KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Rybitwy - Centrum Kultury Podgórza

Siedziba Klubu Rybitwy – filii Centrum Kultury Podgórza – to miejsce gdzie najmłodsi wraz z opiekunami mogą korzystać z cyklicznych zajęć i aktywności w ramach funkcjonującego Klubu Rodziców.

W ofercie zajęciowej Klubu Rodziców można znaleźć m. in. cykliczne zajęcia ruchowe, ogólnorozwojowe, animacyjne, logorytmiczne, umuzykalniające oraz różnego rodzaju spotkania ze specjalistami dla rodziców z dziećmi w wieku do 3 lat.

 

 

 

 


Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


 

6, 13, 20, 27.05 (poniedziałki), godz. 12.30-13.15 

Warsztaty umuzykalniające w oparciu o teorię uczenia się muzyki wg amerykańskiego profesora E. E. Gordona; prowadzenie: Monika Madej

Na zajęciach dzieci wspólnie z rodzicami odkrywają świat rytmów i skal - przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja). W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchową. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię.

 

7, 14, 21, 28.05 (wtorki), godz.11.30-12.15 oraz 10.05 (piątek) godz. 10.00-10.45 i 24.05 (piątek), godz. 9.30-10.15  

Bystry Bobas; zajęcia sensoryczno-rozwojowe dla dzieci; prowadzenie: Ewa Kasperczyk

Zajęcia stymulują i wspierają rozwój psychofizyczny niemowląt i dzieci, wspomagają prawidłową integrację sensoryczną oraz wzmacniają więź między rodzicem a dzieckiem. Angażujemy zmysły dzieci, śpiewamy piosenki w języku polskim i angielskim, pokazujemy rodzicom jak mogą bawić się   z maluszkami w domu równocześnie wspierając ich rozwój.

 

9.05 (czwartek), godz. 16.00-16.45 oraz 11.05 (sobota), godz. 10.00-10.45

Czytadełko; prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

Zajęcia, na których wspólnie spędzony czas ma być przede wszystkim dobrą zabawą, rozwijającą prawą półkulę mózgu. Jedną z proponowanych zabaw jest: „zabawa w czytanie". Podczas jej trwania demonstrujemy dziecku specjalnie przygotowane tablice z wyrazami. Poznawane słowa nosimy na szyi, przytulamy, eksperymentujemy z nimi na wszystkie możliwe sposoby, wszystko po to by ułatwić ich przyswojenie i zapamiętywanie, a w konsekwencji czytanie. Treść zajęć oraz wykorzystywane rekwizyty są dopasowane do słów, które poznajemy. Nasza nauko- zabawa nie ma jednak nic wspólnego ze szkolnym przymusem, stresem. Dlatego tak ważne są uśmiechnięte buzie dzieci. Zajęcia są uzupełnione o Globalne Czytanie prowadzone metodą Glenna Domana. Mają pokazać,                          w jaki sposób nauczyć małe dziecko czytać, znacznie przy tym poszerzając jego rozwój, ułatwiając życiowy start.

 

16.05 (czwartek), godz. 16.00-16.45

Zabawy z folklorem – Folkoromaniaki; prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

Autorskie zajęcia przeznaczone dla dzieci od 1,5 do 3 lat oraz opiekunów. Folkloromaniaki to zajęcia etnograficzne o charakterze ogólnorozwojowym i poznawczym. Skupione są wokół inspirującego polskiego folkloru, porażającego feerią barw, wesołością, integrującego muzykę, słowo, ruch, rodzime obrzędy i niezapomnianą plastykę. Uczestnictwo w zajęciach umożliwia powrót w czasy naszych prababć oraz przybliżenie tradycji, dzieciom, które dopiero ją sobie uświadamiają. Na zajęciach dzieci będą nie tylko kreatywnie się bawić, ale i śpiewać, podrygiwać w rytm ludowej muzyki, tworzyć tradycyjnymi ludowymi sposobami sztukę ludową.

 

23.05 (czwartek), godz. 16.00-16.45

Sportowy Duch i Ruch; prowadzenie: Joanna Tokarczyk-Chyłek

To zajęcia ogólnorozwojowe łączące różne elementy ruchu z muzyką, tańcem i rozciąganiem. Zabawy ruchowe przyczynią się do zwiększenia wydolności fizycznej, rozwoju motoryki, wzmacniają więzadła oraz układ kostno-stawowy, kształtują prawidłową postawę ciała. Rozwiną u dzieci szybkość, wytrzymałość, zwinność i zręczność. Energiczne prowadzenie przyczyni się do rozładowania napięć, zaś aktywność dzieci sprawi, że będą bardziej cierpliwie pokonywać trudności.

 

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy oraz karta Klubu Rodziców w cenie 20 zł/rok.

 

KONTAKT:

Klub Rybitwy - Centrum Kultury Podgórza

ul. Rybitwy 61, 30-722 Kraków

Tel.: 12 653 11 31 / 519 309 347

E-mail: rybitwy@ckpodgorza.pl

www.rybitwy.ckpodgorza.pl

Adres: ul. Rybitwy 61, 30-722 Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2017-10-02
Data aktualizacji: 2024-05-09
Powrót