Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Listopad 2017

GIMNASTYKA

6, 13, 20, 27 listopada 2017 (poniedziałek) godz. 15:00-15:45 – Gimnastyka z brzuszkiem i maluszkiem

Gimnastyka dla kobiet w ciąży i z niemowlakiem po porodzie. W programie zajęć: ćwiczenia wzmacniające mięśnie ud, krocza, ćwiczenia oddechowe przygotowujące do porodu, ćwiczenia BPU po porodzie oraz seria ćwiczeń wzmacniających i rozciągających mięśnie, korygujących ewentualną nadwagę, kształtujących sylwetkę sprzed porodu.

KONSTRUOWANIE

8, 22 listopada 2017  (środa) godz. 18:30-20:00 – Złota Rączka

Warsztaty konstruktorskie dla ojców z synami – specjalnie dla nich stworzona zostanie męska przestrzeń, gdzie w soboty będą mogli wspólnie popracować i stworzyć coś niesamowitego. Zajęcia pod okiem „złotej rączki”, która zawsze będzie służyć radą i wcześniej instruować, co i jak należy wykonać.

WARSZTATY

6, 13, 20, 27 listopada 2017  (poniedziałek) 17:00-18:30– Dogoń Pegaza

Międzypokoleniowe kreatywne zajęcia dla dzieci 6-9 lat i ich opiekunów. Zajęcia podzielone będą na różne aktywności, w listopadowym programie zostały zaplanowane:

  • 6 i 13 listopada 2017 – Bum Bum Rurki – zajęcia rytmiczno-muzyczne
  • 20 listopada 2017 – Z rodzicem do cyrku – warsztaty cyrkowe
  • 27 listopada2017 – Zabawy podwórkowe – warsztaty dawnych i współczesnych zabaw podwórkowych

SPOTKANIA ZE SPECJALISTĄ

10 listopada 2017 (piątek) godz. 10:00-12:00 – Wszystko o masażu

W ramach zajęć rodzice poznają techniki masażu niemowląt oraz dzieci przedszkolnych.
W programie instruktaż, ćwiczenia praktyczne oraz zabawy podłogowe.

Spotkanie poprowadzi: Barbara Górecka - dyplomowana masażystka, od 1996 roku zajmuje się masażem. Ukończyła INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY ZIOŁOWEJ I AROMATERPII (THE INSTITUTE OF TRADITIONL HERBAL MEDICINE AND AROMATHERAPY) w Londynie otrzymując dyplom w 1998 roku. Posiada niezbędną wiedzę i wieloletnie doświadczenie zdobyte przez praktykowanie masażu w kraju i za granicą. W swojej pracy zawodowej jako masażystka stosuje różne techniki masażu. Jest specjalistką w zakresie masażu w okresie ciąży oraz masażu dla matek karmiących, posiada szeroką praktykę w tym zakresie oraz odpowiednie przeszkolenie zdobyte w MIDDLESEX SCHOOL OF COMPLEMENTARY MEDICINE, The Evadell Natural Therapy Centre. W zakresie masażu leczniczego współpracowała z sanatorium
w Iwoniczu Zdroju.

ZABAWA

26 listopada 2017 (niedziela) godzina 16-19 –  Szafa talentów

W programie imprezy warsztaty dla dzieci rodziców. m.in. warsztaty konstruktorskie, muzyczne, kreatywne i cyrkowe. Dla rodziców zostanie przygotowana specjalna przestrzeń do odpoczynku, swobodnych rozmów przy kawie. Impreza oprócz edukacyjnego i zabawowego waloru ma na celu integracje rodzin i rozpowszechnienie idei Klubu Rodziców.

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR