Klub Iskierka - Centrum Kultury Podgórza

Klub Iskierka - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Iskierka to filia Centrum Kultury Podgórza działająca na terenie dzielnicy IX Łagiewniki - Borek Fałęcki przy ul. Żywieckiej 44 w Krakowie. W ramach funkcjonującego tu Klubu Rodziców oferujemy: zajęcia muzyczno-ruchowe z elementami logorytmiki, ogólnorozwojowe, logorytmiczne, umuzykalniające, różnego rodzaju spotkania ze specjalistami oraz gry i zabawy dla rodziców z dziećmi w wieku do 3 lat.

Klub Iskierka
ul. Żywiecka 44, 30-427 Kraków
tel. 12 266 03 45, 519 309 350
e-mail: iskierka@ckpodgorza.pl

www.ckpodgorza.pl/iskierka.html

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców


5, 12, 19, 26 października (wtorki)

14.30 - „Zabawy z krasnalem Iskierką”

 

8, 22 października (piątki)

15.15 - Zabawy logopedyczne

 

18, 25 października (poniedziałki)

16.15 - Zajęcia umuzykalniające

 

 

Wesoły krasnal Iskierka wraz z panią Alą zapraszają na zajęcia dla najmłodszych dzieci!

Na zajęciach maluszki poznają sympatyczną pacynkę - krasnoludka, która ułatwi im oswojenie z nowym miejscem i innymi dziećmi, i która tak jak dzieci będzie wykonywać różne zadania. Każde spotkanie będzie miało swój temat przewodni np. pieski, słonie, pojazdy, przedmioty małe i duże, kolory itd. Wprowadzeniem do zabaw będzie krótka papierowa bajeczka w formie mini teatrzyku. Zabawy będą wspomagać rozwój mowy oraz ruchu. Szczególnie ważne i pomocne mogą być dla dzieci, które wkrótce rozpoczną edukację przedszkolną. Warsztaty będą aktywizować w dzieciach ekspresję twórczą, postrzeganie świata poprzez kształty, formy oraz ich różnorodne wykorzystanie. Aby wspomagać rozwój psychoruchowy, wykonamy dzieciom masażyki relaksacyjne i przeprowadzimy wiele zabaw wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Proponowane aktywności pozwolą dzieciom poznawać świat zmysłami - dotykiem, słychem, węchem, wzrokiem, rozwijać wiedzę o własnym ciele i otoczeniu oraz odkrywaniu własnych możliwości. Czekamy na Was!

Zabawy logopedyczne

Zajęcia stymulujące rozwój poznawczo – językowy dzieci do 3 roku życia. Ich celem jest  zapobieganie powstawaniu zaburzeń mowy, rozwijanie systemu językowego oraz wdrażanie dzieci do twórczej aktywności słownej. Podczas proponowanych zabaw, śpiewu, tańca oraz ćwiczeń ogólnorozwojowych maluszki  uczą się współpracy, budowania więzi oraz kontaktów z rówieśnikami. Mają również okazję rozpocząć wczesną naukę czytania metodą symultaniczno- sekwencyjną.

 

Zajęcia umuzykalniające

Zapraszamy na zajęcia umuzykalniające dzieci 0-3 r.ż. z rodzicami. Co Was czeka na zajęciach? Wspólne śpiewanie piosenek, taniec i improwizacja ruchowa,gra na instrumentach perkusyjnych, zabawy i gry muzyczne z wykorzystaniem rekwizytów, relaksacja przy dźwiękach muzyki klasycznej. Zajęcia umuzykalniające mają służyć nie tylko oswajaniu z muzyką, ale również budowaniu więzi między rodzicem a dzieckiem przy pomocy dźwięków. Pamiętajmy, że kontakt z muzyką ma korzystny i długotrwały wpływ na rozwój dziecka.

 

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny.

 

 

 

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy drogą e-mailową: iskierka@ckpodgorza.pl

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny.

 

Facebook: Klub Rodziców - Klub Iskierka; link - tutaj

Adres:
ul.Żywiecka 44, Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR