Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

 

Harmonogram Klubu Rodziców

Listopad - 2019

 

5, 12, 19, 26 listopada, godz. 10:00

Hiszpański w Strefie Rodzica

Prowadzenie: Małgorzata Markiel

Unikatowe zajęcia dla dzieci w wieku w 1- 3 r. ż. i ich opiekunów. W przyjaznej atmosferze mamy i dzieci uczą się języka hiszpańskiego podczas gier i zabaw. Zajęcia prowadzone przez filolożkę hiszpańską, która doświadczenie trenerki międzykulturowej wykorzystuje kształtując u dzieci wrażliwość na wielojęzyczność i postawę otwarcia na świat. Podczas zajęć prowadząca uwzględnia elementy tańca, śpiewu i zabawy. Stosowana przez nią na zajęciach metoda  total inmersion wykorzystuje ruch i doświadczanie sensoryczne z wykorzystaniem m.in. farb, ciastoliny i ziaren, ponieważ rozwój mowy jest ściśle związany z małą motoryką. Dodatkowo zajęcia wpływają pozytywnie na rozwój dzieci, ponieważ wspierają koordynację ruchową i integrację sensoryczną oraz pozwalają na przebywanie w grupie rówieśniczej. Dla mam jest to świetna okazja do swobodnego używania języka obcego w przyjaznej atmosferze. Metodyka zajęć wsparta jest również pedagogiką M. Montessori i Metodą Dobrego Startu prof. Bogdanowicz.

 

6, 13, 20, 27 listopada, godz. 9:00 i 10:00

Zajęcia muzyczne „Grajki”

Prowadzenie: Make me music

Dynamiczne zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami, polegające na wspólnym radosnym muzykowaniu, śpiewaniu i ruchu. Zajęcia angażują wszystkich uczestników i pozwalają uaktywnić twórczą ekspresję oraz kreatywnie spędzić czas. Zajęcia zawierają elementy rytmiki i są autorskim twórczym rozwinięciem metody Gordona.

 

7, 14, 21, 28 listopada, godz. 9:00 i 9:45

Zajęcia multisensoryczne

Prowadzenie: Talenciarnia

Są to jedyne zajęcia sensoryczne, których program został  stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej. Na zajęciach stymulujemy siedem zmysłów, przede wszystkim skupiając się na trzech podstawowych systemach zmysłowych. Zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb poszczególnej grupy. Każde zajęcia przebiegają stałego planu, w specjalnie przygotowanej do tego sali. Zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącego, ale jest też czas na zabawę własną. Nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę, zajęcia są tak zaaranżowane aby każdy znalazł coś dla siebie – staramy się podążać za dzieckiem na ile to tylko możliwe i pod tym kątem modyfikować zabawy. Rodzice dostają informacje w jaki sposób bawić się z własnym dzieckiem i dlaczego.

 

24 listopada, godz. 15:00

Dzień Pluszowego Misia

Rodzinne warsztaty wspierające opiekunów dzieci 0-3 r. ż. Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia odbędą się warsztaty promujące wspólne spędzanie czasu w rodzinnym gronie. Doświadczeni prowadzący zaproponują kreatywne sposoby na codzienne zabawy z dziećmi, które mają na celu wspieranie rozwoju psychomotorycznego i emocjonalnego. Kuszącym motywem przewodnim zachęcającym dzieci do aktywności  będą misie i niedźwiedzie: małe, duże, miękkie, puchate i kosmate, z łatką lub klapniętym uszkiem. Każdy z uczestników będzie miał okazję stworzyć swojego ulubionego.

 

KONTAKT:

tel. 533 356 094

www.wena.dworek.eu

wena@dworek.eu

Adres:
ul. Księdza Meiera 11, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR