Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Klub Dukat - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta
Fot. Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany w Dzielnicy XVII Wzgórza Krzesławickie.

W Klubie Dukat sala główna, o charakterze widowiskowo - konferencyjnym, jest wyposażona w scenę oraz sprzęt multimedialny, który może być wykorzystywany na potrzeby zajęć Klubu Rodziców. Klub Dukat posiada pełne zaplecze sanitarne oraz zaplecze kuchenne zgodne z wymogami SANEPID (obecnie w przebudowie). Oprócz tego na terenie klubu znajdują się 2 salki z własnym zapleczem sanitarnym, dostosowane do pracy z dziećmi – w godzinach porannych funkcjonuje w nich filia przedszkola, natomiast w godzinach popołudniowych pozostają do dyspozycji Klubu Rodziców. Jest podjazd dla wózków. Na terenie przyległym do klubu znajduje się mały „ogródek jordanowski”. Działalność Klubu Dukat to głównie imprezy dla rodzin z dziećmi, imprezy patriotyczne, aktywnie działająca Klubowa Grupa Poetica i dziecięca grupa teatralne NETE.

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców


6 października

17:00 – Dogoterapia - Kudłaty przyjaciel

 

13 października

17:00 – Smyko-Multisensoryka

 

20 października

17:00 - Czy deszcz, czy ziąb - jestem zdrowy!

 

Prowadząca spotkanie poruszy tematy, z którymi rodzice borykają się każdego roku. Skąd czerpać witaminy i czy warto suplementować dzieci? Poznamy tajniki diety przeciwzapalnej oraz wskazówki na temat zdrowego trybu życia. Mamy karmiące piersią również będą mogły liczyć na porady w zakresie dbania o swoje zdrowie podczas laktacji.

 

27 października 2021

17:00 - Dzieci potrzebują zabaw

 

To warsztaty podczas, których omówione zostaną: stymulowanie prawidłowego rozwoju psychomotorycznego dziecka w aspekcie integracji sensorycznej, kluczowe etapy w rozwoju psychomotorycznym dzieci w wieku wczesnoprzedszkolnym oraz bezpieczne gry i zabawy rozwijające zmysły: dotyku (zmysł ruchu), ruchu i równowagi (zmysł przedsionkowy), pozycji ciała (zmysł proprioceptywny ), widzenia (zmysł wzroku), słyszenia (zmysł słuchu), węchu (zmysł powonienia) i smaku (zmysł smaku). Poznamy również siedem zasad wspólnych gier
i zabaw z dzieckiem.

Dogoterapia jest fantastyczną formą wspierania leczenia ciała i umysłu. To terapia poprzez kontakt z psami. Wyszkolone czworonogi poprawiają samopoczucie najmłodszych oraz dorosłych. Psi przyjaciele są idealnymi towarzyszami wspomagającymi rehabilitację ruchową, terapię logopedyczną, edukację oraz psychoterapię. Specjalnie wyszkolone psy pomagają otworzyć się na innych i pracować nad swoimi emocjami.

Spotkanie poprowadzi Barbara Stępak wraz z czworonożnym przyjacielem - labradorem o imieniu Liloo.

 

Smyko-Multisensoryka

Zajęcia sensoryczne, których program został stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej. Mają charakter: rozwojowy, profilaktyczny, przesiewowy, edukacyjny. Podczas zajęć jest czas na stymulowanie zmysłów, swobodną zabawę, budowanie relacji dziecko-opiekun i wymianę doświadczeń. Zajęcia mają stałą strukturę, której towarzyszy specjalnie przygotowana muzyka. Są skierowane do dzieci od 10. miesiąca życia

 

 

 

 

Kontakt:

Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta - Klub Dukat

ul. Styczna 1, os. Grębałów

tel. 12 645 17 90 

Adres:
ul.Styczna 1, Kraków
Tagi: rodzina, dzieci

pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR