Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

 

 

Harmonogram Klubu Rodziców

Czerwiec 2019

  • 6 i 13 czerwca, 10:00

Zajęcia ogólnorozwojowe „Wesoludki”

Prowadzenie: Famiga

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla Maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie. Zajęcia w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów (poduchy, kocyki, piórka, klocki, puszki, instrumenty, surowy makaron, chusta animacyjna, tunele, latarki, klocki sensoryczne, bańki mydlane i piłeczki…). Podczas spotkań dzieci rozwijają podstawowe umiejętności społeczne, dużą i małą motorykę oraz świetnie się bawią! Zajęcia uwzględniają indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka. Prowadzący opowiada i pokazuje również opiekunom w jaki sposób bawić się z dzieckiem, wspierać je oraz stymulować tak, by jego rozwój przebiegał jak najbardziej wszechstronnie i harmonijnie. Zaproponowane zabawy pobudzają rozwój ruchowy, poznawczy, stymulują rozwój mowy oraz rozwój społeczny poprzez kontakt z innymi dziećmi.

  • 5 i 12 czerwca, godz. 9:00

Zajęcia muzyczne „Grajki”

Prowadzenie: Make me music

Dynamiczne zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami, polegające na wspólnym radosnym muzykowaniu, śpiewaniu i ruchu. Zajęcia angażują wszystkich uczestników i pozwalają uaktywnić twórczą ekspresję oraz kreatywnie spędzić czas. Zajęcia zawierają elementy rytmiki i są autorskim twórczym rozwinięciem metody Gordona.

  • 14 i 11 czerwca, godz. 10:00

Hiszpański w Strefie Rodzica

Prowadzenie: Małgorzata Markiel

Unikatowe zajęcia dla dzieci w wieku w 1- 3 r.ż. i ich opiekunów. W przyjaznej atmosferze mamy i dzieci uczą się języka hiszpańskiego podczas gier i zabaw. Zajęcia prowadzone przez filolożkę hiszpańską, która doświadczenie trenerki międzykulturowej wykorzystuje kształtując u dzieci wrażliwość na wielojęzyczność i postawę otwarcia na świat. Podczas zajęć prowadząca uwzględnia elementy tańca, śpiewu i zabawy. Stosowana przez nią na zajęciach metoda  total inmersion wykorzystuje ruch i doświadczanie sensoryczne z wykorzystaniem m.in. farb, ciastoliny i ziaren, ponieważ rozwój mowy jest ściśle związany z małą motoryką. Dodatkowo zajęcia wpływają pozytywnie na rozwój dzieci, ponieważ wspierają koordynację ruchową i integrację sensoryczną oraz pozwalają na przebywanie w grupie rówieśniczej. Dla mam jest to świetna okazja do swobodnego używania języka obcego w przyjaznej atmosferze. Metodyka zajęć wsparta jest również pedagogiką M. Montessori i Metodą Dobrego Startu prof. Bogdanowicz.

  • 10 czerwca, godz. 10:00

Inspiracje na wakacje: wsparcie rozwoju małej i dużej motoryki

Spotkanie z fizjoterapeutą

Na spotkaniu uczestnicy i uczestniczki będą mogli poznać sprawdzone sposoby na wsparcie rozwoju niemowląt i małych dzieci. Prowadzący zaprezentuje opiekunom maluchów jak kreatywnie i stosownie do wieku proponować zabawy ruchowe i jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem jednocześnie dbając o jego rozwój psychofizyczny.

 

 

KONTAKT:

tel. 533 356 094

www.wena.dworek.eu

wena@dworek.eu

Adres:
ul. Księdza Meiera 11, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Małgorzata Wawrzyńska
Podmiot publikujący: KKR