Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców5 października
16.00 - 17.00 „Już jesień, Już jesień!”

jesienna muzyka, szeleszczące liśćmi zabawy i jesienna praca plastyczna z wykorzystaniem darów jesieni
 

7, 21 października
10.00 - 11.00 – Bystry Bobas 

Stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i małych dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną, rozwijają dużą i małą motorykę, a także wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzone są starannie dobrane do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły dzieci, śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluszkami w domu równocześnie wspierając ich rozwój.

 

12 października
16.00 - 17.00 „Kasztanowe zabawy”

zajęcia muzyczno-ruchowe przy jesiennej muzyce i stukocie kasztanów, zabawy z wykorzystaniem kasztanów i kasztanowe ludziki

 

14 października
11.30 - 12.30 – Masaż shantala dla dzieci od 0 - 9 miesięcy

 

19 października
16.00 - 17.00 -  „Grzybobranie - jesienne zabawy z torem przeszkód, z wykorzystaniem szyszek i kasztanów. Grzybki wyklejane plasteliną

 

26 października
16.00 - 17.00 „Wiewióreczka w dziupli mieszka…” - zabawy związane ze zwierzętami szykującymi się do zimy i mięciutka, ruda wiewiórka w wykonaniu dzieci

 

 

 

 

 

Masaż Shantala to technika masażu relaksacyjnego niemowląt i dzieci. Korzyści regularnego masowania dziecka: to m.in. wzmocnienie więzi z rodzicem/opiekunem, regulacja snu, wyciszenie, stymulacja układu hormonalnego, wzmocnienie odporności i wiele innych korzyści zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Podczas spotkania pokażemy krok po kroku jak masować swoje dziecko, porozmawiamy
o tym, co ważne, wymienimy się doświadczeniami i oswoimy z dotykiem właśnie w formie masażu. Do wykonania masażu potrzebę będą: ręcznik, oliwka dla dziecka, wygodny strój dla rodzica.

 

 

 

 

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR