Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Kwiecień 2019

W ramach Klubu Rodziców w kwietniu planowane są następujące bloki tematyczne zajęć:

I. SKARBNICA RODZINNA

Nieformalne i formalne spotkania rodziców z dziećmi raz w tygodniu, zabawy wspierające rozwój poznawczy, społeczny, ruchowy i emocjonalny, kontakt z innymi rodzicami, wymiana doświadczeń.

  • Zajęcia metodą Weroniki Sherborne

Zajęcia mają na celu wspomaganie rozwoju dziecka poprzez ruch oraz kontakt emocjonalny i fizyczny, wzmacnianie więzi emocjonalnych i budowanie zaufania w grupie. Wyrażanie uczuć i emocji poprzez gesty oraz  pobudzanie  kreatywności oraz wyobraźni twórczej przy muzyce.

Termin: 2 kwietnia (wtorek), godz. 16.00 - 17.00

  • Warsztaty dietetyczne

Jak tworzyć smaczne, zdrowe i zbilansowane posiłki z dziećmi. Dlaczego warto jeść zdrowo. Rodzice nauczą się jak przekazać dzieciom wiedzę na temat zdrowego stylu życia.

Termin: 9 kwietnia (wtorek), godz. 16.00 - 17.00

  • Warsztaty wielkanocne - dzieci wspólnie z rodzicami, będą tworzyć palmy wielkanocne.

Termin: 11 kwietnia (czwartek), godz.17.00 - 18.00

  • Zabawy z folklorem

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym, skupione  wokół polskiego folkloru. Udział w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć i przybliżenie tradycji dzieciom. Na zajęciach dzieci  i rodzice będą  kreatywnie się bawić, śpiewać, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami.

Termin: 23 kwietnia (wtorek), godz. 16.00 - 17.00

  • Warsztaty teatralne - Wiosenna pobudka

Dzieci i rodzice poprzez dźwięki, ruchy i postawy swojego ciała będą naśladować wybrane elementy z literatury dziecięcej. W zajęciach teatralnych wykorzystana będzie  wyobraźnia uczestników. Uczestnicy zajęć postarają się świadomie używać swoich rąk, nóg, głosu.

Termin: 25 kwietnia (czwartek), godz. 16.00 - 17.00

  • Zajęcia praktyczno-techniczne na wesoło - Świat Baśni.

Dzieci z pomocą rodziców wykonywać będą przestrzenne prace: zamki, zbroje oraz inne elementy, które pozwolą stworzyć własne zamki i twierdze z ich ulubionych baśni i bajek.

Termin: 30 kwietnia (wtorek), godz. 16.00

  • Kultura i Sztuka

Celem zajęć jest przede wszystkim rozbudzenie ciekawości i zainteresowania sztuką, zapoznanie dzieci z dziełami uznanymi i podziwianymi na całym świecie. Zajęcia odbywają się w towarzystwie rodzica, mają w bezstresowy dla dziecka sposób wprowadzić je w świat innych estetycznych doznań, niż te dostępne na co dzień. W czasie zajęć dzieci wraz z rodzicami zapoznają się z muzyką filmową, kulturą i tradycjami różnych krajów, z dziełami sztuki, z teatrem, tańcem.

Termin: 4, 11, 25 kwietnia, godz. 17.00 -18.00

II.AKTYWNA RODZINA

Spotkania realizowane będą w sali oraz na placu zabaw obok Klubu. W ramach zajęć odbędą się zajęcia taneczne, zumba dla rodzin, fitness dla mam, zajęcia ruchowe dla dzieci, zabawy podwórkowe z dawnych lat.

  • Zumba dla rodzin

Zumba to ćwiczenia aerobowe wykonywane w rytm latynoskiej muzyki. Zajęcia fitness mają pozytywny wpływ na kondycję i zdrowie człowieka, ponieważ dotleniają organizm, zapobiegają schorzeniom układu krążenia i obniżają poziom stresu. Warto zapisać się na ćwiczenia grupowe i zadbać o swoją kondycję i zdrowie. W zajęciach rodzice mogą uczestniczyć wraz z małymi dziećmi, w czasie zajęć dziecko może  spać lub z zaciekawieniem rozglądać się po świecie. Regularna aktywność ruchowa pomaga mamom wrócić do formy i smukłej sylwetki sprzed ciąży, poprawia nastrój i zdrowie i wpływa korzystnie na relacje rodzinne. Również ojcowie są mile widziani na naszych zajęciach.

Terminy: 4, 11 kwietnia, godz. 20.30-21.30

  • Z tańcem przez świat.

Zajęcia dla rodziców oraz dzieci, łączące zajęcia taneczne z nauką geografii i plastyką. W czasie zajęć uczestnicy będą mogli zapoznać się z tradycyjnymi tańcami z różnych państw oraz zrobić place plastyczne dotyczące danego kraju.

Termin: 4, 11, 25 kwietnia, godzina 16:00-17.00

  • Lady styling

Zajęcia taneczne dedykowane mamom, które chcą odzyskać pewność siebie, poznać możliwości ruchowe swojego ciała, zwiększyć mobilność stawów. Zajęcia uczą prawidłowej postawy ciała tak potrzebnej przy czynnościach związanych z pielęgnacja i opieką nad dziećmi.

Termin: 1, 8, 15, 29 kwietnia

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Truskawkowa 4)

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR