KLUBY RODZICÓW rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Klub Kultury Paleta - Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki

 

Klub Kultury „Paleta” jest placówką kulturalno-oświatową, mieszczącą się w zabytkowej rogatce miejskiej przy ul. Wrocławskiej 91. Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do skorzystania z naszej oferty zajęć stałych oraz do udziału w imprezach organizowanych przez Klub. Posiadamy profesjonalne pracownie plastyczne, pracownię ceramiczną, muzyczną i ekspozycyjną.

 

 

 

Harmonogram zajęć Klubu Rodziców w maju


 

Wtorki

MeloBobas

godz. 10.30 (pierwsza grupa)

godz. 11.10 (druga grupa)

 

MeloBobas to zajęcia umuzykalniające, które prowadzone są zgodnie z teorią uczenia się muzyki (Music Learning Theory) amerykańskiego muzyka jazzowego i pedagoga Edwina Eliasa Gordona. Dzieci uczą się muzyki tak jak uczą się języków – przez słuchanie i naśladowanie. Najlepszy czas na utrzymanie i rozwój naszych zdolności muzycznych to okres od urodzenia do 3 roku życia. Dzieci na zajęciach słuchają śpiewanek bez słów w różnych skalach, rytmiczanek w nietypowym metrum i przez zabawę za pomocą różnych kolorowych pomocy rozwijają swoją koordynację ruchową. W ten sposób dzieci maksymalnie rozwijają swój potencjał muzyczny, uczą się kochać muzykę, łatwiej jest im uczyć się języków.

 

Zajęcia wprowadzają maluchy w świat pełen dźwięków. Przy pomocy różnorodnej muzyki wykonywanej na żywo (śpiew, rytmizacja) maluchy odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię (piłeczki, chusteczki, bańki). Warsztaty prowadzone są w oparciu o Teorię Uczenia się Muzyki profesora E.E Gordona.

 

KONTAKT:

Klub Kultury Paleta - Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki"

ul. Wrocławska 91, 30-017 Kraków

Tel.: 12 623 78 05

E-mail: paleta@dworek.eu

www.paleta.dworek.eu

Adres: ul. Wrocławska 91, Kraków
pokaż metkę
Osoba publikująca: Joanna Madej
Podmiot publikujący: KKR
Data publikacji: 2019-09-02
Data aktualizacji: 2024-05-13
Powrót