KRAKÓW STAWIA NA RODZINĘ rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

XII Święto Rodziny Krakowskiej

Zagraj w zielone na Święcie Rodziny Krakowskiej

W maju serdecznie zapraszamy na coroczne Święto Rodziny Krakowskiej – święto integracji międzypokoleniowej i celebracji wspólnej zabawy oraz aktywnego, kreatywnego odpoczynku. W tym roku finałowe wydarzenie odbędzie się w niedzielę 26 maja – w wyjątkowy dzień, w Dzień Matki. Od piątku miejskie instytucje oraz firmy na co dzień świadczące usługi dla rodzin otworzą swoje podwoje, organizując szereg tematycznych atrakcji.

26 maja 2024 (niedziela) godz. 11-19 tereny zielone przy TAURON Arenie Kraków
24-26 maja 2024 (piątek-niedziela) w instytucjach kultury, sportu i rekreacji. 

Szczegółowe programy działań w instytucjach: PIĄTEK, SOBOTA, NIEDZIELA
Program działań w niedzielę na terenach zielonych przy Tauron Arenie – TUTAJ

 

XII ŚRK
Krakowska Karta Rodzinna

Święto Rodziny Krakowskiej odbędzie się już po raz dwunasty w ramach kampanii miejskiej „Kraków stawia na rodzinę”, w tym roku pod nowym hasłem „Zagraj w zielone z rodziną”. Zostanie poświęcone w dużej mierze takim zagadnieniom jak: edukacja ekologiczna, kontakt z przyrodą i zwierzętami w mieście, aktywne formy spędzania czasu na świeżym powietrzu, zdrowa żywność, zero waste, segregacja odpadów.

Święto w miejskich i komercyjnych podmiotach kultury, sportu i rekreacji - 24-26 maja

Przez trzy dni partnerzy Święta zorganizują pikniki rodzinne, konkursy plastyczne, spacery tematyczne, gry terenowe, wystawy z oprowadzeniem, akcje z zakresu ochrony zdrowia, a nawet wiślany spływ na galarze.

O edukację ekologiczną i historyczną najmłodszych zadbają m.in.: centrum „Symbioza”, krakowskie muzea, AGH, Biblioteka Kraków. Domy kultury i kluby rodziców z dziećmi do lat 3 przygotują eko-warsztaty, warsztaty muzyczne i teatralne, spotkania ze specjalistami. Będzie też okazja do zabawy w ogrodnika i sadzenia kwiatów!

Wśród licznych rozgrywek sportowych znajdzie się turniej tenisa stołowego i biegi: 8 KSOS Family Run i Bieg po Unii Europejskiej.

Atrakcje będą dla uczestników bezpłatne lub w preferencyjnych cenach.

Finał Święta - 26 maja (niedziela) w godz. 11-19

W niedzielę na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków odbędzie się finał Święta – rodzinny piknik z bogatym programem artystycznym oraz aktywnościami sportowymi i edukacyjnymi. Blisko 70 podmiotów miejskich oraz firm, w tym m.in. partnerzy gminnego programu Krakowska Karta Rodzinna 3+, przygotują prezentacje swojej działalności, konkursy z nagrodami, animacje dla dzieci i rodzin.

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą miasta dla krakowskich rodzin z zakresu aktywności sportowych i rekreacyjnych, kultury, edukacji, ochrony zdrowia, bezpieczeństwa.

Jak co roku, dużą publiczność zgromadzą zapewne pokazy psów ratowniczych oraz wyposażenia, sprzętu i pojazdów służb mundurowych (straży pożarnej, straży miejskiej, straży granicznej, policji i wojska). Tylko podczas Święta będzie można obejrzeć i zasiąść za kierownicą autobusu elektrycznego, czy mini zamiatarki do ulic.

Sportowym akcentem Święta będą gry i zabawy manualne dla osób w każdym wieku: badminton, bule, skakanki, fitness z instruktorem Dominiką Waksmundzką w ramach kampanii „Kraków w formie”, Nordic Walking, trening lekkoatletyczny dla dzieci.

Podczas wydarzenia będzie można bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne (np. mammografię dla kobiet), zasięgnąć porad zdrowotnych, w tym psychologicznych (z zakresu e-uzależnień) oraz wziąć udział w dobroczynnej akcji krwiodawstwa i adopcji bezdomnych zwierząt.

Dla najmłodszych zostanie zorganizowana strefa zabaw („dmuchańce”), a dla rodziców – strefa relaksu i gastronomii.

Wszystkie dzieci szczególnie zapraszamy na stoisko interaktywne Kreatech na zajęcia z robotyki (nauki programowania z Lego) oraz na spektakl ekologiczny „Ekosystem” przygotowany przez MOPS.

Program wydarzenia wzbogacą występy artystyczne dzieci, młodzieży i seniorów oraz o godz. 18:00 koncert gwiazdy wieczoru - zespołu coverowego LATAJĄCE TALERZE.

Święto Rodziny Krakowskiej to wspólny czas dla rodzin z dziećmi. Bądźcie z nami!

 

Program działań w instytucjach:

Piątek – do pobrania TUTAJ

Sobota – do pobrania TUTAJ

Niedziela – do pobrania TUTAJ

 

Program działań w niedzielę na terenach zielonych przy Tauron Arenie TUTAJ

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2024-05-13
Data aktualizacji: 2024-05-24
Powrót