Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub Kultury „Wena” jest najnowszą filią Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki” z siedzibą przy ul. ks. Meiera 11. Na 91 m2 udało się stworzyć salę muzyczną, dyskusyjno-filmową, salę plastyczną oraz salę rodzinną. Dzieci, młodzież i osoby dorosłe mogą skorzystać z  oferty zajęć stałych, wśród których znalazły się: nauka gry na instrumentach,  warsztaty bębniarskie, zajęcia Artystycznej Doświadczalni, malarstwa i rysunku dla dorosłych, ponadto spotkania Klubu Seniora, Klubu Spotkań Nadzwyczajnych "Pasjonaci", Klubu Młodego Podróżnika. Miejsce w Klubie znalazła także Strefa Rodzica i organizowane w jej ramach warsztaty, a także zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od  0-7 lat.

Harmonogram zajęć

Marzec 2017 r.

1 marca, godz. 10.00

Oswoić malucha z wodą, czyli o nauce pływania niemowląt i małych dzieci

Jakie są korzyści z nauki pływania w takim młodym wieku? Jakie są przeciwwskazania do pływania? Jak ćwiczyć z dzieckiem w domu przed wybraniem się na basen i co zabrać na pływalnię?  Na co zwrócić uwagę przy wyborze basenu?

Spotkanie poprowadzi Natalia Wielgus, wieloletnia członkini Polskiego Stowarzyszenia Pływania Niemowląt. Od 9 lat prowadzi zajęcia oswajania z wodą i nauki pływania dla najmłodszych. Szkoliła się u prekursorów pływania niemowląt w Polsce i na świecie. Osobiście to jej wielka pasja, z której zrodził się pomysł założenia FLOW Szkoły Pływania dla dzieci i niemowląt, którą prowadzi w Krakowie. Prywatnie mama 10-cio miesięcznej Maliki.

 

8 marca, godz. 10.00

3 kroki do pełnej akceptacji siebie: poznaj, doceń i pokochaj siebie

Spotkanie poprowadzi Joanna Hudy - certyfikowany trener, Realizatorka Szkoły dla Rodziców i Wychowawców, autorka szkoleń dla rodziców: „Pewny siebie rodzic, pewne siebie dziecko”, „Asertywny rodzic, asertywne dziecko”, „Empatyczny rodzic, empatyczne dziecko”, „W bliskości”, „Bunt kilkulatka można wyciszać”, a także szkoleń dla dorosłych: „Bądź pewna siebie na co dzień”, „W przyjaźni z sobą”, „Asertywność i Empatia w Związku”. Autorka programów zmiany przekonań opartych na metodzie dokańczania zdań wzmacniających poczucie własnej wartości i asertywność, propagatorka porozumienia bez przemocy, Autorka e-booka „Rodzicu, można inaczej” nagrodzonego Certyfikatem Jakości Laur Eksperta 2016/2017, autorka bloga www.jakmowic.org.pl i fan page’a www.facebook.com/JakMowicZeby DzieciNasSluchaly/, prywatnie żona i mama dwójki dzieci.

 

15 marca, godz. 10.00

Wszystko o chustonoszeniu

Spotkanie dedykowane jest mamom w ciąży oraz rodzicom niemowlaków ale również starszych - samodzielnie poruszających się dzieci. Pokażmy różne chusty i nosidła, opowiemy o zaletach noszenia dziecka w chuście i odpowiemy na pytania: od kiedy można nosić dziecko, jaką chustę wybrać i jakie wiązanie.

 

Spotkanie poprowadzi Kasia Piekarczyk, współzałożycielka krakowskiej Famigi. Z wykształcenia pedagog i animator oraz doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Prywatnie mama dwójki przedszkolaków noszonych w chustach i naturalnie pieluchowanych.

 

22 marca, godz. 10.00

Co o śnie niemowlaka wiedzieć warto?

Na spotkaniu dowiemy się: czym różni się sen dziecka od snu dorosłego? Dlaczego dzieci tak często się budzą? Skąd się biorą problemy ze snem u niemowląt i małych dzieci?  Jak sobie radzić w najczęściej spotykanych problemach ze snem?

Spotkanie poprowadzi Agnieszka Wódz - ukończyła filologię angielską, studia podyplomowe „Coach i Trener”. Matka i żona z wyboru, coach i trener z pasji do rozwoju oraz autorka projektu „Będziemy Rodzicami” z potrzeby serca. Pracowała jako nauczyciel języka angielskiego, następnie konsultant metodyczny w jednej z największych firm edukacyjnych na świecie. W 2012 roku ukończyła studia na kierunku „Coach i Trener” w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera. Jako trener z zakresu sprzedaży, prezentacji, motywacji, zmiany pracowała m.in.dla Pearson Central Europe i HCL. Obecnie założyła własną firmę edukacyjno-szkoleniową. Matka trójki chłopców: 11,5-letnich bliźniaków i 2,5-letniego syna.

29 marca, godz. 10.00

Profilaktyka zdrowia intymnego u kobiet

Spotkanie poprowadzi fizjoterapeutka uroginekologiczna Barbara Forczek.

 

KONTAKT:

Klub Kultury „Wena” - Centrum Kultury 'Dworek Białoprądnicki"

ul. ks. Meiera 11, Kraków

tel. 533 356 094

www.wena.dworek.eu

wena@dworek.eu

Adres:
ul. Księdza Meiera 11, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KAROLINA ŁYPACZEWSKA
Podmiot publikujący: KKR