Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza

Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Kultury "Piaskownica" jest filią Domu Kultury „Podgórze” działającą na terenie dzielnicy XI Krakowa.

Klub prowadzi bardzo szeroką działalność w zakresie upowszechniania i animacji kultury,  realizując zadania zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska lokalnego i statutem naszej instytucji.  Pełni rolę integracyjną, podtrzymuje miejscowe i regionalne tradycje, organizując wydarzenia kulturalne, spotkania i systematyczne zajęcia artystyczne dla mieszkańców.

Klub Kultury „Piaskownica” posiada w swojej ofercie zajęcia stałe, takie jak: Klub Malucha, zajęcia baletowe, naukę gry na instrumentach, kursy języków obcych, zajęcia fitness, zajęcia capoeira czy zajęcia plastyczne. Zajęcia te przeznaczone są dla różnych grup wiekowych od 3latków do seniorów.

Klub organizuje również nieodpłatne prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia teatralne oraz koncerty.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Styczeń 2019

08, 29.01.2019 (wtorki), godz. 12:15, 13:00

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych; prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Muzycznej

Umuzykalniające spotkania dla maluszków do 3 roku życia z opiekunem. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na wspólną integrację z dzieckiem, rozwinięcie poczucia rytmu oraz muzykalności maluszka. Warsztaty umuzykalniające to wspólne: śpiewanie piosenek oraz kołysanek, muzykowanie na instrumentach: bongosach, kastanietach, cabasach, marakasach, tamburynach, guiro, talerzach, malutkich skrzypeczkach, saksofonie, gitarze i wielu innych, zabawy z woreczkami, kolorowymi a czasem zakręconymi wstążkami, chustą animacyjną, piłkami, ćwiczenia relaksacyjne. To wszystko z towarzyszeniem melodii granych na skrzypcach, gitarze, flecie poprzecznym, fortepianie, saksofonie, klarnecie, akordeonie.

Warsztaty polecane są jako świetny sposób na adaptacje dziecka przed przedszkolem czy żłobkiem. Zachęcają i przygotowują również do wspólnego muzykowania z dziećmi w domu.

  • Zajęcia dla dzieci w wieku do 1,5 lat oraz rodziców. (12:15)
  • Zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat oraz rodziców. (13:00)

29.01.2019 (wtorki), godz. 11:00

Fit mama & baby; prowadzenie Dominika Lalik

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy po porodzie poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest  stworzony w taki sposób, by mogła ona wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim szkrabem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama jak i jej dziecko.

Zajęcia przeznaczone są dla mamy z dzieckiem od 3 miesięcy do 1,5 roku.

03, 07, 10, 28, 31.01.2019 (poniedziałki, czwartki), godz. 10:00, 11:15

Warsztaty ogólnorozwojowe dla dzieci i rodziców; prowadzenie: Barbara Płaskonka-Undas

Spotkania mają na celu wszechstronny psychofizyczny rozwój małego dziecka - rozwijanie sprawności fizycznej, manualnej, a także jego wyobraźni, wrażliwości i aktywności twórczej.

Dzieci oraz ich opiekunowie wezmą udział w zajęciach plastycznych z użyciem masy solnej, plasteliny, farb oraz wielu innych materiałów, zajęciach integracyjnych przy muzyce z użyciem chusty animacyjnej oraz zajęciach tanecznych. Wszystko w trakcie 60 minutowych spotkań tak, aby podtrzymać uwagę i zainteresowanie malucha.                        

  • Zajęcia dla dzieci w wieku do 1,5 lat oraz rodziców. (czwartek 10:00)
  • Zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat oraz rodziców. (poniedziałek 10:00, 11:15; czwartek 11:15)

07, 28.01.2019 (poniedziałki), godz. 12:30

Zabawy plastyczne; prowadzenie Ewa Paluch

Zajęcia opierają się na wspólnej zabawie, podczas której wykorzystywane są różne techniki plastyczne. Mają na celu stopniowe zapoznawanie dziecka z różnymi formami artystycznymi i odkrywaniu ich przez pryzmat indywidualnej osobowości dziecka. W zabawach plastycznych zwracana jest uwaga na rozwijanie samodzielności, aktywności twórczej,  sprawności manualnej,  trenowaniu zmysłów (głównie dotyku)  poprzez poznawanie różnych faktur, mas plastycznych itp. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy, ale jednocześnie wprowadzane są zasady dobrego funkcjonowania w grupie, poszanowania cudzej pracy (np. zwracanie uwagi, by dziecko nie brudziło innych dzieci, nie niszczyło innych prac, wyposażenia sali itp.)

Przykładowe tematy zajęć:

  • Malowanie farbami (palcem, pędzelkiem, dłonią)
  • „Rysowane wierszyki”
  • Układanie koralików, klocków i innych elementów  wg. różnych wzorów
  • Lepienie z mas (plastelina, ciastolina)
  • Zabawy piaskiem kinetycznym
  • Tworzenie form przestrzennych

Zajęcia dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat oraz rodziców.

 

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł od osoby dorosłej. Dla posiadaczy Karty Klubu Rodzica wstęp bezpłatny.

 

KONTAKT

Klub Piaskownica

ul. Łużycka 55, 30-658 Kraków

tel. 12 652 10 10, 505 244 274

email: piaskownica@ckpodgorze.pl

www.klubpiaskownica.pl

Adres:
ul.Łużycka 55, Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR