Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Kwiecień 2017 r.

CZWARTKI:

NOWOHUCKA BAZA RODZINNA – nieformalne spotkania rodziców z dziećmi. Dla dzieci -  przestrzeń do zabawy, nawiązywania więzi, uczenie się relacji w grupie; dla rodziców – okazja do spotkania się
i wymiany doświadczeń. Czas na konsultowanie programu Klubu Rodziców i partycypacyjne jego współtworzenie. Terminy: 13, 27 kwietnia godz. 16:00-19:00

GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH - gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania
w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Terminy: 6 i 20 kwietnia godz. 17:00-18:00

6 kwietnia, godz. 11:00-12:30 WARSZTATY CHUSTOWE: Plecak

Bardzo prosimy o informację, jeżeli ktoś z uczestników nie posiada własnej chusty. Aby zapewnić komfort uczestnikom liczba miejsc jest ograniczona – prosimy o wcześniejsze zapisy.

20 kwietnia, godz. 11:00-12:30 Jak oswoić pieluszki wielorazowe

Pieluchy wielorazowe to już nie tetra i ceratka. To pieluszki proste w obsłudze, wykonane z nowoczesnych i chłonnych materiałów, które cieszą oko i portfel.
Jeśli chcesz przekonać się, że to łatwe, tanie i ekologiczne zapraszamy na warsztaty pieluchowania wielorazowego. Opowiemy co warto kupić dla noworodka i większego dziecka, jak używać pieluszek i jak je prać oraz dlaczego to uzależnia.

 

PIĄTKI:

7 kwietnia, godz. 17:00-18:30 WARSZTATY DLA RODZICÓW: Smacznego! Jak zjeść rodzinny posiłek w miłej atmosferze.

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko jest niejadkiem czy smakoszem, przepada za kaszą jaglaną lub czekoladą, potrafi wysiedzieć przy stole pół godziny czy 10 minut, wraz z posiłkiem możesz podarować mu ciepło, bliskość, poczucie bezpieczeństwa. Jak sprawić, by wspólny obiad był czasem wolnym od stresu? Co zrobić, by atmosfera przy stole sprzyjała budowaniu relacji? I czy rzeczywiście dziecko musi zjeść „jeszcze jedną łyżeczkę?” Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy  7 kwietnia w Klubie Jędruś.

21 kwietnia, godz. 17:00-18:30 WARSZTATY DLA RODZICÓW: „DOBRY START"- czyli jak w pełni wykorzystać potencjał psychoruchowy naszego dziecka w pierwszym roku życia.

Podczas zajęć poruszone będą następujące tematy:

1) prawidłowy rozwój w pierwszym roku życia dziecka,

2) "kamienie milowe" w rozwoju dziecka, czyli kluczowe  momenty świadczące o zdrowym rozwoju psychomotorycznym niemowlęcia - jak ich nie przegapić? i jak je prawidłowo stymulować?
3) omówienie kluczowych metod stymulujących właściwy rozwój psychomotoryczny dziecka
w pierwszym roku życia,
4) omówienie oraz dobór sprzętu wspomagającego zdrowy rozwój niemowlęcia (leżaczki, maty, nosidełka oraz zabawki)

28 kwietnia, godz. 17:00-18:30 Klub Ojców

Spotkanie przeznaczone specjalnie dla ojców. Przestrzeń do swobodnej rozmowy, wymiany wiedzy i doświadczeń, a także wspólnego majsterkowania.

 

SOBOTY:

1 kwietnia, godz. 11:30-13:30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: Wielkanocne Warsztaty Rodzinne
Co zrobić z opakowaniami po jajkach, które wykorzystujemy do jajek i świątecznych ciast? Razem stworzymy zwierzaki, pojazdy i kwiaty z kartonowych opakowań.
 

8 kwietnia, godz. 11:30-13:30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: Warsztaty Ogrodnicze.
Wraz z nadejściem wiosny przygotujemy się do zazieleniania naszych parapetów, balkonów i skweru przed Jędrusiem. Przygotujemy sadzonki kwiatów i ziół, a także zasiejemy rzeżuchę która wprowadzi wiosenny nastrój do naszych domów.
 

22 kwietnia, godz. 11:30-13:30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA: O chlebie.
Podczas warsztatów dzieci razem z rodzicami będą rozmawiać o chlebie oraz sami wyrobią chleb
z przyniesionego zakwasu.
 

 

WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY: jedrus@krakownh.pl, http://www.krakownh.pl/www.krakownh.pl,

www.facebook.com/klubjedrus

https://www.facebook.com/NowohuckaBazaRodzinna

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10 wew.21

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR