Nowohuckie Centrum Kultury

Nowohuckie Centrum Kultury
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Maj 2017 r.

Zajęcia cykliczne

Małe Przedszkolaki NOWOŚĆ

Ogólnorozwojowe zajęcia adaptacyjno-edukacyjne  dla dzieci 1,5-3 lat z rodzicem/opiekunem,  przygotowujące maluchy do pracy w grupie.

Zajęcia jeden raz w tygodniu do 6.06.2017 r.

wtorki godz. 11.00 – 11.50  sala 201 c

Bilet 1 zł

Spotkania Małych Przedszkolaków to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla dziecka, które dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować. Dzieci przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie, integrują się z nią. Poprzez zróżnicowane aktywności (zabawy w kole, prace plastyczne, zabawy rytmiczne, części stałe) ćwiczymy zarówno dużą jak i małą motorykę oraz umiejętności typowo przedszkolne.

Zajęcia odbywają się w małej grupie w bezpiecznej obecności rodziców/opiekunów. Po uzgodnieniu z prowadzącą – dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach bez opiekuna ucząc się samodzielności.

Prowadząca: Joanna Krysiak-  pedagog rodzinny, trener, animator zabawy, współzałożycielka krakowskiej Famigi, absolwentka szkoły ruchy i pantomimy oraz wielu szkoleń z zakresu umuzykalniania dzieci. Od lat prowadzi zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców wg autorskich programów. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów dla dzieci w wieku przed-przedszkolnym (0-3 lata) oraz w prowadzeniu szkoleń dla przyszłych pedagogów i animatorów zabawy.

Ruchy maluchy! NOWOŚĆ

Zajęcia gimnastyczno-sportowe z elementami umuzykalniania dla dzieci 1-3 lat z rodzicem/opiekunem.

Zajęcia jeden raz w tygodniu do 6.06.2017 r.

wtorki godz. 12.00 – 12.50  sala 201 c

Bilet 1 zł

Specjalne zajęcia ogólnorozwojowe wprowadzające w świat ruchu. Dostarczą każdej mamie i tacie ciekawych pomysłów, inspiracji do tworzenia własnych zabaw, a dla dzieci okażą się rewelacyjną formą aktywności, która zaowocuje w przyszłości przekonaniem, że ruch to źródło zdrowia i dobrego samopoczucia. Zajęcia są poszerzone o elementy wczesnego umuzykalniania dzieci.  Muzyka i ruch to naturalne zestawienie.

Najważniejsze moduły zajęć: zabawy integracyjne i rozgrzewka, muzyka i taniec, swobodna ekspresja dzieci, budowanie świadomości ciała, zabawy tematyczne z rekwizytami, relaksacja i wyciszenie.

Na każdym spotkaniu biegamy, skaczemy, turlamy się, poznajemy części ciała, pobudzamy wyobraźnię i uczymy się współpracy ze sobą.

Podczas zabawy są wykorzystywane różne rekwizyty i pomoce: materace, wstęgi gimnastyczne, woreczki, małe i duże piłki, piłki lekarskie, chusta animacyjna, tunel, małe piłeczki, kolorowe chusteczki, kamienie sensoryczne, lina i inne…

Wymagany wygodny strój oraz obuwie na zmianę dla dziecka i opiekuna.

Prowadzenie: Joanna Krysiak- pedagog rodzinny, trener, animator zabawy, współzałożycielka krakowskiej Famigi, absolwentka szkoły ruchy i pantomimy oraz wielu szkoleń z zakresu umuzykalniania dzieci. Od lat prowadzi zajęcia dla dzieci oraz ich rodziców wg autorskich programów. Specjalizuje się w prowadzeniu warsztatów dla dzieci w wieku przed-przedszkolnym (0-3 lata) oraz w prowadzeniu szkoleń dla przyszłych pedagogów i animatorów zabawy.

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i małych dzieci prowadzone metodą prof. E. E. Gordona

Zajęcia jeden raz w tygodniu  w trzech grupach do 8.06.2017 r.

czwartki godz.10.00- 10.50, 11.00-11.50, 12.00-12.50 sala 201c

Bilet 1 zł

Na zajęciach uczymy dzieci muzycznego języka podobnie, jak uczy się języka mówionego. Zanurzamy je w "kąpieli muzycznej".
Dlatego:

  • poczucie rytmu rozwijamy poprzez ruch
  • śpiewamy bez słów (bo rozwijany muzykalność, nie mowę)
  • w różnych skalach (bo wtedy dzieci będą śpiewać czyściej)
  • w różnych rytmach (bo to daje lepsze poczucie rytmu)

Dzieci rodzą się utalentowane i niezwykle twórcze. Muzykalność jest jedną z wielu dziedzin takich jak mowa czy poruszanie się, do których każdy człowiek ma predyspozycje od samego początku. Tak więc poczucie rytmu, melodii i harmonii nie jest zarezerwowane tylko dla wybranych ludzi, ale dla wszystkich. Z najnowszych badań w tej dziedzinie wiadomo, że umuzykalnianie dzieci ma sens już od narodzin.

Prowadzenie : Emilia Wójcikowska- pedagog, absolwentka Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalnej.

Fitness z maluszkiem

Zajęcia jeden raz w tygodniu do 6.06.2017 r.

wtorki godz.10.00 -10.50 sala 201c

Bilet 1 zł

Wszechstronny  i efektywny trening dla mam z małymi dziećmi . Uczestnicząc w zajęciach mama dba o swoje zdrowie , samopoczucie i figurę nie rozstając się  ze swoim maleństwem . Ćwiczenia wykonuje się wspólnie z dzieckiem, można go trzymać  w ramionach , układać na brzuchu. Dla obojga jest to wspaniała zabawa i okazja do budowania wzajemnej więzi.

Prowadzenie: Aneta Zatorowska – instruktor fitness.

Joga dla kobiet w ciąży

Zajęcia jeden raz w tygodniu do 6.06.2017 r.

wtorki godz. 10.00 -11.00 sala 211

Bilet  1 zł

Ćwiczenia jogi dla kobiet w ciąży są specjalnie wybrane i dopasowane do potrzeb i możliwości przyszłych mam. Dzięki delikatnym sekwencjom ruchów, ciało rozluźnia się, wzmacnia, uelastycznia, i przygotowuje do porodu . Pozycje wykorzystywane na zajęciach otwierają biodra , rozciągają nogi ,pachwiny ,wzmacniają mięśnie dna miednicy oraz mięśnie pleców, które podczas ciąży narażone są na przeciążenia i napięcia. Bardzo ważnym elementem jest również nauka przenoszenia uwagi na oddech, nauka oddechu brzusznego oraz praca z zatrzymaniami oddechu przydatnymi podczas porodu. Nieocenione są również relaksacje , które oprócz rozluźnienia pomagają  utrzymać dobre samopoczucie.

Prowadzenia: Aneta Warszawa – Salwierak – nauczyciel jogi.

 

Informacje i zapisy:
Dział Oświatowy, pok. 201 b, bud. A 
tel. 12 644 02 66 wew. 35
e-mail: oswiatowa@nck.krakow.pl

 

 

KONTAKT:

Nowohuckie Centrum Kultury

al. Jana Pawła II 232

tel. 12 644 02 66

www.nck.krakow.pl

nck@nck.krakow.pl

Adres:
Aleja Jana Pawła Ii 232, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR