Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Wrzesień 2017 r.

21, 28 września, godz. 17.00-18.00

Gimnastyka dla małych i dużych

Gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn, psycholog, terapeutka rodzinna, psychodramatystka, mama dwóch brykających dziewczyn, Blanki i Adeli.

21 września, godz. 11.00-12.30

Spotkanie Chustowe

Spotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od naszej ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna, jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami.

Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich

22 września, godz. 17.00-18.30

Klub Ojców
Warsztaty komunikacji dla ojców – z pomocą specjalisty, ojcowie będą rozmawiać o komunikacji z dziećmi, sprawdzonych sposobach na rozwiązywanie konfliktów i pomysłów na nawiązanie relacji z dziećmi.

23 września, godz. 11.30-13.30

Projekt Wspólna Sobota: Rodzinne Warsztaty Kreatywne

Podczas warsztatów stworzymy Wakacyjne Pudełka Wspomnień, w których można będzie przechowywać wakacyjne skarby – muszelki, kamienie i inne pamiątki w miejsc odwiedzonych podczas letnich podróży.

30 września, godz. 11.30-13.30

Projekt Wspólna Sobota: warsztaty ogrodnicze z Klubem Ojców

Zaprojektujemy i zasadzimy rośliny cebulowe – tulipany, szafirki, krokusy.


 

Zajęcia odbywają się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Centrum A 6A)

 

 

 

Tel. 12 644 68 10, e-mail: jedrus@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY: jedrus@krakownh.pl, http://www.krakownh.pl/www.krakownh.pl,

www.facebook.com/klubjedrus

https://www.facebook.com/NowohuckaBazaRodzinna

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10 wew.21

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR