Stowarzyszenie Daleko Więcej, ul. Berka Joselewicza 28

Stowarzyszenie Daleko Więcej, ul. Berka Joselewicza 28
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Poprzez szeroki wachlarz działań pragniemy stworzyć możliwości rozwoju, dla tych, którzy takiej szansy wcześniej nie mieli, chcemy pomagać myśleć szerzej, patrzeć dalej i wierzyć, że można spełniać marzenia. Należy dodać, że przy tym bardzo lubimy dobrze się bawić i wszystko robimy z uśmiechem, czasem bardziej subtelnym, czasem od ucha do ucha...

Od lat współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej filia nr 3 w Krakowie. Naszym partnerem w działaniach jest firma CISCO Kraków, której pracownicy angażują się jako wolontariusze w wiele naszych akcji i wydarzeń.

Prowadzimy zajęcia dla dzieci Lelon Czyta Dzieciom - pewien tajemniczy LELON, przy pomocy naszych wolontariuszy czyta naszym małym przyjaciołom bajki uczy wielu ważnych rzeczy.  Wszystko okraszone jest dobrą zabawą i ciekawymi zajęciami.

Klub Rodziców prowadzony jest przy wsparciu finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

WRZESIEŃ 2019 r.

PONIEDZIAŁKI


09:30 - 11:00 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem


11:00 - 12:30 - Spotkanie ze specjalistą:
2.09.2019 - Rodzeństwo bez rywalizacji, czyli jak pomóc naszym dzieciom żyć w zgodzie
9.09.2019 - Rozwój mowy i rozwój zabawy u dzieci
16.09.2019 - Łagodne zakończenie karmienia piersią
23.09.2019 - Cel podjąć pracę
30.09.2019 - Jedzenie, które leczy


12:30 - 14:30 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali, możliwość współpracy z animatorem


WTORKI


14:00 - 16:00 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem
16:00 - 17:00 - Warsztaty rodzinnego muzykowania gr.II
17:00 - 19:00 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem


ŚRODY


9:30 - 12:00 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem
12:00 - 13:00 - Konwersacje po angielsku
13:00 - 14:30 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem


CZWARTKI


9:00 - 10:00 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem
10:00 - 11:00 - Warsztaty rodzinnego muzykowania gr. I
11:00 - 14:00 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem


PIĄTKI


9:30 - 10:30 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem
10:30 - 11:30 - Warsztaty twórcze i rozwojowe
11:30 - 14:30 - Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali,możliwość współpracy z animatorem
12:00 - 14:00 - Spotkanie przy kawie


SOBOTA

21.09.2019 - Spotkanie integracyjne pt. “MAM śniadanie”.

 

Spotkania ze specjalistami:

 

  • Poniedziałek 2 września 11:00 - 12:30

Temat spotkania - Rodzeństwo bez rywalizacji, czyli jak pomóc naszym dzieciom żyć w zgodzie.

Zakładając rodzinę często mamy w głowie cudowny obraz beztroski, w którym dzieci wesoło bawią się ze sobą, są roześmiane, dzielą się ze sobą, są miłe i uczynne dla siebie nawzajem. Niestety okazuje się, że często tak nie jest. Zamiast tego jesteśmy sfrustrowani kłótniami, wrzaskami, a nawet biciem się naszych dzieci. Na warsztatach porozmawiamy o rywalizacji między rodzeństwem, a także o sposobach radzenia sobie w przypadku małych konfliktów i tych większych. Dowiemy się jak nauczyć dzieci samodzielnie rozwiązywać swoje problemy, aby w naszym domu zapanował większy spokój.

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Adamus- pedagog z wykształcenia, a prywatnie mama dwóch charakternych córek.

 

  • Poniedziałek 9 września 11:00 - 12:30

Temat spotkania - Rozwój mowy i rozwój zabawy u dzieci.

Na spotkaniu omówione zostaną etapy rozwoju języka- najważniejsze umiejętności, które powinny pojawić się w danym wieku dziecka, rozwój komunikacji i słownika. Podane zostaną przykłady ćwiczeń do wykonywania w domu. Przyjrzymy się także zabawie, która stanowi istotny element w życiu dziecka, dostarczając nie tylko przyjemności, ale wpływając znacząco na na całościowy rozwój i dalszą naukę dziecka- kształtuje umiejętność naśladowania, rozumienia, rozwija motorykę, percepcję wzrokową i słuchową.

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kaptur- z wykształcenia polonistka, logopeda. Pracowała m.in. w Szkole Polskiej w Reykjaviku, obecnie w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej.

 

  • Poniedziałek 16 września 11:00 - 12:30

Temat spotkania - Łagodne zakończenie karmienia piersią.

Karmienie piersią to piękny czas dla mamy i dziecka. Nadchodzi jednak moment rozstania, który nie zawsze jest prosty dla każdej ze stron. W trakcie warsztatu porozmawiamy o tym:
● czym jest długie karmienie piersią i czy jest granica, do której należy
karmić
● jak przygotować się do zakończenia karmienia piersią
● od czego zacząć i na co zwrócić uwagę decydując się na zakończenie
karmienia piersią
● czy dzieci po odstawieniu od piersi przesypiają całe noce
● jaka jest rola partnera w procesie odstawiania
● co to jest samoodstawienie


Zapraszamy także mamy, które już zakończyły karmienie piersią i chciałyby podzielić się swoim doświadczeniem.

Spotkanie poprowadzi Kinga Pukowska Prezeska Fundacji Polekont – Istota Przywiązania. Od 2004 roku wspiera młodych rodziców na początku ich drogi w zakresie Rodzicielstwa Bliskości oraz Slow Parenting. Trenerka rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, coach i mediatorka. Działa również jako doula Stowarzyszenia Doula w Polsce, doradczyni chustowa oraz specjalistka w zakresie żywienia dzieci i dorosłych. Prywatnie żona i mama trójki dzieci w Edukacji Domowej. Swoje doświadczenia opisuje na blogu Pozytywy Edukacji.

 

  • Sobota 21 września 09:30 - 11:30

Spotkanie integracyjne pt. “MAM śniadanie”.

Ciepła kawa albo herbata, bogate, smaczne i zdrowe śniadanie, które ktoś dla Ciebie przygotuje i jeszcze po nim posprząta - brzmi jak marzenie? Możesz je spełnić! Zapraszamy Cię na specjalne śniadanie dla mam! Sobotni poranek to idealny moment, by tata mógł realizować się w roli rodzica, abyś Ty droga Mamo, mogła dołączyć do naszego grona. Porozmawiamy na wiele inspirujących tematów, zastanowimy się nad naszymi marzeniami, celami w życiu, nad tym, co nas wyróżnia i gdzie są nasze mocne strony, ale przede wszystkich spędzimy wspólnie czas. Koszt śniadania każdy pokrywa samodzielnie (około 25 zł).
Uwaga - miejsce może ulec zmianie. Szczegóły zostaną podane na Facebookowym fanpagu Klubu przed zbliżającym się wydarzeniem.

 

  • Poniedziałek 23 września 11:00 - 12:30

Temat spotkania - Cel podjąć pracę.

Na zajęciach omówienie będą narzędzia niezbędne do poszukiwania pracy: od czego zacząć, gdzie szukać pracy, portale społecznościowe oraz inne strony internetowe związane z tematyką poszukiwania pracy. Dowiemy się również jak przygotować dokumenty aplikacyjne: jakie są trendy w tworzeniu CV i LM, przygotowane CV pod kątem danego ogłoszenia, najważniejsze informacje jakie muszą pojawić się w CV.

Spotkanie poprowadzi Sylwia Barniak- Specjalista ds. Rekrutacji.

 

  • Poniedziałek 30 września 11:00 - 12:30

Temat spotkania - Jedzenie, które leczy.

Czy jedzenie może być lekarstwem? Czym możemy "ratować się" w sytuacjach kryzysowych w nadchodzącym sezonie infekcyjnym czy przy problemach
z układem pokarmowym? Co to jest dietoterapia i czy jest jedna dieta dobra dla wszystkich? Kilka słów o nietolerancjach i alergiach pokarmowych.

Spotkanie poprowadzi Kinga Pukowska Prezeska Fundacji Polekont – Istota Przywiązania. Od 2004 roku wspiera młodych rodziców na początku ich drogi w zakresie Rodzicielstwa Bliskości oraz Slow Parenting. Trenerka rozwoju osobistego i kompetencji miękkich, coach i mediatorka. Działa również jako doula Stowarzyszenia Doula w Polsce, doradczyni chustowa oraz specjalistka w zakresie żywienia dzieci i dorosłych. Prywatnie żona i mama trójki dzieci w Edukacji Domowej. Swoje doświadczenia opisuje na blogu Pozytywy Edukacji.

 

OPIS ZAJĘĆ STAŁYCH


Przestrzeń zabawy - to czas na luźne zabawy z dziećmi w naszej sali wyposażonej w zabawki i materiały edukacyjne, możliwość współpracy z animatorem, który podpowie w jakie zabawy można bawić się z dziećmi i jak twórczo spędzać wspólnie czas, a także okazja by poznać innych rodziców i opiekunów, wymienić się doświadczeniami i spędzić miło czas.
Spotkanie przy kawie - Wiemy jak trudno wyrwać się do kawiarni z maluchem u boku. Dlatego raz w tygodniu w naszym Klubie można właśnie “pójść do kawiarni” - a jednocześnie nie martwić się, co zrobić z dzieckiem. Rodzice i opiekunowie będą mogli sobie zamówić ulubioną kawę czy herbatę, zjeść coś pysznego i porozmawiać z innymi dorosłymi, a w tym czasie dzieci choć będą obok, będą miały do dyspozycji zabawki oraz towarzystwo innych maluchów. Na spotkanie przy kawie zapraszamy również osoby oczekujące potomstwa.
Warsztaty rodzinnego muzykowania (0 - 3 lat) - jest to program zajęć muzycznych dla całych rodzin z dziećmi prowadzony w języku angielskim w swobodnej, radosnej oraz sprzyjającej rozwojowi dziecka atmosferze. Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, taniec, śpiewanie piosenek po angielsku oraz gra na instrumentach muzycznych w mieszanej grupie wiekowej. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych. Zajęcia poprowadzą wykwalifikowanych nauczycieli, którzy prowadzą zajęcia muzyczne dla dzieci oraz zajęcia dla całych rodzin i współpracują z Power of melody.
Zajęcia rozwojowe i twórcze dla dzieci od 2 roku życia - dzieci mają bujną wyobraźnię i nieograniczone możliwości twórcze. Odpowiednio stymulowane rozwijają je jeszcze bardziej, a także nabywają różnych umiejętności niezbędnych w rozwoju dziecka. W ramach tych zajęć odbywać się będą zabawy sensoryczne, zajęcia plastyczne, a także zajęcia ruchowe z muzyką. Warsztaty te będą rozwijały sprawność manualną, dadzą okazję do poznawania różnych struktur, faktur, barw, zapachów i smaków, będą wspierały rozwój ruchowy oraz sensoryczny.
Konwersacje po angielsku - zajęcia prowadzone są metoda konwersacji, tak aby wyćwiczyć komunikatywność uczestników. Uczniowie mają styczność zarówno ze słowem pisanym, jak i filmami, jak również rozmowami ‚jeden na jeden’, co pozwala im na uczenie się użytecznych słów i zwrotów. Materiały używane podczas zajęć to artykuły z popularnych gazet, bądź filmiki opublikowane w internecie do wglądu publicznego, ale także materiały autorskie.

 

 

 

 

KONTAKT:

Stowarzyszenie Daleko Więcej

ul. Berka Joselewicza 28

www.dalekowiecej.pl

kontakt@dalekowiecej.pl

Adres:
ul. Joselewicza 28, 31-031 Kraków
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Elżbieta Puszkarz
Podmiot publikujący: KKR