Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Dworku Białoprądnickiego zapraszamy w poniedziałki i środy.

Wstęp: 1zł

Szczegóły na: http://dworek.eu/strefa-rodzica.html

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Listopad 2017 r.

  • 8 listopada, godz. 10.00

Małe stópki – jak dobrać obuwie dla malucha i czego się wystrzegać?

Czego potrzebuje dziecięca stópka, aby rosnąć  zdrowo? Kiedy należy wybrać się do specjalisty? Jak wybrać odpowiednie obuwie dla swojej pociechy? Poznamy nie tylko odpowiedzi na te pytania, ale i przykłady ćwiczeń i zabaw, które wspierają prawidłowy rozwój stopy.

Prowadzenie: Agnieszka Doroszuk fizjoterapeutka ukończyła szkolenia w zakresie teorii i terapii Integracji Sensorycznej oraz rehabilitacji w zaburzeniach rozwojowych niemowląt. Od lat pracuje Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Serborne wykorzystując wiedzę i liczne praktyki w zakładach rehabilitacji leczniczej oraz szpitalach na oddziałach neurologicznych, ortopedycznych i opiekuńczo-ginekologicznych. Prywatnie  matka trójki wspaniałych dzieci.
Wstęp: 1 zł

  • 15 listopada, godz. 10.00

Emocje w świecie dziecka – jak przechodzić z dzieckiem przez świat emocji i czerpać z nich jak najwięcej.

Dziecięce emocje pojawiają się bez kontroli dziecka w reakcji na sytuacje i bodźce, których ono doświadcza. Świat emocji dziecka charakteryzuje się spontanicznością, ekspresją, spotęgowaną siłą wyrażania. W tym świecie (przynajmniej na początku) nie ma analizy i refleksji nad tym, co wypada, a co nie. Radość to radość, złość to złość. Dziecko przeżywa emocje całym sobą.

Prowadzenie: Monika Lipowska-Hajduk
psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowaną w metodzie "Birth Into Being" (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti – Vladimirowej. Prowadzi praktykę "Szczęśliwa Mama" - www.szczesliwa-mama.pl - gdzie udziela wsparcia psychologicznego dla kobiet planujących macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa.

Wstęp: 1 zł

  • 22 listopada, godz. 10.00

Alergie pokarmowe u dzieci (cd.)
Na prośbę Mam kontynuujemy temat :) Alergie pokarmowe ujawniają się zazwyczaj w 2-3 miesiącu życia dziecka lub w okresie rozszerzania jego diety. Pierwszymi alergenami, z którymi styka się układ pokarmowy dziecka, są najczęściej białka mleka krowiego obecne w mleku modyfikowanym, ale objawy alergii mogą też wystąpić u niemowląt karmionych wyłącznie piersią w odpowiedzi na spożyty przez mamę pokarm. Porozmawiamy o tym, jak rozpoznać u dziecka alergię pokarmową i jakie są jej przyczyny.

Prowadzenie: Paulina Jamrozik
Jej pasją jest zdrowy życia. W pracy z pacjentem stawia na rzetelne, profesjonalne i holistyczne podejście. Doświadczenie w dietetyce zdobywała m.in. prowadząc międzynarodowe projekty na Uniwersytecie Jagiellońskim, w Klinice Krakowskiej oraz współpracując z mistrzami polski hokeja na lodzie oraz kadrą narodową kajakarstwa slalomowego. Na co dzień prowadzi Poradnię Dietetyczną MEDIS.

Warsztaty te wzbogacą zarówno obecnych rodziców jak i przyszłych w niezbędną wiedzę z zakresu żywienia dzieci. Wiedza ta wykorzystana w praktyce, z pewnością pomoże zapewnić prawidłowy rozwój dzieci.

Wstęp: 1 zł

  • 29 listopada, godz. 10.00

Wiem, co jem i co kupuję

W jaki sposób należy czytać etykiety produktów? Na co szczególnie zwracać uwagę? Jakie opisy stosują firmy, żeby nas zmylić i zachęcić do zakupów? Warto poznać również na produktach z założenia przeznaczonych dla dzieci.

Wstęp: 1 zł

 

Fit Mama
Każdy wtorek:

  • godz. 10.00 – dla kobiet w ciąży

Ćwiczenia ogólnousprawniające z zakresu fitness, pilates, stretching, technik rehabilitacyjnych mające za zadanie poprawę pracy układu krwionośnego, oddechowego i mięśniowego.
czas trwania: 45min.

  • godz. 11.00 – dla mam po porodzie (z dziećmi)

Ćwiczenia ogólnokondycyjne wspomagające powrót mam do formy sprzed ciąży. Naszym celem będzie poprawa funkcjonowania mięśni dna miednicy, brzucha, grzbietu, wyszczuplenie oraz wymodelowanie mięśni ud i pośladków. Jednocześnie ćwiczenia są wspaniałym sposobem na zwalczanie zmęczenia i braku energii.
czas trwania: 45min.
Obowiązują zapisy!
Wstęp: 1 zł

 

WesoLudki Małe
zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci

Każdy czwartek:

  • godz. 10.00 dla dzieci w wieku 1-2 lata
  • godz. 11.00 dla dzieci w wieku 2-3 lata

Obowiązują zapisy!
Wstęp: 1 zł

 

Szczegółowe informacje o zajęciach i zapisach dostępne na www.dworek.eu

mini Dworek.jpg

 

KONTAKT:

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Papiernicza 2

www.dworek.eu

Adres:
ul.Papiernicza 2, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR