Fundacja Plenerownia

Fundacja Plenerownia
Fot. Fundacja Plenerownia

Fundacja Plenerownia istnieje od 2016 r. Zajmujemy się przede wszystkim upowszechnianiem, ochroną oraz promocją dziedzictwa kulturowego oraz edukacją i animacją kulturalną. Realizujemy projekty skierowane do różnych grup docelowych, w tym dzieci, rodzin i seniorów, osnute wokół tematyki dziedzictwa i kultury.

Fundacja Plenerownia łączy dwa obszary, które są dla nas najważniejsze: działania w plenerze, czyli w terenie, w ruchu, zmienne, różnorodne, w bezpośrednim
kontakcie z ludźmi i otoczeniem oraz twórczą pracę, w szerokim i ścisłym znaczeniu tego słowa.

Fundacja zajmuje się przede wszystkim upowszechnianiem, ochroną oraz promocją dziedzictwa kulturowego oraz edukacją i animacją kulturalną. W centrum naszych zainteresowań jest kultura, a ponieważ termin ten posiada wiele znaczeń i można go rozmaicie interpretować, staramy się również podejmować inicjatywy związane z rozwojem dialogu i tolerancji między kulturami, pokoleniami, społecznościami, a także kulturą fizyczną.

Chcemy by nasz Klub Rodzica był miejscem twórczego rozwoju i integracji. Dołożymy starań, by  stał się swoistą wizytówką południowej części Krakowa, dlatego ile tylko się da zamierzamy czerpać również z walorów otaczającej natury, w tym parku i zalewu Bagry Wielkie.

W naszej ofercie znajdą Państwo między innymi:

Czytadełko czyli zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą, swobodną zabawą. Jedną z proponowanych aktywności jest „zabawa w czytanie”. Podczas jej trwania demonstrujemy dzieciom specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie.

Spotkania ze specjalistą - podczas spotkań których poruszone zostanie wiele ważnych tematów. Wspólnie zastanowimy się jak sobie radzić ze złością dziecka, oraz ze złością na dziecko. Ponadto porozmawiamy sobie w jaki sposób przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa oraz jak sprawić by nasze dziecko było samodzielne.

Las mananas divertidas -czyli zabawy po hiszpańsku. Na naszych zajęciach dzieci dowiedzą się wielu podobnych ciekawostek nie tylko o ojczyźnie Pabla Picassa i Penelope Cruz, gdyż język hiszpański jest jednym z najczęściej używanych na świecie – mówi się nim niemal w całej Ameryce Południowej i w dużej części Ameryki Północnej. Co tydzień będziemy proponowali im ciekawe opowiadania, gry i zabawy, które umożliwią przyswajanie nowego słownictwa i osłuchanie się z językiem. Czekają na nich wspaniałe historie, muzyka i wiele możliwości do tworzenia dzieł  inspirowanych kulturą hiszpańskiego kręgu językowego.

 

Harmonogram Klubu Rodziców - grudzień 2019 r.

 

Poniedziałki:

8.00-13.00 – Coworking (każdy poniedziałek).

10.00-11.00 - Las mañanas divertidas – zabawy po hiszpańsku.

 

Wtorki:

8.00-13.00 – Coworking (każdy wtorek).

3 grudnia godz. 9.00-10.00 – Jak przebiega rozwój seksualny u małego dziecka.

10 grudnia godz. 9.00-10.00 - Rozwój seksualny dziecka – norma i zachowanie poza normą rozwojową.

17 grudnia godz. 11.30-12.30 – Recykling żywieniowy.

24 grudnia godz. 10.00-11.00 – Autentyczne rodzicielstwo.

31 grudnia godz. 11.30-12.30 – Wymianka niechcianych prezentów.

 

Środy:

8.00-13.00 – Coworking (każda środa).

9.30-10.30 – Trening dla rodzica z dzieckiem od 6 m-cy do 3 lat.

 

Czwartki:

14.00-19.00 – coworking (każdy czwartek)

5 grudnia godz. 15.45-16.45 –  Czytadełko (do 1,5 roku życia).

12 grudnia godz. 15.45 – 16:45 - Czytadełko (do 1,5 roku życia).

19 grudnia godz. 15.45 - 16.45 – Czytadełko (1,5 do 3 lat).

 

Piątki:

8.00 – 13.00 – Coworking (każdy piątek).

10.00-11.00 – Z maluchem dookoła świata – warsztaty dla dzieci od 0 do 3 lat.

 

 

 

Strona internetowa: Plenerownia

 

 

 

 

Pokaż metkę
Autor: Fundacja Plenerownia
Osoba publikująca: Antonina Białek
Podmiot publikujący: KKR