Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza

Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Kultury Kliny rozpoczął działalność we wrześniu 2103 r. Funkcjonuje w przyziemiu kościoła przy ul. Bpa A. Małysiaka 1, w pomieszczeniach udostępnionych przez parafię pw. św. Rafała Kalinowskiego na Klinach-Zaciszu. Dysponuje trzema salami, z których największa, ze sceną o wymiarach 6x3 m, ma powierzchnię ok. 120 m kw.

Klub prowadzi różnego rodzaju zajęcia stałe dla dzieci (m.in. plastyczne, muzyczne, taneczne, modelarskie) i dorosłych (taniec towarzyski, pilates), lekcje gry na instrumentach muzycznych, a także warsztaty artystyczne, koncerty i imprezy okazjonalne. Uczestnikami tych zajęć są przede wszystkim okoliczni mieszkańcy.

Klub jest wyposażony w sprzęt nagłaśniający, rzutnik multimedialny, oświetlenie sceny itp. 

 

Harmonogram Klubu Rodziców - grudzień 2019 r.

 

2, 9, 16 grudnia (poniedziałki) godz. 11.30-12.30, 12.30-13.30  - Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat; prowadzenie Monika Madej. Zajęcia prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona. Stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę, jak i sferę intelektualną.

 

3, 10, 17 grudnia (wtorki) godz. 11.00-11.45 - Klasyka dla mamy i smyka - prowadzenie: Magdalena Kołtun. Zupełnie nowe zajęcia sensoryczno-motoryczne dla mam z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 3 lat. Ruch przy akompaniamencie muzyki klasycznej, rozwijający zdolności motoryczne i intelektualne dzieci, a jednocześnie wzmacniający wzajemne relacje.

 

3, 10, 17 grudnia  (wtorki) godz. 15.30-16.30 - Czytadełko. Zabawa w czytanie;  prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek. Czytadełko to zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest „zabawa w czytanie”. Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to, by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie. Nasza nauko-zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Dlatego tak ważne są uśmiechnięte buzie dzieci. Zajęcia są uzupełnione o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.

 

4, 11, 18 grudnia (środy) godz. 10.00 - 11.00 (grupa młodsza) i 11.00-12.00 (grupa starsza) - Harce na bOblesach. Zajęcia sensoryczno-motoryczne dla dzieci - prowadzenie: Maria Kudroń. Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Dla dzieci od 1 roku do 2 lat prowadzone są w formie pobudzającej sensomotorykę zabawy na duńskich klockach bObles, uzupełnionej o elementy edukacji i nauki komunikacji w grupie rówieśniczej. Dzieci w drugiej grupie, od 2 do 3 lat, poznają zasady współpracy z innymi dziećmi, uczą się słuchania, wykonywania poleceń. Wszystko to w formie inspirującej zabawy; w części plastycznej powstają prace, które dziecko potrafi samodzielnie i zanieść dumne do domu, w części ruchowej, sensomotorycznej - zabawa na bOblesach.  

 

5, 12, 19 grudnia (czwartki) godz. 11.00-12.00 - Fitness dla mam z małymi dziećmi; prowadzenie: Justyna Czudek. Cykl otwartych spotkań dla mam i ich dzieci w wieku od 0 do 2 lat. Celem zajęć jest przywrócenie sprawności fizycznej po porodzie i połogu, nauczenie indywidualnych technik usprawniających do wykorzystania w warunkach domowych i z udziałem dzieci, wymiana doświadczeń, integracja środowiska.

 

6, 13, 20 grudnia (piątki) godz. 11.00– dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy; godz. 12.00 – dla dzieci w wieku 0-12 miesięcy - Bystry Bobas - prowadzenie: Magdalena Kopeć . Bystry Bobas to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobre relacje między rodzicami a dzieckiem. Program przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 18 miesiąca życia. Podczas zajęć prowadzące wykorzystują m.in. muzykę (śpiewają piosenki w j. polskim i j. angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy, przygotowane przez psychologa dziecięcego (Joannę Kaletę). Warsztaty są też wspaniałą okazją do spędzenia miło czasu wspólnie z innymi rodzicami. 

 

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny.

 

KONTAKT:

Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza

adres: ul. Biskupa A. Małysiaka 1, 30-389 Kraków

telefon: 530 510 168

www.kkkliny.krakow.pl

kliny@ckpodgorza.pl

Adres:
ul.Biskupa Małysiaka 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR