Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Kwiecień 2017

4 kwietnia (wtorek)  15.30 - 17.00  DOGOŃ ŻYRAFĘ i makaronowe ślimaki

Dogoń Żyrafę – rodziny uczestniczą w zajęciach podzielonych na kilka aktywności: zabawa paluszkowa, edukacyjna, dźwiękowa, plastyczna, zabawa ruchowa lub taniec, charakteryzacja, ćwiczenia teatralne, teatr cieni, ćwiczenia wstępne z żonglowania.    

Jak długi może być makaron? Czy ślimaki chodzą szybko czy wolno? A co się stanie jak powstanie makaronowy ślimak? A może uda się stworzyć inne makaronowe zwierzaki? Na początku oczywiście nie zabraknie rozgrzewających rymowanek, a na koniec wyciszanek.

11 kwietnia (wtorek)  15.30 - 17.00  DOGOŃ ŻYRAFĘ pod piankowa pierzynką

Co można znaleźć pod pierzynką? A co można znaleźć pod piankową pierzynką? Co tam się schowało? Czy to jest małe czy duże? Okrągłe czy kwadratowe? Na te pytania wspólnie
z Żyrafą poszukamy odpowiedzi. Zanim przejdziemy do poszukiwań rozgrzejemy się recytując ulubione wierszyki i rymowanki, pobawimy się małymi chusteczkami i dużą chustą. Na koniec zajęć oczywiście znajdzie się czas na wyciszenie…

14 kwietnia (piątek) 10.00-12.00 SPOTKANIE Z TEATREM druga odsłona

Co to jest scenografia teatralna? Czy w domu też można zrobić scenografię? Jaką scenografię można stworzyć na Wielkanoc? Wspólnie z dziećmi podczas tego spotkania przygotujemy różnego rodzaju dekoracje. Będzie to czas na kreatywne spędzenie piątkowego przedpołudnia, dzieci będą mogły poćwiczyć rączki, paluszki, a Rodzice „puścić wodze wyobraźni”.

18 kwietnia (wtorek)  15.30 - 17.00  DOGOŃ ŻYRAFĘ i Kopciuszek

Kto zna Kopciuszka? Kto się chce zmienić w Kopciuszka? Co łatwiej wziąć w małe rączki: fasolę czy groch? Do którego kubeczka włożyć nasionka? Jeśli macie ochotę na „Kopciuszkowe zabawy” serdecznie zapraszamy na zajęcia Dogoń Żyrafę. Podczas wtorkowego spotkania zarówno małe, jak i duże rączki będą miały okazję poćwiczyć sprawność… będzie to też pora na rozwijanie spostrzegawczości. Nie zabraknie też paluszkowych wierszyków, rozgrzewki, zabaw z kolorową chustą czy tunelem.

21 kwietnia (piątek) 10.00-12.00 SPOTKANIE Z LOGORYTMIKĄ

Jak ćwiczyć z dzieckiem, aby rozwinąć poczucie rytmu przez ruch? Co zrobić aby dziecko prawidłowo oddychało? W jaki sposób nauczyć dziecko szybkiej reakcji na bodziec dźwiękowy, wzrokowy i ruchowy? Podczas piątkowego spotkania Rodzice wraz z dziećmi będą mieli okazję poznać wybrane ćwiczenia, które później można spokojnie stosować
w domu, aby dziecko prawidłowo rozwijało mowę.

25 kwietnia (wtorek)  15.30 - 17.00  DOGOŃ ŻYRAFĘ i ślady na mące

Czyje to rączki? Czyje to stópki? A jaki ślad zostawi wąż? A jakie ślady zostawia pies? Czy można narysować coś na mące? Wraz z Żyrafą na wtorkowym spotkaniu przyglądniemy się wszelkim śladom dużym i małym. Sami też spróbujemy odbić ślady rąk, stóp, a może nawet uda nam się stworzyć mąkowe arcydzieło.

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR