Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

 

 

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Program Klubu Super Mama w ramach Klubu Rodziców

Nowohuckie Centrum Kultury

 

Rozpoczęcie zajęć 24.09.2019

 

ZAJĘCIA CYKLICZNE

 

Małe Przedszkolaki

Ogólnorozwojowe zajęcia adaptacyjno-edukacyjne  dla dzieci 1,5 - 3 lat z rodzicem/opiekunem, przygotowujące maluchy do pracy w grupie.

Spotkania Małych Przedszkolaków to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla dziecka, które dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzieci przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie, integrują się z nią. Poprzez zróżnicowane aktywności (zabawy w kole, prace plastyczne, zabawy rytmiczne, części stałe) ćwiczymy zarówno dużą jak i małą motorykę oraz umiejętności typowo przedszkolne.

 

Zajęcia odbywają się w małej grupie w bezpiecznej obecności rodziców/opiekunów. Po uzgodnieniu z prowadzącą – dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach bez opiekuna ucząc się samodzielności.

 

Prowadzenie: Joanna Krysiak - pedagog rodzinny, trener, animator zabawy, współzałożycielka krakowskiej Famigi, absolwentka szkoły ruchy i pantomimy oraz wielu szkoleń z zakresu umuzykalniania dzieci. Od lat prowadzi zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców wg autorskich programów. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów dla dzieci w wieku przed-przedszkolnym (0-3 lata) oraz w prowadzeniu szkoleń dla przyszłych pedagogów i animatorów zabawy.

 

Zajęcia trzy grupy w tygodniu:

wtorki godz.10.00-11.00 – sala 208

czwartki godz.10.00-11.00 -  sala 208

czwartki godz.11.00-12.00 -  sala 208

 

Bilet 1 zł

 

 

Ruchy maluchy!

Zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania dla dzieci 1-3 lat z rodzicem/opiekunem.

Specjalne zajęcia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu. Dostarczą każdej mamie i tacie ciekawych pomysłów, inspiracji do tworzenia własnych zabaw, a dla dzieci okażą się rewelacyjną formą aktywności, która zaowocuje w przyszłości przekonaniem, że ruch to źródło zdrowia i dobrego samopoczucia. Zajęcia są poszerzone o elementy wczesnego umuzykalniania dzieci.  Muzyka i ruch to naturalne zestawienie.

Najważniejsze moduły zajęć: zabawy integracyjne i rozgrzewka, muzyka i taniec, swobodna ekspresja dzieci, budowanie świadomości ciała, zabawy tematyczne z rekwizytami, relaksacja i wyciszenie.

Na każdym spotkaniu biegamy, skaczemy, turlamy się, poznajemy części ciała, pobudzamy wyobraźnię i uczymy się współpracy ze sobą.

Podczas zabawy są wykorzystywane różne rekwizyty i pomoce: materace, wstęgi gimnastyczne, woreczki, małe i duże piłki, piłki lekarskie, chusta animacyjna, tunel, małe piłeczki, kolorowe chusteczki, kamienie sensoryczne, lina i inne.

Prowadzenie: Joanna Krysiak - pedagog rodzinny, trener, animator zabawy, współzałożycielka krakowskiej Famigi, absolwentka szkoły ruchy i pantomimy oraz wielu szkoleń z zakresu umuzykalniania dzieci. Od lat prowadzi zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców wg autorskich programów. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów dla dzieci w wieku przed-przedszkolnym (0-3 lata) oraz w prowadzeniu szkoleń dla przyszłych pedagogów i animatorów zabawy.

Zajęcia dwie grupy w tygodniu:

wtorki godz.9.00-10.00 – sala 208

czwartki godz.9.00-10.00 -  sala 208

 

Bilet 1 zł

 

 

 

 

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci prowadzone metodą prof. E. E. Gordona

Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego. Zanurzamy je w "kąpieli muzycznej".

Dlatego:
- poczucie rytmu rozwijamy poprzez ruch
- śpiewamy bez słów (bo rozwijany muzykalność, nie mowę)
- w różnych skalach (bo wtedy dzieci będą śpiewać czyściej)
- w różnych rytmach (bo to daje lepsze poczucie rytmu)

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Z najnowszych badań w tej dziedzinie wiadomo, że umuzykalnianie dzieci ma sens już od narodzin.

Prowadzenie: Maria Broniewska, Ewa Wicher

 

Maria Broniewska - absolwentka Szkoły Muzycznej II Stopnia (flet poprzeczny) oraz Wyższej Szkoły Filozoficzno-Pedagogicznej IGNATIANUM w Krakowie. Ukończyła Kurs Gordonowski pt.: „Improwizuję czyli audiuję dla osób kierujących edukacją muzyczną małego dziecka do lat 6”. Prowadzi zajęcia i koncerty umuzykalniające dla najmłodszych dzieci inspirowane metodą prof. E. E. Gordona, członek Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona.

 

Ewa Wicher - muzyk (absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie-Wydział Edukacji Muzycznej), muzykoterapeuta (Akademia Muzyczna we Wrocławiu- Dwuletnie Podyplomowe Studium Muzykoterapii), "instruktor gordonowski" (kurs "Improwizuję czyli audiuję dla osób kierujących edukacją małego dziecka do lat 6") i członek Polskiego Towarzystwa E.E.Gordona. Od kilku lat prowadzi zajęcia oraz koncerty umuzykalniające dla małych dzieci bazując na teorii E.E.Gordona

 

 

Zajęcia sześć grup w tygodniu:

wtorki godz.9.00-10.00 – sala 201c

wtorki godz.10.00-11.00 – sala 201c

wtorki godz.11.00-12.00 – sala 201c

 

czwartki godz.9.00-10.00 -  sala 201c

czwartki godz.10.00-11.00 -  sala 201c

czwartki godz.11.00-12.00 -  sala 201c

 

Bilet 1 zł

 

Fitness z maluszkiem

 

Wszechstronny i efektywny trening dla mam z małymi dziećmi. Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie, samopoczucie i figurę nie rozstając się ze swoim maleństwem. Ćwiczenia wykonuje się wspólnie z dzieckiem, można go trzymać w ramionach, układać na brzuchu. Dla obojga jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi.

 

Prowadzenie: Aneta Zatorowska – instruktor fitness. Magister Turystyki i Rekreacji na Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktor Rekreacji Ruchowej ze specjalnością Fitness. Zajęcia prowadzi od 2005 roku. Miłośniczka metody Pilates. Cały czas pogłębia swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w wielu szkoleniach i konwencjach najlepszych szkół fitness m.in. Medical Personal Trainer, Certyfikaty: Aqua Aerobik, Joga, Pilates, Step.

 

Zajęcia dwie grupy w tygodniu:

wtorki godz.11.00-12.00 – sala 211

czwartki godz.11.00-12.00 -  sala 211

 

Bilet 1 zł

 

Joga dla kobiet w ciąży

 

Ćwiczenia jogi dla kobiet w ciąży są specjalnie wybrane i dopasowane do potrzeb i możliwości przyszłych mam. Dzięki delikatnym sekwencjom ruchów, ciało rozluźnia się, wzmacnia, uelastycznia, i przygotowuje do porodu. Pozycje wykorzystywane na zajęciach otwierają biodra, rozciągają nogi, pachwiny, wzmacniają mięśnie dna miednicy oraz mięśnie pleców, które podczas ciąży narażone są na przeciążenia i napięcia. Bardzo ważnym elementem jest również nauka przenoszenia uwagi na oddech, nauka oddechu brzusznego oraz praca z zatrzymaniami oddechu przydatnymi podczas porodu. Nieocenione są również relaksacje, które oprócz rozluźnienia pomagają utrzymać dobre samopoczucie.

 

Prowadzenie: Aneta Warszawa – dyplomowana nauczycielka jogi vinyasa krama oraz certyfikowana nauczycielka medytacji. W swojej pracy czerpię również z pilatesu, fizjoterapii, prac alexandra lowena, różnych technik pracy z umysłem, narzędzi coachingowych. Prowadzi zajęcia grupowe i indywidualne z joginkami i joginami, kobietami w ciąży, seniorami oraz warsztaty z ćwiczeń dna miednicy dla kobiet.

 

Zajęcia dwie grupy w tygodniu:

wtorki godz.9.30-10.30 – sala 211

czwartki godz.9.30.00-10.30 -  sala 211

 

Bilet 1 zł

Informacje i zapisy:

Dział Edukacji, pok.119

tel. 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: klubsupermama@nck.krakow.pl

 

KONTAKT:

Nowohuckie Centrum Kultury

al. Jana Pawła II 232

tel. 12 644 02 66

www.nck.krakow.pl

nck@nck.krakow.pl

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR