Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

O Programie Krakowska Karta Rodzinna 4+

DUŻA RODZINA TO POWÓD DO DUMY!

Doceniając trud wychowania i opieki nad dziećmi Gmina Miejska Kraków rozpoczęła realizację Programu 4 + działającego w ramach Krakowskiej Karty Rodzinnej.

Krakowska Karta Rodzinna to program Gminy Miejskiej Kraków mający na celu:

·  promowanie modelu rodziny z dziećmi oraz kształtowanie pozytywnego wizerunku rodziny wielodzietnej

·  umacnianie rodziny oraz wspieranie realizacji funkcji rodziny wielodzietnej

·  poprawę warunków materialnych i wzmocnienie kondycji krakowskich dużych rodzin

Program ten skierowany jest do rodzin wielodzietnych zamieszkałych na terenie Gminy, posiadających czworo lub więcej dzieci. W ramach programu „Krakowskiej Karty Rodzinnej4+”, wydawane są karty uprawniające do korzystania z prężnie funkcjonującego i ciągle rozwijającego się systemu ulg i rabatów skierowanych do rodzin wielodzietnych, z co najmniej czwórką dzieci, dla których ważna jest integracja wewnątrzrodzinna oraz zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży z tych rodzin.

Ulgi i rabaty obowiązują w instytucjach miejskich takich jak – muzea, teatry, ośrodki sportowe, ośrodki kultury, ZOO.

Dodatkowo  do naszego projektu zgłosiły się liczne podmioty komercyjne -sklepy, szkoły językowe, punkty usługowe, centra handlowe, centra medyczne i apteki, studia odnowy biologicznej, biura nieruchomości oraz sprzedawcy usług internetowych.Program ma charakter otwarty.Wszystkich tych, którzy pragnęli by przyłaczyć się do niego zapraszamy do wypełnienia prostego formularza.

Od 2 stycznia 2012 r w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miasta Krakowa ul. Stachowicza 18 pokój 216 można złożyć wniosek o wydanie/przedłużenie karty KKR 4+. Wnioski dostępne są w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych oraz na stronie.

Każdy członek rodziny wielodzietnej otrzyma imienną kartę, ważną przez rok od daty wydania. Uprawnia ona do uzyskania ulg przy korzystaniu z usług instytucji oraz firm, biorących udział w programie. Lokale uczestników będą oznaczone specjalną naklejką informacyjną KKR 4+.

Dokładne zasady przyznawania oraz dystrybucji kart określone są Zarządzeniem Prezydenta Miasta Krakowa nr 3214 z dnia 7 listopada 2013 w sprawie realiazacj Programu pn. Krakowska Karta Rodzinna 4+

regulamin

Wzór karty

Wzór naklejki

Wzór wniosku

Systematycznie odwiedzaj naszą stronę internetową www.kkr.krakow.pl i śledź informacje o kolejnych ulgach i rabatach oraz o nowych partnerach, którzy swoją ofertą chcą wesprzeć program KKR 4+.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KAROLINA ŁYPACZEWSKA
Podmiot publikujący: Portal KKR
Data publikacji: 2012-05-10
Data aktualizacji: 2013-11-12
Powrót