Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Maj 2019

W ramach Klubu Rodziców w maju proponujemy:

I. ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE

II. SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ

 

I. ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE dla dzieci od 2 do 4 lat

Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z elementami sensoplastyki. Zabawy, które uwrażliwiają dzieci na rytm i muzykę, łączące się płynnie z zajęciami twórczymi dla dzieci, kładącymi nacisk na wykorzystanie przeróżnych materiałów dostępnych w naszej codzienności, nierzadko wtórnych, w niekonwencjonalny sposób; łączącymi tworzenie z doświadczaniem otaczającego świata. Zajęcia manualne uczą dzieci różnych technik i form pracy plastycznej, odmiennych faktur materiałów plastycznych i rozwijają wyobraźnię.

1. Dywanikowe pokazywanki – wyliczanki, czyli zabawy przy utworach znanych przez małych i dużych; bańki mydlane, kubeczkowe wiaterki, kolorowe pióra i...ciastolinowe prace
w „międzyczasie”.

Termin: 8 maja (środa), godz. 17.00 – 18.30

2.Trochę muzyki i trochę gimnastyki - czyli zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami gimnastyki – wykorzystanie rurek do stukania, rolowania stopami i dłońmi, woreczków do noszenia na głowie, wielkich piłek do balansowania, szarf do przeciągania, koców do wożenia i...tor przeszkód. „Umajona” łąka malowana farbami.

Termin: 15 maja (środa), godz. 17.00 – 18.30

3.„Kochana Mamo, w Dniu Twojego Święta”... czyli bal dla wszystkich mam i ich dzieci przy muzyce znanej młodszym i starszym, a także plastyczna niespodzianka dla Mam.

Termin: 22 maja (środa), godz. 17.00 – 18.30

4.„Na zielonej łące...”, czyli „kolorowe” zabawy muzyczno-ruchowe z chusteczkami animacyjnymi, chustą Klanzy, piłkami, szarfami, woreczkami gimnastycznymi
i orkiestrą „patyczkową”, a także... jeszcze więcej zabawy dla naszych dłoni, które będą czarować plastelinowe stworki łąkowe.

Termin: 29 maja (środa), godz. 17.00 – 18.30

 

II. SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ

Spotkanie poprowadzi: Joanna Mentel - psycholog, dogoterapeutka, absolwentka psychologii UJ i Ośrodka Terapii "Wsparcie".

Temat zajęć zostanie ustalony podczas spotkania kwietniowego (27 kwietnia), w zależności od potrzeb osób uczestniczących w warsztatach

Termin: 17 maja (piątek), godz. 18.00 – 20.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR