KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Wena

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają ze sobą, wymieniają się doświadczeniami, uczą. W Strefie w naszym Klubie czekają na nich również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Przyjazna i bezpieczna przestrzeń, jaką jest „Strefa Rodzica”, wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, rehabilitantką, czy dietetykiem. Strefa ma charakter aktywnej i otwartej współpracy – jest miejscem wymiany informacji i doświadczeń, wspólnego spędzania czasu i zabawy.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w styczniu


 

4, 11, 18, 25 stycznia

 

11:30 - Bystrzaki

„Bystrzaki” - to zajęcia wspierające ogólny rozwój dzieci. Podczas spotkań ćwiczona jest motoryka mała i duża, a także rozwijana w szczególności lewa półkula mózgu i zdolności manualne. W zajęciach wykorzystywany jest język angielski zarówno w trakcie merytorycznych zajęć i jak i podczas luźnych zabaw.

 

5, 12, 19, 26 stycznia

11:00 - MeloBobas

Gordonki z Melobobasem to zajęcia przeznaczone dla dzieci w okresie prenatalnym (mamy w 8. miesiącu ciąży) i maluszków do ok. 3 roku życia. MeloBobas to cykl zajęć umuzykalniających prowadzonych zgodnie z teorią uczenia się muzyki (MLT) Edwina Eliasa Gordona, amerykańskiego muzyka jazzowego. Ich skuteczność potwierdzona jest naukowo. Udział w zajęciach gwarantuje maluchom wszechstronny rozwój – zapoznają się z bogatym słownikiem muzycznym oraz przygotowują się do podjęcia w przyszłości nauki gry na instrumencie. Zajęcia dla niemowląt i małych dzieci trwają ok. 30 minut, podczas których można usłyszeć autorskie śpiewanki, znane melodie i rytmiczanki bez instrumentów oraz krótkie fragmenty muzyki instrumentalnej z ruchem. Zajęciom towarzyszą proste, kolorowe rekwizyty jak np. chusty, piłeczki, pacynki, bańki mydlane.

 

13, 20, 27 stycznia

9:00 - Poranki z Balbinką

Zajęcia z wykorzystaniem nietypowych technik plastycznych i teatralnych wyzwalających radość i ekspresję twórczą. Dla wsparcia rozwoju psychoruchowego dzieci opiekunowie nauczą się wykonywać masażyki relaksacyjne i bawić się wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Proponowane aktywności pozwolą dzieciom w wieku 0-3 r.ż na poznawanie świata wszystkimi zmysłami, rozwijanie wiedzy o własnym ciele i otoczeniu oraz  odkrywanie własnych możliwości i wspomaganie rozwoju mowy i rozwoju ruchowego. 

 

9 stycznia

9:00 - Zabawy logopedyczne wspierające rozwój mowy

Podczas spotkania specjalistka zaprezentuje poszczególne etapy rozwoju mowy oraz różnorakie aspekty rozwoju dzieci, które wpływają na prawidłowy rozwój aparatu mowy i artykulacji. Zmierzymy się z popularnymi mitami i opiniami o prawidłowym rozwoju oraz rozważymy sytuacje, w których konieczna staje się konsultacja ze specjalistą. Poznamy przepisy na przyjemne i skuteczne zabawy logopedyczne, które można realizować podczas codziennych zajęć. Będzie okazja do zadawania indywidualnych pytań i konsultacji.

 

23 stycznia

9:00 - Jak pielęgnacja małego dziecka wpływa na jego rozwój motoryczny

Sposób pielęgnacji niemowląt i małych dzieci wpływa na ich rozwój motoryczny i stanowi bardzo ważny element  profilaktyki asymetrii ułożeniowej oraz ruchowej. Zabiegi pielęgnacyjne, jak np. karmienie, przewijanie, noszenie czy przebieranie wykonywane przez rodziców mają ogromny wpływ na rozwój dziecka - to stymulacja potencjalnych możliwości potomka, stworzenie odpowiednich warunków rozwojowych oraz minimalizacja ryzyka pojawienia się zaburzeń psychomotorycznych.

 

 

 


Serdecznie zapraszamy na spotkania dla rodziców z dziećmi w ramach cyklu Strefa Rodzica. To wspólne zajęcia ogólnorozwojowe, zabawy edukacyjne, rozwijanie zdolności manualnych, rytmika i wiele innych. Wszystko odbywa się w twórczej i radosnej atmosferze poprzez zróżnicowane aktywności dostosowane do możliwości i potrzeb dzieci. To również wspaniała szansa dla Rodziców, którzy mają możliwość wzajemnego spotkania się i porozmawiania na wspólne tematy.

Zainteresowane osoby prosimy o dokonanie zapisów poprzez formularz: https://wena.dworek.eu/zapisy.

 

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Wena - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. ks. Meiera 11, 31-236 Kraków

Tel.: 533 356 094

E-mail: wena@dworek.eu

www.wena.dworek.eu

Adres: ul. Księdza Meiera 11, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2023-01-05
Powrót