Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub Dukat posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID (obecnie w przebudowie). Oprócz tego na terenie klubu znajdują się 2 salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Maj 2017 r.

Baby cafe - rodzinna kawiarenka z atrakcjami

Każda środa godz. 17.00-19.00

W maju w Baby Cafe:

10.05. – I Ty możesz zostać naukowcem! Warsztaty dziecinnie prostych, domowych eksperymentów chemicznych dla najmłodszych.

Podczas zajęć każdy z naszych uczestników wcieli się w rolę młodego naukowca i pozna prawa rządzące chemicznym światem. Rozbudzimy ciekawość i odpowiemy na najbardziej poważne, naukowe pytania. Zintegrujemy się we wspólnych, mądrych działaniach w sali Dukatu.

17.05. – Kulodrom czyli fantastyczne, plastyczne zabawy eko-recyklingowe.

Na spotkaniu dowiemy się, czym jest recykling i jak w fantastyczny sposób można nadać drugie życie przedmiotom, które po zużyciu giną w otchłaniach wysypiska śmieci. Na naszych stołach zaroi się od rurek, kartonów i kolorowych farbek. Podczas warsztatów będziemy integrować rodziców i dzieci w twórczym, mądrym działaniu.

24.05. – Ładne kwiatki! czyli wiosenne warsztaty plastyczne dla rodziców z dziećmi.

Spotkamy się w działaniach plastycznych, by wpleść we włosy kolorowe kwiaty i mieć
w głowie maj. Dzieci wraz z rodzicami stworzą barwne, kwiatowe ozdoby do włosów, wyplotą wianki, stworzą opaski i spinki z kwiatowym motywem. Dowiemy się, jak można zaczarować różnobarwne bibuły, by ukwieciły nam nasz maj.

31.05. – Szalone zabawy podwórkowe na boisku Dukatu.

Podczas ostatniego majowego spotkania będziemy poznawać stare gry podwórkowe naszych babć i mam, które powracają na krakowskie podwórka. Nauczymy, jak bawić się na świeżym powietrzu mając w zanadrzu tylko kawałek kredy, sznurka, muru i patyka. Spędzimy czas, chłonąc uroki pełnej wiosny i integrując się w zabawie na świeżym powietrzu.

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Dukat Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, ul. Styczna 1)

Tel. 12 645 17 90, e-mail: dukat@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Dukat

ul. Styczna 1, os. Grębałów

tel. 12 645 17 90

Adres:
ul.Styczna 1, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR