Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub Mydlniki to miejsce, gdzie będzie można pokolorować największą kolorowankę, wypić kawę, kupić obraz, umówić się na spotkanie założycielskie stowarzyszenia. Miejsce gdzie można przyjść z każdym pomysłem, który służyć będzie ludziom mieszkającym w okolicy.
Nowoczesny klub kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność. Propozycje dla siebie odnajdą tu rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli.

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Klubu Kultury Mydlniki zapraszamy we wtorki o godz. 10.00.

 

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Kwiecień 2017 r.

4 kwietnia 2017 o godz. 10.00-12.00

Zdrowa dieta dla całej rodziny na wiosnę – spotkanie z dietetyczką

Zapraszamy na wiosenne warsztaty z dietetyczką podczas których dowiemy się jak komponować zdrowe i smaczne posiłki, jak dopasować odpowiednie produkty do potrzeb rodziny, co i kiedy jeść, żeby dodać sobie i sił i zdrowia na wiosnę.

Instruktor - Anna Zawadzka- absolwentka Uniwersytetu Rolniczego na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka ze specjalnością – Dietetyka Ogólna. Tancerka zrzeszona w Polskim Towarzystwie Tanecznym od 2011 roku. Umiejętności taneczne zdobyła trenując w krakowskich szkołach m.in. w Klubie Tańca Towarzyskiego „Fantazja”, Studenckim Klubie Tanecznym Akademii Górniczo – Hutniczej, Szkole Tańca Towarzyskiego Smarzyńscy. Obecnie trenuje w Kuźni Tańca w Krakowie. Ponadto współpracuje z firmą Idea Fit jako Dietetyk.

11 kwietnia 2017 o godz. 10.00-12.00

Ozdoby świąteczne do domu – warsztaty artystyczne

Tworzenie świątecznych instalacji z origami tzn. wieszając figury ptaszków, kwiatów i ozdób świątecznych z origami na szkielecie krzyżowym. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

Instruktor: Dominika Serzysko

18 kwietnia 2017 od godz.  10.00-12.00

Jak budować w swoim dziecku poczucie własnej wartości

Co zrobić, aby dziecko miało adekwatny obraz siebie i wierzyło w swoje możliwości? To dzięki nam dziecko może widzieć w sobie człowieka, który odnosi w różnych dziedzinach sukcesy, jest bardziej świadomy swoich mocnych stron, zna swoje możliwości. Dzięki nam może przybliżyć się do swoich marzeń. A to między innymi dzięki mądrej pochwale, według mnie zupełnie niedocenianej. Pochwała to kontakt, rozmowa, bycie z dzieckiem, towarzyszenie mu w rozwoju. Na warsztatach poznacie, jaka pochwała wspiera rozwój, a jak go zatrzymuje. I przekonacie się na własnej skórze, jaki rodzaj pochwały jest dla was najbardziej wspierający.

W czasie warsztatów  rodzice dowiedzą się:

czym jest i jak stosować pochwałę opisową

jak można wspierać dziecko w:

  • budowanie poczucia własnej wartości 
  • budowanie wiary we własne umiejętności
  • budowanie poczucia sprawczosci 
  • w wytrwałości i w konsekwencji w działaniu

Pomóc w odkryciu pasji i zainteresowań dziecka

Instruktor: Joanna Jeżak – pedagog i psychoterapeutka. Pani Joanna ukończyła kursy psychoterapii: roczny w Instytucie Terapii Gestalt i czteroletni w Katedrze Psychoterapii Collegium Medicum UJ. Odbyłam staż w Zakładzie Psychoterapii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest certyfikowanym realizatorem wielu programów zarówno dla dzieci jak i rodziców (m.in. Szkoły dla rodziców, Rodzeństwa bez rywalizacji, Być Rodzicem, Spójrz Inaczej). Prócz prowadzenia warsztatów dla rodziców i konsultacji wychowawczych wiele radości daje jej także praca z bardzo małymi dziećmi i ich rodzicami, tym bardziej, że jej synowie są już coraz starsi i dawno wyrośli z wieku przedszkolnego Jest założycielką Centrum Rozwoju Dziecka i Rodzica PESTKA oraz współtworzę Bullerbyn – Fundację na Rzecz Porozumienia Dzieci i Dorosłych.

25 kwietnia 2017

Moje dziecko ma boreliozę. Rozmowa z mamą dwójki dzieci z boreliozą. Sezon na kleszcze. Jak ustrzec się Boreliozy i zabezpieczyć rodzinę przed chorobą

Borelioza - jakie daje objawy? Jak ją zdiagnozować? Jak wygląda leczenie? Jak pomóc dziecku przetrwać leczenie? Na te i inne pytania poznamy odpowiedź we wtorkowej strefie rodzica. Zapraszamy.

Borelioza powoduje wiele groźnych powikłań takich jak zapalenie opon mózgowych, porażenie nerwu twarzowego, zapalenie stawów, zapalenie mięśnia sercowego czy nerwu wzrokowego. Podczas wycieczek do lasu należy zachować najwyższe środki ostrożności.

Instruktor: Agnieszka Doroszuk Fizjoterapeutka dziecięca, matka trójki dzieci. Ukończyła kursy i szkolenia związane z rehabilitacją dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi, zaburzeniami procesów Integracji Sensorycznej, terapię zaburzeń chodu, Metodę Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz  kinezjotaping. Pracowała z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną, z wadami genetycznymi, uszkodzeniami neurologicznymi, zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Obecnie prowadzi gimnastykę korekcyjną dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Miejsce: sala widowiskowa

5,12,19,26 kwiecień 2017 od 11:30-12:30 (środa)

Fit Mama

Czy chcesz nauczyć się przyjmowania właściwej postawy ciała i prawidłowego oddychania? Wzmocnić mięśnie ciała? Poprawić ogólną kondycję fizyczną? Ćwicz z nami! Na zajęcia można przyjść z maluszkiem.

Prowadzenie: Anna Połeć - fizjoterapeuta, sportowiec – była reprezentantka Polski w tenisie stołowym. Szkoleniowiec grup młodszych w tenisie stołowym. Instruktor fitness, pilates oraz pływania.

Miejsce: sala widowiskowa

6, 13,20, 27 kwietnia 2017 od 10:30 – 11:30 (czwartki)

Pilates dla mam z dzieckiem

Pilates to doskonała forma  bezpiecznego zadbania o powrót do całkowitego zdrowia i kondycji po ciąży bez rozstawania się z dzieckiem. To także ciekawa opcja spędzenia czasu z innymi mami, wymiana doświadczeń. Zwłaszcza polecamy wszystkim paniom, które urodziły swoje drugie dziecko.
Cel gimnastyki :
•    Zapobieganie obniżeniu się macicy i ścian pochwy,
•    Wzmocnienie mm dna miednicy,
•    Odzyskanie prawidłowego napięcia mm brzucha,
•    Zapobieganie, a także leczenie rozejścia mm prostych brzucha,
•    Pobudzenie układu krążenia,
•    Kształtowanie prawidłowej postawy po ciąży,
•    Zapobieganie i pomoc w bólach kręgosłupa,
 

Dla dziecka jest to wspaniała zabawa, pogłębiająca więź z Mamą, która nie musi rezygnować z treningu.

Miejsce: sala widowiskowa

Prowadzenie: Anna Połeć - fizjoterapeuta, sportowiec – była reprezentantka Polski w tenisie stołowym. Szkoleniowiec grup młodszych w tenisie stołowym. Instruktor fitness, pilates oraz pływania.

 

KONTAKT:

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Balicka 289

www.mydlniki.dworek.eu

mydlniki@dworek.eu

Adres:
ul.Balicka 289, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR