KRAKÓW STAWIA NA RODZINĘ rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

IX Święto Rodziny Krakowskiej - podsumowanie

Święto Rodziny Krakowskiej w tym roku po raz pierwszy, ze względu na pandemię COVID-19, zostało zorganizowane w nowej, trzydniowej formule w dniach od 21 do 23 maja br. Motywem przewodnim Święta była aktywność sportowa i rekreacyjna oraz zachęcenie krakowskich rodzin do aktywności na świeżym powietrzu oraz szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

Krakowska Karta Rodzinna

Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone podmioty miejskie i komercyjne, zwłaszcza instytucje prowadzące działania na rzecz krakowskich rodzin oraz podmioty dbające o ich zdrowie, bezpieczeństwo i rozwój fizyczny. Wszystkie aktywności zostały tak przygotowywane by przeprowadzenie ich było zgodne z wytycznymi sanitarnymi i bezpieczne zarówno dla uczestników jak i organizatorów wydarzenia.

 

Kluby Sportowe, Młodzieżowe Domy Kultury, Centra Kultury, muzea, teatry oraz prywatne firmy prowadzące ośrodki sportowe i rekreacyjne bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie bogatej i różnorodnej oferty programowej w ramach Święta dla krakowskich rodzin (łącznie 60 podmiotów). Zorganizowane zostały gry terenowe, spacery tematyczne, rozgrywki sportowe dla całych rodzin oraz wystawy, warsztaty, pokazy i konkursy. Aktywności te odbywały się w różnych miejscach na terenie całego Krakowa tak by dostęp do nich był łatwy i bliski dla wszystkich krakowskich rodzin, jak również by udział w tych działaniach nie powodował gromadzenia się dużej ilości osób w tym samym miejscu i czasie. Program trzydniowych aktywności i atrakcji był dostępny na stronie Krakowskiej Karty Rodzinnej wraz z informacjami na temat organizatorów oraz warunkami udziału (część aktywności wymagała wcześniejszej rejestracji) oraz na stronie krakow.pl, na FB profilu Krakowski Generator Społeczny jak również stronach partnerów. Została również przygotowana i wydrukowana gazetka zawierająca harmonogram wydarzeń na Krakowskich Błoniach, która była w nakładzie 200 egzemplarzy dystrybuowana wśród uczestników wydarzenia.

Finalnie wydarzenia związane ze Świętem Rodziny Krakowskiej odbyły się w ponad 70 miejscach na terenie Krakowa oraz w Kopalni Soli w Wieliczce, zorganizowano około 200 różnych gier, wycieczek, wystaw, konkursów i pokazów, w których udział wzięło przeszło 5 500 osób.

Kulminacja Święta Krakowskiej Rodziny miała miejsce w niedzielę 23 maja br. na Krakowskich Błoniach oraz na parkingu przy hali TS Wisły od str. al. 3 Maja. Odbywały się tam różnorodne aktywności rekreacyjno-sportowe, w tym biegi dla dzieci w czterech kategoriach wiekowych – łącznie 550 uczestników, rodzinna sztafeta wielopokoleniowa nordic walking, w której uczestniczyło 60 rodzin (ponad 240 osób) oraz ćwiczenia i pokazy sportowe prezentujące różne dyscypliny, zwłaszcza te mało znane. Dużym zainteresowaniem cieszyły się różne gry i warsztaty sprawnościowe, ćwiczenia jogi, pokazy karate, czy możliwość sprawdzenia się na ergometrze wioślarskim.

Atrakcją, nie tylko dla najmłodszych gości Święta były pokazy służb mundurowych w tym:

  • pojazdów i sprzętu gaśniczego straży pożarnej demonstrowane przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Szkoły Aspirantów Pożarnictwa,
  • broni i sprzętu przeprowadzone przez żołnierzy z 6. Brygady Powietrznodesantowej,
  • specjalistycznego sprzętu w tym samochodu służbowego, robota pirotechnicznych IBIS PIAP (mini pokaz), kombinezonu pirotechnicznego, umundurowania specjalistycznego SG itp. oraz pokaz szkolenia psów służbowych prowadzone przez funkcjonariuszy Straży Granicznej,
  • na stanowisku Policji wszyscy chętni mogli przekonać się jak reaguje organizm podczas kolizji drogowej i jak ważne są prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa podczas podróży samochodem, ćwicząc w symulatorze dachowania i symulatorze zderzeniowym.

Dorośli uczestnicy nie tylko podziwiali sprzęt i wyszkolenie funkcjonariuszy, ale również zasięgali informacji i porad na konkretne, nierzadko bardzo specjalistyczne zagadnienia związane ze specyfiką służb mundurowych jak również na temat pracy i wymagań związanych z naborem do wybranych służb.

                   Nie mniejszym zainteresowaniem małych krakowianie cieszyła się ekspozycja pojazdów Zarządu Zieleni Miejskiej i Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania.

Zaprezentowane zostały miejskie rowery elektryczne, a specjaliści z zakresu ruchu drogowego udzielali porad na temat bezpiecznego poruszania się rowerem zwłaszcza w mieście oraz udostępniali materiały na temat dróg i ścieżek rowerowych na terenie Krakowa. Najmłodsi krakowianie mieli okazję wygrać wiele atrakcyjnych nagród w licznych grach i konkursach plastycznych, sprawnościowych oraz z wiedzy o Krakowie.

Wydział Komunikacji Społecznej zaprezentował nową miejską kampanię „Kraków w Formie”, której celem jest zachęcenie krakowian do aktywności fizycznej oraz pokazanie bogactwa infrastruktury sportowej znajdującej się na terenie miasta. Na stanowisku Wydziału krakowianie mogli bezpłatnie skorzystać m.in. z relaksacyjnej sesji jogi na matach oraz wysłuchać wykładu o zdrowym odżywianiu z ajurwedą, porad dotyczących terenowej jazdy na rowerze. Dużą atrakcją było poznanie drużyny lacrosse KINGS Kraków, której zawodnicy w trakcie całej imprezy lacrosse organizowali pokazy gry oraz prezentowali pełny instruktarz i zasady tego rzadkiego sportu. W czasie całego wydarzenia przeprowadzane były konkursy z wiedzy o Krakowie oraz zdrowym i aktywnym trybie życia, a także działało plenerowe studio fotograficzne. Zainteresowani mieszkańcy otrzymywali liczne miejskie upominki i publikacje m.in. dwutygodnik kraków.pl oraz Instrukcję Obsługi Miasta 2021.

MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej zaprezentowało nietypową dla wydarzeń plenerowych aktywność „Muzeum na Błoniach” czyli mobilną Kolekcję MOCAK-u i połączoną z nią akcję „Radość życia" oraz przestrzeń relaksu wokół autobusu. Aktywności kulturalne proponowane przez pracowników MOCAK-a i Lotnej Czytelni cieszyły się dużym zainteresowaniem odwiedzających, stanowiąc kolejny dowód na to, że choć krakowianie są różni i mają różne zainteresowania to lubią spędzać czas zarazem aktywnie i kulturalnie.

Dodatkową atrakcję dla uczestników Święta stanowił Wawel Truck – interaktywna ciężarówka pełna słodkości. Mobilny świat zabaw, pełen słodyczy, gier i aplikacji wraz z wyjątkową strefą chillout przyciągnął wielu najmłodszych członków krakowskich rodzin.

Atrakcyjną również propozycją dla uczestników Święta okazało się stoisko spisowe Urzędu Statystycznego w Krakowie gdzie dorośli krakowianie oraz mieszkańcy gmin sąsiednich jak np. Skawina, Niepołomice itp. chętnie korzystali z możliwości dokonania samospisu internetowego i pomocy pracowników GUS, którzy odpowiadali też na wiele pytań dotyczących Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego organizacji. Dzieci odwiedzające stoisko promujące spis mogły zmierzyć ze statystycznymi łamigłówkami, zagadkami i rebusami.

W śród uczestników święta dobrze widoczną grupą i bardzo zaangażowaną w różnorodne aktywności byli seniorzy, którzy na Krakowskie Błonia przybyli z całymi rodzinami udowadniając, że Kraków jest miastem rodzin wielopokoleniowych, otwartych i aktywnych. Z zaangażowaniem i pasją brali oni udział w grach zręcznościowych takich jak boule i molkky, tworzeniu kompozycji kwiatowych oraz działając w wolontariacie
(aż 80 wolontariuszy!) służyli pomocą i informacją na temat dedykowanych aktywności dla mieszkańców naszego miasta.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami zaprezentowało swoich podopiecznych zachęcając do przemyślanych adopcji bezdomnych zwierząt oraz do wsparcia schroniska przez zbiórkę datków do puszki – finalnie zebrano prawie 800 zł.

Pracownicy służby zdrowia reprezentujący Szpital Miejski Specjalistyczny
im. G. Narutowicza, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika oraz Uzdrowisko Kopalnia Soli „Wieliczka” prowadzili badania i porady min. dietetyczne, analizę składu ciała, badanie stóp w kierunku płaskostopia, pokazy ćwiczeń oddechowych, badanie KTG po 36 tygodniu ciąży, masaż noworodka i wiele innych. Odbyły się również szkolenia min. z zakresu wspomagania laktacji, pierwszej pomocy itp. Przeprowadzone zostały pokazy z zakresu ratownictwa, w tym udzielanie pierwszej pomocy najmłodszym, chętni mogli przećwiczyć prawidłowe wykonanie masażu serca pod okiem doświadczonych ratowników. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przeprowadziło zbiórkę krwi, finalnie podczas Święta krakowianie oddali prawie 15 litrów krwi.

Ze względu na czas epidemii Covid-19, w wyniku którego wszyscy mieszkańcy Krakowa doświadczyli izolacji społecznej, niezwykle istotne stały się działania mające na celu poprawę kondycji psychicznej. Dlatego też na terenie Centrum Sportu Niepełnosprawnych Hala
100-lecia Cracovii, tuż przy Błoniach, w komfortowych i intymnych warunkach (po wcześniejszej rejestracji telefonicznej) mieszkańcy mieli możliwość skorzystania z porad psychologów, psychiatrów i terapeutów. Z możliwości tej skorzystało łącznie 28 osób, w tym 19 stacjonarnie, a 9 osób on-line. Ponadto bezpośrednio w centrum wydarzeń, na Krakowskich Błoniach specjaliści psychoterapii uzależnień, psychologowie i radcy prawni na stoisku Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień, udzielali porad i konsultacji w zakresie problematyki uzależnień. Osoby korzystające z porad najczęściej poszukiwały odpowiedzi na pytanie jak zmotywować kogoś bliskiego do rozpoczęcia terapii uzależnienia od alkoholu, narkotyków, hazardu oraz jak przebiega procedura zobowiązania do leczenia odwykowego. Rodzice pytali o zagrożenia wynikające z nadużywania przez dzieci i młodzież cyfrowych mediów, w szczególności telefonu oraz gier komputerowych, a także jak chronić nastolatków przed zachowaniami ryzykownymi. Wśród uczestników wydarzenia rozdystrybuowano wiele materiałów edukacyjnych w formie poradników i informatorów, w tym na temat zagrożeń wynikających z sięgania po alkohol, narkotyki, rozpoznawania symptomów sięgania po substancje oraz miejsc, w których można skorzystać ze specjalistycznej pomocy w Krakowie. Udzielono 70 porad i informacji bezpośrednich oraz przekazano 430 tematycznych broszur i ulotek.

Łącznie na terenie Krakowskich Błoń, parkingu przed halą TS Wisły oraz w Centrum Sportu Niepełnosprawnych swoje stanowiska prezentowało 36 instytucji, firm i stowarzyszeń, przeprowadzonych zostało ponad 100 konkursów, pokazów i prezentacji. W ciągu trwania Święta w godzinach od 10.00 do 15.30 przez teren imprezy przewinęło się ok. 10 000 osób. Pierwotnie zakończenie wydarzenia planowane było na godzinę 18.00 jednak z powodu nagłego pogorszenia się warunków atmosferycznych zostało ono zakończone wcześniej.

Relacje z Błoń można było śledzić za pośrednictwem internetu – przeprowadzonych zostało 5 relacji na żywo, które zostały wyświetlone łącznie 1 681 razy i uzyskały łącznie 71 pozytywnych reakcji i komentarzy. Natomiast post dotyczący Święta na profilu FB Krakowskiego Generatora Społecznego z relacją z wydarzenia oglądnęło 1 789 odbiorców, zyskał on 28 pozytywnych komentarzy i 5 udostępnień. Informacje o Święcie pojawiły na antenie 3 programu Polskiego Radia. Wydarzenie to było również szeroko komentowane na różnych profilach informacyjnych i spotkało się z bardzo przychylnymi komentarzami odbiorców, wskazującymi, iż Kraków jako jedno z pierwszych miast, przełamał pandemiczny impas i zorganizował dla swoich mieszkańców wydarzenie plenerowe tak bardzo potrzebne po wielu miesiącach izolacji społecznej.

 

 

fot. b. Świerzowski (27).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (72).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (22).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (65).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
12.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
14.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
152.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
164.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
166.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
168.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
172.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
178.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
183.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
189.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
191.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
202.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
23.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
230.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
243.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
252.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
258.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
270.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
286.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
5.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
50.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
6.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
62.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
8.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
9.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
agan (1).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej AgaN
agan (17).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej AgaN
agan (20).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej AgaN
agan (3).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej AgaN
agan (7).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej AgaN
fot. b. Świerzowski (1).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (11).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (116).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (118).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (120).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (123).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (13).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (131).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (135).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (139).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (144).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (21).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (58).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (61).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (77).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (80).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (85).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
fot. b. Świerzowski (86).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej B. Świerzowski
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MOCAK
8.Śrk w mdk im. j. korczaka.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MDK im. J. Korczaka
9. Śrk w mdk im.j. korczaka.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MDK im. J. Korczaka
klub rodziców_stowarzyszenie siemacha (4).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej SIEMACHA
klub rodziców_stowarzyszenie siemacha (7).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej SIEMACHA
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Ośrodek Kultury Nowa Huta
biblioteka kraków (1).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Biblioteka Kraków
biblioteka kraków (2).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Biblioteka Kraków
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Centrum Kultury Podgórza
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej GUS
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Krakowskie Forum Kultury
ks rajsko (2).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej KS Rajsko
ks rajsko (3).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej KS Rajsko
ks rajsko (4).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej KS Rajsko
ksos (2).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej KSOS
ksos (4).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej KSOS
ksos (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej KSOS
ksos (8).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej KSOS
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MDK im. Bursy
mdk reymonta (10).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MDK Reymonta
mdk reymonta (3).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MDK Reymonta
mdk reymonta (9).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MDK Reymonta
mdk reymonta.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MDK Reymonta
mlzpit krakowiak (5).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MLZPiT Krakowiak
mlzpit krakowiak (8).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MLZPiT Krakowiak
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MOPS
mos wschÓd (5).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MOS Wschód
mos wschÓd (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MOS Wschód
mos wschÓd (9).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MOS Wschód
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej MOPS Podgórze
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Muzeum AK
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka
nowohuckie centrum kultury (4).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Nowochuckie Centrum Kultury
nowohuckie centrum kultury.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Nowochuckie Centrum Kultury
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Teatr Ludowy
Śródmiejskie centrum kultury (8).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Śródmiejskie Centrum Kultury
Śródmiejskie centrum kultury.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Śródmiejskie Centrum Kultury
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Przewrotki
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Reni Sport
ts wisła (16).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej TS Wisła
ts wisła (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej TS Wisła
willa decjusza (10).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Willa Decjusza
willa decjusza (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Willa Decjusza
zamek królewski na wawelu karta tytułowa gry.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Zamek Królewski na Wawelu
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej Zamek Królewski na Wawelu
fot. b. Świerzowski (27).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (72).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (22).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (65).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
12.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
14.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
152.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
164.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
166.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
168.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
172.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
178.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
183.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
189.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
191.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
202.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
23.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
230.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
243.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
252.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
258.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
270.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
286.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
5.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
50.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
6.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
62.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
8.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
9.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
agan (1).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
agan (17).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
agan (20).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
agan (3).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
agan (7).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (1).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (11).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (116).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (118).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (120).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (123).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (13).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (131).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (135).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (139).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (144).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (21).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (58).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (61).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (77).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (80).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (85).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
fot. b. Świerzowski (86).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
8.Śrk w mdk im. j. korczaka.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
9. Śrk w mdk im.j. korczaka.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
klub rodziców_stowarzyszenie siemacha (4).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
klub rodziców_stowarzyszenie siemacha (7).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
biblioteka kraków (1).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
biblioteka kraków (2).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ks rajsko (2).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ks rajsko (3).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ks rajsko (4).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ksos (2).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ksos (4).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ksos (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ksos (8).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mdk reymonta (10).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mdk reymonta (3).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mdk reymonta (9).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mdk reymonta.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mlzpit krakowiak (5).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mlzpit krakowiak (8).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mos wschÓd (5).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mos wschÓd (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
mos wschÓd (9).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
nowohuckie centrum kultury (4).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
nowohuckie centrum kultury.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
Śródmiejskie centrum kultury (8).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
Śródmiejskie centrum kultury.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ts wisła (16).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
ts wisła (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
willa decjusza (10).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
willa decjusza (6).jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
zamek królewski na wawelu karta tytułowa gry.jpg-IX edycja Święta Rodziny Krakowskiej
pokaż metkę
Osoba publikująca: Agnieszka Nowińska
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2021-06-16
Data aktualizacji: 2021-06-18
Powrót