Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Maj 2017

9 maja (wtorek) godz. 15.30 – 17.00 Dogoń Żyrafę pod piankową pierzynką

Co można znaleźć pod pierzynką? A co można znaleźć pod piankową pierzynką? Co tam się schowało? Czy to jest małe czy duże? Okrągłe czy kwadratowe? Na te pytania wspólnie z Żyrafą poszukamy odpowiedzi na wtorkowych zajęciach w Klubie 303. Będą też ulubione wierszyki i rymowanki, zabawy małymi chusteczkami i dużą chustą. Na koniec zajęć oczywiście znajdzie się czas na wyciszenie…

12 maja (piątek) godz. 10.00 – 11.00 Spotkanie ze specjalistą – gimnastyka dla Rodzica i Dziecka

Ćwiczenia poprawiające postawę u dzieci, ćwiczenia na płaskostopie oraz zabawy sportowe pod okiem instruktora.

godz. 11.00 – 12.00 Wolna Strefa Rodzica i Dziecka

Otwarta strefa zabaw, gdzie pod opieką Rodziców dzieci będą mogły spędzić czas na zabawie
z rówieśnikami.

16.05  (wtorek) godz. 15.30 – 17.00 Dogoń Żyrafę i muzyczne pudełka

Czy groch może grać? A może ryż gra lepiej? A co na to kasza? Czy małe pudełko wydaje dźwięk cichy czy głośny? A duże pudełko, co z nim? Wspólnie z Żyrafą spróbujemy stworzyć kolorowe instrumenty, aby na koniec zagrać koncert. Zajęcia rozpoczniemy rozgrzewką, aby małe i duże paluszki podołały tak trudnemu wyzwaniu, jak budowa instrumentów J Nie zabraknie też zabaw z dużą chustą i małymi chusteczkami oraz dużym tunelem i małymi tunelikami.

19.05 (piątek) godz. 10.00 – 11.00  Spotkanie ze specjalistą – gimnastyka dla Rodzica i Dziecka

Ćwiczenia poprawiające postawę u dzieci, ćwiczenia na płaskostopie oraz zabawy sportowe pod okiem instruktora.

godz. 11.00 – 12.00 Wolna Strefa Rodzica i Dziecka

Otwarta strefa zabaw, gdzie pod opieką Rodziców dzieci będą mogły spędzić czas na zabawie z rówieśnikami.

23.05  (wtorek) godz. 15.30 – 17.00 Dogoń Żyrafę i niespodzianka dla Mamy

Czy Mama lubi niespodzianki? Jaką niespodziankę mogą przygotować małe rączki? Z okazji Dnia Mamy, który zbliża się wielkimi krokami, dzieci będą miały okazję przygotować coś miłego dla Mamusi. Ale, aby móc coś przygotować, na wstępie rozgrzejemy paluszki - żeby mogły tworzyć, nasze buźki – żeby mogły się uśmiechać i nasze nóżki – żeby mogły skakać. Na koniec nie zabraknie oczywiście utulanek – wyciszanek.

30.05 (wtorek) godz. 15.30 – 17.00 Dogoń Żyrafę i podwórkowe gry Mamy i Taty

Czy jak Mama była mała to rysowała kredą? Czy Tata grał w „klasy”? Czy uda mi się pójść po „ślimaku”?  Co można zrobić z liny? Jeśli pogoda dopisze wtorkowe spotkanie z Żyrafą odbędzie się
w plenerze, jeśli nie- spróbujemy pobawić się w podwórkowe gry w sali widowiskowej Klubu 303. Jednak na początek dzieci spróbują same poprowadzić rozgrzewkę. Nie zabraknie też baniek mydlanych, zabaw z chustą oraz wszelkich podwórkowych harców.

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR