Klub Iskierka - Centrum Kultury Podgórza

Klub Iskierka - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Osiedlowy Klub Kultury Iskierka jest jedną z kilkunastu jednostek organizacyjnych Domu Kultury „Podgórze”, mieści się przy ul. Żywieckiej 44. Kierownikiem Klubu jest Grażyna Stępniewska-Szynalik, plastyczka i pedagog w zakresie edukacji artystycznej sztuk plastycznych oraz animator kultury. Klub ma w swojej ofercie 13 różnych zajęć (m.in. taniec, nauka gry na instrumentach, gry w szachy, warsztaty witrażowe, teatralne, plastyczne, rytmiczno-ruchowe, batik).

W ciągu roku odbywają się tutaj liczne imprezy – koncerty, spektakle, wernisaże, prelekcje, zajęcia Akcji Lato i Akcji Zima oraz wiele innych. Realizujemy również cykliczne spotkania  tematyczne, zgodnie z potrzebami mieszkańców osiedla - ziołolecznictwo, kultury świata, kosmetyka. 

Tradycyjne coroczne wydarzenia, które na stałe weszły do kalendarza „Iskierki” to na przykład konkurs Ukryte Talenty Artystyczne Ludzi Trzeciego Wieku o zasięgu ogólnopolskim, przeglądy taneczne, wystawy plastyczne artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych z różnych stron Polski, imprezy Podgórskiej Jesieni Kulturalnej, a także inauguracja w 2015r. Krakowskiego Przeglądu Interpretacji Piosenki Aktorskiej.

Wszystkie formy oferowane przez klub przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Kwiecień 2018 r.

  • 04,04. (środa) godz. 16.00

Sensoplastyka; prowadzenie: Magdalena Skibińska

Zajęcia wspomagające m.in. rozwój zmysłów, świadomości ciała, małej motoryki, współpracy w grupie. Do zajęć używane są tylko produkty naturalnego pochodzenia (mąka, olej, przyprawy itp.).

  • 11.04.(środa) godz. 16.00

Warsztaty kulinarne: „Zdrowe słodycze oraz menu dla najmłodszych”; prowadzenie: Anna Patrzałek.

W czasie zajęć przygotujemy zdrowe słodycze z użyciem produktów naturalnych takich jak rafaello z kaszy jaglanej czy zdrowa wersja kremu orzechowo-czekoladowego. Rodzice zapoznają się ze zdrowym podejściem do słodyczy, a dzieci przygotują smakołyki, ćwicząc przy tym małą motorykę i świetnie się bawiąc.

  • 19.04.(czwartek) godz. 14.00

Warsztaty edukacyjne dla rodziców: „Słodycze w diecie dziecka”: prowadzenie Anna Patrzałek

Słodycze są pożądane przez dzieci, a niekoniecznie zalecane. Jak „ugryźć” problem słodyczy, jak nimi zarządzać, by nasze dziecko było otwarte na różne smaki, a słodkości były naturalną częścią menu.

  • 24.04 (środa) godz. 16.00

„Gimnastyka buzi i języka”; prowadzenie: Magdalena Skibińska

Skierowane są do dzieci, które już mówią bądź tych, które zaczynają mówić. Obejmują różne ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń mowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację, obejmują również ćwiczenia oddechowe, zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, różnego rodzaju gry.

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub ISKIERKA - Centrum Kultury Podgórza

adres: ul. Żywiecka 44, 30-427 KRAKÓW

telefon: 12 266 03 45; 519 309 350

www.naszaiskierka.pl

Adres:
ul.Żywiecka 44, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR