Stowarzyszenie Kultura i Edukacja

Stowarzyszenie Kultura i Edukacja
Fot. Stowarzyszenie Kultura i Edukacja

Klub Rodzica prowadzony przez Stowarzyszenie Kultura i Edukacja to miejsce radosnych zabaw oraz przyjaznych, integracyjnych i twórczych spotkań przeznaczonych dla rodziców i opiekunów z dziećmi do lat 3, a także dla rodziców oczekujących na potomstwo.

Klub znajduje się w budynku Katolickiego Domu Kultury im. ks. kard. A. S. Sapiehy przy ul. Bobrowskiego 6.

Kontakt:

Stowarzyszenie Kultura i Edukacja

Ul. Bobrowskiego 6, 31-552 Kraków

Tel.12 417 35 00

www.skie.org.pl
e-mail: biuro@skie.org.pl
Facebook:  https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Kultura-i-Edukacja-771911013017160/

W ramach działalności klubu proponujemy bogatą ofertę zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci, warsztaty edukacyjne, kulturalne i rekreacyjne dla rodziców a także wiele innych atrakcyjnych spotkań. Wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Klub Rodziców prowadzony jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Harmonogram zajęć Klub Rodziców z dziećmi do lat 3 (opis poszczególnych zajęć znajduje się poniżej tabeli)

Luty 2019 r.

Dzień tygodnia

Godzina

Zajęcia

 

 

poniedziałek

 

10:00-14:00

 

 

10:00-11:00

 

 

Strefa zabawy (czas swobodnej zabawy dzieci, godziny otwarcia klubu)

 

Spotkanie  z fizjoterapeutą

 

 

 

wtorek

 

            10:00-14:00

 

 

10:00-11:00

 

 11:30-12:30

 

 

Strefa zabawy (czas swobodnej zabawy dzieci, godziny otwarcia klubu)

 

Konwersacje językowe dla mam (język angielski)

 

Logorytmika (zajęcia logopedyczno-rytmiczne dla dzieci od 2 do 3 lat)

 środa

10:00-11:00

 

11:15-12:15

 

15:00-19:00

 

17:30-18:30

 

 

Muzykujące Brzdące (zajęcia dla dzieci 0-1,5 roku)

Artystyczne Poranki
(zajęcia umuzykalniające dla dzieci od 1,5 do 3 lat)

Strefa zabawy (czas swobodnej zabawy dzieci, godziny otwarcia klubu)

 

Zajęcia artystyczne dla rodziców (rękodzieło)

czwartek

 

10:00-14:00

 

 

Strefa zabawy (czas swobodnej zabawy dzieci, godziny otwarcia klubu)

 

piątek

 

10:00-14:00

 

17:30-18:30

 

Strefa zabawy (czas swobodnej zabawy dzieci, godziny otwarcia klubu)

 

Warsztaty szycia na maszynie   

18.02.2019 - poniedziałek - godz. 11:30-13.30 – Seans w pieluchach

Na zajęcia obowiązują zapisy !

Opis zajęć:

  • Strefa zabawy – to przestrzeń gdzie dzieci w gronie rówieśników, w obecności rodziców lub opiekunów, w specjalnie przygotowanej sali wyposażonej w liczne zabawki i materiały edukacyjne mogą swobodnie pobawić się, posłuchać muzyki, twórczo i aktywnie spędzać czas. Dorośli przy kawie i herbacie mają możliwość lepszego poznania się, wymiany doświadczeń i porad. Nad strefą zabawy czuwa animator.
  • Artystyczne poranki - to zajęcia taneczno-ruchowe, plastyczne i muzyczne (dla dzieci od 1,5 do 3 lat). Tutaj wspomagamy rozwój i dajemy radość. Aktywnie słuchamy muzyki, wyrabiamy poczucie rytmu, uczymy się gry na prostych instrumentach. Pozwalamy palcom tworzyć. Zaspokajamy potrzebę ruchu i zabawy z rówieśnikami. W zajęciach towarzyszą nam rodzice. Warsztaty prowadzą nauczyciele z wyższym wykształceniem pedagogicznym.
  • Muzykujące brzdące - to zajęcia dla najmłodszych dzieci (od 0,5 do 1,5 roku). Tutaj królują instrumenty, ruch i dźwięki. Klaszczemy, tupiemy, stukamy, dzwonimy, a to wszystko pozwala odkrywać świat, poznawać własne możliwości i rozwijać ciekawość. Pomagają nam rodzice, a zajęcia prowadzi wykwalifikowana kadra pedagogiczna.
  • Spotkania ze specjalistami – raz w tygodniu proponujemy godzinne spotkania z różnymi specjalistami (dietetyk, psycholog, ratownik medyczny, położna itp.).
  • Zajęcia artystyczne (rękodzieło, decoupage) – zajęcia plastyczne przeznaczone dla rodziców, dobrane wg zainteresowań uczestników. Proponujemy szeroki wachlarz technik rękodzielniczych: od dekupażu, technik mixed mediowych, kursów biżuterii, haftu sutaszowego, quillingu, scrapbookingu, techniki pergaminowej przez techniki recyklingowe, filcowanie na mokro i sucho, fabric flower, aż po tworzenie dekoracji okazjonalnych, odnawiania i postarzania przedmiotów. Zajęcia prowadzi artysta plastyk.
  • Warsztaty językowe (j. angielski – konwersatorium) – proponujemy chwilę oderwania się od obowiązków rodzicielskich i spędzenie czasu na zajęciach języka angielskiego. W kameralnej grupie i miłej atmosferze można przypomnieć sobie wiele zagadnień gramatycznych i leksykalnych oraz poszerzyć swoją wiedzę o nowe słownictwo, zwroty i konstrukcje. Część czasu poświęcamy także na konwersacje więc jest okazja aby porozmawiać oraz wyrazić swoje opinie i doświadczenie w języku angielskim. Zajęcia prowadzi lektor języka angielskiego.
  • Fitness dla mam – to zajęcia ogólno – rozwojowe, których głównym celem są ćwiczenia angażujące wszystkie partie ciała. Na zajęciach wykorzystywane są ćwiczenia kształtujące sylwetkę, ćwiczenia wzmacniające mięśnie oraz ćwiczenia rozciągające i relaksacyjne. W czasie trwania zajęć Mamom mogą towarzyszyć dzieci, które ćwiczą razem z nimi (na tyle, na ile mają ochotę) lub bawią się przygotowanymi na sali zabawkami. Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie, samopoczucie i figurę,  nie musi rozstawać się ze swoim maleństwem, które chętnie spędza czas ze swoimi rówieśnikami. Zajęcia prowadzi instruktor fitness.
  • Seanse filmowe w pieluchach (na których swobodnie można obejrzeć ciekawe pozycje filmowe nie martwiąc się o dzieci).
  • Warsztaty szycia na maszynie – dla nieumiejących szyć – podstawy obsługi maszyny i wprowadzenie do nauki szycia, dla umiejących – szlifowanie umiejętności.  Naukę prowadzi wykwalifikowana krawcowa, która umiejętnie wprowadzi w tajniki kroju, szycia, zwężania, skracania, wszelkich przeróbek, a także projektowania, tworzenia form i wykańczania.

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

 

Zapraszamy!

Adres:
ul. Bobrowskiego 6, 31-552 Kraków

Pokaż metkę
Osoba publikująca: AGNIESZKA KACZOR
Podmiot publikujący: KKR