Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Adres:
ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków
Telefon:
Godziny otwarcia:

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Styczeń 2017 r.

Środa, 11 stycznia, godz. 10.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy

Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń 

Poniedziałek, 16 stycznia, godz. 10.00
Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy

Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń 

Środa, 18 stycznia, godz. 10.00
Przechodzenie okresów rozwojowych u dzieci

Ciągłe zmiany w rozwoju u Twojego dziecka mogą powodować wiele pytań, niejasności czy obaw. Popatrzymy na nasze dziecko i więź z nim w dłuższym szerszym aspekcie, zastanawiając się jak łagodnie przechodzić wszelkie zmiany wraz z naszymi dziećmi.

Prowadzenie: Monika Lipowska – Hajduk – psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowaną w metodzie "Birth Into Being" (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti – Vladimirowej. Prowadzi praktykę "Szczęśliwa Mama" - www.szczesliwa-mama.pl - gdzie udziela wsparcia psychologicznego dla kobiet planujących macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa. W swojej pracy reprezentuje podejście holistyczne. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem. Wierzy, że łączenie wszystkich aspektów funkcjonowania człowieka, daje możliwość odkrycia kim jesteśmy i życia w harmonii. Prowadzi także sesje Birth Into Being (kobiety/mężczyźni/pary).

Poniedziałek, 23 stycznia, godz. 10.00

Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy

Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń 

Środa, 25 stycznia, godz. 10.00

Jak prawidłowo pielęgnować dziecko?

Noszenie, ubieranie, rozbieranie, zmiana pieluchy i kąpanie mogą stać się czynnościami łatwymi, przynoszącymi mnóstwo radości dzieciom i ich rodzicom. Jak sprawić by takimi właśnie się stały? Zapraszamy na wspólne „trenowanie” pod okiem fizjoterapeutki Agnieszki Doroszuk, która pomoże okiełznać te czynności. Na zajęciach poznacie sposoby prawidłowej pielęgnacji Waszego dziecka, m.in.: różne sposoby noszenia dostosowane do jego wieku, kładzenie, podnoszenie, ubieranie, rozbieranie, zmiana pieluchy, kąpiel, sposoby układania na brzuchu czy pozycje do zabawy. Uzyskacie również wiele innych cennych informacji jak wpływać na zdrowy rozwój Waszego Maluszka.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Doroszuk - fizjoterapeutka ukończyła szkolenia w zakresie teorii i terapii Integracji Sensorycznej oraz rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych niemowląt. Od lat pracuje Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Serborne wykorzystując wiedzę i liczne praktyki w zakładach rehabilitacji leczniczej oraz szpitalach na oddziałach neurologicznych, ortopedycznych i opiekuńczo-ginekologicznych. Prywatnie  matka trójki wspaniałych dzieci.

Opis

Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” to prężnie działająca instytucja kultury zlokalizowana w pięknych, zabytkowych wnętrzach staropolskiego dworku. To wyjątkowe miejsce, w którym wielowiekowa historia łączy się ze współczesnością i tworzy kreatywną przestrzeń dla wielu projektów. W ofercie wydarzeń znajdują się koncerty, spektakle, wystawy, spotkania z podróżnikami i literatami. Przez całe lato, w piątkowe i niedzielne wieczory, w plenerze Dworku odbywają się festiwale muzyczne, gromadzące kilkusetosobową publiczność na każdym koncercie. Nie brakuje również atrakcyjnych zajęć edukacyjno-artystycznych dla najmłodszych: plastycznych, muzycznych, multimedialnych, teatralnych, czy kroju i szycia. „Dworek Białoprądnicki” to także studio nagrań i sześć podlegających mu Klubów Kultury na terenie 3 innych krakowskich dzielnic.

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Dworku Białoprądnickiego zapraszamy w poniedziałki i środy w godz. 10.00 – 13.00.

Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny.

Szczegóły na: http://dworek.eu/strefa-rodzica.html

Data: 2017-01-10 Pokaż metkę
Osoba publikująca: GRZEGORZ KOT
Podmiot publikujący: KKR
Tagi: dzieci, rodzina
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych