Klub Iskierka - Centrum Kultury Podgórza

Klub Iskierka - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Iskierka jest jedną z kilkunastu jednostek organizacyjnych Centrum Kultury Podgórza, mieści się przy ul. Żywieckiej 44. Kierownikiem Klubu jest Grażyna Stępniewska-Szynalik, plastyczka i pedagog w zakresie edukacji artystycznej sztuk plastycznych oraz animator kultury. Klub ma w swojej ofercie 13 różnych zajęć (m.in. taniec, nauka gry na instrumentach, gry w szachy, warsztaty witrażowe, teatralne, plastyczne, rytmiczno-ruchowe, batik).

W ciągu roku odbywają się tutaj liczne imprezy – koncerty, spektakle, wernisaże, prelekcje, zajęcia Akcji Lato i Akcji Zima oraz wiele innych. Realizujemy również cykliczne spotkania  tematyczne, zgodnie z potrzebami mieszkańców osiedla - ziołolecznictwo, kultury świata, kosmetyka. 

Tradycyjne coroczne wydarzenia, które na stałe weszły do kalendarza „Iskierki” to na przykład konkurs Ukryte Talenty Artystyczne Ludzi Trzeciego Wieku o zasięgu ogólnopolskim, przeglądy taneczne, wystawy plastyczne artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych z różnych stron Polski, imprezy Podgórskiej Jesieni Kulturalnej, a także inauguracja w 2015r. Krakowskiego Przeglądu Interpretacji Piosenki Aktorskiej.

Wszystkie formy oferowane przez klub przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Październik 2018 r.

 • 04, 11.10 (czwartek) godz. 16.00

„Gry i zabawy dla rodziców z dziećmi”; prowadzenie Alicja Karczmarska- Strzebońska

Zapraszamy na zajęcia wykorzystujące nietypowe techniki plastyczne, pozwalające dzieciom poznawać świat wszystkimi zmysłami, rozwijać wiedzę o własnym ciele, a także wspomagać rozwój ruchowy. Zabawy z łatwością uwolnią radość i ekspresję twórczą. Dodatkowo zaproponujemy dzieciom masażyki relaksacyjne i przeprowadzimy zabawy wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne.

Gwarantujemy dużo radości i jeszcze więcej twórczego brudzenia się.

 • 17, 24.10 (środa) godz. 17.00

Boblesy: warsztaty sensoryczno-motoryczne; prowadzenie: Maria Kudroń

Boblesy pobudzają naturalną ciekawość dziecka I jego intelekt do włączenia się w kreatywną, radosną zabawę. Z olbrzymich puzzli dzieci budują domki, tory przeszkód, skrytki na zabawki, równoważnie, huśtawki. Zabawa prowadzona jest tak, aby każde z nich mogło czuć się bezpiecznie i zrealizować swój pomysł w grupie lub indywidualnie – w zależności od nastroju każdego dnia.

 • 18,25.10 (czwartek) godz. 16.00

„Zajęcia umuzykalniające z elementami muzykoterapii”; prowadzenie: Danuta Pietraszewska

Zajęcia rytmiczno-umuzykalniające, dzięki którym dziecko nie tylko pozna instrumenty perkusyjne i sposoby gry na nich, nauczy się piosenki, ale również zostanie wsparte przez prowadzącego – profesjonalnego muzyka, w zakresie kształcenia słuchu i poczucia rytmu.

Zajęcia prowadzone są według autorskiej koncepcji edukacji muzycznej opartej na metodach Carla Orffa, E.J. Dalcroze’a, Z. Kodalya i E. E. Gordona. Podczas zajęć dziecko ma możliwość ekspresji własnej osobowości w wielu formach: śpiew, elementy tańca, gra na instrumentach perkusyjnych, ćwiczenia ruchowe, improwizacje. Ponadto formy aktywne uzupełniane będą receptywnymi jak np. słuchanie muzyki.

W trakcie zajęć wykorzystane będą metody wizualizacji (Muzyka, Rysowanie  i Opowiadanie) oraz relaksacji, a także dialogi muzyczne, stanowiące elementy muzykoterapii.

W programie między innymi:

 • zabawy rozwijające komunikację interpersonalną
 • zabawy logorytmiczne, łączące ruch, muzykę i słowo
 • zabawy inhibicyjno-incytacyjne – kształtujące koordynację ruchową dziecka
 • kształcenie słuchu poprzez zabawę z dźwiękiem
 • kształcenie głosu – ćwiczenia oddechowe i emisyjne, śpiewanie piosenek
 • wyrabianie poczucia rytmu poprzez zabawy rytmiczne
 • granie na instrumentach perkusyjnych
 • dialogi muzyczne
 • ćwiczenia relaksacyjne 
 • ruch i taniec przy muzyce
 • rozwijanie twórczości za pomocą zabaw improwizacyjnych

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub ISKIERKA - Centrum Kultury Podgórza

adres: ul. Żywiecka 44, 30-427 KRAKÓW

telefon: 12 266 03 45; 519 309 350

www.naszaiskierka.pl

Adres:
ul.Żywiecka 44, Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR