Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Dworku Białoprądnickiego zapraszamy w poniedziałki i środy.

Wstęp: 1zł

Szczegóły na: http://dworek.eu/strefa-rodzica.html

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Wrzesień 2017 r.

Fit Mama
W każdy wtorek zapraszamy mamy na wspólne ćwiczenia. Pierwsze zajęcia pokazowe 12 września!

Godz. 10.00 – dla kobiet w ciąży (60min.)
Ćwiczenia ogólnousprawniające z zakresu fitness, pilates, stretching, technik rehabilitacyjnych mające za zadanie poprawę pracy układu krwionośnego, oddechowego i mięśniowego. Zadbamy o utrzymanie prawidłowej postawy oraz rozwój świadomości własnego ciała. Dzięki ćwiczeniom przyszłe Mamy lepiej zniosą dolegliwości związane z ciążą, a także łatwiej i szybciej powrócą do dawnej formy po porodzie. Gimnastyka szczególnie skierowana dla pań w II i III trymestrze ciąży bez przeciwskazań do podejmowania aktywności fizycznej.

Godz. 11.15 – dla mam po porodzie (60 min.)
Ćwiczenia ogólnokondycyjne wspomagające powrót mam do formy sprzed ciąży. Naszym celem będzie poprawa funkcjonowania mięśni dna miednicy, brzucha, grzbietu, wyszczuplenie oraz wymodelowanie mięśni ud i pośladków. Jednocześnie ćwiczenia będą wspaniałym sposobem na zwalczanie zmęczenia i braku energii. Początek podejmowania ćwiczeń to zazwyczaj 6-8 tygodni od porodu naturalnego. Po cesarskim cięciu trzeba poczekać do 10-12 tygodnia.

Uwaga!
Liczba miejsc w grupach ograniczona. Zapisy do grup odbywać się będą od 11 do 18 września wg kolejności zgłoszeń na adres: zapisy@dworek.eu. Temat maila: FIT MAMA

Środa, 13 września
Godz. 10.00

Poznajmy się! - spotkanie otwarte

Środa, 20 września, godz. 10.00
Spotkanie z dietetykiem
Podstawy zdrowego żywienia rodziny

Środa, 27 września, godz. 10.00
Spotkanie z psychologiem

Jak rozumiem świat, a jak dziecko?
Zobaczymy jak zrozumienie pojmowania świata przez dziecko ułatwi nam nawiązanie kontaktu z nim i mądre prowadzenie go przez życie.
 

WesoLudki Małe
zajęcia adaptacyjno-edukacyjne

Nowe spotkania to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie.
Spotkania odbywać się będą w każdy czwartek:

  • godz. 10.00 – dzieci w wieku 1-2 lata
  • godz. 11.15 – dzieci w wieku 2-3 lata

Zajęcia pierwsze, otwarte, odbędą się 14 września. Na kolejne obowiązują zapisy!

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy do grup odbywać się będą od 11 do 18 września wg kolejności zgłoszeń na adres: zapisy@dworek.eu, Temat maila: WesoLudki
 

Szczegółowe informacje o zajęciach i zapisach dostępne na www.dworek.eu

mini Dworek.jpg

 

KONTAKT:

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Papiernicza 2

www.dworek.eu

Adres:
ul.Papiernicza 2, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR