Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza

Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub Kultury "Piaskownica" jest filią Domu Kultury „Podgórze” działającą na terenie dzielnicy XI Krakowa.

Klub prowadzi bardzo szeroką działalność w zakresie upowszechniania i animacji kultury,  realizując zadania zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska lokalnego i statutem naszej instytucji.  Pełni rolę integracyjną, podtrzymuje miejscowe i regionalne tradycje, organizując wydarzenia kulturalne, spotkania i systematyczne zajęcia artystyczne dla mieszkańców.

Klub Kultury „Piaskownica” posiada w swojej ofercie zajęcia stałe, takie jak: Klub Malucha, zajęcia baletowe, naukę gry na instrumentach, kursy języków obcych, zajęcia fitness, zajęcia capoeira czy zajęcia plastyczne. Zajęcia te przeznaczone są dla różnych grup wiekowych od 3latków do seniorów.

Klub organizuje również nieodpłatne prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia teatralne oraz koncerty.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Maj 2018 r.

8, 15, 22, 29.05 (wtorki)

  • godz. 11:45 (dzieci w w wieku do 1,5 lat)
  • godz. 12:30 (dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat)

Warsztaty muzyczne dla najmłodszych; prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Muzycznej

Umuzykalniające spotkania dla maluszków do 3 roku życia z opiekunem. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na wspólną integrację z dzieckiem, rozwinięcie poczucia rytmu oraz muzykalności maluszka. Warsztaty umuzykalniające to wspólne: śpiewanie piosenek oraz kołysanek, muzykowanie na instrumentach: bongosach, kastanietach, cabasach, marakasach, tamburynach, guiro, talerzach, malutkich skrzypeczkach, saksofonie, gitarze i wielu innych, zabawy z woreczkami, kolorowymi, a czasem zakręconymi wstążkami, chustą animacyjną, piłkami, ćwiczenia relaksacyjne. To wszystko z towarzyszeniem melodii granych na skrzypcach, gitarze, flecie poprzecznym, fortepianie, saksofonie, klarnecie, akordeonie.

Warsztaty polecane są jako świetny sposób na adaptację dziecka przed przedszkolem czy żłobkiem. Zachęcają i przygotowują również do wspólnego muzykowania z dziećmi w domu.

8, 15, 22, 29.05 (wtorki), godz. 10:15

Fit mama & baby

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy po porodzie poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest  stworzony w taki sposób, aby mogła być wzmacniana i modelowana sylwetka, przy jednoczesnej zabawie z dzieckiem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej; korzyści z udziału w zajęciach czerpie; zarówno mama, jak i jej dziecko.

7, 10, 14, 17, 21, 24, 28.05 (poniedziałki, czwartki), godz. 10:00, 11:15

Warsztaty ogólnorozwojowe dla dzieci i rodziców

Spotkania mają na celu wszechstronny psychofizyczny rozwój małego dziecka - rozwijanie sprawności fizycznej, manualnej, a także jego wyobraźni, wrażliwości i aktywności twórczej. Dzieci oraz ich opiekunowie wezmą udział w zajęciach plastycznych z użyciem masy solnej, plasteliny, farb oraz wielu innych materiałów, zajęciach integracyjnych przy muzyce z użyciem chusty animacyjnej oraz zajęciach tanecznych. Wszystko w trakcie 60 minutowych spotkań tak, aby podtrzymać uwagę i zainteresowanie malucha.                

19.05 (sobota), godz. 10:00

Warsztaty chustonoszenia

Warsztaty noszenia dzieci w chuście przeznaczone są dla osób początkujących, które chcą od podstaw nauczyć się, jak bezpiecznie nosić swoje dziecko w chuście tkanej, w wiązaniu o nazwie kangurek. Wiązanie to nadaje się świetnie do noszenia noworodków, jak i starszych dzieci.
Spotkanie będzie trwało 2 godziny. W tym czasie uczestnicy dowiedzą się:

  • jak prawidłowo układać dziecko w chuście
  • jakie są cechy dobrego wiązania
  • jak dobrać odpowiednią chustę
  • jak odpowiednio nosić dziecko w chuście i które sposoby noszenia są najlepsze
  • jaki jest wpływ noszenia dziecka w chuście na jego rozwój psychofizyczny
  • czy noszenie w chuście jest bezpieczne.
  • przećwiczą wiązanie chust na lalkach treningowych
  • zawiążą w chuście swoje dzieci

Każdy z uczestników będzie miał do dyspozycji chustę oraz lalkę treningową.

 

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł od osoby dorosłej. Dla posiadaczy Karty Klubu Rodzica wstęp bezpłatny.

 

KONTAKT

Klub Piaskownica

ul. Łużycka 55, 30-658 Kraków

tel. 12 652 10 10, 505 244 274

email: piaskownica@ckpodgorze.pl

www.klubpiaskownica.pl

Adres:
ul.Łużycka 55, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR