Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Luty 2019

W ramach Klubu Rodziców w lutym proponujemy:

I. ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE

Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z elementami sensoplastyki. Zabawy, które uwrażliwiają dzieci na rytm i muzykę, łączące się płynnie z zajęciami twórczymi dla dzieci, kładącymi nacisk na wykorzystanie przeróżnych materiałów dostępnych w naszej codzienności, nierzadko wtórnych, w niekonwencjonalny sposób; łączącymi tworzenie z doświadczaniem otaczającego świata. Zajęcia manualne uczą dzieci różnych technik i form pracy plastycznej, odmiennych faktur materiałów plastycznych i rozwijają wyobraźnię.

  • Mróz, mróz, mróz”...czyli zimowych zabaw ciąg dalszy! Muzyczno - ruchowe zajęcia

z wykorzystaniem chusty Klanzy, „śnieżnych pomponów”, instrumentów, patyczków do stukania i własnych rąk połączone z ciastolinowymi wariacjami.

Termin: 6 lutego (środa), godz. 17.00 – 18.30

  • Zabawa Walentynkowa – czyli radosne pląsy przy skocznej muzyce z elementami gimnastyki. W ruch pójdą kolorowe chustki animacyjne, woreczki gimnastyczne, instrumenty i...bańki mydlane! Zrobimy też serduszka walentynkowe.

Termin: 13 lutego (środa), godz. 17.00 – 18.30

  • Siała Baba mak – czyli wyliczanki i piosenki, które pomagają rozróżniać ton głosu. Spróbujemy zrobić hałas różnymi instrumentami i wytrzymać w ciszy. Pobawimy się przy zimowych piosenkach i stworzymy „własnoręczne” zimowe prace plastyczne.

Termin: 20 lutego (środa), godz. 17.00 – 18.30

  • Jestem wrona...co lubi kolory ..czyli sporo kolorowej zabawy z...zimową muzyką, piłkami mniejszymi i większymi, woreczkami gimnastycznymi, kolorowymi kółeczkami, chustą Klanzy i jeszcze więcej zabawy dla małych dłoni, które wyczarują m.in. kolorowe dżdżownice.

Termin: 27 lutego (środa), godz. 17.00 – 18.30

 

II. KREATYWKA

To spotkania z specjalistami z dziedzin artystycznych, naukowych, pielęgnacyjnych. m.in. spotkania z aktorką, muzykiem, fotografem, lego robotyką, kosmetyczką, projektantką mody itp. O wyborze specjalisty, dziedziny poruszanej na spotkaniu decydują rodzice.   

Celem działania jest wsparcie rodziców w zakresie rozwoju artystycznego swoich dzieci, ale także wsparcie rodziców w ich rozwoju osobistym, rozwoju ich zainteresowań, dbania
o siebie.

  • Warsztaty makijażu dla Mam.

Na warsztatach będziemy wykonywać makijaż dzienny, dostosowany do każdego rodzaju skóry, wieku i urody, spróbujemy odpowiedzieć na nurtujące pytania dotyczące makijażu oraz pokazać jak wykonać szybki, ale efektowny makijaż.

Termin: 8 lutego (piątek), godz. 18.00 – 20.00

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

 

III. SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ

  • Szczepić czy nie szczepić?  Spotkanie z pielęgniarką środowiskową Lucyną Madej.

Podczas spotkania rodzice będą mogli się dowiedzieć jaki aktualnie obowiązuje kalendarz szczepień. Na jakie choroby dodatkowo warto dziecko zaszczepić i w jakim wieku.

Termin: 22 lutego (piątek), godz. 18.00 – 20.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR