Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza

Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Kultury "Piaskownica" jest filią Domu Kultury „Podgórze” działającą na terenie dzielnicy XI Krakowa.

Klub prowadzi bardzo szeroką działalność w zakresie upowszechniania i animacji kultury,  realizując zadania zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska lokalnego i statutem naszej instytucji.  Pełni rolę integracyjną, podtrzymuje miejscowe i regionalne tradycje, organizując wydarzenia kulturalne, spotkania i systematyczne zajęcia artystyczne dla mieszkańców.

Klub Kultury „Piaskownica” posiada w swojej ofercie zajęcia stałe, takie jak: Klub Malucha, zajęcia baletowe, naukę gry na instrumentach, kursy języków obcych, zajęcia fitness, zajęcia capoeira czy zajęcia plastyczne. Zajęcia te przeznaczone są dla różnych grup wiekowych od 3latków do seniorów. Klub organizuje również nieodpłatne prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia teatralne oraz koncerty.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w czerwcu


1, 8, 15, 22, 29.06 (wtorki), godz. 12.15 (dzieci 0-1,5 lat), godz. 13.00 (dzieci 1,5-3 lat)

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych,

prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Muzycznej

Umuzykalniające spotkania dla maluszków do 3 roku życia, wraz z opiekunem. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na wspólną integrację z dzieckiem, rozwinięcie poczucia rytmu oraz muzykalności maluszka. 

Warsztaty umuzykalniające to wspólne: śpiewanie piosenek oraz kołysanek, muzykowanie na instrumentach: bongosach, kastanietach, cabasach, marakasach, tamburynach, guiro, talerzach, malutkich skrzypeczkach, saksofonie, gitarze i wielu innych, zabawy z woreczkami, kolorowymi a czasem zakręconymi wstążkami, chustą animacyjną, piłkami, ćwiczenia relaksacyjne. To wszystko z towarzyszeniem melodii granych na skrzypcach, gitarze, flecie poprzecznym, fortepianie, saksofonie, klarnecie, akordeonie.                Warsztaty polecane są jako świetny sposób na adaptacje dziecka przed przedszkolem czy żłobkiem. Zachęcają i przygotowują również do wspólnego muzykowania z dziećmi w domu.

 

2, 9, 16, 23, 30.06 (środy), godz. 10.00

Zabawy Folklorem – Folkloromaniaki, prowadzenie: Joanna Tokarczuk - Chyłek

Folkloromaniaki to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym                                       i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę.  Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają.  Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową.
Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji.
                                                                 

2, 9, 16. 23, 30.06 (środy), godz. 11.15                                                                              Czytadełko (Globalne Czytanie), prowadzenie: Joanna Tokarczuk – Chyłek                Czytadełko to zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest: „zabawa w czytanie”. Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie. Nasza nauko – zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem.  Zajęcia uzupełnione są o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.

 

11, 18, 25.06 (piątki), godz. 12.15 (dzieci 1-2 lat), 13.15  (dzieci 2-3 lat)

Smyko-Multisensoryka, prowadzenie: Katarzyna Wróbel

Zajęcia w oparciu o teorię integracji sensorycznej. Wielozmysłowe doświadczanie, przestrzeń, bycie razem, akceptacja. Czas na swobodna zabawę, poznawanie zmysłami, rozwój kreatywności i twórczego myślenia.
Ściskanie, zgniatanie, masowanie, doświadczanie, poznawanie, poszukiwanie, odkrywanie...

 

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny

 

 

Kontakt:

Klub Piaskownica

ul. Łużycka 55, 30-658 Kraków

email: piaskownica@ckpodgorza.pl

tel. 12 652 10 10, 505 244 274

strona internetowa: www.klubpiaskownica.pl

Adres:
ul.Łużycka 55, Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR