Klub 303- Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303-  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Marzec 2017

7 marca (wtorek)  15.30 - 17.00  DOGOŃ ŻYRAFĘ i moja rodzina

Dogoń Żyrafę – rodziny uczestniczą w zajęciach podzielonych na kilka aktywności: zabawa paluszkowa, edukacyjna, dźwiękowa, plastyczna,  zabawa ruchowa lub taniec, charakteryzacja, ćwiczenia teatralne, teatr cieni, ćwiczenia wstępne z żonglowania.    

 

Kto ma siostrę? Kto ma brata? Kim jest stryj i stryjenka? Czy nasi Rodzice mają swoich Rodziców? Na te pytania poszukamy odpowiedzi podczas wtorkowego spotkania w Klubie Rodziców. Będzie to też czas na stworzenie rodzinnego portretu. Nie zabraknie też paluszkowych wierszyków, rozgrzewki, zabaw z kolorową chustą czy tunelem.

 

14 marca (wtorek)  15.30 - 17.00  DOGOŃ ŻYRAFĘ i dom

Jak zbudować dom? Kto mieszka w małym domku? Czy olbrzym ma olbrzymi dom? Gdzie mieszkasz Ty? Podczas wtorkowego spotkania przyjrzymy się różnym domom, spróbujemy sami zbudować własny, wymarzony dom. Zanim jednak zajmiemy się budowlami rozgrzejemy nasze rączki i nóżki podczas ulubionych rymowanek, pogonimy dziki i żyrafy.

 

21 marca (wtorek)  15.30 - 17.00  DOGOŃ ŻYRAFĘ i wiosenne ubrania

Czy wiosna już do nas zawitała na dobre? Co założyć na wiosenny spacer? Jakie zimowe ubranie możemy schować do szafy? Wspólnie zastanowimy się co powinno znaleźć się w „wiosennej szafie”, jak zmienić garderobę, żeby nie było nam za gorąco, ani za zimno… W ruch pójdzie także chusta, chusteczki i kolorowy tunel.

 

24 marca (piątek)  10.00 - 12.00  SPOTKANIE Z TEATREM

Dowiemy się jak można łatwo i szybko zrobić pacynkę. Jakie przedmioty codziennego użytku można wykorzystać w „domowym teatrze”. Na początku zajęć zrobimy prawdziwą aktorską rozgrzewkę.
A może rodzicom uda się zagrać mini przedstawienie dla dzieci? A może to dzieci zaskoczą rodziców?

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KAROLINA ŁYPACZEWSKA
Podmiot publikujący: KKR