Klub Iskierka - Centrum Kultury Podgórza

Klub Iskierka - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Iskierka jest jedną z kilkunastu jednostek organizacyjnych Centrum Kultury Podgórza, mieści się przy ul. Żywieckiej 44. Kierownikiem Klubu jest Grażyna Stępniewska-Szynalik, plastyczka i pedagog w zakresie edukacji artystycznej sztuk plastycznych oraz animator kultury. Klub ma w swojej ofercie 13 różnych zajęć (m.in. taniec, nauka gry na instrumentach, gry w szachy, warsztaty witrażowe, teatralne, plastyczne, rytmiczno-ruchowe, batik).

W ciągu roku odbywają się tutaj liczne imprezy – koncerty, spektakle, wernisaże, prelekcje, zajęcia Akcji Lato i Akcji Zima oraz wiele innych. Realizujemy również cykliczne spotkania  tematyczne, zgodnie z potrzebami mieszkańców osiedla - ziołolecznictwo, kultury świata, kosmetyka. 

Tradycyjne coroczne wydarzenia, które na stałe weszły do kalendarza „Iskierki” to na przykład konkurs Ukryte Talenty Artystyczne Ludzi Trzeciego Wieku o zasięgu ogólnopolskim, przeglądy taneczne, wystawy plastyczne artystów profesjonalnych i nieprofesjonalnych z różnych stron Polski, imprezy Podgórskiej Jesieni Kulturalnej, a także inauguracja w 2015r. Krakowskiego Przeglądu Interpretacji Piosenki Aktorskiej.

Wszystkie formy oferowane przez klub przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Czerwiec 2018 r.

  • 13.06 (środa) godz. 16.00

„Gimnastyka buzi i języka”; prowadzenie: Magdalena Skibińska

Zajęcia skierowane są do dzieci, które już mówią oraz tych, które dopiero zaczynają mówić. Obejmują różne ćwiczenia korekcyjne w zależności od rodzaju i stopnia zaburzeń mowy. Oprócz ćwiczeń wspomagających artykulację obejmują również ćwiczenia oddechowe, zabawy stymulujące językowy rozwój dzieci, różnego rodzaju gry.

  • 20.06 (środa) godz. 16.00

Gry i zabawy logopedyczne dla najmłodszych; prowadzenie Magdalena Skibińska.

Ćwiczenia usprawniające narządy mowy, czyli wargi, język i podniebienie. Przygotowują do prawidłowej artykulacji. Są alternatywą dla żmudnych ćwiczeń logopedycznych.

  • 27.06 (środa) godz. 17.00

Boblesy: warsztaty sensoryczno-motoryczne; prowadzenie: Maria Kudroń

Słoń kołysanka, minirównoważnia z kurczaków, wężowe walce czy okrągłe świnki z dziurkami to boblesy – duże piankowe klocki w kształcie zwierzątek. Są wspaniałym narzędziem do wspomagania rozwoju motorycznego dzieci na różnych etapach życia, a przy tym zapewniają najmłodszym dobrą zabawę. Dzięki nim zadbamy o rozwój psychomotoryczny dzieci, są pomocne w nauce chodzenia i utrzymania równowagi. Wspomagają także pracę nad wadami postawy.

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub ISKIERKA - Centrum Kultury Podgórza

adres: ul. Żywiecka 44, 30-427 KRAKÓW

telefon: 12 266 03 45; 519 309 350

www.naszaiskierka.pl

Adres:
ul.Żywiecka 44, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR