Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Dworku Białoprądnickiego zapraszamy w poniedziałki i środy.

Wstęp: 1zł

Szczegóły na: http://dworek.eu/strefa-rodzica.html

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Lipiec 2017 r.

Kochasz podróże, ale od kiedy pojawiło się dziecko masz obawy - jak się przegotować, co zabrać, jaki kierunek wybrać na rodzinną wyprawę? A może po prostu lubisz słuchać podróżniczych relacji z różnych zakątków świata? Przyjdź na rodzinne slajdowiska w Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” (ul. Papiernicza 2).

Kasia Pustelny-Szewczyk wspólnie z mężem Markiem i córką z Malwinką odwiedziła już m.in. Japonię, Kanadę, Gruzję, Armenię, Tajlandię, Kambodżę, Sri Lankę i Wietnam. Jednak nie zapominają też o bliższych, fantastycznych kierunkach - Litwa, Łotwa, Estonia, Słowacja i nasze najbliższe Dolinki Krakowskie. Podczas spotkań nie tylko wysłuchacie fantastycznych relacji z podróży, ale i cennych rad oraz wskazówek płynących z doświadczenia. Na co dzień Kasia prowadzi blog podróżniczy Kasai.eu.

Środa, 5 lipca, godz.10.30

Oman z niemowlakiem

W Muskacie wylądowaliśmy ok. 5 rano. Gdy tylko wyszliśmy z hali lotniska uderzyło nas przyjemne, ciepłe powietrze i niesamowity zapach. Tak, Oman pięknie pachnie! Z pobliskiego meczetu dobiegł głos muezzina wyśpiewującego adhan. Tak rozpoczęła się nasza orientalna przygoda w egzotycznym Omanie, a zarazem pierwsza poważna podróż 8-miesięcznej wtedy Malwiny!
Ranek na pomarańczowej pustyni, w południe kąpiel w krystalicznych basenach w górach, a wieczorem nocleg na białej plaży... i to wszystko w ciągu jednego dnia! Brzmi jak bajka, jak opowieść z krainy tysiąca i jednej nocy... i taki właśnie jest Oman, niewielki kraj na końcu Półwyspu Arabskiego, gdzie tradycja miesza się z nowoczesnością.

Na spotkaniu dowiesz się dlaczego warto odwiedzić Oman i dlaczego warto pojechać tam właśnie z niemowlakiem. Opowiem jak zorganizować wyjazd, by był radosną przygodą zarówno dla dziecka jak i dla rodziców.

Środa, 12 lipca, godz.10.30

Wyspy Kanaryjskie idealne dla rodzin z dziećmi

Wyspy Kanaryjskie dla wielu kojarzą się z leżeniem plackiem na plaży w opcji all inclusive, wśród tłumu innych turystów. Nic bardziej mylnego! Dla mnie to przede wszystkim niesamowite, wręcz księżycowe krajobrazy i fantastyczne szlaki trekingowe. To cudowna kraina wulkanów i lawy zastygłej w zderzeniu z oceanem, to kręte drogi nad przepaścią, pustynne krajobrazy i dzikie, puste plaże. Na spotkaniu zobaczycie co mnie najbardziej urzekło na Teneryfie, Gran Canarii, Fuertawenturze i Lanzarote oraz dowiecie się dlaczego wyspy to idealne miejsce dla dzieci.


Środa, 19 lipca, godz. 10.30

Japonia

Japonia to nie tylko kwitnące wiśnie i zachwycająca estetyka wszystkich przedmiotów codziennego użytku.  W Japonii najbardziej rozczuliła mnie uprzejmość, dopracowana do takiej perfekcji, że masz wręcz pewność, że jest szczera… nawet wtedy, kiedy niekoniecznie tak jest. Podróżowanie z dzieckiem w Japonii to atrakcja sama w sobie - wszędzie gdzie pojawialiśmy się z Malwinką, spotykaliśmy się z uśmiechem i okrzykami „kawaii” (słodka). 

Zapraszamy na krótką podróż do kraju, który wbrew obiegowej opinii nie jest wcale taki drogi i do którego musimy jeszcze kiedyś wrócić!

Środa, 26 lipca, godz.10.30

Litwa, Łotwa, Estonia, czyli wakacje nad Bałtykiem bez tłumów

To raj dla tych co lubią ciszę i spokój. Pierwsze skojarzenie to takie nasze Podlasie do kwadratu. Piękne krajobrazy, mili ludzie, fantastyczna przyroda. Dla tych co lubią dzikie, puste plaże to też wymarzone miejsce. Chyba próżno szukać tu typowych nadmorskich krajobrazów znanych z naszych kurortów nad Bałtykiem. Jeśli szukacie miejsca na wakacje z dzieckiem bez tłumów nad Bałtykiem te kraje to strzał w dziesiątkę!

Wstęp: 1 zł

Więcej informacji dostępnych na stronie: 
https://dworek.eu/strefa-rodzica.html

 

Pierwsza pomoc niemowlętom i małym dzieciom

Jak ważna jest umiejętność szybkiego udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba, W ramach Strefy Rodzica w Dworku Białoprądnickim odbędzie się szkolenie ukierunkowane na pomoc niemowlętom i małym dzieciom.

Na warsztatach nauczymy się reagować w sytuacjach kryzysowych: co zrobić, gdy dziecko wypije mydło w płynie, albo połknie tabletkę lub kawałek szkła. Dowiemy się jak usunąć kleszcza, co zrobić, gdy dziecko ukąsi żmija i wiele innych sytuacji z życia.  Rodzice nauczą się także resuscytacji krążeniowo-oddechowej w przypadku małych dzieci i niemowląt.

Szkolenie obejmuje 2 spotkania: 29 lipca i 5 sierpnia w godz. 10.00-13.00.

Szkolenia poprowadzi ratownik medyczny i międzynarodowy instruktor pierwszej pomocy z Krakowska Pierwsza Pomoc.

Szkolenie jest bezpłatne.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń: zapisy@dworek.eu

 

 

KONTAKT:

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Papiernicza 2

www.dworek.eu

Adres:
ul.Papiernicza 2, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR