KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Wena

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają ze sobą, wymieniają się doświadczeniami, uczą. W Strefie w naszym Klubie czekają na nich również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń, jaką jest „Strefa Rodzica”, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Strefa ma charakter aktywnej i otwartej współpracy – jest miejscem wymiany informacji i doświadczeń, wspólnego spędzania czasu i zabawy.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w czerwcu


 

2, 16 czerwca, godz. 9:00

Poranki z Balbinką

Zajęcia z wykorzystaniem nietypowych technik plastycznych i teatralnych wyzwalających radość i ekspresję twórczą. Dla wsparcia rozwoju psychoruchowego dzieci opiekunowie nauczą się wykonywać masażyki relaksacyjne i bawić się wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Proponowane aktywności pozwolą dzieciom w wieku 0-3 r.ż na poznawanie świata wszystkimi zmysłami, rozwijanie wiedzy o własnym ciele i otoczeniu oraz  odkrywanie własnych możliwości i wspomaganie rozwoju mowy i rozwoju ruchowego. 

 

1, 5, 12, 15 czerwca, godz. 12:30 i 11:00

MeloBobas

Gordonki z Melobobasem to zajęcia przeznaczone dla dzieci w okresie prenatalnym (mamy w 8. miesiącu ciąży) i maluszków do ok. 3 roku życia. MeloBobas to cykl zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią uczenia się muzyki (MLT) Edwina Eliasa Gordona, amerykańskiego muzyka jazzowego. Ich skuteczność potwierdzona jest naukowo. Udział w zajęciach gwarantuje maluchom wszechstronny rozwój – zapoznają się z bogatym słownikiem muzycznym oraz przygotowują się do podjęcia w przyszłości nauki gry na instrumencie. Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci trwają ok. 30 minut, podczas których można usłyszeć autorskie śpiewanki, znane melodie i rytmiczanki bez instrumentów oraz krótkie fragmenty muzyki instrumentalnej z ruchem. Zajęciom towarzyszą proste, kolorowe rekwizyty jak np. chusty, piłeczki, pacynki, bańki mydlane.

 

7,  14 czerwca, godz. 11:30

Bystrzaki

„Bystrzaki” - to zajęcia wspierające ogólny rozwój dzieci. Podczas spotkań ćwiczona jest motoryka mała i duża, a także rozwijana w szczególności lewa półkula mózgu i zdolności manualne. W zajęciach wykorzystywany jest język angielski zarówno w trakcie merytorycznych zajęć i jak i podczas luźnych zabaw.

 

Strefa Eksperta

19 czerwca, 9:00

Inspiracje na wakacje

Corocznie sezon kulturalny w Strefie Rodzica w Klubie Kultury Wena wieńczy spotkanie ze ekspertem „Inspiracje na wakacje”. Niezależnie od tematu eksperci uwzględniają w planowanym spotkaniu specyficzny letni czas, w którym jest więcej przestrzeni na wspólne spędzenie czasu w rodzinnym gronie. W takich okolicznościach można wdrożyć do  domowych rytuałów nowe aktywności służące wsparciu rozwoju dziecka i wzmocnić kompetencje rodzicielskie. Poznamy przepisy na przyjemne i skuteczne wakacyjne zabawy rozwijające małą i dużą motorykę, które można realizować podczas codziennych zajęć. Zapewniamy kameralną atmosferę i przestrzeń do indywidualnych

Zainteresowane osoby prosimy o dokonanie zapisów poprzez formularz: https://wena.dworek.eu/zapisy.

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Wena - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. ks. Meiera 11, 31-236 Kraków

Tel.: 533 356 094

E-mail: wena@dworek.eu

www.wena.dworek.eu

Adres: ul. Księdza Meiera 11, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2023-06-01
Powrót