KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Piaskownica - Centrum Kultury Podgórza

Klub Kultury "Piaskownica" jest filią Centrum Kultury Podgórza działającą na terenie dzielnicy XI Krakowa.

Klub prowadzi bardzo szeroką działalność w zakresie upowszechniania i animacji kultury, realizując zadania zgodnie z zapotrzebowaniem środowiska lokalnego i statutem naszej instytucji. Pełni rolę integracyjną, podtrzymuje miejscowe i regionalne tradycje, organizując wydarzenia kulturalne, spotkania i systematyczne zajęcia artystyczne dla mieszkańców.

Klub Kultury „Piaskownica” posiada w swojej ofercie zajęcia stałe, takie jak: Klub Malucha, zajęcia baletowe, naukę gry na instrumentach, kursy języków obcych, zajęcia fitness, zajęcia capoeira czy zajęcia plastyczne. Zajęcia te przeznaczone są dla różnych grup wiekowych od 3-latków do seniorów. Klub organizuje również nieodpłatne prelekcje, warsztaty, wystawy, przedstawienia teatralne oraz koncerty.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


 

6, 13, 20, 27.05 (poniedziałki), godz. 09.00

Smyko-Multisensoryka

Zajęcia w oparciu o teorię integracji sensorycznej. Wielozmysłowe doświadczanie, przestrzeń, bycie razem, akceptacja. Czas na swobodna zabawę, poznawanie zmysłami, rozwój kreatywności i twórczego myślenia. Ściskanie, zgniatanie, masowanie, doświadczanie, poznawanie, poszukiwanie, odkrywanie... Zajęcia dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat oraz rodziców.

 

6, 13, 20, 27.05 (poniedziałki), godz. 09.45

Małe Przedszkolaki

Zajęcia ogólnorozwojowe dla rodziców z dziećmi od 2 lat, przygotowujące do szybkiej adaptacji przedszkolnej. Co będziemy robić? Pozwolimy dzieciom stopniowo oswoić się z grupą rówieśniczą, wspierać w umiejętnym nawiązywaniu kontaktów. Będziemy badać świat wykorzystując elementy pedagogiki Marii Montessori, stymulować mowę poprzez gimnastykę buzi i języka, odkryjemy techniki relaksacyjne, zabawy plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów. Szczególne miejsce zajmą zabawy muzyczno-ruchowe. Pojawią się również elementy TUS dla dzieci. Podczas aktywności wykorzystywana jest chusta animacyjna, kocyki, tunel, wstążki do tańca i cała masa innych rekwizytów. Celem zajęć jest rozwój sfery fizycznej, emocjonalnej i społecznej. Zajęcia dla dzieci w wieku od 2 do 3 lat oraz rodziców.

 

10, 17, 24.05 (piątki), godz. 09.30

Spotkania rodziców: „Bawialnia”

Spotkania rodziców oraz dzieci do lat 3. W ramach spotkań rodzice będą mogli porozmawiać oraz wymienić się doświadczeniami. W tym samym czasie dzieci mogą bawić się wspólnie na Sali widowiskowej Klubu Piaskownica.

8, 15, 22, 29.05 (środy), godz. 10.00 Zabawy Folklorem-Folkloromaniaki    

Folkloromaniaki to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową.
Współczesny świat dąży do globalizacji, dlatego tak ważne jest poznanie rodzimej tradycji. Zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat oraz rodziców.

 

8, 15, 22, 29.05 (środy), godz. 11.00

Czytadełko (Globalne Czytanie)

Czytadełko to zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest: „zabawa w czytanie”. Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie. Nasza nauko – zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem.

Zajęcia uzupełnione są o globalne czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać, w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start. Zajęcia dla dzieci w wieku od 1,5 do 3 lat oraz rodziców.

 

KONKTAKT:

Klub Piaskownica

ul. Łużycka 55, 30-658 Kraków

Tel.: 12 652 10 10

E-mail: piaskownica@ckpodgorza.pl

www.klubpiaskownica.pl

Adres: ul.Łużycka 55, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-01-22
Data aktualizacji: 2024-05-09
Powrót