Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w lipcu:


1 lipca 2020 (wtorek) 10.00 – 11.00 - Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z elementami sensoplastyki

"MAGICZNE DŁONIE” i dmuchańce - chuchańce. Wspólnie zrobimy pracę plastyczną, dzięki której poćwiczymy oddychanie. Oddychanie poćwiczymy przed ćwiczeniami na torze przeszkód. Na koniec odwiedzi nas EL DOMEL znany cyrkowiec i pokaże nam kilka sztuczek Magicznymi dłońmi.

15 lipca 2020 (wtorek) 10.00 – 11.00 - Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z elementami sensoplastyki

„ROBACZKI”. Wspólnie zrobimy pracę plastyczną (gąsienicę i motyla) wykonaną z kół, kółek, kółeczek… Następnie, podczas zabaw ruchowych, pójdziemy na „łąkę poszukać robaczków, żab i innych stworzeń, które tam mieszkają. Na koniec odwiedzi nas EL DOMEL znany cyrkowiec i pokaże nam zaczarowane cyrkowe przedmioty, które także mogą zamienić się w robaczki.

17 lipca 2020 (wtorek) 10.00 – 11.00 - Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z elementami sensoplastyki

„POTWORKI”. Wspólnie zrobimy potworną pracę plastyczną (balonikowego „gniotka”). Następnie, podczas zabaw ruchowych, zamienimy się w potworki i poskaczemy, pobiegamy i postraszymy. Na koniec odwiedzi nas EL DOMEL znany cyrkowiec i przyprowadzi do nas swojego ulubionego Cyrkowego Potworka.

 

Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z elementami sensoplastyki. Zabawy, które uwrażliwiają dzieci na rytm i muzykę, łączące się płynnie z zajęciami twórczymi dla dzieci, kładącymi nacisk na wykorzystanie przeróżnych materiałów dostępnych w naszej codzienności, nierzadko wtórnych, w niekonwencjonalny sposób; łączącymi tworzenie z doświadczaniem otaczającego świata. Zajęcia manualne uczą dzieci różnych technik i form pracy plastycznej, odmiennych faktur materiałów plastycznych i rozwijają wyobraźnię.

 

 

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR