Klub Kultury Chełm - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Klub Kultury Chełm - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Strefa Rodzica to projekt wspierający rozwój rodzin z dziećmi oraz oczekujących potomstwa. Dzieci się bawią, a rodzice odpoczywają, rozmawiają, wymieniają się doświadczeniami. W Strefie odbywają się również interesujące spotkania ze specjalistami oraz rodzinne warsztaty. Do Klubu Kultury „Chełm” zapraszamy we wtorki w godz. 10.00 – 13.00.

Wstęp: 1 zł

Program spotkań w marcu:

Wtorek, 7 marca, godz. 10.00
Kolorowy świat – zabawy chustą klanza


Na co wpływ ma chusta klanza, czego uczy i jak można wspierać rozwój dziecka tego typu zabawami? Na spotkaniu rodzice nauczą się bawić z dzieckiem samodzielnie przygotowaną chustą klanza.

Zajęcia poprowadzi Natalia Iwasieczko, pracująca metodami kreatywnymi z dziećmi w wieku  od 6 miesięcy do 10 lat.  W swojej pracy kieruje się pedagogiką Marii Montesorii i metodą naturalną oraz pedagogiką cyrku. Koordynator Ogólnopolski programu Akademia Przyszłości i koordynator kierunku Mistrz i Uczeń w fundacji Uniwersytet Dzieci.
 

Wtorek, 14 marca, godz. 10.00
Spotkanie z psychologiem

Prowadzenie: Monika Lipowska – Hajduk – psycholożka, trenerka rozwoju osobistego, certyfikowaną w metodzie "Birth Into Being" (stopień Advanced Facilitator). Uczennica Eleny Tonetti – Vladimirowej. Prowadzi praktykę "Szczęśliwa Mama" - www.szczesliwa-mama.pl - gdzie udziela wsparcia psychologicznego dla kobiet planujących macierzyństwo, w ciąży, przygotowuje do porodu oraz wspiera we wszelkich aspektach i wyzwaniach macierzyństwa/rodzicielstwa. W swojej pracy reprezentuje podejście holistyczne. Pracuje na wielu poziomach: psychicznym, emocjonalnym, duchowym, pracy z ciałem. Wierzy, że łączenie wszystkich aspektów funkcjonowania człowieka, daje możliwość odkrycia kim jesteśmy i życia w harmonii. Prowadzi także sesje Birth Into Being (kobiety/mężczyźni/pary).

Warsztaty te wzbogacą zarówno obecnych rodziców jak i przyszłych w niezbędną wiedzę z zakresu żywienia dzieci. Wiedza ta wykorzystana w praktyce, z pewnością pomoże zapewnić prawidłowy rozwój dzieci.

  

Wtorek, 21 marca, godz. 10.00
Wszystko, co chcecie wiedzieć o pieluszkach wielorazowych i naturalnym pieluchowaniu


Spotkanie poprowadzi Kasia Piekarczyk, współzałożycielka krakowskiej Famigi. Z wykształcenia pedagog i animator oraz doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich. Prywatnie mama dwójki przedszkolaków noszonych w chustach i naturalnie pieluchowanych.

 

Wtorek, 28 marca, godz. 10.00

Pomysły rodziców na… czyli rozmowy i zabawy

Integracja środowiska rodziców poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń 

 

KONTAKT:

Klub Kultury Chełm - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Chełmska 16

www.chelm.dworek.eu

chelm@dworek.eu

 

Adres:
ul. Chełmska 16, 30 - 238 Kraków
mapa
Tagi: dzieci, rodzina

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KAROLINA ŁYPACZEWSKA
Podmiot publikujący: KKR