Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Kwiecień 2019

W ramach Klubu Rodziców w kwietniu proponujemy:

I. ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE dla dzieci od 2 do 4 lat

Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z elementami sensoplastyki. Zabawy, które uwrażliwiają dzieci na rytm i muzykę, łączące się płynnie z zajęciami twórczymi dla dzieci, kładącymi nacisk na wykorzystanie przeróżnych materiałów dostępnych w naszej codzienności, nierzadko wtórnych, w niekonwencjonalny sposób; łączącymi tworzenie z doświadczaniem otaczającego świata. Zajęcia manualne uczą dzieci różnych technik i form pracy plastycznej, odmiennych faktur materiałów plastycznych i rozwijają wyobraźnię.

  • Wiosenne warsztaty recyklingowe, czyli zajęcia plastyczne z wykorzystaniem nakrętek do butelek i wytłoczek po jajkach, przeplatane zajęciami muzyczno-ruchowymi i torem przeszkód.

Termin: 3 kwietnia (środa), godz. 17.00 – 18.30

  • Wiosenna łąka pełna owadów. Zabawy muzyczne „na łące” przy akompaniamencie instrumentów, patyczków i własnych dłoni z wykorzystaniem kubeczków animacyjnych, chusty Klanzy, woreczków gimnastycznych i szarf. Kolorowy motyl z tekturowej rolki.

Termin: 10 kwietnia (środa), godz. 17.00 – 18.30

  • Warsztaty Wielkanocne! Zajęcia twórcze, na których wspólnie z dziećmi zrobimy mniejsze większe stroiki wielkanocne, małe i duże pisanki i inne ozdoby wiosenne.

Termin: 17 kwietnia (środa), godz. 17.00 – 18.30

  • Głowa, ramiona, kolana, pięty ... czyli dużo gimnastyki i zajęć muzyczno-ruchowych z torem przeszkód, woreczkami gimnastycznymi, rurkami, szarfami, podskakującymi piłkami, materacem i chustą Klanzy. Kolorowy pajacyk na rozgrzewkę.

Termin: 24 kwietnia (środa), godz. 17.00 – 18.30

II. KREATYWKA

To spotkania z specjalistami z dziedzin artystycznych, naukowych, pielęgnacyjnych. m.in. spotkania z aktorką, muzykiem, fotografem, lego robotyką, kosmetyczką, projektantką mody itp. O wyborze specjalisty, dziedziny poruszanej na spotkaniu decydują rodzice.   

Celem działania jest wsparcie rodziców w zakresie rozwoju artystycznego swoich dzieci, ale także wsparcie rodziców w ich rozwoju osobistym, rozwoju ich zainteresowań, dbania
o siebie.

  • Spotkanie z teatrem dla dzieci od lat 4 z rodzicami.

Na początek spotkania rozgrzewka teatralna. Następnie będziemy bawić się naszą mimiką, głosem i  ciałem w nieoczywisty sposób.  Obudzimy naszą wyobraźnię i spróbujemy opisać się za pomocą przedmiotów. Zastanowimy się czy muzyka jest pomocna do działania czy raczej jest nią cisza? Przekonamy się czy z naszych codziennych czynności można stworzyć sztukę? 

Termin: 14 kwietnia (niedziela), godz. 15.00 – 17.00

III. SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ

  • POTRZEBY RODZICA. KOMUNIKACJA, EMOCJE, PRZESTRZEŃ OSOBISTA

WARSZTAT PSYCHOEDUKACYJNY DLA RODZICÓW 

Czy znasz potrzeby swojego dziecka i rozumiesz jego świat? Masz świetny kontakt ze swoim dzieckiem, w mig łapiesz, o co mu chodzi, kiedy nie umie tego wyartykułować, doskonale rozumiesz jego emocje? To ważne umiejętności. Ale równie ważnym jest pamiętanie o sobie: swoich ambicjach, potrzebach, czasie wolnym, przyjemnościach, które jako rodzice często odkładamy na dalszy plan, kiedy pojawia się ukochany maluch.

Czy znasz swoje potrzeby, znajdujesz czas tylko dla siebie, czy może już dawno nie pamiętasz, co kiedy sprawiało ci frajdę i przy czym sam bawiłeś się... jak dziecko?

Pora odświeżyć pamięć, zostawić na chwilę siebie w roli rodzica za drzwiami sali warsztatowej i skupić się tylko na sobie. Jak to zrobić, mając jednocześnie dzieci? Jak komunikować swoje emocje i potrzeby członkom rodziny tak, aby zostały właściwie zrozumiane? Jak na co dzień godzić czasami sprzeczne interesy małych i dużych domowników? I wreszcie: czy i w jaki sposób nasze dzieci mogą mieć asertywnych,
a jednocześnie spełnionych rodziców?

Uczestnicy proszeni są o przyjście w swobodnych i wygodnych strojach oraz przyniesienie ze sobą czegoś do pisania. Zajęcia odbędą się z udziałem psa terapeutycznego.

Prowadzi: Joanna Mentel - psycholog, dogoterapeutka, absolwentka psychologii UJ i Ośrodka Terapii "Wsparcie".

Termin: 26 kwietnia (piątek), godz. 18.00 – 20.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR