Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub Mydlniki to miejsce, gdzie będzie można pokolorować największą kolorowankę, wypić kawę, kupić obraz, umówić się na spotkanie założycielskie stowarzyszenia. Miejsce gdzie można przyjść z każdym pomysłem, który służyć będzie ludziom mieszkającym w okolicy.
Nowoczesny klub kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność. Propozycje dla siebie odnajdą tu rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli.

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Klubu Kultury Mydlniki zapraszamy we wtorki o godz. 10.00.

 

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Czerwiec 2017 r.

1 czerwca, 10:30 Pilates, Anna Połeć

Przy dźwiękach spokojnej, relaksującej muzyki wykonywane są różnorodne ćwiczenia z zakresu techniki pilates, oddechowe i rozciągające. Mają na celu naukę przyjmowania prawidłowej postawy ciała, wzmocnienie mięśni powierzchownych oraz głębokich odpowiedzialnych za stabilizację kręgosłupa, zwiększenie ruchomości kręgosłupa we wszystkich płaszczyznach ruchu, uelastycznienie mięśni przykurczonych w wyniku siedzącego trybu życia i naukę prawidłowego oddychania.

Prowadząca Anna Połeć: Sportowiec – była reprezentantka Polski w tenisie stołowym. Szkoleniowiec grup młodszych w tenisie stołowym. Instruktor fitness, pilates oraz pływania. Fizjoterapeuta, kwalifikowany instruktor fitnessu. Kładzie  nacisk na bezpieczeństwo, technikę wykonywanych ćwiczeń oraz dostosowanie treningu do potrzeb i możliwości osoby ćwiczącej. Uśmiechem i pogodnym usposobieniem udaje jej się zachęcić do regularnej aktywności fizycznej. Dokłada wszelkich starań, aby trening był miłym spędzeniem czasu, przynoszącym nieocenione korzyści dla naszego ducha i ciała. Za jej wielki sukces uważa to, iż radością z podejmowania wysiłku fizycznego udaje jej się „zarazić” osoby w różnym wieku od najmłodszych, aż po seniorów.

6 czerwca: Rozszerzenie diety u dziecka pół rocznego, rocznego i półtorarocznego, Anna Zawadzka
Około 5 miesiąca życia dzieci zaczynają wysyłać sygnały, że są gotowe do rozszerzenia diety- sięgają do jedzenia na naszych talerzach, interesują się tym, co jemy, a nawet mlaskają i udają, że gryzą. Jak z głową podstawiać maluchom nowe produkty? Opowie o tym dietetyk Anna Zawadzka

Prowadząca Anna Zawadzka- dietetyk, instruktor tańca.

7 czerwca, 11:30, Fita Mama, Anna Połeć

Zajęcia ruchowe dla mam z dziećmi przy energicznej muzyce wzmacniające mięśnie oraz poprawiające wygląd sylwetki młodej mamy. 

Prowadząca Anna Połeć: Sportowiec – była reprezentantka Polski w tenisie stołowym. Szkoleniowiec grup młodszych w tenisie stołowym. Instruktor fitness, pilates oraz pływania. Fizjoterapeuta, kwalifikowany instruktor fitnessu. Kładzie  nacisk na bezpieczeństwo, technikę wykonywanych ćwiczeń oraz dostosowanie treningu do potrzeb i możliwości osoby ćwiczącej. Uśmiechem i pogodnym usposobieniem udaje jej się zachęcić do regularnej aktywności fizycznej. Dokłada wszelkich starań, aby trening był miłym spędzeniem czasu, przynoszącym nieocenione korzyści dla naszego ducha i ciała. Za jej wielki sukces uważa to, iż radością z podejmowania wysiłku fizycznego udaje jej się „zarazić” osoby w różnym wieku od najmłodszych, aż po seniorów.

8 czerwca, 10:30 Pilates, Anna Połeć

13 czerwca: Zaburzenia przetwarzania sensorycznego (SI) u dzieci. Agnieszka Doroszuk

Niejeden z nas zna dziecko, które jest nadwrażliwe, grymaśne, niespokojne i niezgrane. Tym dzieckiem może być twój syn, twoja córka, bratanek, sąsiad, abo ty jakiś czas temu. U takiego dziecka może występować zaburzenie przetwarzania sensorycznego (integracji sensorycznej, SI). Jest to często spotykany problem, który wpływa na zachowanie, uczenie się, sposób poruszania, odnoszenia się do innych a nawet myślenia o sobie.

We wtorkowej Strefie Rodzica dowiecie się jak stwierdzić u waszego dziecka problem ze zmysłem dotyku, wzroku, słuchu, układem przedsionkowym i czuciem głębokim.

Instruktor: Agnieszką Doroszuk- fizjoterapeutka, mama trójki dzieci. Instruktor gimnastyki korekcyjnej, prowadzi zajęcia dotyczące prawidłowego rozwoju fizycznego dzieci, zdrowej postawy, masażu niemowląt.

14 czerwca, 11:30, Fita Mama, Anna Połeć

15 czerwca, 10:30 Pilates, Anna Połeć

20 czerwca: Mamo, Tato- idzie lato!- warsztaty szycia toreb plażowych. Magdalena Cudziło

Wypad nad wodę, na plażę lub na krótki piknik wymaga zabrania przez młodą mamę wielu niezbędnych rzeczy. Uszyta na warsztatach torba będzie nieodłącznym elementem wakacyjnych wypraw rodzinnych!

Instruktor: Magdalena Cudziło, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie kierunku Edukacja Artystyczna oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Od lat pracuje z dziećmi jako nauczyciel szkolny i instruktor w domach kultury. Ma doświadczenie w pracy z zarówno z dziećmi najmłodszymi, całymi rodzinami, jak i seniorami. Prowadzi kreatywne  warsztaty w przedszkolach.W wolnych chwilach prowadzi bloga, zajmuje się rękodziełem i ilustruje książki.

21 czerwca, 11:30, Fita Mama, Anna Połeć

22 czerwca, 10:30 Pilates, Anna Połeć

 

KONTAKT:

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Balicka 289

www.mydlniki.dworek.eu

mydlniki@dworek.eu

Adres:
ul.Balicka 289, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR