Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub Dukat posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID (obecnie w przebudowie). Oprócz tego na terenie klubu znajdują się 2 salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Kwiecień 2017 r.

Baby cafe - rodzinna kawiarenka z atrakcjami

Każda środa godz. 17.00-19.00

w kwietniu w Baby Cafe:

5 kwietnia – Wielkanocne, rodzinne warsztaty decoupage.

Podczas zajęć plastycznych przygotujemy wielkanocne ozdoby na świąteczny stół. Rodzinne warsztaty przybliżą metody wykonywania rękodzieła plastycznego techniką decoupage. Powstaną wielkanocne jaja zdobione cekinami, ryżem, bibułą i kolorowymi wstążkami.

12 kwietnia – Tajemnicza Laterna Magica na poduchach

Dla rodzin z dziećmi zostanie zaprezentowane multimedialne widowisko, pokaz slajdów i materiałów audiowizualnych z Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz NINAteki. Na sali każdy z uczestników będzie mógł się rozsiąść na wygodnych poduchach i pozwolić sobie na chwilę relaksu.

19 kwietnia – Wypływamy na szerokie morza wyobraźni - kreatywne warsztaty plastyczne dla Małych i Dużych.

Działania plastyczne wykorzystujące materiały o różnej formie i fakturze, ich barwę
i strukturę do stworzenia małych i dużych dzieł sztuki. Podczas warsztatów będziemy integrować rodziców i dzieci w twórczym działaniu.

26 kwietnia – Smaki wiosny – warsztaty dla rodziców z dziećmi

Zajęcia, które pobudzą zmysły i sprawią, że na nowo odkryjemy kolory nadchodzącej wiosny. Na warsztatach dzieciaki wraz z rodzicami wezmą udział w sensorycznych działaniach, które pozwolą zapachami i barwami poznać rozkwitającą wiosnę.

 

Warsztaty ze specjalistami dla rodziców z dziećmi:

24 kwietnia, godz. 18.00-19.00 – Kipi kasza czyli warsztaty dla rodziców z dziećmi i spotkanie z dietetykiem.

Warsztaty mające na celu zwiększać świadomość rodziców na temat ważnej roli, jaką w naszej diecie odgrywa kasza. Będziemy poznawać jej nowe oblicza i przyglądniemy się ciekawym recepturom omawianym przez dietetyka

 

 

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Dukat

ul. Styczna 1, os. Grębałów

tel. 12 645 17 90

Adres:
ul.Styczna 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR