KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Chełm - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi od 6 miesiąca do 3 lat. Są to cykliczne zajęcia wspierające kreatywną zabawę z dzieckiem, zajęcia edukacyjne propagujące ciekawostki rozwojowe, zajęcia językowe poszerzające percepcję dziecka. Strefa Rodzica to także miejsce gdzie można wymienić się między sobą swoimi doświadczeniami wychowawczymi.

Jak wygląda tydzień w Chełmie? Proponujemy: Kreatywne Poniedziałki (ceramika, plastyka-recykling, warsztaty szycia), Zdrowe Wtorki (zajęcia adaptacyjno-ruchowe, zdrowy kręgosłup oraz raz w miesiącu spotkanie z doradcą), Muzyczne Środy (zajęcia umuzykalniające) oraz Edukacyjne Piątki (gry i zabawy po angielsku, dogoterapia).

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


 

Poniedziałki

10:00 – 10:45

Logorytmika. Rodzaj zajęć łączących rytmikę oraz terapię logopedyczną. Wyjątkowe korzyści przynosi ona w pracy z dziećmi, ponieważ bazuje na naturalnej i prostej dla najmłodszych zabawie z rytmem. Zajęcia z logorytmiki nie wymagają od dzieci żadnego przygotowania ani określonego stopnia wrażliwości muzycznej.

 

11:00 – 11:45

Chuśtaniec. Taniec z maluszkiem zawiązanym w chuście bądź w nosidle miękkim. To 45 minut zdrowego ruchu, przy dobrej muzyce i w doborowym towarzystwie naszych dzieciaków:). Podczas zajęć będziemy inspirować się zasadami tańca w kręgu ale też pełną garścią czerpiemy z tańca współczesnego i szeroko rozumianej improwizacji. Nad wszystkim czuwa czujne oko doradcy noszenia.

 

Środy

11:00 – 11:45

Gordonki. Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 0-6 lat rozwijają zdolności muzyczne, a także wspierają umiejętności poznawcze, komunikacyjne czy motoryczne. Łączą różne skale i metra, pozwalając zaopatrzyć dziecko w jak największy zasób doświadczeń i materiału, który rozwija jego umysł. Istotą zajęć jest systematyczność, która zapewnia rozwój połączeń neuronowych, dając coraz szerszą bazę muzyczną. Wykorzystywane są predyspozycje dziecka do poruszania się i komunikacji bazując na niedyrektywnych formach kierownictwa. Na zajęciach najważniejsze jest dziecko, dlatego komunikacja prowadzona jest na spółgłoskach najbliższych dziecku tj.: „ba, da, pa” ,a ruch wynikający z naturalnych reakcji dziecka oparty na płynności wg. labana.

 

18:10 – 18:55

Pilates. System ćwiczeń fizycznych, który koncentruje się na wzmocnieniu mięśni core, czyli mięśni głębokich, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa i całego ciała. Ćwiczenia pilates są wykonywane w powolnym, kontrolowanym tempie, co pozwala na precyzyjne wykonanie ruchu i uniknięcie kontuzji. Zajęcia dedykowane są dla rodziców dzieci do 3 lat. 

 

Piątek 10 maja

10:30 – 11:15

Dogoterapia - spotkanie z Bajką, Ama lub Rico z wykwalifikowanymi pieskami-terapeutami.

 

Piątki 17 i 24 maja 

10:00 – 10:45

Gry i zabawy po angielsku. Głównym założeniem jest łączenie prawdziwej nauki z doskonałą zabawą. Dlatego też zajęcia są pełne prawdziwego, komunikacyjnego użycia języka, który uaktywniany jest poprzez to, co dzieci lubią najbardziej: gry, zabawy, piosenki, bajki, słuchowiska, ilustracje i zabawki.

 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Chełm - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Chełmska 16, 30-238 Kraków

Tel.: 533 356 006 / 12 425 24 93

E-mail: chelm@dworek.eu

www.chelm.dworek.eu

Adres: ul. Chełmska 16, 30 - 238 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-08-31
Data aktualizacji: 2024-05-13
Powrót