Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub 303 -  Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje 4 salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się 3 sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa  Grypa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem, organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.


Harmonogram

Wrzesień 2017

19 września (wtorek) godz. 15.30–17.00

Dogoń Żyrafę i obrazkowe wspomnienia z wakacji

Morze czy góry? Jezioro czy las? Wakacyjnych wspomnień czas… Na zajęciach opowiemy Żyrafie, gdzie spędziliśmy wakacje. Stworzymy własną wakacyjną książkę obrazkową, aby nie zapomnieć tego wesołego lata. Jednak zanim przejdziemy do rysowania rozgrzejemy nasze paluszki przy okazji recytując ulubione wierszyki i rymowanki, pobawimy się małymi chusteczkami i dużą chustą. Na koniec zajęć oczywiście znajdzie się czas na wyciszenie…

22 września (piątek) godz. 10.00–12.00

Spotkanie ze specjalistą – psychologiem

Żywienie dzieci bez przemocy - chcąc jak najlepiej dla naszych dzieci staramy się, aby regularnie jadły zdrowe posiłki w objętości, która naszym zdaniem jest dla nich najlepsza. Bacznie sprawdzamy skład niemalże każdej potrawy, którą dzieciom podajemy. Chcemy, aby nasze dzieci miały zdrowe nawyki żywieniowe. Jednak rzadko uświadamiamy sobie, jak bardzo wmuszanie nawet najzdrowszego pożywienia może im zaszkodzić. Konsekwencjami przemocowego żywienia mogą być zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia), czy zespoły lękowe (np. fobia szkolna). Na spotkaniu z psychologiem zastanowimy się wspólnie, jak zachęcać dzieci do zdrowego jedzenia, ale bez użycia przemocy, której konsekwencje mogą w przyszłości negatywnie odbyć się na ich zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Gościem spotkania będzie psycholog Stanisław Bobula - przez 8 lat pracował jako psycholog w Gimnazjum nr 48 w Krakowie, obecnie pracuje jako trener (edukator) i coach oraz współpracuje z Niepublicznym Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli „Sophia”. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę z zakresu psychologii, socjologii, pedagogiki i coachingu. Koncentruje się na takich zagadnieniach jak ADHD, dyscyplina w klasie i szkole, motywacja uczniów do nauki, współpraca szkoły z rodzicami nowoczesne metody nauczania oraz zastosowanie nowych technologii w procesie dydaktycznym.

26 września (wtorek) godz. 15.30–17.00

Dogoń Żyrafę i jesienne rytmy

Na czym gra jesień? Czy szumi, czy bębni, a może szeleści? Na zajęciach stworzymy z pudełek jesienne instrumenty, aby na koniec wspólnie zagrać w jesiennej orkiestrze. Jednak, aby nam się łatwiej pracowało rozgrzejemy paluszki, nóżki i uszka. Pobawimy się w kolorowym jesiennym tunelu. Na koniec poprzytulamy się, przy okazji wyciszając emocje po wesołej zabawie.

 

Zajęcia odbywają się w Klubie 303 Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Dywizjonu 303 pawilon nr 1)

Tel. 12 681 39 78, e-mail: klub303@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta Klub 303

os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1

tel. 12 681 39 78

Adres:
Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR