KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Rybitwy - Centrum Kultury Podgórza

Siedziba Klubu Rybitwy – filii Centrum Kultury Podgórza – to miejsce gdzie najmłodsi wraz z opiekunami mogą korzystać z cyklicznych zajęć i aktywności w ramach funkcjonującego Klubu Rodziców.

W ofercie zajęciowej Klubu Rodziców można znaleźć m. in. cykliczne zajęcia ruchowe, ogólnorozwojowe, animacyjne, logorytmiczne, umuzykalniające oraz różnego rodzaju spotkania ze specjalistami dla rodziców z dziećmi w wieku do 3 lat.

 

 

 

 


Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

8, 15, 22, 29.04 (poniedziałki) godz. 12.30-13.15 

Warsztaty umuzykalniające w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E. E. Gordona

Na zajęciach dzieci wspólnie z rodzicami odkrywają świat rytmów i skal - przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja). W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchową. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię.

 

9, 16, 23, 30.04 (wtorki) godz. 11.30-12.15

Bystry Bobas - zajęcia sensoryczno-rozwojowe dla dzieci

Zajęcia stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Angażujemy zmysły dzieci, śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom jak mogą bawić się z maluszkami w domu równocześnie wspierając ich rozwój.

 

4, 25.04 (czwartki) godz. 16.00-16.45

Czytadełko

Zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest: „zabawa w czytanie". Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi
na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie. Treść zajęć oraz wykorzystywane rekwizyty są dopasowane do słów, które poznajemy. Nasza nauko- zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Dlatego tak ważne są uśmiechnięte buzie dzieci:) Zajęcia są uzupełnione o Globalne Czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.

 

11.04 (czwartek) godz. 16.00-16.45

Zabawy z folklorem – Folkloromaniaki

Autorskie zajęcia przeznaczone dla dzieci od 1,5 do 3 lat oraz opiekunów. Folkloromaniaki to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową.

 

18.04 (czwartek) godz. 16.00-16.45

Sportowy Duch i Ruch

To zajęcia ogólnorozwojowe łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydolności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmacniają więzadła oraz układ kostno-stawowy, kształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności.

 

20.04 (sobota) godz. 10.30

Warsztaty szycia sensorycznego

Na zajęciach z p. Nataszą nie tylko maluchy mają ogromną radość, to ciekawy proces twórczy dla rodziców, niosący ogromną satysfakcję z samodzielnie wykonanego dzieła.

 

KONTAKT:

Klub Rybitwy - Centrum Kultury Podgórza

ul. Rybitwy 61, 30-722 Kraków

Tel.: 12 653 11 31 / 519 309 347

E-mail: rybitwy@ckpodgorza.pl

www.rybitwy.ckpodgorza.pl

Adres: ul. Rybitwy 61, 30-722 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2017-10-02
Data aktualizacji: 2024-03-28
Powrót