Krakowskie Forum Kultury - Klub Malwa
Klub Malwa funkcjonuje w strukturze Krakowskiego Forum Kultury od 1991 roku. Działalność Klubu opiera się na organizacji koncertów, festiwali, konkursów muzycznych oraz na edukacji dzieci, dorosłych i seniorów. Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu Klub oferuje rozszerzoną ofertę edukacyjną. Dla dzieci i młodzieży organizowane są warsztaty plastyczne i muzyczne oraz spotkania biblioteczne. Od września w Klubie Malwa działalność rozpoczął także Klub Rodziców. Dorośli i seniorzy mogą zapisać się na zajęcia z języka angielskiego, kreatywne spotkania, pozwalające odkryć zdolności manualne oraz wyjątkowe warsztaty teatralne. W Klubie można także uczestniczyć w zajęciach baletowych, kursach gry na instrumentach oraz ruchowych zajęciach relaksacyjnych.
Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w styczniu
Poniedziałki
10:30-11:15 - Teatranki
Zajęcia dla rodziców z dziećmi TEATRANKI to poranne spotkania wprowadzające najmłodszych w świat teatru. Będziemy uczyć się zabaw i ćwiczeń opartych na idei teatralizacji oraz opowiadania historii. Opowiemy Wam bajkę, czekają Was także wierszowane masażyki i tematyczne piosenki. Razem z nami w malwowych progach pojawią się także lalki teatralne.
16:20-17:00 - Zumbini®
Zumbini® to skoncentrowana na dziecku podróż do świata muzyki, ruchu i tańca. Jest to program edukacyjny, który wykorzystuje oryginalną muzykę i ruch do promowania umiejętności poznawczych, społecznych, motorycznych i emocjonalnych dzieci w wieku od 0 do 4 lat. Zajęcia prowadzone są częściowo w języku polskim, częściowo angielskim (co pozwala dziecku osłuchać się z językiem obcym i szybciej go przyswoić). Roczny program podzielony jest na cztery części: zimową, wiosenną, letnią i jesienną. Każda opowiada zupełnie inną historię, z inną muzyką i ciekawostkami.
Wtorki
9:30-10:15 - Bystry Bobas
Zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój małego dziecka.
Zajęcia są starannie dobrane są do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci, a zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażowane są wszystkie zmysły bobasów (wzrok, słuch, dotyk, węch, a w starszej grupie również smak), pojawiają się także piosenki w języku polskim i angielskim. Zajęcia są wspaniałą okazją do pierwszych kontaktów niemowlaka z innymi dziećmi, spędzenia miłego czasu wspólnie z innymi rodzicami, a ponadto dostarczają wszystkim wyśmienitej zabawy.
Środy
10:00-10:45 - Sensoplastyka®
Sensoplastyka® to wielokolorowa, multisensoryczna przestrzeń stymulująca rozwój społeczny, poznawczy i sensomotoryczny. Przygotowujemy bezpieczne produkty spożywcze o różnych barwach, teksturach i właściwościach, z którymi dzieci mogą wchodzić w dowolnie interakcje, samodzielnie decydując o swojej aktywności w czasie warsztatów. To zajęcia wpływające na wszystkie zmysły – nie tylko wzrok i słuch, ale przede wszystkim dotyk, węch i nawet smak. Dostępna przestrzeń, bezpieczeństwo materiałów i brak poleceń prowadzącego pozwalają każdemu na działania plastyczne na jego zasadach i we własnym tempie. Celem zajęć jest wspieranie rozwoju kompetencji intra- i interpersonalnych, mowy i rozwoju motorycznego, a przede wszystkim poczucia sprawstwa i samodzielności. Koniecznie zabierzcie ze sobą zapasowe ubrania, bo będzie się działo!
Czwartki
9:30-10:15 - MuzykujMy!
Zajęcia muzyczne w ramach Klubu Rodziców składają się z prostych piosenek, rytmiczanek, śpiewanek oraz układów tanecznych, w których aktywnie uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci). Zajęcia zawierają elementy metody Gordona, Batti Strauss oraz Pomelody.
11:30-12:00 - Gordonki z MeloBobasem
Zajęcia umuzykalniające MeloBobas według teorii uczenia się muzyki prof. E.E. Gordona, zwane popularnie gordonkami, wprowadzają najmłodsze dzieci w świat muzyki, pomagając im odkrywać bogatą przestrzeń dźwięków i rytmów (różnorodne skale i metrum). Zajęcia poprzez śpiew bez słów, rytmizację (pam, pam) i płynny ruch wpływają na rozwój najcenniejszego instrumentu człowieka, jakim jest jego ciało. Kształcą słuch muzyczny, doskonalą umiejętność śpiewania, wspierają i rozwijają ogólną koordynację ciała, rozwijają umiejętność płynnego poruszania się kluczową dla rozwoju poczucia rytmu. Pomagają także zbudować słowniki tonalne i rytmiczne będące bazą dla przyszłej muzycznej komunikacji i, co najważniejsze, IMPROWIZACJI.
KONTAKT:
Klub Malwa - Krakowskie Forum Kultury
ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków
Tel.: 500 308 626 / 12 411 61 16
E-mail: kfk@krakowskieforum.pl
Adres: | ul. Dobrego Pasterza 6, 31-416 Kraków |