Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Harmonogram Klubu Rodziców

Marzec 2019

7, 14, 21, 28 marca, 10:00

Zajęcia ogólnorozwojowe „Wesoludki”

Prowadzenie: Famiga

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla Maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie. Zajęcia w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów (poduchy, kocyki, piórka, klocki, puszki, instrumenty, surowy makaron, chusta animacyjna, tunele, latarki, klocki sensoryczne, bańki mydlane i piłeczki…). Podczas spotkań dzieci rozwijają podstawowe umiejętności społeczne, dużą i małą motorykę oraz świetnie się bawią! Zajęcia uwzględniają indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka. Prowadzący opowiada i pokazuje również opiekunom w jaki sposób bawić się z dzieckiem, wspierać je oraz stymulować tak, by jego rozwój przebiegał jak najbardziej wszechstronnie i harmonijnie. Zaproponowane zabawy pobudzają rozwój ruchowy, poznawczy, stymulują rozwój mowy oraz rozwój społeczny poprzez kontakt z innymi dziećmi.

6, 13, 20, 27 marca, godz. 9:00

Zajęcia muzyczne „Grajki”

Prowadzenie: Make me music

Dynamiczne zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami, polegające na wspólnym radosnym muzykowaniu, śpiewaniu i ruchu. Zajęcia angażują wszystkich uczestników i pozwalają uaktywnić twórczą ekspresję oraz kreatywnie spędzić czas. Zajęcia zawierają elementy rytmiki i są autorskim twórczym rozwinięciem metody Gordona.

11 marca, godz. 10:00

Tylko dla mam: Sposoby na dobry wygląd nawet w złą pogodę

Prowadzenie: Marta Mazur, M Art

Na spotkaniu uczestniczki będą mogły dowiedzieć się jak dobrym wyglądem dodać sobie wigoru i pewności siebie. Dowiedzą się również jak dobrze zaprezentować się m.in. w okolicznościach służbowych, podczas poszukiwania pracy, na zdjęciu, na przyjęciu i w wielu innych sytuacjach, w których sukces zależy od umiejętności wywarcia stosownego wrażenia.

 

KONTAKT:

tel. 533 356 094

www.wena.dworek.eu

wena@dworek.eu

Adres:
ul. Księdza Meiera 11, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR