Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Czerwiec 2018 r.

WARSZTATOWO

  • Dywanikowe zabawy muzyczno-ruchowe z "pokazywaniem", klaskaniem, śpiewaniem i muzykowaniem na różne sposoby, przeplatane zabawami plastycznymi i ciastolinowym obrazem, kolorowymi grzechotkami i innymi pomysłami na wspólne spędzenie czasu.

Termin: 4 czerwca 2018, godz. 17-18.30

  • Wakacyjne podróże - na wakacje samolotem? Czemu nie?! A może jechać autobusem? Czy lepiej wybrać statek? Podczas spotkania pobawimy się „środkami transportu” i  będziemy lecieć samolotem, jechać autobusem i pociągiem oraz płynąć statkiem. Na koniec zajęć zbudujemy swój własny pociągi z rolek po papierze toaletowym i zakrętek od butelek. A na deser przygotujemy pracę plastyczną pt. LODY. W trakcie zabaw w podróże pojedziemy nad morze i w góry.

Termin: 11 czerwca 2018, godz. 17-18.30

  • Witamy lato z Panią Sową! Na zajęciach powitamy lato prawdziwymi kwiatami i wyruszymy w podróż nad morze, poszukamy muszelek w piasku i zrobimy pamiątki. Podczas zajęć poćwiczymy swoje zmysły: mowę i  język (elementy logopedyczne), dotyk i paluszki (elementy sensoplastyczne), węch i nos (spotykane i niespotykane zapachy) oraz słuch - uszy (dziwne i mniej dziwne dźwięki). Nie zabraknie też ciekawych bajek opowiedzianych przez, już naszą ulubioną, Panią Sowę. Dobry nastrój gwarantowany! Więc serdecznie zapraszamy na „odjazdową” zabawę!

Termin: 18 czerwca 2018, godz. 17-18.30

 

SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

Rozwój mowy u małych dzieci. Spotkanie poprowadzi logopeda Agnieszka Oliwka, która jest absolwentką studiów pedagogicznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Zawodowo jest pedagogiem specjalnym – logopedą, prywatnie zaś mamą dwójki wspaniałych dzieci. Praca z dziećmi niesie z sobą szereg wyzwań
i trudności, których doświadczyła pracując jako wychowawca w domu dziecka w Krakowie. Jest osobą umiejącą rozmawiać, ma łatwość nawiązywania kontaktów. Chce by zajęcia logopedyczne nie kojarzyły się małym pacjentom z ciężką i żmudną pracą, lecz były miłym i przyjemnie spędzonym czasem nauki wymowy w atmosferze wesołej zabawy. Ważne jest, by te zajęcia sprawiały dzieciom radość i uśmiech na twarzy, bo to jest jeden z istotniejszych elementów finalnego sukcesu logopedycznego.

Termin: 5 czerwca 2018, godz. 17.00-19.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR