Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub Mydlniki to miejsce, gdzie będzie można pokolorować największą kolorowankę, wypić kawę, kupić obraz, umówić się na spotkanie założycielskie stowarzyszenia. Miejsce gdzie można przyjść z każdym pomysłem, który służyć będzie ludziom mieszkającym w okolicy.
Nowoczesny klub kultury jest miejscem żywym, stymulującym lokalną aktywność. Propozycje dla siebie odnajdą tu rodziny z dziećmi, młodzież i dorośli.

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Klubu Kultury Mydlniki zapraszamy we wtorki o godz. 10.00.

Spotkania mają charakter otwarty i bezpłatny.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Luty 2017 r.

14 LUTY 2017 wtorek  godz. 10.00 – 12.00

Czas trwania: 2 godziny

Temat: Strefa Kobiet jak być piękną na wiosnę

Warsztaty wizażu i makijażu dla kobiet, na którym młode mamy dowiedzą się jak dobrać kolorystykę makijażu i ubioru eksponujące walory urody kobiety na wiosnę. Panie dowiedzą się o etapach wykonania makijażu dziennego oraz wieczorowego zasadach dobierania kosmetyków do danej cery. Porozmawiamy o błędach podczas wykonywania makijażu. Zapoznanie się z akcesoriami i kosmetykami. Dezynfekcja, oczyszczanie i konserwacja przyborów do makijażu na wiosnę.

Instruktor: Aleksandra Pilawska

21 luty 2017 wtorek godz. 10.00-12.00

Czas trwania: 2 godziny

Temat: Jak pomóc dzieciom radzić sobie z emocjami?

Jednym z najczęstszych pytań, z jakimi się spotykamy w KK Mydlniki ze strony rodziców jest pytanie, jak pomóc dzieciom w radzeniu sobie z emocjami. To pytanie ma często swoje drugie dno: rodzice chcieliby się dowiedzieć, co zrobić, aby ich dzieci emocji nie doświadczały, albo przynajmniej nie w tak intensywnym stopniu, jak to ma miejsce teraz. Chcielibyśmy, żeby nasze dzieci nie histeryzowały, nie wpadały w furię, nie  rzucały się z krzykiem na podłogę (zwłaszcza na środku zatłoczonego supermarketu), żeby nie rzucały zabawkami, nie biły innych dzieci (i/lub nas),  nie płakały.   Czasem bywa też, że chcielibyśmy, żeby i krzyczały trochę mniej z radości. Jednym słowem, żeby nie doświadczały takich emocji jak złość, frustracja, smutek, rozpacz, odraza. Bez tych wszystkich ‚trudnych’ emocji byłoby nam łatwiej być przy naszym dziecku. Na te pytania znajdziesz odpowiedz podczas wykładu Pani Agnieszki Wódz.

Instruktor: Agnieszka Wódz

28 luty 2017 o godz. 10.00-12.00 wtorek

Czas trwania: 2 godziny

Temat: Wykład i warsztaty brafittingu

Jak idealnie dobrać biustonosz dla kobiety? Jak zadbać o ciało w czasie karmienia? Spotkanie z profesjonalną brafitterką, która odpowie na poniższe zagadnienia:

  • omówienie budowy piersi pod kontem brafittingu
  • cechy dobrze i źle dobranego biustonosza
  • najczęściej popełniane błędy w doborze stanika
  • omówienie krojów stanika
  • dobór stanika dla kobiet w ciąży i mam karmiących

 

KONTAKT:

Klub Kultury Mydlniki - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Balicka 289

www.mydlniki.dworek.eu

mydlniki@dworek.eu

Adres:
ul.Balicka 289, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR