KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

Strefa Rodzica to przestrzeń przyjazna i otwarta na potrzeby rodziców. Wspólne zabawy, rodzinne warsztaty, zajęcia fitness dla kobiet w ciąży i mam z dziećmi, spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, zajęcia ogólnorozwojowe i umuzykalniające dla maluszków – z nami nie ma czasu na nudę! Strefa Rodzica wychodzi naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom rodziców. Projekt ma formułę warsztatową, prowadzoną przez wykwalifikowaną grupę specjalistów z różnych dziedzin. Rodzice mają okazję do spotkań m.in. z psychologiem, pedagogiem, położną, czy dietetykiem. Oprócz konsultacji specjalistycznych odbywają się zajęcia angażujące całe rodziny, propagując wspólne spędzanie czasu, ucząc twórczego podejścia do zabawy i sprzyjając rozwojowi umiejętności interpersonalnych.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

PONIEDZIAŁEK (3, 17, 24 kwietnia) - 11.30

Etno zabawy

Zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową. Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji. Wiek 1,5 – 3 lata.

Zapisy: www.dworek.eu

Wstęp: 1 zł

 

PIĄTEK (7, 14, 21, 28 kwietnia) - 10.00

Chuśtaniec

Chuśtaniec to autorski cykl zajęć tańca z maluszkiem, zawiązanym w chuście bądź ułożonym w miękkim nosidełku. To aktywność dla każdego rodzica, który lubi muzykę, taniec (lub po prostu ruch), a przede wszystkim chce spróbować czegoś nowego. Nie trzeba umieć tańczyć - wystarczy chusta, bobas i skarpetki (bo wygodnie na boso) a muzyka już sama nas poniesie. Wszystkie taneczne układy są zaplanowane tak, aby maluszek był bezpieczny, a tańczący odczuwał przyjemność z ruchu. Zajęcia odbywają się pod okien doradcy noszenia, który czuwa nad bezpieczeństwem aktywności.

Kilka informacji organizacyjnych:

- na zajęcia należy przynieść własną chustę lub nosidełko,

- zajęcia przeznaczone są dla osób potrafiących wiązać chustę lub samodzielnie  korzystających z nosidełek,

- podczas zajęć nie ma możliwości nauki wiązania,

- na zajęciach dostępne będą chusta awaryjna (gdyby ktoś zapomniał) oraz nosidełko,

- zajęcia trwają ok. 45 minut.

Zapisy: www.dworek.eu

Wstęp: 1 zł

 

4 kwietnia 2023, godz. 10.00

AmMniam, czyli sensoryka dla malucha
Temat: Wielkanocne dylematy. Jajka i inne potrawy świąteczne dla maluszka

Zajęcia skupione wokół produktów sezonowych dla danego okresu i wyjątkowych wydarzeń w tym czasie. W ten sposób pokazujemy jak można bawić się z dzieckiem, rozmawiamy o strukturach, temperaturach. Podczas warsztatów rodzice otrzymują od prowadzącej proste zabawy do wykorzystania w domu, które są bardzo pomocne zwłaszcza przy małych niejadkach. Na kwietniowym spotkaniu porozmawiamy o potrawach wielkanocnych jakie można podać maluszkowi przy rozszerzaniu diet. 

Uwaga: prosimy o zabranie ubranek na zmianę.
Przy zapisach prosimy wyszczególnić ewentualne nietolerancje pokarmowe.

Zapisy: www.dworek.eu

Wstęp: 1 zł

 

18 kwietnia 2023, godz. 9.00

Lepi łapki

Zajęcia sensoplastyczne dedykowane dzieciom w wieku 1-3 lata. Młodsze, samodzielnie siadające dzieci również mile widziane. Zajęcia wspierają całościowy rozwój dziecka a w szczególności zmysł propriocepcji i równowagi. Poprzez stymulujące zmysły zabawy dziecko poznaje świat barw, kształtów, zapachów, faktur. Na zajęciach nie zabraknie makaronu, ryżu, mas plastycznych, zabaw światłem, ale też zadbamy o rozwój ruchowy, masażyki i zabawy rodzic - dziecko. Jak przygotować się do zajęć? Założyć wygodne ubranie sobie i dziecku oraz zabrać na zmianę ubranka i skarpety. Na tych zajęciach się brudzimy!

Zapisy: www.dworek.eu

Wstęp: 1 zł

 

 

Uwaga! Płatności za zajęcia dokonuje się każdorazowo bezpośrednio u instruktora prowadzącego.

Uwaga! Zapisy przed wyznaczonymi terminami nie są brane pod uwagę.

 

 

 

KONTAKT:

Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

Tel.: 12 420 49 50

E-mail: sekretariat@dworek.eu

www.dworek.eu

Adres: ul.Papiernicza 2, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Siwiec
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2023-04-04
Powrót