Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w osiedlu peryferyjnym Dzielnicy XVIII Nowa Huta, do którego dojazd miejskimi środkami komunikacji jest dość skomplikowany. Z tego też powodu odbiorcami oferty Klubu Rodziców są głównie lokalni mieszkańcy, co jednocześnie jest jego siłą, ponieważ mocno integruje najbliższą społeczność. Klub Karino dysponuje dużą salą, zapleczem kuchennym i sanitarnym, podjazdem dla wózków oraz sporym terenem zielonym z urządzeniami zabawowymi dla dzieci.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


Zajęcia odbywają się on-line poprzez prywatną grupę Klub Rodziców Klubu Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta na portalu Facebook link - tutaj, gdzie będą publikowane plany, linki do zajęć on-line i inne informacje.

13, 20, 27 maja 2021, godz. 20.00 - ZUMBA DLA RODZIN

Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. W zajęciach rodzice mogą uczestniczyć wraz z małymi dziećmi, w czasie zajęć dziecko może spać lub rozglądać się z zaciekawieniem. Regularna aktywność ruchowa pomaga mamom wrócić do formy i smukłej sylwetki sprzed ciąży, poprawia nastrój i zdrowie i wpływa korzystnie na relacje rodzinne. Również ojcowie są mile widziani na naszych zajęciach.

4, 11, 18 maja 2021, godz. 16.00 - ZAJĘCIA TANECZNO-RYTMICZNE

Zajęcia mają na celu zapewnienie ruchu poprzez zabawę oraz kontakt rodzica z dzieckiem. Zajęcia pozwalają na zbudowanie komunikacji pozawerbalnej pomiędzy rodzicami i dziećmi.
W czasie zajęć dziecko będzie mogło poprawić procesy motoryczne, poznawcze i emocjonalne i wyrażać swoje emocje.

25 maja 2021, godz. 16.00  - Spotkanie z logopedą

Kiedy zwrócić się z dzieckiem do logopedy? Jeśli dziecko nie wymawia jakiejś głoski lub ma problemy z prawidłową wymową to jest już sygnał, aby się do logopedy zgłosić. Na spotkaniu logopeda wyjaśni jak za pomocą ćwiczeń oddechowych oraz koncentracji można pomóc dziecku w rozwoju mowy.

Na wszystkie zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy!

 

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR