Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Harmonogram Klubu Rodziców

Styczeń 2019

  • 9 i 30 stycznia 9:00

Zajęcia muzyczne „Grajki”

Prowadzenie: Karolina Vogt, Make me music

Dynamiczne zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami, polegające na wspólnym radosnym muzykowaniu, śpiewaniu i ruchu. Zajęcia angażują wszystkich uczestników i pozwalają uaktywnić twórczą ekspresję oraz kreatywnie spędzić czas. Zajęcia zawierają elementy rytmiki i są autorskim twórczym rozwinięciem metody Gordona.

  • 11 stycznia 10:00

Zajęcia ogólnorozwojowe „Wesoludki”

Prowadzenie: Iwona Marczak, Famiga

Zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 0-3 r. ż. wraz z opiekunami to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla Maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie. Zajęcia w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów (poduchy, kocyki, piórka, klocki, puszki, instrumenty, surowy makaron, chusta animacyjna, tunele, latarki, klocki sensoryczne, bańki mydlane i piłeczki…).

  • 28 stycznia 10:00

Pierwsza pomoc dla maluszków

Spotkanie z ratownikiem medycznym. Podczas zajęć dowiemy się jakie są powszednie i powszechne zagrożenia oraz jak ich unikać. Będą praktyczne zajęcia pierwszej pomocy w stanach nagłych u niemowląt i dzieci (bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, utrata przytomności). Bezpieczny sen niemowlęcia (Zespół Śmierci Łóżeczkowej – SIDS). Bandażowanie i doraźna pomoc w przypadku zranień. Bezpieczna jazda: prawidłowy dobór fotelika do samochodu i zasady bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie.


KONTAKT:

tel. 533 356 094

www.wena.dworek.eu

wena@dworek.eu

Adres:
ul. Księdza Meiera 11, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR