Klub Kultury Chełm - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Chełm - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Klubu Kultury „Chełm” zapraszamy we wtorki w godz. 10.00 – 13.00.

Wstęp: 1 zł

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Listopad 2017 r.

  • 7.11.2017 w godz. 10.00

Zajęcia interaktywne dla Najmłodszych - motywem przewodnim i materiałem do pracy będą balony w różnych kształtach i kolorach. Celem zajęć będzie usprawnienie manualne, skupienie uwagi na rytmach i kształtowanie psychoruchowe małych uczestników. Oprócz dobrej zabawy i zajęć ruchowych, dzieci, wraz ze swoimi opiekunami,  będą miały okazję wspólnie poćwiczyć koordynacje wzrokowo ruchową, spędzić wspólnie czas i nauczyć się zabaw, które można powtórzyć w domu.

  • 14.11.2017 w godz. 10.00

Zajęcia z zastosowaniem Chusty KLANZY - to pomoc dydaktyczna proponowana przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów - zabawy z chustą mogą spełniać różne cele dydaktyczne i ćwiczyć różne umiejętności. Zabawy z jej wykorzystaniem łączą wrażenia: wzrokowe, dotykowe i ruch, dodatkowo pobudzają wyobraźnię i wyzwalają pozytywne emocje. Zachęcają dzieci do działania w grupie, ułatwiają wzajemne poznanie, ćwiczą zwinność i zręczność oraz refleks i spostrzegawczość.

  •   21.11.2017 w godz. 10.00

Artystyczne zajęcia sensoryczne dla Najmłodszych to połączenie plastyki i sensoryki dające wiele radości płynącej z tworzenia i mnóstwo zabawy. Podczas zajęć będziemy wspólnie z dziećmi i rodzicami pobudzać artystyczną wyobraźnię malując, rysując, stemplując. Będziemy eksperymentować z technikami i kolorami tworząc niepowtarzalne dzieła. Celem zajęć jest wspieranie rozwoju dziecka w obszarze wrażliwości artystycznej i zdolności manualnych.

  •   28.11.2017 w godz. 10.00

Zabawy fundamentalne
Wraz z naszym ekspertem  przedstawimy na zajęciach ideę zabaw fundamentalnych, opowiemy nieco o globalnym czytaniu i rozwoju emocjonalnym dzieci, tak ważnym w pierwszych trzech latach życia. Zajęcia przeznaczone są dla rodziców, którzy poprzez współpracę z dzieckiem chcą wspomagać jego harmonijny i wszechstronny rozwój, aktywnie wspierać inteligencję, aby dziecko miało większe szanse rozwinąć różne jej aspekty: logiczno - matematyczne, wizualno - przestrzenne i interpersonalne oraz muzyczne i ruchowe

 

Gimnastyka dla rodzica z dzieckiem

Każdy poniedziałek  godz. 10:00-11:00

Ogólnorozwojowa gimnastyka dla rodziców, szczególnie dla młodych mam, której celem jest poprawa kondycji, wzmocnienie mięśni, dotlenienie organizmu.
Zajęcia przeznaczone dla rodziców dzieci w wieku od 3 do około 12 miesięcy.

Prowadzenie: Justyna Czudek, fizjoterapeutka, trenerka personalna, instruktorka rekreacji ruchowej fitness i pilatesu.

 

KONTAKT:

Klub Kultury Chełm - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Chełmska 16

www.chelm.dworek.eu

chelm@dworek.eu

Adres:
ul. Chełmska 16, 30 - 238 Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR