Klub Rybitwy - Centrum Kultury Podgórza

Klub Rybitwy - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

 

 

 

 

 

Harmonogram Klubu Rodziców - grudzień 2019 r.

 

3 grudnia (wtorek) godz. 16.30 - Gimnastyka dla małych i dużych; prowadzenie: Joanna Augustyniak. Wesołe brykanie rodziców z dziećmi według pomysłów z gimnastyki Weroniki Sherborne – angielskiej fizjoterapeutki, która wierzyła, że zajęcia grupowe opierające się na ruchu pomagają dzieciom zdobyć umiejętności w zakresie świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego, świadomości przestrzeni i działania w niej oraz dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

 

5 grudnia (czwartek) godz. 16.30 - Smyko-multisensoryka; prowadzenie: Katarzyna Wróbel. Zajęcia wspierające rozwój zmysłów, wspomagające budowanie świadomości ciała i przestrzeni, dbające o usprawnianie małej motoryki, wpływające wspomagająco na rozwój mowy, wspierające rozwój poznawczy, podczas zajęć wykorzystywane są wyłącznie materiały pochodzenia naturalnego.

                                                                      

11, 18 grudnia (środy) godz. 12.45 oraz 6, 13, 20 grudnia (piątki) godz. 12.30 - Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do 3 roku życia  prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E.E. Gordona; prowadzenie: Monika Madej. Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u swoich dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej potrafią koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii prof. Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji. Umuzykalnienie tą metodą stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

 

12 grudnia (czwartek) godz. 10.30 - Kolorowe warsztaty migania dla dzieci - prowadzenie: Joanna Augustyniak. Podczas warsztatów poznajemy wybrane znaki Polskiego Języka Migowego, które wplatane są w starannie dobrane zabawy, piosenki i wiersze. W poznawaniu niewerbalnej komunikacji pomagają nam barwy, plansze z obrazkami pacynki i prezentacje. Poprzez wykorzystanie elementów komunikacji niewerbalnej w połączeniu z barwami rozwijamy zmysły dzieci, ich mowę ciała oraz koordynację ruchową. Barwne elementy warsztatów sprzyjają zapamiętywaniu znaków oraz pobudzają kreatywność i twórczą fantazję dziecka. Zajęcia dla dzieci od 0 do 3 roku życia.

           

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

 

 

 

KONTAKT:

Klub Rybitwy

ul. Rybitwy 61

tel. 12 653-11-31, 519 309 347

e-mail: rybitwy@ckpodgorza.pl

Adres:
ul. Rybitwy 61, 30-722 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR