Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Krakowska Karta Rodzinna

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Luty 2017 r.

NOWOHUCKA BAZA RODZINNA – nieformalne spotkania rodziców z dziećmi. Dla dzieci - przestrzeń do zabawy, nawiązywania więzi, uczenie się relacji w grupie; dla rodziców – okazja do spotkania się
i wymiany doświadczeń. Czas na konsultowanie programu Klubu Rodziców i partycypacyjne jego współtworzenie.

Terminy: 16.02, 23.02, godz. 16:00-17:00.

16 lutego, godz. 17:00 GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH - gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

17 lutego, godz. 17:00 WARSZTATY DLA RODZICÓW: Mamo, to ja jestem rodzicem! – Spotkanie
z psycholożką o tym jak asertywnie radzić sobie z „dobrymi radami”. Każdy rodzic, szczególnie młody, spotkał się z sytuacjami, w których inni dorośli – bliżsi i dalsi przyznają sobie prawo do pouczania czy krytykowania go w kwestiach wychowawczych. Porozmawiamy o tym jak bronić swojej autonomii rodzicielskiej nie nadwyrężając przy tym innych relacji.

18 lutego, godz. 11:30  Projekt Wspólna Sobota: Karnawał – rodzinne warsztaty kreatywne tworzenia masek karnawałowych połączone z zabawą taneczną.

23 lutego , godz. 17:00 GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH - gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu.

24 lutego, godz. 17:00 KLUB OJCÓW: Majsterkowanie tatą: warsztaty kreatywne dla ojców i dzieci.

25 lutego, godz. 11:30 Projekt Wspólna Sobota: Wielokulturowy Jędruś, Dzień bułgarski – Będziemy gościć osoby z Bułgarii, które opowiedzą nam o swoim kraju i przedstawią jego kulturę. Zapraszamy rodziny z dziećmi i nie tylko.

 

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY: jedrus@krakownh.pl, http://www.krakownh.pl/www.krakownh.pl,

www.facebook.com/klubjedrus

https://www.facebook.com/NowohuckaBazaRodzinna

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10 wew.21

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR