Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena
Fot. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

 

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w czerwcu


7, 14 czerwca, godz. 10:00 - Poranki z Balbiną

Zajęcia z wykorzystaniem nietypowych technik plastycznych i teatralnych wyzwalających radość i ekspresję twórczą. Dla wsparcia rozwoju psychoruchowego dzieci opiekunowie uczą się wykonywać masażyki relaksacyjne i bawić się wg metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne. Proponowane aktywności pozwolą dzieciom w wieku 0-3 r.ż na poznawanie świata wszystkimi zmysłami, rozwijanie wiedzy o własnym ciele i otoczeniu oraz  odkrywanie własnych możliwości i wspomaganie rozwoju mowy i rozwoju ruchowego.

9, 16 czerwca, godz. 9:00 - Zajęcia muzyczne „Grajki”

Dynamiczne zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami, polegające na wspólnym radosnym muzykowaniu, śpiewaniu i ruchu. Zajęcia angażują wszystkich uczestników i pozwalają uaktywnić twórczą ekspresję oraz kreatywnie spędzić czas. Zajęcia zawierają elementy rytmiki i są autorskim twórczym rozwinięciem metody Gordona.

10, 17 czerwca, godz. 10:00 - Zajęcia multisensoryczne

Zajęcia sensoryczne, które zostały opracowane w oparciu o teorię integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga i terapeutę SI. Na zajęciach stymulowane są wszystkie zmysły. Zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb uczestników. Zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącego, ale jest też czas na zabawę własną. Zajęcia są tak zaaranżowane aby każdy znalazł coś dla siebie – prowadzący podąża za uczestnikami na ile to możliwe i modyfikuje zabawy.

11, 18 czerwca, godz. 9:30 - Gibka mama, zwinne dziecko

Zajęcia z fizjoterapeutą poświęcone wczesnej profilaktyce wad postawy u dzieci i wypracowaniu prawidłowych procesów psychomotorycznych we wczesnych etapach rozwoju (0-3 rż.) oraz przeciwdziałaniu chorób i zwyrodnień u osób dorosłych, wynikających z aktywności w wymuszonych pozycjach.

22 czerwca, 10:00 - Inspiracje na wakacje

Na spotkaniu zajmiemy się propozycjami kreatywnych zabaw domowych, czyli jak wykorzystać domowe przedmioty w zabawach z dziećmi. To na pewno przyda się podczas długich letnich dni albo podczas deszczu.  A może przy każdej okazji?

 

Kwestie organizacyjne

Wszystkie spotkania w Strefie Rodzica będą realizowane w trybie stacjonarnym z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.

 

 

KONTAKT:

tel. 533 356 094

www.wena.dworek.eu

wena@dworek.eu

Adres:
ul. Księdza Meiera 11, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR