Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, 31-923 Kraków
Godziny otwarcia:

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Styczeń 2017 r.

NOWOHUCKA BAZA RODZINNA – nieformalne spotkania rodziców z dziećmi. Dla dzieci -  przestrzeń do zabawy, nawiązywania więzi, uczenie się relacji w grupie; dla rodziców – okazja do spotkania się i wymiany doświadczeń. Czas na konsultowanie programu Klubu Rodziców i partycypacyjne jego współtworzenie. Terminy 5.01, 12.01, 13.01, 19.01, 20.01, 26.01, 27.01 godz. 16:00-17:00.

12 stycznia, godz. 17:00 GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH - gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

13 stycznia, godz. 17:00 WARSZTATY DLA RODZICÓW – Robimy na drutach. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się podstawowych technik robienia na drutach.

14 stycznia, godz. 11:30  Projekt Wspólna Sobota: RODZINNY BAL KARNAWAŁOWY –  zabawa dla dzieci i rodziców, elementami tańców świata.

19 stycznia , godz. 17:00 GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH - gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

20 stycznia, godz. 17:00 KLUB OJCÓW: Majsterkowanie tatą: warsztaty kreatywne dla ojców i dzieci. Ojcowie z pomocą dzieci stworzą tablice interaktywne wspierające rozwój sensoryczny dzieci.

21 stycznia, godz. 11:30 Projekt Wspólna Sobota: Sąsiedzki Krąg – warsztaty kulinarne. Spotkanie w ramach programu Active Citizens. Będziemy gościć osoby z Ukrainy, które pokażą nam jak ugotować potrawy kuchni. Zapraszamy rodziny z dziećmi i nie tylko.

26 stycznia , godz. 17:00 GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH - gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

27 stycznia, godz. 17:00 WARSZTATY DLA RODZICÓW - Jak rozmawiać z dziećmi o ciele? – spotkanie z psycholożką. Na zajęciach porozmawiamy o tym, jak pomóc dziecku poznać własne ciało, jak o nim rozmawiać.

28 stycznia, godz. 11:30 Projekt Wspólna Sobota: DOBRA KASZA NASZA – kreatywne warsztaty rodzinne, z elementami sensoplastyki, warsztatów kulinarnych i warsztatów plastycznych.

Opis

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

Data: 2017-01-10 Pokaż metkę
Osoba publikująca: GRZEGORZ KOT
Podmiot publikujący: KKR
Tagi: dzieci, rodzina
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych