Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza

Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub Kultury "Piaskownica" jest filią Domu Kultury „Podgórze” działającą na terenie dzielnicy XI Krakowa.

Klub prowadzi bardzo szeroką działalność w zakresie upowszechniania i animacji kultury,  realizując zadania zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska lokalnego i statutem naszej instytucji.  Pełni rolę integracyjną, podtrzymuje miejscowe i regionalne tradycje, organizując wydarzenia kulturalne, spotkania i systematyczne zajęcia artystyczne dla mieszkańców.

Klub Kultury „Piaskownica” posiada w swojej ofercie zajęcia stałe, takie jak: Klub Malucha, zajęcia baletowe, naukę gry na instrumentach, kursy języków obcych, zajęcia fitness, zajęcia capoeira czy zajęcia plastyczne. Zajęcia te przeznaczone są dla różnych grup wiekowych od 3latków do seniorów.

Klub organizuje również nieodpłatne prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia teatralne oraz koncerty.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Wrzesień 2017 r.

19, 26.09 (wtorki), godz. 10.00

Fit mama & baby, prowadzenie: Wiktoria Walenista

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy po porodzie poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest  stworzony w taki sposób, by mogła ona wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim szkrabem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama jak i jej dziecko.

Zajęcia obejmują również trening dna miednicy i ćwiczenia dla mam wracających do formy po porodzie. Będziemy rozmawiać o dolegliwościach związanych z zaburzeniami pracy mięśni dna miednicy, a także o tym co zrobić i do kogo się zgłosić po pomoc w razie problemów z ich funkcjonowaniem. Nie zabraknie informacji dla kobiet, które są na etapie rekonwalescencji poporodowej oraz ćwiczeń ułatwiających powrót do pełnej sprawności.

19, 26.09 (wtorki), godz. 13.00

Spotkania z muzyką dla najmłodszych; prowadzenie: Patrycja Rutkowska

Umuzykalniające spotkania dla maluszków do 3 roku życia z opiekunem. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na wspólną integrację z dzieckiem, rozwinięcie poczucia rytmu oraz muzykalności maluszka.  Zajęcia prowadzone w atmosferze zabawy przy akompaniamencie muzyki na żywo.

21, 28.09 (czwartki)

  • 10.00 – 11.00 – I grupa
  • 11.15 – 12.15 – grupa II
  • 12.20 – 13.20 – grupa III

Zabawy z animatorem dla dzieci i rodziców, prowadzący Barbara Undas

Spotkania mają na celu wszechstronny psychofizyczny rozwój małego dziecka - rozwijanie sprawności fizycznej, manualnej a także jego wyobraźni, wrażliwości i aktywności twórczej.


Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

 

 

KONTAKT

Klub Piaskownica

ul. Łużycka 55, 30-658 Kraków

tel. 12 652 10 10, 505 244 274

email: piaskownica@ckpodgorze.pl

www.klubpiaskownica.pl

Adres:
ul.Łużycka 55, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR