Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub Jędruś - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XVIII Nowa Huta, w pobliżu Placu Centralnego im. R. Reagana (bardzo dobry dojazd z centrum Krakowa).

Klub znajduje się na I piętrze wolno stojącego budynku, w środku osiedla, nie dociera tam hałas uliczny, ale pewną niedogodnością są schody. Ale to co zastaniemy w Klubie, tę niedogodność rekompensuje.

W klubie znajduje się duża sala wyposażona w sprzęt dla dzieci (poduszki, dywanik, zabawki) wygodną przestrzeń dla rodziców (pufy), jest też przewijak.

Rodzice korzystać mogą z rzutnika, komputera, tablicy magnetycznej, bezprzewodowego internetu, a także z klubowej kuchni. Do dyspozycji rodziców jest też 8 stanowisk komputerowych.

W Klubie Jędruś Klub Rodziców rozpoczął działalność w 2015r, inne formy działalności to np.: organizacja pikników osiedlowych (w lecie), projekt edukacyjny Wyprawy w nieznane z Klubem Jędruś, współpraca z organizacjami pozarządowymi, różne formy aktywizowania mieszkańców i podejmowanie wspólnych przedsięwzięć.

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Czerwiec 2017 r.

CZWARTKI:

GIMNASTYKA DLA MAŁYCH I DUŻYCH - gimnastyka metodą Sherborne. Podczas zajęć dzieci będą rozwijać świadomość własnego ciała i usprawniania ruchowego; świadomość przestrzeni i działania
 w niej; dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi bliskiego kontaktu. Prowadzenie: Katarzyna Niklas-Wołoszyn, psycholog, terapeutka rodzinna, psychodramatystka, mama dwóch brykających dziewczyn, Blanki i Adeli. Terminy: 1, 8,22 czerwca, godz. 17:00-18:00

1 czerwca, godz. 11:00-12:30 WARSZTATY CHUSTOWE: Kieszonka

Warsztaty z wiązania chusty dla rodziców.

Organizatorzy proszą o informację, jeżeli ktoś z uczestników nie posiada własnej chusty. Aby zapewnić komfort uczestnikom liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.

Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich.

8 czerwca, godz. 11:00-12:30 Spotkanie chustowe

Spotkanie w luźnej atmosferze, możliwość swobodnej rozmowy, wymiany doświadczeń i otrzymania porad od naszej ekspertki. Zapraszamy wszystkie mamy – zarówno chustujące od dawna jak i te, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z chustami.

Prowadzenie: Izabela Kaczmarczyk - Doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich

PIĄTKI:

2, 9 czerwca, godz. 17:00-18:30 WARSZTATY DLA RODZICÓW: Rodzic w foto-świecie

Dwuczęściowy mini warsztat fotograficzny na którym poruszymy głównie zagadnienia kompozycji zdjęcia, tak aby było one przyjemne w odbiorze i chwytające za serce nie tylko najbliższych. Czeka was też przyjemne zadanie między warsztatowe, a jego rezultaty omówimy na spotkaniu drugim.

Prowadzenie: Katarzyna Cybulska, fotografka-amatorka, mama Tadzia i Zygmunta.

23 czerwca, godz. 17:00-18:30 Klub Ojców: Dzień Ojca
Zapraszamy ojców z dziećmi do wspólnego majsterkowania. Tematem przewodnim spotkania będzie wykorzystanie palet oraz meble ogrodowe – wyzwaniem dnia będzie przygotowanie huśtawki, ale będziemy też pracować nad innymi projektami. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

Prowadzenie: Michał Urbański, majsterkowicz pasjonat, tata Helki i Tadzia.

SOBOTA:

3 czerwca, godz. 11:30-13:30 PROJEKT WSPÓLNA SOBOTA RODZINNE WARSZTATY STOLARSKIE: Budujmy domki dla owadów.

Bez owadów nie ma obiadów! Owady to nasi ważni sprzymierzeńcy i szczególnie teraz potrzebują naszej pomocy. Zbudujmy dla nich dom, w którym będą mogły przenocować, schronić się przed deszczem czy przezimować. Zapraszam na warsztaty, na których własnoręcznie wykonamy przytulne domki dla owadów. Wykorzystamy naturalne materiały, przyjazne dla środowiska i oczywiście dla owadów. Domki będzie można zawiesić we własnym ogrodzie lub na balkonie.

Wspólnie stwórzmy domki dla owadów .

Prowadzenie: Magdalena Mizak, majsterkowiczka, ukończyła kurs stolarstwa, mama Zosi, Tadka i Stefy.
 

 

Zajęcia odbywają się w Klubie Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (Kraków, os. Centrum A 6A)

 

Tel. 12 644 68 10, e-mail: jedrus@krakownh.pl

Koszt poszczególnych zajęć: 1 zł/osoba dorosła

 


WIĘCEJ INFORMACJI I ZAPISY: jedrus@krakownh.pl, http://www.krakownh.pl/www.krakownh.pl,

 

www.facebook.com/klubjedrus

https://www.facebook.com/NowohuckaBazaRodzinna

 

KONTAKT:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Jędruś

os. Centrum A 6a

tel. 12 644 68 10 wew.21

Adres:
Osiedle Centrum A 6a, Kraków
mapa
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR