Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza

Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Kultury Kliny rozpoczął działalność we wrześniu 2103 r. Funkcjonuje w przyziemiu kościoła przy ul. Bpa A. Małysiaka 1, w pomieszczeniach udostępnionych przez parafię pw. św. Rafała Kalinowskiego na Klinach-Zaciszu. Dysponuje trzema salami, z których największa, ze sceną o wymiarach 6x3 m, ma powierzchnię ok. 120 m kw.

Klub prowadzi różnego rodzaju zajęcia stałe dla dzieci (m.in. plastyczne, muzyczne, taneczne, modelarskie) i dorosłych (taniec towarzyski, pilates), lekcje gry na instrumentach muzycznych, a także warsztaty artystyczne, koncerty i imprezy okazjonalne. Uczestnikami tych zajęć są przede wszystkim okoliczni mieszkańcy.

Klub jest wyposażony w sprzęt nagłaśniający, rzutnik multimedialny, oświetlenie sceny itp. 

 

HARMONOGRAM KLUBU RODZICÓW

Marzec 2019

04, 11, 18, 25.03 (poniedziałki)

  • godz. 10.45 - 11.30
  • godz. 11.45 - 12.30

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat; prowadzenie Monika Madej

Zajęcia prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki profesora E.E Gordona. Stymulują one rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę, jak i sferę intelektualną.

06, 13, 20, 27.03 (środy)

  • godz. 10.00 - 11.00 (grupa młodsza)
  • godz. 11.00 - 12.00 (grupa starsza)

„Harce na bOblesach. Zajęcia sensoryczno-motoryczne dla dzieci”; prowadzenie: Maria Kudroń

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych. Dla dzieci od 1 roku do 2 lat prowadzone są w formie pobudzającej sensomotorykę zabawy na duńskich klockach bObles, uzupełnionej o elementy edukacji i nauki komunikacji w grupie rówieśniczej. Dzieci w drugiej grupie, od 2 do 3 lat, poznają zasady współpracy z innymi dziećmi, uczą się słuchania, wykonywania poleceń. Wszystko to w formie inspirującej zabawy. W części plastycznej powstają prace, które dziecko potrafi samodzielnie i zanieść dumne do domu, w części ruchowej, sensomotorycznej - zabawa na bOblesach.  

07, 14, 21, 28.03 (czwartki) godz. 11.00 - 12.00

Fitness dla mam z małymi dziećmi; prowadzenie: Justyna Czudek

Cykl otwartych spotkań dla mam i ich dzieci w wieku od 0 do 2 lat. Celem zajęć jest przywrócenie sprawności fizycznej po porodzie i połogu, nauczenie indywidualnych technik usprawniających do wykorzystania w warunkach domowych i z udziałem dzieci, wymiana doświadczeń, integracja środowiska.

01, 15.03 (piątek)

  • godz. 11.00 – dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy
  • godz. 12.00 – dla dzieci w wieku 12-24 miesięcy

Bystry Bobas; prowadzenie: Agnieszka Kościelska i Joanna Kaleta

Bystry Bobas to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobre relacje między rodzicami a dzieckiem. Program przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 18 miesiąca życia. Podczas zajęć prowadzące wykorzystują m.in. muzykę (śpiewają piosenki w j. polskim i j. angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy, przygotowane przez psychologa dziecięcego (Joannę Kaletę). Warsztaty są też wspaniałą okazją do spędzenia miło czasu wspólnie z innymi rodzicami. 


Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny.

 

Na wszystkie zajęcia obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł dla osób dorosłych.

 

 

KONTAKT:

Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza

adres: ul. Biskupa A. Małysiaka 1, 30-389 Kraków

telefon: 530 510 168

www.kkkliny.krakow.pl

kliny@ckpodgorza.pl

Adres:
ul.Biskupa Małysiaka 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA RAK
Podmiot publikujący: KKR