: karino@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR