Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Maj 2018 r.

WARSZTATOWO

  • Bajka, tańce i plastyka, z Panią Sową wszystko bryka - serdecznie zapraszamy na bajkę pt. WARZYWA

Z Zaczarowanego Lasu przybędzie do nas Pani Sowa wraz z misiem, który nie chciał jeść. Bajkę będziemy opowiadać z Panią Sową, gdyż zawiera ona elementy logopedyczne. Tak więc poćwiczymy nasze języki. Jednak to nie koniec atrakcji! Nie zabraknie tańców i zabaw ruchowych. Z wykorzystaniem sensoplastycznych metod zrobimy pracę plastyczną – obraz warzywny i posadzimy cebulkę! Ależ będzie zabawa! Na koniec pracowitych zajęć wysłuchamy bajki relaksacyjnej i zrobimy masażyki.

Termin: 7 maja 2018, godz. 17-18.30

  • Kolorowy zwierzyniec - zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami gimnastyki. Wykorzystamy do tego chustę Klanzy, woreczki, piłki, obręcze, jeżyki i inne pomoce gimnastyczne. W przerwie, aby trochę odpocząć, zrobimy kolorowy zwierzyniec: pająka z plasteliny, rybkę z płyt CD i misia z rolki po papierze.  Będziemy mogli poćwiczyć wyobraźnię  i kreatywność. Następnie wrócimy do zabaw ruchowych.

Termin: 14 maja 2018, godz. 17-18.30

  • Las w słoiku – Czym jest LAS? Jakie roślinki będziemy mieć w swoim lesie? Jak należy pielęgnować nasz Las? Podczas zajęć spróbujemy znaleźć odpowiedź na te trudne pytania. Wspólnie przygotujemy swoje małe lasy w słoikach, które postaramy się ozdobić. Dowiemy się jak pielęgnować rośliny, aby pięknie rosły. Na pożegnanie zrobimy pamiątkowe zdjęcie, aby móc pochwalić się naszymi wspaniałymi kompozycjami leśnymi.

Termin: 21 maja 2018, godz. 17-18.30

  • Podróż na wiosenną łąkę. Podczas spotkania poznamy mieszkańców łąki, zarówno tych małych jak i tych dużych. Spróbujemy naśladować odgłosy łąki i mieszkających na niej owadów. Zastanowimy się jakie kwiaty możemy na łące spotkać. Który z nich podoba się nam najbardziej, który ma najładniejsze kolory i jaki bukiet chcielibyśmy z nich zrobić. Nie zabraknie też zabaw ruchowych, naśladowczych oraz muzycznych. Na koniec zajęć spróbujemy wykonać biedronki i motyle z nietypowych elementów, aby jakaś część łąki powędrowała z nami do domu.

Termin: 28 maja 2018, godz. 17-18.30

 

SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

  • Pierwsza pomoc, jak postępować w sytuacji zagrożenia. Spotkanie będzie miało formę luźnej rozmowy, daje to dużo większą swobodę w przekazywaniu, a zwłaszcza w przyswajaniu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Będzie okazja przećwiczyć kilka sytuacji na fantomie noworodka i dziecka. Dowiemy się jak postępować w sytuacjach zagrożenia życia, w sytuacjach zatrzymania krążenia, zadławienia, w oparzeniach, urazach itp.

Termin: 18 maja 2018, godz. 17.00-19.00

 

ZABAWA

  • Tralalandzkie ZOO

Nowi mieszkańcy już się zadomowili, poznali muzyczną stronę nieznanej krainy. Teraz pora odnaleźć pozostałych mieszkańców Tralalandii czyli zwierzęta, które tam zamieszkują – odnajdziemy je w naszej wyobraźni. Wspólnie spróbujemy zbudować Tralalandzkie ZOO. Na pewno uda nam się stworzyć tralalafę, tralapotama i wiele innych dotąd nieodkrytych zwierząt.

Termin: 13 maja 2018, godz. 15-17

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR