Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Październik 2018 r.

  • WARSZTATOWO x 3

Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi, z elementami sensoplastyki. Zabawy, które uwrażliwiają dzieci na rytm i muzykę, łączące się płynnie z zajęciami twórczymi dla dzieci, kładącymi nacisk na wykorzystanie przeróżnych materiałów dostępnych w naszej codzienności, nierzadko wtórnych, w niekonwencjonalny sposób; łączącymi tworzenie
z doświadczaniem otaczającego świata. Zajęcia manualne uczą dzieci różnych technik i form pracy plastycznej, odmiennych faktur materiałów plastycznych i rozwijają wyobraźnię.

1. Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z wykorzystaniem chusty Klanzy, małych chusteczek animacyjnych, a także... kasztanów! Przywitamy nową porę roku jesiennymi grzechotkami, kasztanowymi jeżykami i drzewem owocowym z rurek i kolorowej bibuły.

  • Termin: 10 października (środa), godz. 17.00-18.30. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy na zajęcia do 5 października.

2. Namalujemy obrazy przy użyciu kasztanów, liści, a także naszych własnych rączek, więc ubiór wskazany "mało wyjściowy".

  • Termin: 17 października (środa), godz. 17.00-18.30. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy na zajęcia do 12 października.

3. Odpoczywając od tańca i śpiewów zrobimy jesienny, ciastolinowy las, a także zaczarowany obraz z kawałków bibuły kolorowej i odrobiny wody.

  • Termin: 24 października (środa), godz. 17.00-18.30. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy na zajęcia do 19 października.

 

  • SPOTKANIA ZE SPECJALISTAMI

Spotkanie z ratownikiem medycznym.

Podczas spotkania doświadczony ratownik przedstawi jaka jest różnica pomiędzy resuscytacją krążeniowo-oddechową dziecka a niemowlaka, jak reagować gdy dziecko lub niemowlak się zadławi. Pokaże, jak najlepiej zabezpieczyć skręconą nogę czy rękę. Odpowie też na nurtujące rodziców pytania dotyczące pierwszej pomocy, która jest bardzo ważna, a czasem najważniejsza, gdyż może uratować życie.

Termin: 31 października (środa), godz. 17. Ilość miejsc jest ograniczona, zapisy na zajęcia do 26 października.

  • ZABAWA

TRALALANDIA impreza rodzinna dla dzieci w wieku 2 – 5 lat

Czy w Tralandii pory roku też się zmieniają? Jak jest teraz pora roku w tajemniczej krainie? Czy jest podobna do naszej jesieni? Podczas spotkania wspólnie wymyślimy nazwy tralalandzkich pór roku. Na wielkich planszach spróbujemy je narysować, namalować lub wykleić. Więc jeśli już macie jakiś pomysł i wiecie co jest niezbędne do stworzenia planszy przynieście ze sobą materiały… Do zobaczenia w Tralalandii.

  • Termin: 28 października (niedziela), godz. 15.00-16.30

Wolna Strefa Rodzica i Dziecka – spotkania mające na celu integrację grupy zarówno rodziców, opiekunów, jak i dzieci. Podczas spotkania uczestnicy będą mogli skorzystać z sali zabaw lub „sali sportowej”, w której będzie gigantyczny tunel, piankowy tor przeszkód i inne przyrządy sportowe. Będzie to czas pogaduszek, zaplanowania nowego miesiąca w Klubie Rodziców, wymiany doświadczeń czyli jednym słowem, wspólne, miłe spędzenia czasu…

Zapisy na zajęcia do wtorku poprzedzającego dzień spotkania.

  • Termin: 11, 18, 15 października (czwartki), godz. 10.00-12.00

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR