Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena
Fot. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

 

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców we wrześniu:


15, 22, 29 września, 10:00 - Hiszpański w Strefie Rodzica

16, 23, 30 września, 9:00 - Zajęcia muzyczne „Grajki”

17, 24 września, 9:00 - Zajęcia multisensoryczne

28 września, 10:00 - „Domowe gry i zabawy logopedyczne”. Spotkanie z neurologopedą

 

 

Hiszpański w Strefie Rodzica

Unikatowe zajęcia dla dzieci w wieku w 1- 3 r.ż. i ich opiekunów. W przyjaznej atmosferze mamy i dzieci uczą się języka hiszpańskiego podczas gier i zabaw. Zajęcia prowadzone przez filolożkę hiszpańską, która doświadczenie trenerki międzykulturowej wykorzystuje kształtując u dzieci wrażliwość na wielojęzyczność i postawę otwarcia na świat. Podczas zajęć prowadząca uwzględnia elementy tańca, śpiewu i zabawy. Stosowana przez nią na zajęciach metoda total inmersion wykorzystuje ruch i doświadczanie sensoryczne z wykorzystaniem m.in. farb, ciastoliny i ziaren, ponieważ rozwój mowy jest ściśle związany z małą motoryką. Dodatkowo zajęcia wpływają pozytywnie na rozwój dzieci, ponieważ wspierają koordynację ruchową i integrację sensoryczną oraz pozwalają na przebywanie w grupie rówieśniczej. Dla mam jest to świetna okazja do swobodnego używania języka obcego w przyjaznej atmosferze. Metodyka zajęć wsparta jest również pedagogiką M. Montessori i Metodą Dobrego Startu prof. Bogdanowicz.

Zajęcia muzyczne „Grajki”

Dynamiczne zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami, polegające na wspólnym radosnym muzykowaniu, śpiewaniu i ruchu. Zajęcia angażują wszystkich uczestników i pozwalają uaktywnić twórczą ekspresję oraz kreatywnie spędzić czas. Zajęcia zawierają elementy rytmiki

i są autorskim twórczym rozwinięciem metody Gordona.

Zajęcia multisensoryczne

Są to jedyne zajęcia sensoryczne, których program został  stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej. Na zajęciach stymulujemy siedem zmysłów, przede wszystkim skupiając się na trzech podstawowych systemach zmysłowych. Zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb poszczególnej grupy. Każde zajęcia przebiegają stałego planu, w specjalnie przygotowanej do tego sali. Zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącego, ale jest też czas na zabawę własną. Nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę, zajęcia są tak zaaranżowane aby każdy znalazł coś dla siebie – staramy się podążać za dzieckiem na ile to tylko możliwe i pod tym kątem modyfikować zabawy. Rodzice dostają informacje w jaki sposób bawić się z własnym dzieckiem i dlaczego.

„Domowe gry i zabawy logopedyczne”. Spotkanie z neurologopedką.

Podczas spotkania specjalistka zaprezentuje poszczególne etapy rozwoju mowy oraz różnorakie aspekty rozwoju dzieci, które wpływają na prawidłowy rozwój aparatu mowy i artykulacji. Zmierzymy się z popularnymi mitami i opiniami o prawidłowym rozwoju oraz rozważymy sytuacje, w których konieczna staje się konsultacja ze specjalistą. Poznamy przepisy na przyjemne i skuteczne zabawy logopedyczne, które można realizować podczas codziennych zajęć. Będzie okazja do zadawania indywidualnych pytań i konsultacji.

 

 

 

KONTAKT:

tel. 533 356 094

www.wena.dworek.eu

wena@dworek.eu

Adres:
ul. Księdza Meiera 11, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR