Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

 Klub Karino - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Listopad 2017 r.

KLUBOWA SKARBNICA RODZINNA

  • 8 listopada, godz.16.00-17.30 Zajęcia plastyczne „Kukurydziane cudeńka”

Zajęcia plastyczne wspierające rozwój emocjonalno - społeczny dzieci. Dzieci z pomocą rodziców wykonywać będą przestrzenne prace z wykorzystaniem kukurydzy jako tworzywa głównego. Ponadto wykorzystane zostaną naturalne dary jesieni, takie jak: kasztany, żołędzie, liście oraz wybrane warzywa. Z prac powstanie wystawa „Słoneczna jesień
z kukurydzą”.

  • 15 listopada, godz. 16.00 – 17.30 Zajęcia teatralne dla dzieci „Pudełko pełne wyobraźni”

Kolejna część zajęć teatralnych dla dzieci i rodziców. Tym razem dzieci znajdą się w dżungli pośród wielu drapieżnych zwierząt. Dzieci za pomocą dźwięków, ruchów i postawy swojego ciała będą naśladować wybrane zwierzęta. Uczestnicy zajęć postarają się lepiej mówić i się ruszać, świadomie używać swoich rąk, nóg, głosu. Zajęcia skierowane są na radosne odkrywanie siebie i świata

  • 22 listopada,  godz.16.00-18.00 Ruch i zabawa „Siała baba mak”

Krótkie wierszyki, wyliczanki i piosenki, które pomogą rozróżniać ton głosu. Dzieci poznają różne modulacje głosowe od szeptu do krzyku, uczą się mówić półgłosem, głośno, cienko, grubo, szeptem, uczą poruszać się wolno i szybko.

Zabawy dywanikowe oraz muzyczno-ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanzy i małych chusteczek animacyjnych. Zajęcia adaptacyjno – integracyjne w kameralnej grupie. Przeznaczone dla maluszków w wieku od 1 roku i ich rodziców. Są to zajęcia dla rodziców, którzy chcą wspierać rozwój swoich pociech poprzez zabawę i kontakt z grupą rówieśniczą.

  • 27 listopada, godz. 16.30-18.30 Andrzejki w Klubie Rodziców

Grupa Estradowa „Maska” zaprasza dzieci i rodziców na wyśmienitą andrzejkową zabawę.  Będą andrzejkowe wróżby, zabawy, tańce oraz wspaniałe stroje i pyszne przekąski. Andrzejki odbędą się w scenerii dyniowych lampionów i magicznych świec.

  • 29 listopada, godz. 16.00-18.00 Warsztaty wokalne „Dźwiękolandia” 

Po raz drugi dzieci i ich rodzice spotkają się w Klubie Rodziców z Karolem Dziedzicem.  Odbędą się kolejne warsztaty muzyczne, podczas których wykorzystane zostaną umiejętności wokalne dzieci. Nadal odbywać się będzie praca nad głosem, oddechem, dykcją, emisja głosu. Warsztaty „Dźwiękoladnia" to artystyczne działania muzyczne łączące twórczy potencjał dzieci i aktywowanie wyobraźni muzycznej przy pomocy instrumentów muzycznych (gitara, keyboard).

SPOTKANIA ZE SPECJALISTĄ

  • 6 listopada, godz.18.00-19.00  Spotkanie z psychologiem 

Tematem zajęć będzie „Poprawa relacji i więzi wewnątrz rodzinnych rodzic-dziecko, dziecko-dziecko, dziadkowie – wnuki”.

  • 13 listopada, godz. 18.00-20.00 Spotkanie z dietetykiem

Na spotkaniu rodzice dowiedzą się o zasadach wprowadzania diety, o nawykach żywieniowych stosowanych na co dzień w rodzinach, dowiedzą się również o tym, że należy pokazywać swoim codziennym przykładem jak się odżywiać, gdyż dzieci biorą przykład z rodziców i bezwiednie przenoszą ich nawyki żywieniowe. Na koniec spotkania dla wszystkich uczestników sok ze świeżych warzyw i owoców.

  • 20 listopada, godz. 18.00-20.00 Spotkanie ze specjalistą - masaż niemowlęcy

Podczas zajęć młode mamy dowiedzą się jak przygotować się do masażu niemowlęcia, oraz jak go wykonać. Dowiedzą się o korzyściach dla rodzica i dziecka jakie wiążą się z masażem niemowlęcia. Dotyk kochającego opiekuna wzmacnia więź pomiędzy nim a niemowlakiem. Delikatne masowanie ciała niemowlęcia poprawia rozwój mózgu, pobudza układy w organizmie dziecka i wspomaga trawienie. Dzieci, które są poddawane masażowi mają mniejszy problem z gazami, zaparciami i przekrwieniem. Poza tym są bardziej zrelaksowane i lepiej śpią.

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Karino Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Truskawkowa 4)

Tel. 12 681 02 00, e-mail: karino@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Karino

ul. Truskawkowa 4, os. Chałupki

tel. 12 681 02 00 (poniedziałek-piątek 14.00-20.00)

www.krakownh.pl/klub/klub-karino/11.html

karino@krakownh.pl

Adres:
ul. Truskawkowa 4, 31-985 Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR