Klub Rybitwy - Centrum Kultury Podgórza

Klub Rybitwy - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Listopad 2017 r.

07, 21, 28.   11 (wtorki), godz. 15 30 – 16.30

02. 16. 30.   11 (czwartki), godz. 10 45

Zajęcia animacyjne,  ogólnorozwojowe dla dzieci z rodzicami, prowadzący: Anika Sztaba

Celem spotkań jest adaptacja maluchów do wspólnej, twórczej zabawy, nauka samodzielności, cierpliwości, odwagi, radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz kształtowanie dobrych nawyków i  nowych umiejętności. Spotkania są okazją do nawiązania kontaktów z innymi rodzicami, wymiany doświadczeń. Rodzice uczestniczą w zabawie razem ze swoimi dziećmi, poznają ich zdolności, obserwują rozwój.

09, 23,  10 (czwartki), godz. 10 45 – 11.45

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do 5 roku życia  prowadzone w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E.E. Gordona, prowadzący: Monika Madej

Dzięki zajęciom umuzykalniającym rodzice obserwują u swoich dzieci zwiększoną płynność mowy i lepszą dykcję. Ponadto dzieci znacznie łatwiej i dłużej potrafią koncentrować swoją uwagę, co ma wpływ na ich rozwój intelektualny. Dzieci, które biorą udział w zajęciach muzycznych wg teorii prof. Gordona posiadają bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, co pomaga im w późniejszej edukacji Umuzykalnienie tą metodą stymuluje wszechstronny rozwój i pobudza zdolność komunikowania.

14.11 (wtorek) godz. 15 30

„Zajęcia sensoplastyki”

Sensoplastyka wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci: jak rozwój wszystkich zmysłów /węchu, wzroku, dotyku, słuchu, smaku/,budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni, a także rozwój mowy. Dziecko ma szansę również rozwijać małą i dużą motorykę. Poprzez wspólne działania pogłębiamy nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – budujemy w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

 

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

KONTAKT:

Klub Rybitwy

ul. Rybitwy 61

tel. 12 653-11-31, 519 309 347

e-mail: rybitwy@ckpodgorza.pl

Adres:
ul. Rybitwy 61, 30-722 Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR