KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków - Nowa Huta

Klub zlokalizowany jest w Dzielnicy XIV Czyżyny, w pawilonie Spółdzielni Mieszkaniowej Czyżyny. Klub 303 dysponuje czterema salami dydaktycznymi na I piętrze budynku: salą widowiskową, salą lustrzaną, salą konferencyjną oraz pracownią plastyczną. W budynku znajduje się winda, zaplecze kuchenne oraz sanitarne. Klub wyposażony jest w stoliki i krzesełka również dla maluszków, w sanitariacie znajduje się przewijak. Na dolnej kondygnacji Klubu 303 znajdują się trzy sale dydaktyczne, zaplecze sanitarne z toaletą dostosowaną dla najmłodszych uczestników zajęć. Ze względu na wieloletnią tradycję zajęć dla najmłodszych w klubie, wszelkie pomieszczenia są przystosowane do wykorzystania ich w trakcie zajęć Klubu Rodziców.

 

Działalność Klubu 303 jest różnorodna, z dużym akcentem na cyrk. W klubie obecnie działa Grupa Cyrkowa (wcześniej Grupa Happenerska GHNH), uczestnicząca w międzynarodowych projektach związanych z cyrkiem. Organizowanych jest wiele imprez (nie tylko cyrkowych), kursów i warsztatów.

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w kwietniu


 

W ramach Klubu Rodziców w kwietniu proponujemy:

 

I. ZAJĘCIA MUZYCZNO-RUCHOWE

Zajęcia muzyczno-ruchowe przeplatane zajęciami plastycznymi z elementami sensoplastyki. Zabawy, które uwrażliwiają dzieci na rytm i muzykę, łączące się płynnie z zajęciami twórczymi dla dzieci, kładącymi nacisk na wykorzystanie przeróżnych materiałów dostępnych w naszej codzienności, nierzadko wtórnych, w niekonwencjonalny sposób; łączącymi tworzenie z doświadczaniem otaczającego świata. Zajęcia manualne uczą dzieci różnych technik i form pracy plastycznej, odmiennych faktur materiałów plastycznych i rozwijają wyobraźnię.

 

1. Święta Wielkanocne, czyli wiosenne zabawy i świąteczne opowieści, tor przeszkód oraz praca plastyczna: stroiki wielkanocne. 

Termin: 4 kwietnia 2023, godz. 16.00 - 17.00

 

2. Kwiecień Plecień, czyli wiosennych zabaw muzyczno-ruchowych z kolorowymi chusteczkami ciąg dalszy. Na zakończenie praca plastyczna: wiosenna zakładka do książki.  

Termin: 11 kwietnia 2023, godz. 16.00 - 17.00

 

3. Natura budzi się do życia! Zabawy muzyczne o zwierzętach. Zabawy głośno - cicho, szybko - wolno… Nie zabraknie także pracy plastycznej: obrazek z żonkilami.  

Termin: 18 kwietnia 2023, godz. 16.00 - 17.00

 

4. Wiosenna łąka pełna żab i...bocianów, czyli zabawy muzyczno-ruchowe o wiosennych zwierzętach, a także ulubiony przez dzieci tor przeszkód. Wspólnie wykonamy także pracę plastyczną pt. zielona żabka.

Termin: 25 kwietnia 2023, godz. 16.00 - 17.00

 

II. BYSTRY BOBAS

Zajęcia stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i małych dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną, rozwijają dużą i małą motorykę, a także wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Podczas zajęć prowadzone są starannie dobrane
do wieku i możliwości psychofizycznych dzieci ćwiczenia oraz zabawy przygotowane przez psychologa dziecięcego. Angażujemy zmysły dzieci, śpiewamy piosenki w języku polskim
i angielskim, pokazujemy rodzicom, jak mogą bawić się z maluszkami w domu równocześnie wspierając ich rozwój.

Termin: 11 i 25 kwietnia 2023, godz. 12.00 - 13.00

 

III. SPOTKANIE ZE SPECJALISTĄ - LOGORYTMIKA

Logorytmika to metoda wspomagania rozwoju mowy u dzieci w terapii i profilaktyce logopedycznej poprzez usprawnianie ruchowe, słuchowe i słowne z zastosowaniem elementów muzyki, w tym rytmu jako czynnika porządkującego. Logorytmika to zajęcia w dużej mierze muzyczno-ruchowe, które służą rozwojowi mowy u małych dzieci. Aktywności, które są wykorzystywane podczas spotkań to śpiew, taniec, zabawy rytmiczne, naśladowanie, gra na instrumentach, zabawy oddechowe i wiele innych, a co najważniejsze: zajęcia mają charakter zabawy. Spotkanie będzie okazją dla rodziców na zdobycie praktycznych informacji o sposobach stymulujących rozwój mowy u dzieci, które można wprowadzić do codziennych zabaw.

Terminy: 19 kwietnia 2023, godz. 17.30 - 18.30

 

 

 

KONTAKT:

Klub 303 - Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta

Os. Dywizjonu 303, pawilon nr 1, 31-871 Kraków

Tel.: 12 681 39 78

E-mail: klub303@krakownh.pl

www.krakownh.pl/oddzial/klub-303

Adres: Osiedle Dywizjonu 303 1, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Izabela Siwiec
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2016-01-21
Data aktualizacji: 2023-04-04
Powrót