KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Wena

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają ze sobą, wymieniają się doświadczeniami, uczą. W Strefie w naszym Klubie czekają na nich również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń, jaką jest „Strefa Rodzica”, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Strefa ma charakter aktywnej i otwartej współpracy – jest miejscem wymiany informacji i doświadczeń, wspólnego spędzania czasu i zabawy.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

Poniedziałki

9:00 - Zajęcia muzyczne „Grajki”

Dynamiczne zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami, polegające na wspólnym radosnym muzykowaniu, śpiewaniu i ruchu. Zajęcia angażują wszystkich uczestników i pozwalają uaktywnić twórczą ekspresję oraz kreatywnie spędzić czas. Zajęcia zawierają elementy rytmiki

i są autorskim twórczym rozwinięciem metody Gordona.

 

Środy

10:45 - Bystrzaki

 „Bystrzaki” - to zajęcia wspierające ogólny rozwój dzieci. Podczas spotkań ćwiczona jest motoryka mała i duża, a także rozwijana w szczególności lewa półkula mózgu i zdolności manualne. W zajęciach wykorzystywany jest język angielski zarówno w trakcie merytorycznych zajęć i jak i podczas luźnych zabaw.

 

Piątki

9:00 - Poranki z Balbinką

Zajęcia z wykorzystaniem nietypowych technik plastycznych i teatralnych wyzwalających radość i ekspresję twórczą. Dla wsparcia rozwoju psychoruchowego dzieci opiekunowie nauczą się wykonywać masażyki relaksacyjne i bawić się wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Proponowane aktywności pozwolą dzieciom w wieku 0-3 r.ż na poznawanie świata wszystkimi zmysłami, rozwijanie wiedzy o własnym ciele i otoczeniu oraz  odkrywanie własnych możliwości i wspomaganie rozwoju mowy i rozwoju ruchowego. 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Wena - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. ks. Meiera 11, 31-236 Kraków

Tel.: 533 356 094

E-mail: wena@dworek.eu

www.wena.dworek.eu

Adres: ul. Księdza Meiera 11, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2024-03-28
Powrót