Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza

Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza
Fot. Centrum Kultury Podgórza

Klub Kultury Kliny rozpoczął działalność we wrześniu 2103 r. Funkcjonuje w przyziemiu kościoła przy ul. Bpa A. Małysiaka 1, w pomieszczeniach udostępnionych przez parafię pw. św. Rafała Kalinowskiego na Klinach-Zaciszu. Dysponuje trzema salami, z których największa, ze sceną o wymiarach 6x3 m, ma powierzchnię ok. 120 m kw.

Klub prowadzi różnego rodzaju zajęcia stałe dla dzieci (m.in. plastyczne, muzyczne, taneczne, modelarskie) i dorosłych (taniec towarzyski, pilates), lekcje gry na instrumentach muzycznych, a także warsztaty artystyczne, koncerty i imprezy okazjonalne. Uczestnikami tych zajęć są przede wszystkim okoliczni mieszkańcy.

Klub jest wyposażony w sprzęt nagłaśniający, rzutnik multimedialny, oświetlenie sceny itp. 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców4, 18 października (poniedziałki)

12.00 - Bystry Bobas (gr. młodsza)

13.00 - Bystry Bobas (gr. starsza)

 

5, 12, 19, 26 października (wtorki)

13.15 - Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat (gr. 1)

14.15 - Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat (gr. 2)

15.00 - 16.00 - Czytadełko. Zabawa w czytanie

 

7, 14, 21, 28.10 (czwartki)

13.00-14.00 - Fitness dla mam z małymi dziećmi

 

 

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku od 0 do 3 lat. Zajęcia prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona. Stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętności śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację oddech – ruch – śpiew. Wspomagają wszechstronny rozwój dziecka, zarówno motorykę, jak i sferę intelektualną.

 

Czytadełko to zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest „zabawa w czytanie”. Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to, by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie. Nasza nauko-zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Dlatego tak ważne są uśmiechnięte buzie dzieci. Zajęcia są uzupełnione o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.

 

Fitness dla mam z małymi dziećmi. Cykl otwartych spotkań dla mam i ich dzieci w wieku od 0 do 2 lat. Celem zajęć jest przywrócenie sprawności fizycznej po porodzie i połogu, nauczenie indywidualnych technik usprawniających do wykorzystania w warunkach domowych i z udziałem dzieci, wymiana doświadczeń, integracja środowiska.

 

Bystry Bobas to zajęcia sensoryczno-rozwojowe, które stymulują i wspierają rozwój niemowląt oraz budują dobre relacje między rodzicami a dzieckiem. Program przeznaczony jest dla dzieci od urodzenia do 18 miesiąca życia. Podczas zajęć prowadzące wykorzystują m.in. muzykę (śpiewają piosenki w j. polskim i j. angielskim) oraz starannie dobrane ćwiczenia i zabawy, przygotowane przez psychologa dziecięcego (Joannę Kaletę). Warsztaty są też wspaniałą okazją do spędzenia miło czasu wspólnie z innymi rodzicami. 

 

 

Dla posiadaczy Karty Klubu Rodziców wstęp bezpłatny.

 

Kontakt:

Klub Kliny - Centrum Kultury Podgórza

ul. Biskupa A. Małysiaka 1, 30-389 Kraków

e-mail: kliny@ckpodgorza.pl

tel. 530 510 168

strona internetowa: www.kkkliny.krakow.pl

Adres:
ul.Biskupa Małysiaka 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR