Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Styczeń 2019

W ramach Klubu Rodziców w styczniu planowane są następujące bloki tematyczne zajęć:

I. SKARBNICA RODZINNA

II. AKTYWNA RODZINA

III. WESOŁA RODZINKA

 

I. SKARBNICA RODZINNA

Nieformalne i formalne spotkania rodziców z dziećmi raz w tygodniu, zabawy wspierające rozwój poznawczy, społeczny, ruchowy i emocjonalny, kontakt z innymi rodzicami, wymiana doświadczeń.

  • Kultura i Sztuka w Klubie Karino

Celem zajęć jest przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i zainteresowania sztuką. Zapoznanie dzieci z dziełami uznanymi i podziwianymi na całym świecie, a także uzupełnienie i poszerzenie wiedzy, którą najmłodsi już posiadają. Zależy nam, aby pokazać dzieciom oraz rodzicom, że świat sztuki jest dla wszystkich. Zajęcia mają na celu organizowanie sytuacji umożliwiających dzieciom oraz im rodzicom, uczestniczenie w różnych formach kultury oraz rozwijanie twórczej aktywności dziecka. Zajęcia odbywają się w towarzystwie rodzica, mają
w bezstresowy dla dziecka sposób wprowadzić je w świat innych estetycznych doznań, niż te powszechnie dla niego dostępne. To bardzo dobre rozwiązanie, które pomaga rodzicom -a nie załatwia coś w ich zastępstwie.  W czasie zajęć dzieci wraz z rodzicami zapoznają się z muzyką filmową, kultura i tradycjami różnych krajów z działami sztuki, z teatrem oraz tańcem.

Termin; 31 stycznia godz. 16.00-17.00

 

II. AKTYWNA RODZINA

Spotkania realizowane będą w sali oraz na placu zabaw obok Klubu. W ramach zajęć odbędą się zajęcia taneczne, zumba dla rodzin, fitness dla mam, zajęcia ruchowe dla dzieci, zabawy podwórkowe z dawnych lat.

  • Zumba dla rodzin

Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia fitness mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Warto zapisać się na ćwiczenia grupowe i zadbać o swoją kondycję i zdrowie. W zajęciach rodzice mogą uczestniczyć wraz z małymi dziećmi.

Terminy: 10 stycznia, godz. 20.30-21.30

 

III. WESOŁA RODZINKA

Imprezy i pikniki dla rodziców, dzieci i dziadków tj. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Truskawkowy Dzień Dziecka, Dzień Ojca, Piknik Dla Rodzin, Andrzejki dla dzieci i rodziców, Mikołajki.

  • Dzień babci i dziadka

Dzień Babci i dziadka - warsztaty plastyczne dla dzieci. W czasie zajęć dzieci wraz z rodzicami  zrobią laurki dla swoich ukochanych dziadków w dosyć nietypowej formie.

Termin: 10 stycznia, godz. 16.00 – 17.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Truskawkowa 4)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR