Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

 

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

 

 

W ramach Klubu Rodziców w listopadzie planowane są następujące bloki tematyczne zajęć:

 

 

I. SKARBNICA RODZINNA

II. SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

III. AKTYWNA RODZINA

 

 

I. SKARBNICA RODZINNA

Nieformalne i formalne spotkania rodziców z dziećmi raz w tygodniu, zabawy wspierające rozwój poznawczy, społeczny, ruchowy i emocjonalny, kontakt z innymi rodzicami, wymiana doświadczeń.

 

1. ROBOTYKA

Zajęcia mają na celu rozwinięcie kompetencji i umiejętności informatycznych u dzieci. Zajęcia dają bardzo dużo wiedzy technicznej oraz wspierają rodziców w nauczaniu dzieci przydatnych umiejętności od najmłodszych lat. Zajęcia rozwijają zdolności kreatywnego myślenia oraz uczą pracować w zespole. Jest to fantastyczna forma zabawy połączonej z nauką dla rodziców i dzieci.

19 listopada, godz. 11.00-12.00

 

2. WARSZTATY ANDRZEJKOWE

Warsztaty, na których dzieci i rodzice wykonają różne atrybuty związane z Andrzejkami. Wykonają przebrania z różnych materiałów, maski, atrybuty czarodziejów, wykorzystując je później wspólnych zabawach.

28 listopada, godz. 17.00-19.00.

 

 

II. SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

 

1.ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM

Zajęcia z psychologiem dla rodziców, mające na celu omówienie zachowań dzieci w przedszkolu i żłobku, kształtowanie odpowiedniej komunikacji z dzieckiem i omówienie różnych problemów wychowawczych.

Termin: 18 listopada, godz. 18.00-19.00

 

 

III. AKTYWNA RODZINA

Spotkania realizowane będą w sali oraz na placu zabaw obok Klubu. W ramach zajęć odbędą się zajęcia taneczne, gimnastyczne, zabawy podwórkowe z dawnych lat.

 

1. ZUMBA DLA RODZIN

Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. W zajęciach rodzice mogą uczestniczyć wraz z małymi dziećmi, w czasie zajęć dziecko może spać lub z zaciekawieniem rozglądać się po świecie. Regularna aktywność ruchowa pomaga mamom wrócić do formy i smukłej sylwetki sprzed ciąży, poprawia nastrój i zdrowie, i wpływa korzystnie na relacje rodzinne. Również ojcowie są mile widziani na naszych zajęciach.

Terminy: 7, 14 listopada, godz. 20-30-21.30

 

2. LADY STYLING

Zajęcia taneczne dedykowane mamom, które chcą odzyskać pewność siebie, poznać możliwości ruchowe swojego ciała, zwiększyć mobilność stawów. Zajęcia uczą prawidłowej postawy ciała, tak potrzebnej przy czynnościach związanych z pielęgnacja i opieką nad dziećmi.

Terminy: 4, 18  listopada, godz. 20.30-21.30

 

3.TANECZNO-RYTMICZNE ZAJĘCIA DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI – zajęcia mają na celu doświadczenie ruchu poprzez zabawę oraz kontakt  rodzica z dzieckiem. Zajęcia pozwalają na zbudowanie komunikacji pozawerbalnej pomiędzy rodzicami i dziećmi. W czasie zajęć dziecko będzie mogło poprawić procesy motoryczne, poznawcze i emocjonalne i wyrażać swoje emocje.  Rodzicom zajęcia pozwolą zobaczyć własne dziecko na tle grupy rówieśniczej, na obserwację jego zachowań w stosunku do innych dzieci, oraz wzbogacą rodziców o nowe umiejętności.

Terminy: 5,12,19 26 listopada, godz. 16.00-17.00

 

 

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Truskawkowa 4)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR