Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Marzec 2017 r.

CZWARTKI:

NOWOHUCKA BAZA RODZINNA – nieformalne spotkania rodziców z dziećmi. Dla dzieci -  przestrzeń do zabawy, nawiązywania więzi, uczenie się relacji w grupie; dla rodziców – okazja do spotkania się
i wymiany doświadczeń. Czas na konsultowanie programu Klubu Rodziców i partycypacyjne jego współtworzenie. Terminy: 02.03, 09.03, 16.03, 23.03, 30.03 godz. 16:00-17:00.


GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH - gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania
w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Terminy: 02.03, 09.03, 16.03, 23.03, 30.03 godz. 17:00-18:00.

 

9 marca, godz. 11:00-12:30 WARSZTATY CHUSTOWE: Wiązanie typu 2X – Wiązanie to, przeznaczone jest dla dzieci w wieku od ok. 4 miesiąca. Wstępem do spotkania będzie krótka część teoretyczna, podczas której między innymi omówimy zasady dobrego noszenia, a także prawidłową pozycję
w chuście w kontekście aparatu ruchowego u dziecka. Do nauki wiązania korzystamy z chust tkanych.

Prosimy o informację, jeżeli ktoś z uczestników nie posiada własnej chusty.

Aby zapewnić komfort uczestnikom liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.

 

30 marca, godz. 18:30-21:00 KLUB OJCÓW – Spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców, przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń.

 

PIĄTKI:

3 marca, godz. 17:00-18:30 WARSZTATY DLA RODZICÓW: Spotkanie z doulą - Jak stworzyć plan porodu – Co to jest Plan Porodu? Jakie informacje powinien zawierać ten dokument? Jak go opracować? Podczas spotkania poruszymy zagadnienia związanymi z Planem Porodu. Omówimy wszystkie zawarte w nim kwestie. Rozwiejemy wszystkie powstałe wątpliwości, a przede wszystkim powiemy sobie, jak ważnym jest dokumentem, w tym szczególnym dla nas dniu. Prowadzenie: Doula Izabela Kaczmarczyk

 

WARSZTATY DLA RODZICÓW: work-life balance – Warsztaty poszukiwania harmonii między różnymi rolami jakie pełnimy w życiu. Do udziału zapraszamy zarówno rodziców pracujących zawodowo, jak
i przebywających na urlopach macierzyńskich/tacierzyńskich, wychowawczych, pracujących w domu
i tych którzy myślą o powrocie do pracy lub szukają zatrudnienia. To warsztaty dla wszystkich, którzy czują, że chcieliby zadbać o swój życiowy balans. Warsztaty zostały zaplanowane tak, że można wziąć udział w całym cyklu lub w pojedynczym spotkaniu. Na każde spotkanie obowiązują zapisy. Liczba miejsc jest ograniczona. Terminy: 10.03, 17.03, 31.03 godz. 17:00-18:30.

 

24 marca, godz. 17:00-18:30 KRĄG OPOWIEŚCI PORODOWYCH – Spotkanie dla kobiet, podczas którego będą mogły w bezpiecznych, kameralnych warunkach podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi nie tylko z samym porodem.

 

SOBOTY:

4 marca, godz. 11:30-13:30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: Tworzymy Mapę Marzeń – Zapraszamy na twórcze warsztaty tworzenia Mapy Marzeń, podczas których wyżyjemy się nieco artystycznie
i stworzymy mapę, która będzie drogowskazem do osiągania naszych celów i realizowania marzeń.

18 marca, godz. 11:30-13:30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: Budujemy Nową Hutę! – warsztaty techniczno-plastyczne w dużym formacie połączone z rozmową o budżecie obywatelskim. Najpierw wspólnie stworzymy mapę 3D Nowej Huty a następnie wypełnimy ją pomysłami na zmiany, które uczynią dzielnicę bardziej przyjazną dzieciom i ich rodzicom.

25 marca, godz. 11:30-13:30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: Łapacze snów – kreatywne warsztaty dla rodziców i dzieci. Wspólnie wykonamy „łapacze snów”, kolorowe ozdoby z piórami, paciorkami
i innymi elementami, inspirowane tradycyjnymi amuletami północnoamerykańskich Indian.

 

 

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY: jedrus@krakownh.pl, http://www.krakownh.pl/www.krakownh.pl,

www.facebook.com/klubjedrus

https://www.facebook.com/NowohuckaBazaRodzinna

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10 wew.21

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KAROLINA ŁYPACZEWSKA
Podmiot publikujący: KKR