Stowarzyszenie Daleko Więcej

Adres:
ul. Joselewicza 28, 31-031 Kraków
Telefon:
Godziny otwarcia:

HARMONOGRAM

Styczeń 2017 r.

Zapraszamy w każdy czwartek od 12 stycznia w godz. 12:00 - 14:00

W tym czasie udostępniamy salę zabaw z wyposażeniem dla rodziców  i dzieci w celu integracji i zajęć ogólnorozwojowych. Chcielibyśmy, aby powstała stała grupa uczestników, a spotkania były dla dzieci przygotowaniem przedszkolnym i adaptacją do funkcjonowania w grupie rówieśniczej.

W styczniu planujemy zajęcia muzyczne oraz plastyczne.

Ponadto zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku szkolnym w czwartek 12 i 26 stycznia w godzinach 16:00 - 18:00 na wspólne granie w planszówki.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy telefonicznie lub mailowo.

Opis

Poprzez szeroki wachlarz działań pragniemy stworzyć możliwości rozwoju, dla tych, którzy takiej szansy wcześniej nie mieli, chcemy pomagać myśleć szerzej, patrzeć dalej i wierzyć, że można spełniać marzenia. Należy dodać, że przy tym bardzo lubimy dobrze się bawić i wszystko robimy z uśmiechem, czasem bardziej subtelnym, czasem od ucha do ucha...

Od lat współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej filia nr 3 w Krakowie. Naszym partnerem w działaniach jest firma CISCO Kraków, której pracownicy angażują się jako wolontariusze w wiele naszych akcji i wydarzeń.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci Lelon Czyta Dzieciom - pewien tajemniczy LELON, przy pomocy naszych wolontariuszy czyta naszym małym przyjaciołom bajki uczy wielu ważnych rzeczy.  Wszystko okraszone jest dobrą zabawą i ciekawymi zajęciami.

Co roku organizujemy kilka akcji:

Wyprawka - Wesoły Powrót do Szkoły, podczas której wyposażamy w plecaki i artykuły szkolne dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej.

Podaruj Komuś Święta - przekazujemy paczki z żywnością i środkami czystości dla osób starszych i schorowanych

Spełniamy życzenia - akcja mikołajkowa we współpracy z firmą CISCO Kraków oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Krakowie (filia nr 3) staramy się spełnić chociaż część marzeń wielu dzieci, które wychowują się w rodzinach nie mających na ten moment możliwości ich realizacji.

Kazik Dzieciom - od tego roku współorganizujemy festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Współpracujemy z Centrum Aktywności Seniorów "Senior w Centrum", gdzie Nasi wolontariusze pomagają w prowadzeniu zajęć oraz aktywnie angażują się w działania CASu.

Prowadzimy również Projekt Uganda, w ramach którego wspieramy dom dziecka New Hope w Kyenjojo. Do tej pory udało nam się przeprowadzić zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Garnki dla Ugandy". Zebrane pieniądze pomogły wyposażyć kuchnię domu dziecka. Przeprowadziliśmy również zbiórkę "Kup Pan Cegłę" i przekazaliśmy zebrane środki na wsparcie budowy drugiego budynku domu dziecka. Zorganizowaliśmy wysyłkę "Uśmiechniętych Listów" z artykułami szkolnymi oraz wysyłaliśmy paczki z ubraniami i butami dla dzieci.

W tym roku nawiązaliśmy współpracę z fundacją Start from Ghana Foundation, która zajmuje się pracą z kobietami i dziećmi w wiosce w Ghanie.

Data: 2017-01-11 Pokaż metkę
Osoba publikująca: GRZEGORZ KOT
Podmiot publikujący: KKR
Tagi: dzieci, rodzina
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych