Klub Kultury Wena

Klub Kultury Wena
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty.

Wstęp: 1 zł

 

 

Harmonogram Klubu Rodziców

Listopad 2017 r.

  • 06 listopada

„Integracja sensoryczna. Czy to mnie dotyczy?”

Prowadząca: Agata Godawa

Co to jest integracja sensoryczna? Jak wpływa na rozwój dziecka na różnych etapach już od urodzenia? Jak rozpoznać nieprawidłowości w rozwoju? Jak rozpoznanie może pomóc w późniejszych zmaganiach dziecka z aktywnościami przedszkolnymi i obowiązkami szkolnymi? Czy może mieć znaczenie dla kontaktów dziecka z rówieśnikami?

  • 13 listopada

„Niestety, nie mogę, nie mam czasu. Czy na pewno tak jest?”

Prowadząca: Agnieszka Wódz

Zarządzanie czasem dla mam, czyli o tym jak czas widziany jest oczami mamy. Czy brak czasu to integralna część macierzyństwa? Spotkanie pomoże w określeniu priorytetów, które pozwolą lepiej zarządzać tym co mamy zamiast koncentrować się na tym, czego nam brak.

  • 20 listopada

“Jak wrócić do ulubionej sylwetki, osiągnąć wymarzoną, pozostać przy optymalnej?”

Prowadząca: Agnieszka Stachurska

Spotkanie z dietetykiem o osiągnięciu i utrzymaniu właściwej sylwetki, jej znaczeniu dla zdrowia teraz i w przyszłości, właściwych nawykach żywieniowych itd. Dlaczego warto zadbać o to już teraz a nie dopiero wiosną? Jak wprowadzać i promować prawidłowe nawyki żywieniowe całej rodziny?

  • 27 listopada

 „Ratunku! Moje dziecko / Pierwsza pomoc pediatryczna”

Prowadzący: warsztaty z ratownikiem medycznym

Podczas warsztatów dowiemy się jakie są powszednie i powszechne zagrożenia oraz jak ich unikać. Będą praktyczne zajęcia pierwszej pomocy w stanach nagłych u niemowląt i dzieci (bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, utrata przytomności). Bezpieczny sen niemowlęcia (Zespół Śmierci Łóżeczkowej – SIDS). Bandażowanie i doraźna pomoc w przypadku zranień. Bezpieczna jazda: prawidłowy dobór fotelika do samochodu i zasady bezpiecznego przewożenia dziecka w samochodzie.

 

KONTAKT:

Klub Kultury „Wena” - Centrum Kultury 'Dworek Białoprądnicki"

ul. ks. Meiera 11, Kraków

tel. 533 356 094

www.wena.dworek.eu

wena@dworek.eu

Adres:
ul. Księdza Meiera 11, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR