Klub Kultury Piaskownica - Dom Kultury Podgórze

Klub Kultury Piaskownica - Dom Kultury Podgórze
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub Kultury "Piaskownica" jest filią Domu Kultury „Podgórze” działającą na terenie dzielnicy XI Krakowa.

Klub prowadzi bardzo szeroką działalność w zakresie upowszechniania i animacji kultury,  realizując zadania zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska lokalnego i statutem naszej instytucji.  Pełni rolę integracyjną, podtrzymuje miejscowe i regionalne tradycje, organizując wydarzenia kulturalne, spotkania i systematyczne zajęcia artystyczne dla mieszkańców.

Klub Kultury „Piaskownica” posiada w swojej ofercie zajęcia stałe, takie jak: Klub Malucha, zajęcia baletowe, naukę gry na instrumentach, kursy języków obcych, zajęcia fitness, zajęcia capoeira czy zajęcia plastyczne. Zajęcia te przeznaczone są dla różnych grup wiekowych od 3latków do seniorów.

Klub organizuje również nieodpłatne prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia teatralne oraz koncerty.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Kwiecień 2017 r.

4, 11, 18, 25.04 (wtorek), godz. 10.15

Fit mama & baby, prowadzący Wiktoria Walenista

Programy treningowe, których głównym celem jest stopniowy powrót mamy do formy po porodzie poprzez wykonywanie prostych ćwiczeń ze swoim dzieckiem. Program jest  stworzony w taki sposób, by mogła ona wzmacniać i modelować sylwetkę, jednocześnie bawiąc się ze swoim szkrabem. Dzięki połączeniu bliskości rodzicielskiej z dobroczynnym działaniem aktywności fizycznej korzyści z udziału w tych zajęciach czerpie zarówno mama jak i jej dziecko.

Zajęcia przeznaczone są dla mamy z dzieckiem od 3 miesięcy do 1,5 roku.

Zajęcia obejmują również trening dna miednicy i ćwiczenia dla mam wracających do formy po porodzie. Będziemy rozmawiać o dolegliwościach związanych z zaburzeniami pracy mięśni dna miednicy, a także o tym co zrobić i do kogo się zgłosić po pomoc w razie problemów z ich funkcjonowaniem. Nie zabraknie informacji dla kobiet, które są na etapie rekonwalescencji poporodowej oraz ćwiczeń ułatwiających powrót do pełnej sprawności.

4, 11, 18, 25.04 (wtorek), godz. 13.00

Spotkania z muzyką dla najmłodszych; prowadzący Patrycja Rutkowska

Umuzykalniające spotkania dla maluszków do 3 roku życia z opiekunem. Podczas zajęć szczególny nacisk kładziony jest na wspólną integrację z dzieckiem, rozwinięcie poczucia rytmu oraz muzykalności maluszka.  Zajęcia prowadzone w atmosferze zabawy przy akompaniamencie muzyki na żywo.

Zajęcia dla dzieci w wieku do 3 lat oraz rodziców.

6, 13, 20, 27.04 (czwartek), godz.: 

  • 10.00 – 11.00 – I grupa
  • 11.15 – 12.15 – grupa II
  • 12.20 – 13.20 – grupa III

Zabawy z animatorem dla dzieci i rodziców, prowadzący Barbara Undas

Spotkania mają na celu wszechstronny psychofizyczny rozwój małego dziecka - rozwijanie sprawności fizycznej, manualnej a także jego wyobraźni, wrażliwości i aktywności twórczej. Zajęcia dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat oraz rodziców.

 

KONTAKT

Klub Kultury „Piaskownica”

adres: ul. Łużycka 55, 30-658 Kraków

telefon: 505 244 274, 12 652 10 10

www.klubpiaskownica.pl

klub.piaskownica@gmail.com

Adres:
ul.Łużycka 55, Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR